Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafaaciok    0

Siemka, nie znalazłem odpowiedniego działu więc piszę tutaj ;)
Chciałbym się upewnić, czy posiadając prawo jazdy kat B i T mogę poruszać się i (pracować) ładowarkami teleskopowymi i wózkami widłowymi. Wiem, że mogę poruszać się pojazdami wolnobieżnymi, ale jak z pracą nimi ?
Jeszcze jedno, czy zdając kurs na ładowarki teleskopowe automatycznie zyskuję również uprawnienia na wózki widłowe ? Ponieważ mam możliwość zrobienia kursu na wózki widłowe a w przyszłości prawdopodobnie będę jeszcze robił na ładowarki i pytanie czy warto 2x wydawać kasę ?
Dzięki za poświęcenie czasu i udzielone odpowiedzi :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poruszać się możesz  i wózkiem i ładowarką. Co do pracy to na wózek musisz mieć kurs  koszt około 500zł( śląskie) co do ładowarki to nie mam pojęcia nawet nie wiem czy można zrobić na nią uprawnienia.Zdając kurs na ładowarkę masz TYLKO uprawnienia na ładowarkę na wózki trzeba zrobić osobno kurs. Co do tego wydawania 2x kasy to ty musisz podjąć decyzje czy te uprawnienia są Ci potrzebne. Pracować możesz ale jak się coś stanie to nie wypłacą Ci odszkodowania. Szkoda że w tym kraju na każdą inną maszyne trzeba mieć uprawnienia...Mam nadzieję że pomogłem Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik19214    26

na swoim podworku mozesz jezdzic bez uprawnien moj tata ma te uprawnienia , zdobyl je prawie za darmo w swojej firmie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yellowe    0

No nie wiem jak to jest, ale u mnie w firmie musieli robić kurs na operatora wózka widłowego. Całą sprawą zjamowała się firma, nikt nie musiał indywidualnie chodzić i sobie tego załatwiać. W sumie nie wiem jak to wygląda w waszych firmach, ale u nas, jeśli chodzi o wózki widłowe już wielokrotnie korzystali z usług firmy Suret nie tylko jeśli chodzi o kursy, ale również zakup samych wózków. Można powiedzieć nawet, że stale z nimi współpracujemy i szkolimy nowych pracowników, bo w sumie po co zmieniać to co jest dobre :) Jak widać każdy ma inną praktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez loczek0660
      Witam!
       
      Mam takie pytanie zwłaszcza do osób którzy ukończyli kurs rolniczy. Jak wygląda i przebiega taki egzamin? Czy pytania są podobne jak te na egzaminie technika rolnika i jak wygląda egzamin praktyczny? Bo ja właśnie uczęszczam na taki kurs.
    • Przez kondziu123
      Witam poszukuję jakiegoś kursu z elektroniki w maszynach rolniczych jak na razie nic takiego nie znalazłem , i tak się zastanawiam czy takie kursy w ogóle są ? pozdrawiam
    • Przez michalll2532
      Witam!Zwracam sie do osob z woj.podlaskiego okolice Bielsk Podlaski ,Siemiatycze.Moze ktos z was brał udzial w kursie na rolnika dla osob starszych w ZSCKR w Rudce.Jak wyglada ten kurs?W jakich godz odbywaja sie mniej wiecej te zajecia?Przypadkowo znalazlem ogloszenie w gazecie i mam zamiar sie zapisac, moze ktos jeszcz ktos z okolic sie tam wybiera?Prosze o jakies info!!
    • Przez adamos33
      Witam:) Chce sie zapytac o to czy wie ktos gdzie mozna zrobic kurs na kombajn lub sieczarnie samojezdznia:) ale we Wrocławiu:) pilne
    • Przez ziom558
      witam mam pytamie , czy sa gdzies prowadzone albo bendo prowadzone kursy na rolnika w okolicach Leśnej Podlaskiej. Bialej Podlaskie , albo Jabłonia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj