center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

Anatom    0

Posiadam siewnik Amazone D7 z redlicami stopkowymi. Ziemia jest mozaikowa od III do V klasy na jednej działce. W jaki sposób regulujecie głębokość siewu ? Jak naciągne sprężyny mocniej to na piasku idzie za głęboko a jak popuszczę to na glinie ziarno lezy na wierzchu. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimer    0

Mam pytanie kupiłem siewnik d8 i ma taki elektro zawór jak na fotce i czegoś tu brakuje bo olej leje jak się chce podnieść znaczniki. Ktoś coś wie co tu powinno być?

16635778510888498960274976749587.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem taki przerzutnik do ścieżek do amazone d7, i teraz mam pytanie do was, jak to wymienić bezproblemowo ? Ścieżki są do siewnika 2,5m na szerokość 10 m

73B93A26-E5C2-43E3-BD3A-7D58F1F841EA.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

Pacjent Amazone d7. Regeneruję wał łączący koła jezdne. Wytarł się w miejscu gdzie jest tulejka ślizgowa koła które nie jest napędowe. Zastanawiam się czy zrobić tak jak jest w oryginale, czy też spiąć na sztywno, tak że oba koła kręcą się razem. Czy takie rozwiązanie (połączenie kół na sztywno) będzie będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Tomasz160 napisał:

będzie będzie ok?

nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83
10 godzin temu, Tomasz160 napisał:

Czy takie rozwiązanie (połączenie kół na sztywno) będzie będzie ok?

W moim jest blokada w lewym kole(taki sworzeń który się przesuwa w piastę i następuje blokada) używam jak jadę w koło miedzy bo zawsze są jakieś nierówności a tak to zostaw jak jest.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

Skoro tak mówicie, to zrobię koła niezależne. Tyle tylko, że tulejkę zastąpię łożyskami 🙂

 

Edytowano przez Tomasz160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbek15    0
Dnia 20.09.2022 o 18:16, zajac1 napisał:

Czy to normalne że np rano robię próbę kręcona na 150 kg/ ha a po 2 ha wychodzi już w próbie kręconej 140 kg? 

Uszkodzoną masz przekładnie nie trzyma ci normy za rok będzie jeszcze gorzej .

http://www.amazone.info.pl/

https://www.olx.pl/d/oferta/skrzynia-przekladnia-amazone-d7-d8-d9-ad-rpd-regeneracja-naprawa-CID757-IDD6QNW.html?bs=olx_pro_listing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Jest możliwość założenia ścieżek z d8 do d7? Potrzebne jest tylko koło napędowe z wałka na którym są rolki wysiewajace i rolki drobnonasienne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

W skrzyni przekładniowej D7 pocieka mi olej z wizjera co widać olej, wie ktoś czy ten wizjer da się odkręcić czy wyjąć i uszczelnić ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj