Skocz do zawartości

Zdjęcie

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9

411 odpowiedzi na ten temat

#101 Share dubzell

dubzell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 15:40

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 no właśnie sieje rzepak i to byłoby bardzo przydatne :) no właśnie też mi sie wydaje że powinny sie opuszczać tylko w pozycji zero a one opuszczają sie za każdym razem gdy znacznik jeden albo drugi idzie i jak na razie nie mam pomysłu dlaczego tak sie dzieje. może ktoś spotkał sie z taką przypadłością, może rozdzielacz jakiś nie trzyma nie wiem jakby ktoś miał pomysł co zrobić proszę o podpowiedź :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Dzisiaj, 08:19
  •  

#102 Share mirek maszyny

mirek maszyny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 15:18

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam. Chętnie kupię 2 siewniki Amazone D7 2.5. Jeżeli by ktoś coś wiediał. Prosze o info na forum albo na gg 5688458

#103 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 12 sierpień 2009 - 14:40

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć tak jakoś opisowo jak mam zamontować te blachy do rzepaku w siewniku Amazone D8 super? te gumy takie co są po jednym boku to na spód rozumiem dna skrzyni mają iść a te boki taki blaszane tych blach to od ściany tak? ma ktoś może zamontowane to zrobił by fotkę ? .... a w ogóle te blachy to nie są tak dokładnie na wymiar skrzyni są mniejsze:/ tak ma być?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share baksik

baksik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 09:50

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Pilnie potrzebuję informacji czy liczba obrotów do próby kręconej do siewnika D7 podana w tabeli wysiewu to jest liczba obrotów koła, czy liczba obrotów korbą, czy nie ma to znaczenia ?

#105 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:50

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9

Witam Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć tak jakoś opisowo jak mam zamontować te blachy do rzepaku w siewniku Amazone D8 super? te gumy takie co są po jednym boku to na spód rozumiem dna skrzyni mają iść a te boki taki blaszane tych blach to od ściany tak? ma ktoś może zamontowane to zrobił by fotkę ? .... a w ogóle te blachy to nie są tak dokładnie na wymiar skrzyni są mniejsze:/ tak ma być?

chetnie bym ci pomogl ale sam sie zastanawialem jak te blachy zamontowac. przymierzalem je na rozne sposoby i w zaden sposob nie pasowaly, ale ja nie sieje rapsu wiec tego narazie nie potrzebuje.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#106 Share michal96

michal96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Koszykówka Rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2009 - 09:57

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam . Posiadam siewnik Amazone D7 Super 3 metrowy . Poszukuje do niego tabeli wysiewów .
Jeżeli ktoś taki posiada lub wie gdzie można go znaleźc , proszę o kontakt na PW lub GG : 364354
Pozdrawiam -----> michal96
Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

#107 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 09:35

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 wszystkie tabele wysiewu do siewników amazone znajdziesz na stronce www.amazone.de czy coś tam w service wpisz D7 i wyszuka nawet powinny być po polsku;)

A blachy to już chyba wiem wiesz co tam w środku skrzyni jest taka blacha pomarańczowa i na niej wałek jest mocowany to dedukując jej kształt to chyba trzeba te blachy położyć na niej w taki sposób że ten koniec z gumą na końcu blachy idzie w dół przy samych aparatach a reszt leży na blasze:D ja tak wsadziłem i nawet chyba oto w tym chodzi:D sprawdź sam?

#108 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 10:43

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 nie wiem czy bede to zakladal bo nie potrzebuje ale dla samej ciekawosci sprobuje tylko przypasowac :D

#109 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 21:42

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 hejka już blachy spasowałem:D potrzebny mi opis krok po kroku co muszę kupić i jak przerobić ścieżki w tym automacie na 15m ?

#110 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 19:08

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 najlepiej rozbierz ten automat i dorob sobie te tulejki co zalaczaja sciezki. troche numerki na tym kole nie beda pasowac ale to nic. ja mam automat na 24 m i jakos sobie radze bez przerobek :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 21:44

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 jak masz małe pola to sobie radzisz a jak wjedziesz na duży kawałek to trudno się połapać który to juz przejazd i gdzie zrobić tą ścieżkę. A co do automatu kupiłem trybik z wałkiem cena 350zł w swispoolu a mam do sprzedania stary oryginalny z nalepką nawet do belki 18m jak by był ktoś zainteresowany zapraszam. A co do możliwości przeróbki samemu UWAGA NIE REALNE!! ponieważ tam jest taki trybik z zębami skośnymi i tam są 2 zapadki one muszą współpracować żeby to chodziło więc się nie da pozdrawiam.

#112 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 21:59

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 a no spoko, niby wyglada latwe do przerobki a jednak tak nie jest.

#113 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 10:09

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Wczoraj robiłem próby kręcone dla nasion różnych firm, no i mam problem z jakąś francuską odmianą... Wcześniejsze odmiany to ustawiłem tak na chybił trafił zakręciłem i to co wyszło to z proporcji wyliczyłem na ile mi trzeba tyle dzwignię ustawiłem zakręciłem i wiadomo idealnie nie było ale miało wyjść 3,56 a wyszło 3,51 to przecież żadna różnica tak zostawało. A przy tej odmianie ruszę o jedną skalę z 17 na 16 tkę i mam ten sam wynik... kurde... chyba już wczoraj późno było... a wy jak to robicie?

#114 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:04

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 moze przestaw denka. a co do za nasiona?? rzepak??

#115 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 11:18

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 jedna to była visby z tego co pamiętam to ładnie poszła a tamta to... chyba chagall czy coś takiego...:/ dziwak jakiś to chyba zielona otoczka

#116 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 20:36

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Potrzebuję do Amazone D8 nazwę oraz typ oleju do skrzyni? Oraz poradę bo cieknie mi lekko olej ze skrzyni tam od tej wnęki co się biegi skrzyni zmienia co muszę wymienić uszczelkę oringi i jak się do tego dobrać?

#117 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 18:56

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 panowie mam problem. mam siewnik amazone d7 super s i robiłem próbe kręconą. chę wysiać na hektar 250kg pszenicy robiłem 15 obrotów i powinno mi wysiać 2.5 kg a wysiewa dużo mniej ;/ gdy ustawiłem na max wysiew czyli na 100 wysiał 100 kg co robić ???? na ile wy macie ustawiony do wysiewu i ile wam wysiewa ??

#118 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 20:54

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 przestaw denka no i moze zasowki masz domkniete. ustaw denka na "2" lub "3" i wysiew na okolo "30". powinno wysiewac ponad 200 kg.

#119 Share markus1

markus1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 19:31

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam.Moje pytanie skierowane do szczęśliwych posiadaczy D7 mianowicie;jak się dostać do ułożyskowania kół jezdnych tego siewnika.Wydaje mi się że koła są na plastikowych tulejkach,a u mnie tak są już wyrobione aż łańcuch stracił prowadzenie i spada.Może ktoś już to rozbierał?Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 23:30

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Zależy w jakim wieku jest twoja AMAZONKA niektóre modele miały łożyska 6207 2RS a niektóre tulejki z teflonu.Wybij kołek na końcu ośki i ściągaj wszystko po klei, ale jak będziesz chciał wyjąć oś to pamiętaj że jest tak długa jak siewnik.Jak będziesz miał łożyska to są dwa, a jak masz w tym profilu zamkniętym tulejki to jest ich więcej.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Dodaj odpowiedź