Skocz do zawartości

Zdjęcie

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9

411 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:59

witam mam problem zsiewnikiem amaz d8 specjal wysiewa mi malo zborza w szczegulnosci owsa przy pelnej nastawie na skali wysiewa zaledwie 160 kg na ha prosze o jakas porade

Kolego zaglądałeś do skrzyni przekładniowej? Może masz nastawiony wysiew zmniejszony? W takim wypadku wystarczy obrócić tryb w skrzyni napędowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Dzisiaj, 00:17
  •  

#162 Share nexeqadore

nexeqadore

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:28

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 tak zagladalem i wydaje mi sie ze wszystko ok olej przezroczysty jak woda i wogule ale byc morze masz racje poniewaz innee zboze tez malo wysiewa np. przenica nastawa na skali 85,/90 i wychodzi ok 200 kg na ha tochyba cos nie tak podobnie jeczmien

#163 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 10:41

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 a może obniż denko

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 16:08

tak zagladalem i wydaje mi sie ze wszystko ok olej przezroczysty jak woda i wogule ale byc morze masz racje poniewaz innee zboze tez malo wysiewa np. przenica nastawa na skali 85,/90 i wychodzi ok 200 kg na ha tochyba cos nie tak podobnie jeczmien

Nie chodziło mi abyś zaglądał do skrzyni przekładniowej do środka tylko z boku powinna być pokrywka na trzy motylki(dwa małe,jeden duży)i tam można przestawiać wysiew na zmniejszony lub normalny,obracając tryb z tworzywa sztucznego.

Edytowany przez Edziu, 31 marzec 2012 - 19:28.

#165 Share nexeqadore

nexeqadore

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 20:25

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 witam ponownie dzis wogule nie zagladalem do siewnika jutro sie za to wezme dzieki za tel jakbyco bede dzwonil pozdrawiam

#166 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:23

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 A sprawdzałeś, czy mieszadło chodzi ?
Bez mieszadła nasiona owsa zawieszają się i ilość wysiewu potrafi spaść o połowę

#167 Share nexeqadore

nexeqadore

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 22:12

Nie chodziło mi abyś zaglądał do skrzyni przekładniowej do środka tylko z boku powinna być pokrywka na trzy motylki(dwa małe,jeden duży)i tam można przestawiać wysiew na zmniejszony lub normalny,obracając tryb z tworzywa sztucznego.Jak co to możesz zadzwonić 601-77-93-68

witam ponownie po telefonie do cibie sprawa sie wyjasnila obrocilem tryb tak jak zasugerowales zrobilem probe krecona iwszystko ok dzieki za pomoc pozdrawiam

#168 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:41

witam ponownie po telefonie do cibie sprawa sie wyjasnila obrocilem tryb tak jak zasugerowales zrobilem probe krecona iwszystko ok dzieki za pomoc pozdrawiam

No to ok!! tak sobie myślałem ze tam tkwi błąd,w takim razie powodzenia.

#169 Share Jacek75

Jacek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 maj 2011 - 19:59

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam;)) Kupiłem siewnik amazone d7 standart 2,5m i chce wymienic olej bo na dole jest (syf) olej spuszczony i o to pytanie jaki olej wlac, czytałem już niekture fora ale ludzie piszą różnie albo hipol albo olej grafitowy... a moim zdaniem jakis olej przekładniowy ale musi byc żatki żeby wleciał w łozyska jednokierunkowe .Jaki tam wlać??
Moje drugie pytanie mam automat do ściezek i on ma płaskownik taki do dolnej belki zawieszenia i on sie az gnie jak podnaszam siewnik.. nie mam pojecia jak to działa.Dodam ze jest wszystko przesmarowane..PROSZĘ O POMOC;);???????

#170 Share maxi900

maxi900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:technologia, informatyka,

Napisany 16 maj 2011 - 16:44

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Ja zalałem parę lat temu ATF DEXRON (II albo III) i zadowolony jestem (mam D7E-4m). Przepracowało przez ten czas ok 200 ha i nie widzę problemów. Mój znajomy w w D7-3m Special zalał Hipol i też śmiga już kilka lat.

