center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

Alio    116

To tykanie jest jak najbardziej normalne. NIe masz się czym przejmować. Jeśli jest równomierne przy nastawie 4 to na pewno siew wyjdzie ci dobry. Gorzej gdyby stukanie było nierównomierne, wtedy może to świadczyć o zużytej przekładni. A widać to właśnie głównie przy najmniejszych nastawach. To że na początku wałek CI się od razu nie obraca, śawiadczyć może o luzach w układzie przenoszenia napędu na wałek wysiewający. I nie chodzi tu tylko o przekładnię ale np łańcuch napędowy czy tulejki łączące wałek z przekładnią (wytarte śruby połączeniowe)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateoX    0

sap zrób próbę kręconą np. ze 3 razy na tym samym ustawieniu, jak za każdym razem wyjdzie Ci ten sam wynik tzn., że przekładnia jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F312    0

Witam.

Posiadam siewnik Amazone d7. Muszę wymienić denka aparatu wysiewającego. Czy mógłby mi ktoś doradzić najprostszy sposób wymiany tej części??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Witam.

W Amazone D7 Super S mam ścieżki hydrauliczne na 12 metrów, a chce przestawić na 15 metrów, i teraz moje pytanie co trzeba zrobić? Jeszcze tam nie zaglądałem, ale chce się zapytać, bo teraz mam tak że 1, 2, 3 i 0 to jest ścieżka, a musiał bym mieć 1, 2, 3, 4 i dopiero ścieżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

Cześć wszystkim :)

Tata kupił siewnik Amazone D9 3000. Nie mamy do niego tabeli wysiewu a powoli trzeba siać jęczmień. Czy wie jak trzeba ustawić siewnik? Z prawej strony jest taka skala do 100. Ile tam trzeba ustawić żeby wysiać dobrze jęczmień. Tata mówi że jego wysiew to ma być 180 kg.

Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Anka 92 w instrukcji jest opisane jak zrobić próbę kręconą i jak obliczyć żądaną ilość wysiewu przy pomocy takiego kółka (tarczy przeliczeniowej), jak nie masz instrukcji to mogę Ci udostępnić posiadam w formie elektronicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

aha. czyli trzeba zrobić próbe kręcona :) rozumiem. też mam te instrukcje bo szukałam w internecie tabeli wysiewu a znalazłam instrukcje :) a takie dane z tabeli to takie same wyniki jak z próby kręconej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Nie koniecznie, aby dokładnie ustawić siewnik trzeba zrobić próbę kręconą, w tabeli są tylko dane orientacyjne, chodzi o to że są różnice między odmianami zbóż, jedne mają drobniejsze a drugie grubsze ziarno. Gdzieś na siewniku na pewno jest nalepka do próby kręconej, ilość obrotów koła dobiera się w zależności od rozmiaru opon i szerokości siewnika, następnie waży się to co uleciało do rynien i mnoży zazwyczaj przez 40. Miłego kręcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam, mam amazone D8 i słychać piski od strony jakby łańcuch napędowego. z czym to może być związane ? to koło napinające łańcuch posiada jakieś tulejki ?szczególnie mocno piszczy jak się mocno kurzy... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Mam prośbę o pomoc :podczas próby kręconej zauważyłem że różnią się ilości wysiewu z poszczególnych rajek i co trzeba zrobić (chodzi mi o denka) docisnąć je do kółek wysiewających czy popuścić.Kółka kręcą się wszystkie jednakowo.Siewnik to amazone D5.Zboże wychodzi prawie dobrze ,wadę zauważyłem przy wysiewie trawy ,denka miałem na pierwszym ząbku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oetam    1

marian7K rozumiem, ze przestawiłeś wszystkie rolki wysiewające na drobny wysiew? Może masz nierówno zużyte rolki wysiewające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Bardziej bym podejrzewał nierówno ustawione denka. Siewnik D5 a więc już chyba dość leciwy. Denka mogą mieć rózne odległości od kół wysiewających i stąd różnice w ilości wysiewanych nasion.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Bardziej bym podejrzewał nierówno ustawione denka. Siewnik D5 a więc już chyba dość leciwy. Denka mogą mieć rózne odległości od kół wysiewających i stąd różnice w ilości wysiewanych nasion.

 

Pogejrzenie całkiem słuszne i ja też tak myślę,wyraznie zapytałem czy aby zwiększyć wysiew należy przybliżyć denko czy oddalić.Bo nie mogę ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Oczywiście im denko dalej od koła wysiewającego tym więcej nasion się wysypie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lyssy21    0

Witam kupiłem dzisiaj D8/30 super z komputerem "AMATRON II" posiada ktos juz taki sprzet??? i ma morze instrukcje po polsku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Witam kolego ja mam takiego tylko nie mam tego niby komputerka po prostu u handlarza już go nie było tylko kabel został, ale z tego co tam widzę u siebie to był to taki elektroniczny licznik hektarów, zamiast tego przy kole. Jak to u Ciebie wygląda? czy pokazuje coś więcej prócz zasianego areału? Instrukcji po polsku chyba nie ma do nich, ale mam tabele wysiewu z krótkim opisem ustawień, jak chcesz to mogę Ci udostępnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lyssy21    0

witam. podaj mi meila to Ci fotki przesle. licznik hektarów, predkosc jazdy, sciezki technologiczne i wysiew ustawiany za pomoca kompa. Jezeli moge od Ciebie dostac te tabele to poprosze. Dzisiaj podłoczyłem na chwile i komputer nie załaczył sie, ciekawe co go boli??

post-52385-0-95562000-1348515264_thumb.jpg

post-52385-0-40442600-1348515280_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

A nie, to u mnie czegoś takiego nie ma, pierwszy raz widzę taką wypasioną wersję, szkoda że Ci nie działa ten komputer, podaj e-mail to ci wyśle tabele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ktoś wymieniał łożyska na kołach w D8 bo nie wiem czy są albo tuleje plastykowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Tam nie ma łożysk tylko są tuleje plastykowe kolego, do kupienia na grene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzięki jeszcze zasieję te 3ha potem naprawię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lyssy21    0

Mój meil to terminator1317@wp.pl niestety dziś trosze przy nim walczyłem i nic cisza. Podzwoniłem po ludziach i podobno ktoś ma ten komputer w swoim. Muszę jutro tam podskoczyć i pogadać żeby podłączy mój do niego. Ciekawe ile kosztuje nowy??? Dzięki z góry za tabele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    54

Witam, zakupilem siewnik amazone d7 wersja "junior". I Tu moje pytanie jaka orginalnie powinien miec ten siewnik szerokosc? Bo mi wyszlo mierzac mojego od 1 lejka do ostaniego 236 cm. Wiem ze one sa 2.5 metrowe ale czy wlasnie tyle powinna wynosic jego szer od pierwszego lejka do ostatniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj