Skocz do zawartości

Zdjęcie

Robot dojący Lely

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 08 luty 2008 - 21:16

Robot dojący Lely Czy może ktos zetknal sie z robotem do udoju produkowanym przez firme Lely, ostatnio dostalem prezentacje tego sprzetu, i na filmie to wszystko pieknie i dobrze wyglada, a do tego wszystko jest swietnie dostosowane i logiczne.
Ale prezentacja moze roznic sie od praktyki, moze ktos byl np w Hollandii i widzial jak takie urzadzenia pracja, i mogl by sie wypowiedziec w tym temacie, moge powiedziec ze swojej strony ze centa tego urzadzenia jest na poziomie 100 tys Euro i jeden robot jest przeznaczony na 70 sztuk bydla, łączy rowniez w sobie stacje paszową, i wlasnie handlowcy tlumacza, ze krowy same sie pchaja do dojenia bo tam dostaja tresciwa a wiadomo ze do tego to zawsze sa pierwsze ;]
http://www.lelyusa.com/consistent/
tu jest stronka producenta jesli chce zobaczyc jak pobieznie wyglada takie cos. (w zakladce Technical Specyfications sa filmiki online)
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Robot dojący Lely Dzisiaj, 06:14
  •  

#2 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 08 luty 2008 - 21:53

Robot dojący Lely

Czy może ktos zetknal sie z robotem do udoju produkowanym przez firme Lely, ostatnio dostalem prezentacje tego sprzetu, i na filmie to wszystko pieknie i dobrze wyglada, a do tego wszystko jest swietnie dostosowane i logiczne.
Ale prezentacja moze roznic sie od praktyki, moze ktos byl np w Hollandii i widzial jak takie urzadzenia pracja, i mogl by sie wypowiedziec w tym temacie, moge powiedziec ze swojej strony ze centa tego urzadzenia jest na poziomie 100 tys Euro i jeden robot jest przeznaczony na 70 sztuk bydla, łączy rowniez w sobie stacje paszową, i wlasnie handlowcy tlumacza, ze krowy same sie pchaja do dojenia bo tam dostaja tresciwa a wiadomo ze do tego to zawsze sa pierwsze ;]
http://www.lelyusa.com/consistent/
tu jest stronka producenta jesli chce zobaczyc jak pobieznie wyglada takie cos. (w zakladce Technical Specyfications sa filmiki online)

Widziałem tylko filmik jak ten robot doi i nie za bardzo mi się podoba. pzry nie kształtnym wymieniu mogą być problemy. wydaje mi się że roboty firmy DeLaval są o wiele lepsze. Byłem na praktykach w niemczech i widziałem jak taki robot pracuje. Radzi sobie nawet z bardzo nie kształtnym wymieniem i gdy krowa jest dojona np. tylko na 3 strzyki.

#3 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 08 luty 2008 - 23:31

Robot dojący Lely Tutaj, mozna zaprogramowac zeby wydoilo np 2 strzyki, mozna ktorys ze strzyków wydoic w inne oddzielne miejsce. A z ksztaletem wymienia to tez jestem ciekaw
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#4 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 08 luty 2008 - 23:35

Robot dojący Lely z kształtem wymienia "teoretycznie nie powinno być problemów" bo urządzenia takie sa wyposażone w "celownik" laserowy albo na podczerwień (zaleznie od producenta) i powinno to działac w miare precyzyjnie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#5 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 17 luty 2008 - 21:22

Robot dojący Lely tak tylko dopowiem że delaval vms może wydoić strzyka nawet pod kątem 45 stopni

@viper delaval w swoim vms też ma opcję żeby wydoić niedobre mleko osobno, można go doposażyć w wiele innych bajerów ostatnio się tego nasłuchałem od serwisanta delaval ;)

2 km ode mnie gospodarz poważnie się zastanawia nad zakupem 2 sztuk na 130krów

heh od znajomego zootechnika słyszałem że delaval wcale nie jest pionierem w produkcji robotów udojowych w europie..sprzedał ich około 1tys. sztuk, a jest jakaś firma co 2tys. sprzedała tylko firmy nie pamiętał może chodzi właśnie o Lely????
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#6 Share fijal

fijal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 luty 2008 - 21:12

Robot dojący Lely wiem też ze w robocie delval można założyć licznik komórek somatycznych
macie racje ze delaval nie dyła pierwsza, weszli pózniej ale
robi niesamowite wrazenie i sie nie myli widziałem tego robota VMS w Poznaniu
lely ma słaby system przed dojem - zwykle szczotki a delaval specjalny kubek ktory myje i suszy strzyki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wilk202

wilk202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:55

Robot dojący Lely kk

Edytowany przez wilk202, 19 wrzesień 2012 - 20:26.

#8 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 11:56

Robot dojący Lely Wiadomą że ludzie wymyślili to żeby usprawnić i ułatwić pracę związaną z dojeniem, ale co jeśli krowa nie potrafi stać bez poskromu lub wycieliła się jałówka która kopie co w tedy robi robot? Lub też jeśli zaprogramuje się komputer pod daną krowę (dokładniej to jej wymię) ale każdy wie że inaczej wygląda wymię krowy po 50 dniach laktacji a inaczej po 250 i co wtedy się robi na nowo programuję?

#9 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 13:49

Robot dojący Lely Przy Lely sie nie programuje pod wymie, za kazdym razem "namierzane" sa strzyki indywidualnie laserem promieni.
Pawel

#10 Share wilk202

wilk202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 18:08

Robot dojący Lely pp

Edytowany przez wilk202, 19 wrzesień 2012 - 20:26.

#11 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 23:47

Robot dojący Lely Ciekawe filmy na temat robota można znaleźć na youtube.

Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 12:02

Robot dojący Lely W jednym z numerów gazetki Exspert wydawanej przez westfalia surge jest artykuł o robotach sprzedawanych przez tą firmę. Westfalia przejęła światową licencję na robota udojowego Titan od holenderskiego przedsiębiorstwa punch graphix. W artykule jest opisana zasada działania, oraz wady i zalety robotyzacji doju. @viper jeżeli byłbyś zainteresowany sprzętem tej firmy to mogę ci podesłać kompetentną osobę zajmująca się sprzętem takiego typu