Tak naprawdę tam w środku wielkiej filozofii nie ma - 3 łożyska będące sprzęgiełkami jednokierunkowymi i trzy plastikowe łopatki ocierające się o siebie (rozbierz ją i pokręć kołem a zobaczysz jak to działa). Ani dużych obciążeń ani wysokiej temperatury (po paru godzinach pracy ta skrzynia mi się nawet nie nagrzeje jak ręką dotykam). Mają być smarowane łożyska i te łopatki. I tyle ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 00:05

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 witam... mam zamiar kupic D8 i moze ktos by mi podpowiedzial na co zwracac szczegolna uwage i jaki kupic.. czym sie rozni super od specjal i czy lepszy bedzie taki ktory ma 30 redlic czy 25? na jakiej zasadzie dziala sterowanie automatyczne sciezkami technologicznymi? bedzie sial rzepak i zboza. dzieki z gory za odp.

#172 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 18:12

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 ja przy zakupie zwracałem uwagę na redlice, czy nie są krzywe, wytarte, czy rurki są całe. ja brałem D8 30E który ma 34 redlic ze względu na to że sieję dużo trawy. a ile redlic weźmiesz to zależy od Ciebie, przy rozstawie 12 cm (25 redlic) zboże lepiej się krzewi. przy każdym przełączeniu znacznika przełącza się taka jakby zapadka w aparacie i zmienia się numerek w aparacie, przy "0" włącza się ścieżka, według mnie dobrze to działa.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#173 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:06

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam .Mam problem tzn. mój kolega zakupił siewnik za 2500 zł i bardzo zły bo nie wie ile ustawia się na przedziałce tej co tam jest od 0-100 , chodzi mi o to ile ustawia się dla zyta , jęczmienia , pszenicy , owsa.Pomoże ktoś z kolegów i powie ile ustawia się ten siewnik na te zboża ? Będę wdzięczny.Oto ten siewnik.Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek :unsure:

#174 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:16

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 no to metodą prób i błędów. co za problem zrobić kilka razy próbę kręconą jeśli nie ma tabeli wysiewu. ja mam tabelę a i tak za każdym razem robię próbę.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#175 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:31

Witam .Mam problem tzn. mój kolega zakupił siewnik za 2500 zł i bardzo zły bo nie wie ile ustawia się na przedziałce tej co tam jest od 0-100 , chodzi mi o to ile ustawia się dla zyta , jęczmienia , pszenicy , owsa.Pomoże ktoś z kolegów i powie ile ustawia się ten siewnik na te zboża ? Będę wdzięczny.

Mam podobny siewnik i ustawiam między 60 a 65 na pszenicę i jęczmień.

#176 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:35

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Dzięki Pasieńku.Pozdrawiam.

#177 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 08 wrzesień 2011 - 09:57

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Mam siewnik Amazode D7 S2 i chciałbym robić ścieżki pod opryskiwacz 10m. Nie jestem pewny czy to tak ma być więc zapytam. Zaczynamy od miedzy z prawej strony na automacie mamy 3, wracając robimy jedną ścieżkę, później jedziemy znów robiąc także jedną i wracamy siejąc całym siewnikiem a na automacie musimy przestawić na 2. Czy dobrze rozumuje?

#178 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 09:10

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam.
Mam taki problem, otóż mam d7 super s i aparat od znaczników i ścieżek nie chce mi się cofać do końca po przełączeniu przez co praca w polu słabo idzie bo co jakiś czas mi się robią ścieżki wtedy kiedy nie muszą. jak to zrobić aby dobrze przerzucało? mam opryskiwacz 12m i musi mi robić ścieżkę co 4 przejazd i nieraz idzie już dobrze przerzuca tak jak trzeba a jak się spartoli to już za każdym razem inaczej przerzuca. zauważyłem że aparat ma taką sprężynkę z tyłu co odciąga tą łopatkę w dół i czy to ona może być przyczyną? jeżeli ona już jest wykończona to nie będzie odciągała?

#179 Share raph

raph

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 12:40

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Pomoże ktoś?

Kupiliśmy niedawno sobie D8. Problem jest taki, że nie działa hydrauliczne rozkładanie znaczników... Niby olej pompuje, bo drążek od przestawiania drży itp, ale one ani drgną. Trzeba coś przestawić, żeby się rozkładały? Pierwszy raz mamy taki sprzęt i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:54

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam posiadam 3m siewnik amazone d8, czy ktoś chciałby się zamienić na tarcze od ścieżek technologicznych? ja mam pod opryskiwacz 24m a potrzebuje pod 15m. Tak dla jasności moje tarcze mają po 16 otworów a na kółku jest 0123456701234567 a potrzebuję tarcze z 15 otworami a na kółku 012340123401234

Dodaj odpowiedź