Skocz do zawartości

Wskazowka poziomu paliwa - Forterra 125

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2015 - 23:28

Wskazowka poziomu paliwa - Forterra 125 Witam. Od jakiegos czasu nie rusza sie wskazowka od poziomu paliwa (stoi na 0). Czy ktos moze mial podobny problem? Dodam ze jak plywakiem ruszalem to kontrolka od rezerwy dziala... W czym moze tkwic problem? W samym zegarze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wskazowka poziomu paliwa - Forterra 125 Dzisiaj, 19:26
  •  

#2 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 08 luty 2015 - 23:43

nie wiem czy ci pomogę ale u mnie podczas tego rocznej orki podniosło mi zetora i jak opadł na dół wskaźnik zaczoł pokazywać full, ale rezerwa się paliła jak było mało, jako że dopiero teraz wyjołem bak i do pływaka to okazało się że jest wyrobiony na drucie tam gdzie ta czarna skrzyneczka umocowana w połowie pływaka, rozebrałem to próbowałem dogiąć blaszki ale nic, czasem wskazówka wracała na 0, zakupiłem pływak ale nie ten na drucie tylko taki  od proximy gdzie pływak chodzi  góra dół po pręcie, i teraz widzę że wszystko gra, także u mnie siadł pływak a u ciebie byc może to, najlepiej jak koś ze znajomych miał taki sam traktor a u kogo działa on, wyjąć i sprawdzić u ciebie czy jest ok o ile pływak cena około 200zł to zegary a masz jak ja jednolite niestety około 1000zł a te wiem że też lubią się psuć,

#3 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 11 luty 2015 - 17:11

no bo kontrolka rezerwy nie ma nic wspólnego ze wskaźnikiem napełnienia zbiornika -to drębne styki  . Bardzo możliwe ,że przetarł się drut oporowy w pływaku  a tego  już nie naprawisz - spróbuj ,jak masz pływak zamotowany w zbiornku , odłączyć przewód wskaźnika ( masz tam 3 przewody jeden masa ,drugi od rezerwy trzeci od wskaźnika)- jak zegary i instalacjaarrow-10x10.png dobra to wskazówka powinna iść na koniec skali a następnie daj masę ciągnika pod ten przewód (wskazówka wtedy musi  też zareagować i wiadomo,że wina leży po stronie pływaka

Edytowany przez DarekD, 11 luty 2015 - 17:12.

nowy

#4 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 14 luty 2015 - 11:59

Wskazowka poziomu paliwa - Forterra 125 Zwarcie do masy..
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 22 luty 2015 - 17:47

Mam podobny problem otóż od kilku dni wskazówka od paliwa po włączeniu stacyjki tylko drgnie i nic. Jak odpinam wtyczkę od pływaka na zbiorniku wówczas jest max. Zastanawiam się czy się przywiesił czy to może wskazywać na wymianę wskaźnika ? Nie wiem czy wezwać serwis czy robić samemu czy dam radę nie ma już gwarancji a jednak brak wskaźnika jest zauważalny wolę wiedzieć ile mam paliwa w baku a nie domyślać się  

#6 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 22 luty 2015 - 19:45

a rezerwa się świeci czy nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:11

jak na razie nie sprawdzałem bo nie mam mało paliwa a co jak nie będzie świecić ?