MichalP

Problem z nabieraniem szamba

Polecane posty

Apista    6

Tu czytam że meprozety mają bezpieczniki ciśnieniowe....

Owszem nawet wszystkie mają ale tylko od nadciśnienia a nie podciśnienia.

Tak się zastanawiam nad drugim manometrem... Raz mi na mrozie przymarzł i przydał by się drugi bez dostępu cieczy, nawet z sygnałem ostrzegawczym zbyt dużego podciśnienia..:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold14    4

Posiadam beczke Joskin 10000 ME i nie da rady nabrac do pelna szamba.. Co moze byc przyczyna? Nabiera okolo 60 % beczki i dalej nie da rady tylko sie pieni... Krowy mam na rusztach i wiadomo ze dosyc geste jest, ale mieszam mieszadlem regularnie. Mialem starego Garanta i nie bylo takiego problemu tylko nabieral do pelna. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

powinno ciągnąć  tak czy inaczej do końca zwłaszcza że mieszane a to co mówisz to by wychodziło że za duże podciśnienie się wytwarza (stąd piana) a to znaczy że może zbyt gęste mimo wszystko lub wąż zapycha się słomą sianem,  czasami też stwardniały kał (większa "bryła") który mimo mieszania gdzieś się zatrzyma i też zapcha wlot węża. innej przyczyny raczej ciężko szukać zwłaszcza że o tej pianie wspomniałeś. przed następnym nabieraniem wymieszaj i nie wrzucaj węża najgłębiej tylko przy wierzchu pobierj i zobacz czy dalej będzie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Pienienie to mi się wydaje że może gdzieś wciąga powietrze że jest jakaś dziurka albo na łączeniach może gdzieś słychać jak sśie powietrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

im wieksza beczka tym wiecej piany. podstawa to szczelność. przejrzyj wąż wymien uszczelki. albo choc odwruc je.

i druga kwestja pompowanie. ja pompuje np tak. do połowy 420rpm

do 2/3 340rpm a pozniej 270. wten sposób unikam zbyt dużych podciśnien.

później jak juz zawór przysie pilke to wyłączam kompresor i przez okoko 40 sekund jeszcze czekam i dopiero ramie w górę i na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Nieszczelność   beczki    można    sprawdzić   w  prosty    sposób     przewalasz   pompę  na    opróżnianie   i   zamykasz    zawory    jeżeli     jest  nieszczelność   to  będzie  

kapało  ,   ja  jednak  stawiłbym    na    zużyty   kompresor  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

zużyty kompresor nie pieni. Poprostu nie pompuje. tu pomocny jest manometr. i sprawdzanie podcisnienia.

ja mialem na jesieni taki przydadek ze w kolanko wpadl kij od poganiania krów efekt był taki ze stasznie się pienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

krótko mówiąc najlepiej pompować spokojnie bez ciśnięcia gazu, ja jak puszczam na większych obrotach to też się zapieni, jak na postojowych to do pełna się dolewa bez problemu. no i pilnować żeby coś nie ograniczało przepływu.

zużyty kompresor... dobre :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Ja zauważyłem że z większej głębokości trzeba trochę dołożyć obrotów bo nie na ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja u siebie nie zauważyłem czegoś takiego, chociaż zależy co kto ma na myśli mówiąc o większej głębokości (u mnie 3 m) wąż zawsze leży na dnie jak biorę, ciągnik na obrotach postojowych i nie ma problemu różnica między tym a z poziomu podłoża jest niezauważalna także może już masz kompresor trochę wypracowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Jeden metr głębiej daje dużo powiedzmy że do 3m 350obr.na wom a głębiej to 400obr.bo bym się nie doczekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no to w takim przypadku jak u ciebie bym był pewien że to wina kopresora, bo tylko na początku jest potrzebne minimalne wyższe podciśnienie a potem jest względnie stałe i nie wymaga zwiększania obrotów a i tak będzie ciągnąć bo kompresor pracuje równo, z tym mówieniem że byś się nie doczekał to wnioskuję że powiedzmy o połowę wolniej nabiera a to jest nierealne przy sprawnym kompresorze- przynajmniej taka moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jak przestanie ciągnąć bo kula na górze zamknie dopływ to zamknij ssanie i przełącz na tłoczenie. Jak ściśnie pianę to z powrotem na ssanie i jak będzie miał właściwe podciśnienie to otwórz zawór na wąż.

Jak jest głęboko to nawet przy szczelnej beczce będzie się trochę pienić. Jak mam ten problem to nawet 2-3 razy robię taka procedurę i beczka będzie pełna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Mam beczkowóz WUKO wschowa 3500L. I mam problem bo słabo ciągnie, pierwsza beczka pompuje w moment a następne prawie wogóle. Rozebrałem pompe i łopatki są ok ładnie wychodzą jak trzeba. Dodam że raz zabrakło mi oleju i chodziła trochę na sucho no ale łopatki wyglądają na dobre.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Można wiedzieć do czego Ci potrzebna rejestracja beczkowozu? Skoro papiery potrzebne to domyślam się że do tego.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetek123
      Koledzy pomóżcie. Mam problem z pompą od beczkowozy, mianowicie kilka dni temu podczas pompowania pękła łopatka i zablokowała pompę, aż zadusiło ciągnik. Po rozebraniu i wymianie łopatek na nowe pompa wcale nie chce ciągnąć. Jaka może być przyczyna, czy nowe łopatki muszą się dotrzeć, czy coś pękło?
    • Przez oaxis3333
      witam posiadam beczkowóż na spółkę zakupiony przez rodziców sąsiada i moich teraz ten sąsiad nie chce mi go dac do uzytku bo mówi ze moze jedynie go odkupic albo odsprzedac bo nie chce spółek co zrobic aby on mi go wydał do użytku bo sam uzywa go 
    • Przez romi
      Stan bardzo dobry.Cena do negocjacji.Tel 89 6451928.
      Link https://www.olx.pl/oferta/beczkowoz-pomot-chojna-6700l-CID757-IDuBb0b.html
    • Przez EDGE98
      Witam 
      Posiadam beczkę hts 10000 l i mam problem z rozjechanymi kołami czy ktoś wie jak to naprawic? 
    • Przez pawel6200
      Pacjent joskin modulo 2 
      Przy gornej czesci silownika znajduje sie nakretka z filterkiem stalowym, z danej nakretki cieknie duzo oleju, od czego jest ta nakretka I czemu olej ucieka
      Pozdrawiam


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj