Skocz do zawartości

Zdjęcie

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9

411 odpowiedzi na ten temat

#121 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 18:20

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 "Wybij kołek na końcu ośki"no właśnie jaki kołek?u mnie nic takiego nie ma.Z profilu zamkniętego wychodzi ośka do której przyspawana jest piasta.Jedynie w piaście jest otwór ok 8mm zapewne do smarowania.Zastanawiam się czy przez ten otwór dało by się coś zmajstrować;może jakieś zabezpieczenie jest w środku czy cuś? Kuzyn ma też D7 i tak samo nie można tego ugryźć tylko że u niego nie ma takich luzów.A do smarowania w tym profilu wstawiłem kalamidke i faktycznie przy wierceniu wysypywał się plastik czy teflon tak jak piszesz.Jedyne co przychodzi mi do głowy to oszlifować spaw na piaście i zwalić ją, a ośkę jeżeli jest w całości w co wątpie(koła kręcą się niezależnie)wybić w drugą stronę.Zobaczymy może jeszcze ktoś podsunie jakiś pomysł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Dzisiaj, 20:13
  •  

#122 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 22:39

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Ten spaw jest "świeży" czy jest na nim orginalna farba?
Z tego co wiem to niezależnie od tego czy masz możliwość sprzężenia kół czy kręcą się osobno to ośka jest przez całą szerokość siewnika.
Jak od strony zębatki jest zaspawane to rozbierz drugą stronę i wysuniesz całość.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#123 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 18:27

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Spaw wygląda na fabryczny,tym bardziej że u kuzyna jest tak samo.Aż mi się wierzyć nie chce że germańcy taką lipe odwalili dość że nie rozbieralne to jeszcze na tulejkach.Pewnie sprawdzili że ileś milionów obrotów wytrzyma ,a potem to szajse i do Polski.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 21:53

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Jak twoja AMAZONKA ma montowane korytko do próby kręconej, bo jeśli jest wsuwane z góry to masz nowszy model (special i super), a jak jest to korytko montowane na dwóch bolcach po bokach, to jest starszy model i w nim prawdopodobnie ośka nie biegnie przez całą szerokość.
Jak to wygląda z drugiej strony?
Ciekawi mnie to bo piszesz że to wygląda na nierozbieralne.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#125 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 17:27

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 No raczej starszy typ.Korytko montowane na bolcach.Raczej ta oś nie jest przez całą długość siewnika,świadczy o tym jej zachowanie bo swobodnie można kołem ruszać góra-dół,tak jak jest wyrobiona tulejka.Z drugiej strony jest zębatka co ciągnie łańcuch osadzona na rurze ,a piasta od zewnątrz wygląda tak samo, jakby ośka przez nią przechodziła i była przyspawana.Ciężka sprawa.Tak podpytuje bo poco coś zepsuć,jak może ktoś już to robił i jest tam jakiś haczyk .

#126 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 19:04

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Jakies 30 cm w stronę środka siewnika w tym profilu jest kołek wbijany i zaspawany piasta występuje tam plastikowa i blokowana zabezpieczeniem kołkowym .Oszlifuj profil na dł ok.30-40 cm i znajdziesz jakąś wypukłóść .Zresztą znajdź sobie na allegro piasta koła siewnika amazone i będziesz miał jakieś wyobrażenie o problemie .Jak sobie nie poradzisz to odezwij się to poszukam katalogu albo zmierzę u siebie bo mam kilka siewników amazone.

#127 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 20:28

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Na allegro akurat nic takiego nie znalazłem.Jak byś mógł to prosze,jak to dokładnie wygląda także od strony napędu.Może na GG.Póżniej wszystko opisze co i jak.

#128 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 05 listopad 2009 - 21:20

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 oj spokojnie nie wrzucajcie że te tulejki są złe bo są bardzo dobre wytrzymują naprawdę bardzo dużo i nie są problematyczne w eksploatacji a jak Ty sobie wyobrażasz że jak Ci tona uderzy z metra na ziemię to łożysko nie poleci? a tulejka będzie oki pozdrawiam wymieniać i jechać dalej!!

#129 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 21:21

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Kolega @Darpol ma rację jest tam kołek o wymiarach 5x50, ale z katalogu nie wynika żeby coś tam było wspawane.Wygląda na to że ten kołek trzyma to wszystko.
Na stronie AGROMIX ROJĘCZYN masz do pobrania katalogi praktycznie wszystkich produktów AMAZONE i możesz sobie podejrzeć jak to wygląda.
Przez moje ręce również przeszło nie mało AMAZONEK ale poprostu takiego modelu nie rozbierałem w tym miejscu.

#130 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:16

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Wielkie dzięki Farmer znalazlem te katalogi i teraz wiem co gdzie i jak.Jak znajde czas to się do tego dobiore.Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 14:22

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam mam pytanie mam zamiar kupić siewnik 3 lub 4 metrowy najlepiej z aktywną broną.. Chyba wybiorę d8 ale nie wiem czym sie różni od d9, i czy brona wahadłowa czy wirnikowa...
Co polecacie?? ja juz od tego szukania na allegro niewiem co wybrac;/

#132 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 19:14

Witam mam pytanie mam zamiar kupić siewnik 3 lub 4 metrowy najlepiej z aktywną broną.. Chyba wybiorę d8 ale nie wiem czym sie różni od d9, i czy brona wahadłowa czy wirnikowa...
Co polecacie?? ja juz od tego szukania na allegro niewiem co wybrac;/

D9 ma inną skrzynię przekładniową i redlice są inne i inaczej mocowane-szybko się je wymienia ,nadwozie po liftingu a jak dołożysz parę tysięcy to dostaniesz podesty z drabinką i trochę mało potrzebnej elektroniki .D8 też jest super ,sprzedałem już ich kilka i nikt nie narzeka.Wybierz taki z hydrauliką i będziesz zadowolony z ceny też.A bronę to wirnikową wachadłówka jest na typowe piachy .Mam w tej chwili taki zestaw niemejer+d8 na talerzach do sprzedana napisz jakiś kontakt to puszczę Ci jakieś fotki.

#133 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 19:23

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 To ktoś mi powie jak tą skrzynie przekładniową w D8 Super w prosty sposób rozebrać aby wymienić tą uszczelkę? no i jaki olej do przekładni zalać bo mi troszkę ubyło:/??

#134 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 20:10

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Rozumiem że cieknie po którymś wałku.Odkręć przekładnię i uszczelniacz zdejmij bez rozbierania skrzyni po prostu go wydłub uszkadzając go.Tam idzie 20x30x7 a na drugi wałek 25x32x7.Skrzynki radzę nie rozbierać bo to trochę kłopotliwe.Już raz zbierałem zapadki z łożyska jednokierunkowego po warsztacie.Żmudna praca.

#135 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 22:02

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 A ile wazy siewnik amazone d8 4 metrowy ?

#136 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 22:11

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Drapol no spoko masz rację to te bym też wymienił, ale to cieknie jak by z tego elementu co są w nim koła zębate plastikowe od nieprzełączania biegu szybki wolny to tam jest pewnie jakaś uszczelka między obudową główną a obudową tych kół plastikowych jak do tego się dobrać?

#137 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 21:25

Drapol no spoko masz rację to te bym też wymienił, ale to cieknie jak by z tego elementu co są w nim koła zębate plastikowe od nieprzełączania biegu szybki wolny to tam jest pewnie jakaś uszczelka między obudową główną a obudową tych kół plastikowych jak do tego się dobrać?

No niestety tego jeszcze nie wymieniałem w żadnym siewniku ale właśnie przywiozłem z niemiec D8 z takim uszkodzeniem to będę się do tego zabierał ale po nowym roku bo mam jeszcze 5 innych agregatów do remontu

#138 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 22:06

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 oki jak zrobisz to to daj znać jak to zreperować będę bardzo wdzięczny:D pozdrawiam A po naprawie czym zalewasz skrzynię?

#139 Share tilek

tilek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 11:35

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam Zakupiłem siewnik Amazone D8-30 SPECJAL i potrzebowałbym do niego spolszczona instrukcję obsługi ma moze ktos cos takiego albo jakies namiary???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 22:03

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam mam taki problem, otóż w siewniku Amazone D7 posiadam ścieżki automatyczne ale są one do opryskiwacza 12 metrów mają cyfry od 0-3 ja w tym roku kupuje opryskiwacz z belką 15-stką i potrzebuje teraz zębatkę na 5 cyfr (że tak to nazwę) może ktoś z Agrofoto przerabiał już taką zębatkę lub ma taką na zbyciu a najchętniej wymianę z góry dziękuję za wszelką pomoc info najlepiej na PW

Dodaj odpowiedź