Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kurs - ładowarka teleskopowa

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafaaciok

Rafaaciok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 08 luty 2015 - 20:47

Siemka, nie znalazłem odpowiedniego działu więc piszę tutaj ;)
Chciałbym się upewnić, czy posiadając prawo jazdy kat B i T mogę poruszać się i (pracować) ładowarkami teleskopowymi i wózkami widłowymi. Wiem, że mogę poruszać się pojazdami wolnobieżnymi, ale jak z pracą nimi ?
Jeszcze jedno, czy zdając kurs na ładowarki teleskopowe automatycznie zyskuję również uprawnienia na wózki widłowe ? Ponieważ mam możliwość zrobienia kursu na wózki widłowe a w przyszłości prawdopodobnie będę jeszcze robił na ładowarki i pytanie czy warto 2x wydawać kasę ?
Dzięki za poświęcenie czasu i udzielone odpowiedzi :)
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kurs - ładowarka teleskopowa Dzisiaj, 20:56
  •  

#2 Share DanielKocima

DanielKocima

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,hodowla zwierząt, wędkarstwo

Napisany 09 luty 2015 - 11:23

Poruszać się możesz  i wózkiem i ładowarką. Co do pracy to na wózek musisz mieć kurs  koszt około 500zł( śląskie) co do ładowarki to nie mam pojęcia nawet nie wiem czy można zrobić na nią uprawnienia.Zdając kurs na ładowarkę masz TYLKO uprawnienia na ładowarkę na wózki trzeba zrobić osobno kurs. Co do tego wydawania 2x kasy to ty musisz podjąć decyzje czy te uprawnienia są Ci potrzebne. Pracować możesz ale jak się coś stanie to nie wypłacą Ci odszkodowania. Szkoda że w tym kraju na każdą inną maszyne trzeba mieć uprawnienia...Mam nadzieję że pomogłem Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share rolnik19214

rolnik19214

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 09 luty 2015 - 11:31

Kurs - ładowarka teleskopowa na swoim podworku mozesz jezdzic bez uprawnien moj tata ma te uprawnienia , zdobyl je prawie za darmo w swojej firmie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Yellowe

Yellowe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 24 luty 2015 - 10:25

No nie wiem jak to jest, ale u mnie w firmie musieli robić kurs na operatora wózka widłowego. Całą sprawą zjamowała się firma, nikt nie musiał indywidualnie chodzić i sobie tego załatwiać. W sumie nie wiem jak to wygląda w waszych firmach, ale u nas, jeśli chodzi o wózki widłowe już wielokrotnie korzystali z usług firmy Suret nie tylko jeśli chodzi o kursy, ale również zakup samych wózków. Można powiedzieć nawet, że stale z nimi współpracujemy i szkolimy nowych pracowników, bo w sumie po co zmieniać to co jest dobre :) Jak widać każdy ma inną praktykę.