Skocz do zawartości

Zdjęcie

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hoffmann

hoffmann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 luty 2008 - 21:27

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class class tucano też odpada nie widzi mi sie. a pozatym jak ktoś już napisał wada tucano jest mała średnica bębna młócącego

tak nawiasem Classów jest już b.dużo. A chciałbym żeby ten kombajn sie wyróżniał.

po drugie najbardziej by mi odpowidała Laverda < zwlaszcza że ma silnik Cateripllara>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class Dzisiaj, 09:57
  •  

#22 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 08 luty 2008 - 21:41

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class claas nie robi kombajnów z 7 wytrząsaczami ,zastąpiły je rotory

#23 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 08 luty 2008 - 22:16

tak nawiasem Classów jest już b.dużo. A chciałbym żeby ten kombajn sie wyróżniał.

po drugie najbardziej by mi odpowidała Laverda < zwlaszcza że ma silnik Cateripllara>

Class też ma silnik Caterpillar. :D

Chyba nie kupujesz kombajnu żeby się wyróżniał, tylko żeby jak najszybciej i najlepiej zbierał/ czyścił ziarno.

#24 Share hoffmann

hoffmann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 luty 2008 - 00:17

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class ufff podjołem decyzję

przeglądalem neta i trafiłem na opis kombajnu Pronar Wektor. Korzystajac z tego zę teraz będę miał duże wydatki : kupno byłego PGR 160ha i kupno ciągnika nowego Mccormcik ZTX230 i do niego trochę sprzętu.
Podjołem decyzję ze kupie kombajn Pronar Wektor. - jak się nie sprawdzi to go sprzedam.

P.S Lepiej kupić sobie porządny ciagnik niż kombajn.

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

#25 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 09 luty 2008 - 01:37

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class heh Kombajn z Pronaru. Ciekawe czy ktoś go wogule ma w Polsce???

http://www.agrofoto....4...l&hl=wektor temat

#26 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 09 luty 2008 - 09:04

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class Ja wiem czy tak wolno: http://pl.youtube.co...feature=related
Ten model jest wspólny dla mf,fendt i challenger.

#27 Share hoffmann

hoffmann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 luty 2008 - 10:05

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class na dzień dzisiejszy kombajn Pronar Wektor kosztuje 366718 PLN

#28 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 09 luty 2008 - 10:31

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class A nie lepiej już kupić droższy ale lepszy sprzęt, a tańszy ale gorszy. Bo gdy będzie awaryjny później to w żniwa odczujesz, bo trzeba kosić a kombajn w serwisie :D
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#29 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 09 luty 2008 - 11:20

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class oh nie wiem czy wektor to dobry wybor ;/ sto razy lepsza bedzie laverda napewno lepsze wykonanie większy komfort i mniej awaryjna

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 09 luty 2008 - 17:01

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class Pronar dopiero raczkuje w budowie kombajnów, dlatego ja bym się wstrzymał z kupnem kombajnu z Pronaru. Kombajny JD jeżdża szybko, ba nawet za szybko, a co za tym idzie połowa zboża leci ze słomą (szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia jak kosił u mnie JD 1170 jęczmień) Z tych kombajnów co wymieniłeś to naprawde nie wiem co mam ci doradzić..

KS Falubaz

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2008 - 19:17

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class http://img138.images...kombajnysi5.jpg
takie zestawionko zrobilem, mozna przejzec, skontrolowac, a najlepiej dodac nowe porownania i nowe kombajny :D

w tym celu umieszczam plik .xls
http://www.sendspace.pl/file/U3RLqoQa/

mozna pokusic sie o podsumowanie

Dadajem linki a nie fotki !!!

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#32 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 09 luty 2008 - 22:07

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class Kolega napisał temat do zamknięcia, a tu posty nadal lecą... :D

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#33 Share hoffmann

hoffmann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 luty 2008 - 22:07

mozna pokusic sie o podsumowanie

z tej tabelki co zrobiłeś wynika ze najlepszy jest New Holland. A tuż za nim MF Cerea.

Najważniejsze jest liczba wytrząsaczy < cerea 8 konkurencja 6 > a dalej chyba średnica bębna < NH 75 cm ; JD 66cm ; MF i CLAAS 60cm >
A PRONAR WEKTOR ŚREDNICA BĘBNA MLOCARNI 80 CM ale wyrząsaczy tylko 4 ale ilość stopni 7 .

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2008 - 23:58

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class chcialbym, aby ta tabelka pociagnela za soba konsekwencje :D
tj. aby byly dopasowane ceny do poszegolnych modeli, pozniej konkretne rozwiazania techniczne, opinie uzytkownikow i nie tylko.
byc moze uda nam sie skondensowac duzo wiedzy w jednym miejscu i zrobic prawdziwe porownanie B)
byc moze powstana inne porownania wygladajace w ten sposob.

tabelki mozna uzupelniac o inne marki, modele i parametry bo mozna jeszcze bardzo duzo dodac.
nie wiem czy jest to zalozone w odpowiednim temacie, gdyby powstalo takie kompletne porownanie, to chyba mozna by je wrzucic do nowego tematu i bylby porzadek, a poki co gdy nie wiadomo jak sie rozwinie to moze zostac tutaj

wiem, ze juz wiele zostalo powiedziane w innych tematach, ale tutaj moglibysmy wszystko skondensowac i pozniej uzupelniac o nowe model, nowe dylematy, a tak kazdy zaklada inny temat i znow trzeba wszystko wywlekac od poczatku
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 10 luty 2008 - 08:34

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class CLASS jest marką która ma swoje tradycje itp istniała istnieje i będzie istnieć

#36 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 10 luty 2008 - 13:55

CLASS jest marką która ma swoje tradycje itp istniała istnieje i będzie istnieć

Ta Ursus też ma tradycje i co?...

brzozak2
Dobry pomysł z tym porównaniem. Przydała by się jeszcze kolumna, z porównaniem ile w godzine każdy wykosi albo w jakim czasie wykosi hektar. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 luty 2008 - 14:15

ktory kombajn wybrać MF, Fendt, Laverda , Fendt, Class przydaloby sie jeszcze wiele wierszy :D tylko to wymaga czasu, a ze jest plik .xls prosze sciagac i modyfikowac ;)