Skocz do zawartości

Zdjęcie

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9

411 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:21

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 poszukaj na allegro, raz widzialem taki automat z komputerem do scieze ale to byl chyba od vaderstadta ale nie jestem pewien.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Dzisiaj, 21:02
  •  

#22 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2008 - 22:04

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 dzieki.musze cosznalesc do wiosny bo wkurza mnie to ze musze wuchodzic z ciagnika i przestawiac wajche.a zwłaszcza na krótkich polach ;) :P

#23 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 29 grudzień 2008 - 22:53

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Ja się z Yacentym zgodzę w 100% że Amazone to nie jest jedyna firma sam jestem zwolennikiem firmy Accord i Kverneland dlatego szukam rozsiewacza tej firmy. Tylko ze nie zawsze z u używek jest to czego się chce, i zazwyczaj kupuje się to co jest dostępne w dobrym stanie przeważnie. Twój siewnik jest super bez dwóch zda, ale nie wszyscy dysponują Zetorkiem 100km:D hehe żeby taki siewnik pociągnąć. Co do Amazone tak naprawdę to nowoczesny poznaniak ale dużo lepszy moim zdaniem niż ten, pozatym jest solidny. Co do fiony to tak sobie mi się to podoba:/ zależy w sumie jeszcze jaka wersja. Więc dla kogo Amazone z serji D7 D8 przede wszystkim dla osób nie chcących zbyt wiele zmieniać w sposobie uprawy nie dysponujących dużym Ciągnikiem, dostajemy dość zaawansowana solidną maszynę za rozsądne pieniądze, rozwiązania z Amazone możemy napotkać w nowych wersjach Panazniaków polonezów:P żywcem skopiowanych :-D hehe Mi tam się podobał i podoba choć szkoda że talerzy nie ma:/ ale trudno ;) pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 grudzień 2008 - 23:30

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 nie dalej jak rok temu mowiłem do ojca tylko D8, tylko D8 i o innym zapomnij, no ale pare dyskusji tutaj na forum, pare dyskusji na agrotechu a pozniej jeszcze ten jegomosc tutaj z forum pokazał mi pewne ogłoszenie i padło na kuhna ;) tylko dlatego ze był ładny i fajnie pasował do moich wymagań, ale w trakcie tych poszukiwań zobaczyłem wiele super siewników za podobne pieniadze

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#25 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 08:24

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 ciekwe jak z czesciami do tych siewników?bo naprzykład do kuhna lub nordstena jest chyba ciezej dostac niz do amazone.ale zas do amazone sa drogie czesci ;) :P

#26 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 09:47

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 człowieku - do kuhna - poszedlem do AgroHandlu, dostałem oferte i czesci miały byc w tydzien, zadzwoniłem do Kuhn Polska w Jelonku, na dzien dobry Pan przysłał mi katalog czesci zamiennych i powiedzial ze do tygodnia beda czesci,
na szczescie odezwał się jeden jegomość na forum który handluje czesciami podesłałem mu co chce, przygotował oferte - uwaga ceny były ok 40% niższe jak w AgroHandlu czy u Kuhna, po 5 dniach od przyklepaniu oferty przyjechał kurier ze wszystkimi czesciami.
Jak porownywalem ceny Kuhna i amazona w wielu sklepach to niestety kuhn był tak ok 10-15 droższy

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#27 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:20

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 mam amazone d7 i uważam że jest dobrym siewnikiem. używalem go sporo lat i jest naprawdę wytrzymaly. przerobilem ścieżki na pneumatyczne i sprawują się super.material na redlice wytrzymaly. jedyne co zmienilem to łożyska w skrzyni wysiewającej -kierunkowe. jedna sztuka kosztowala 360 zl a są trzy. teraz kupilem kuhn i jestem ciekaw waszej opini na temat tego siewnika. jakby ktoś chcial tosprzedaję mój siewnik amazone razem z agregatem.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#28 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2008 - 20:19

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Ja mam siewnik 2,5m z automatem do ścieżek http://www.agrofoto....image87572.html dorabiałem do niego jedynie inne koło zębate co liczy ścieżki .
Taki automat zamyka zasuwki na aparatach wysiewających

#29 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 00:06

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Siewniki AMAZONE seri D-7 były w trzech wersjach STANDARD, SPECJAL i SUPER. Ten ostatni ma większą skrzynię (3m ma ok 500L poj) ale wszystkie mają 25 aparatów wysiewających z tym że lejków zależnie 21, 23 lub 25.Oczywiście 3m.Nowsze miały np. kółeczka do drobnych nasion z dwioma żędami ząbków i ścieżki trybikowe, nie na zasuwy.
Modele D-8 są w sumie podobne ale np. aparotów jest 29 i mają ciekawy zagarniacz.Z częściami nawet do starszych modeli niema problemu ze względu na popularność a ceny zależą np. od kursu EURO.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#30 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 12:02

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 w moim wlasnie sa sciezki trybikowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 13:56

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 w moim tez są te sciezki i musze je wymienic B) B)

#32 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 18:20

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 a co ci one przeszkadzaja?? ja mam automat i przy przerzucaniu znacznikow za ktoryms razem zalaczaja sie sciezki i nie musze wysiadac z kabiny no chyba ze Ty nie masz automatu.

#33 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 08:57

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 no nie mam ;)

#34 Share mocne255

mocne255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanizacja wędkarstwo

Napisany 06 styczeń 2009 - 19:14

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Mój Amazonek wygląda jak Cichego tylko że ma ścieżki mechaniczne i znaczniki.Dałem za niego 5 tyś stan prawie idealny jak na używke centralny naciąg redlic,przerobiłem tryb od ścieżek tak że mam co 15m. Widziałem u innego handlaża starszego Amazona chciał 6,5tyś stan opłakany z moim miałem farta. Mam jeszcze przerobione znaczniki tak że zakładam siewnik do dowolnego ciągnika i nie musze ich ustawiać.
zetor5211 c 360 ZT303D

#35 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 00:39

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 a to ciekawe rozwianie - mozesz je jakos lepiej opisac? jak to zrobic znaczniki zeby były uniwersalne dla różnych ciągników?
mam nadzieje ze te rózne ciągniki mają rożny rozmiar przednich koł a przede wszystkim różny rozstaw kół

#36 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 12:53

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 jest pewna uniwersalność u mnie znacznik ustawionu do środka kół w C-360 pasuje do Valtry idealnie na wewnętrzny ślad kół :P

#37 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 13:26

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 no tak jeszcze jak powiesz ze z przodu masz gumy 480 to już wogole pol metra marginesu się robi :P

#38 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 16:54

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 no ale przeciez jak sie ustawi na srodek ciagnika to do zadnego innego nie trzeba przestawiac.

#39 Share mocne255

mocne255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanizacja wędkarstwo

Napisany 08 styczeń 2009 - 21:14

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Są przedłużone tak że znaczą środek następnego przejazdu robie kredą kreske na środku maski ciągnika jako celownik, no i w pole
zetor5211 c 360 ZT303D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:10

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 lukasz27 daj jakies zdjecia siewnika z agregatem i jaka szerokosc no i cenna ;)

Dodaj odpowiedź