Skocz do zawartości

Zdjęcie

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9

411 odpowiedzi na ten temat

#261 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 10 marzec 2013 - 18:33

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 oj może i tak ale jeszcze pozostaje sprawa naklejki:P A i nie krzycz ze coś jest nie realne jak realne bo tyle oryginalny kpl. kosztuje ja nic tutaj nie kłamię więc uważaj na słowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Dzisiaj, 11:06
  •  

#262 Share MateoX

MateoX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 15:16

witam, mam najprawdodopodobniej siewnik amazone d7 , nie wiem dokladnie jaki model niestety, nie ma na nim zadnych naklejek itp. 25 lejkow, dlugosc od kola do kola 3 m
z jednej strony jest skala bodajze do 100 , rozumiem ze tu ustawiam to probojac ustawic wysiew. z drugiej strony jest tez jakas przekladnia, na 8 poziomach,. co to jest? na ktore to nastawic zeby siac jeczmien? cczy to sa te denka?

Tak, tam gdzie jest dźwignia z regulacją do 8 (lewa strona siewnika) to są te denka. Z prawej masz przekładnię bezstopniową i tam ustawiasz ilość wysiewu na 1ha.
Zboże (pszenica, jęczmień itd.) denka ustawiasz na 2.

#263 Share junior13

junior13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:57

oj może i tak ale jeszcze pozostaje sprawa naklejki:P A i nie krzycz ze coś jest nie realne jak realne bo tyle oryginalny kpl. kosztuje ja nic tutaj nie kłamię więc uważaj na słowa.

Sprawa naklejki to najprostsza sprawa bo można kupić naklejki z cyferkami (takie dla dzieci) i sobie przerobić. a NIE REALNE odnosiło się do Twoich słów że samemu się nie da, chciałem innym udowodnić że się da i nie trzeba wydawać 350 zł jak można poświęcić 2 godzinki pracy i 4 piwka dla tokarza. Chyba źle odebrałeś mój wpis. A ceny w amazone znam bo jak kupowałem do ug 2200 takie małe gumki do elektrozaworów to za pięć sztuk zapłaciłem 1300 zł, więc w cenę tego tryba jak najbardziej wierzę.
Przepraszam jak się krzyczy na forum internetowym :D ???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 28 marzec 2013 - 16:26

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Panowie mam taki mały problem, wymieniłem dzisiaj będenek od ścieżek na 21m wszystko niby okej przerzuca, ale gdy dochodzi do 0 to bardzo ciężko przełączyć i nie chce zeskoczyć na dół to ustrojstwo które przerzuca a przy następnym przełączeniu przeskakuje już na 2 :/ co mogłem żle zrobić lub dlaczego tak się dzieje? Siewnik Amazode D7 S2

#265 Share junior13

junior13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 22:18

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 w grę wchodzi albo regulacja skoku - tam masz takie śrubki poniżej bębenka - jeśli to jest kupiony oryginał, a jeżeli robiłeś sam to źle doszlifowałeś ząbki

#266 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 10:03

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Gościu od którego mówiłem że regulacja jest nawet w 3 miejscach i tylko kwestia wyregulowania, a jak nie dam rady to mam wysłać i on to wereguluje. Te śrubki w którym są miejscu?

#267 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 12:01

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Na dole jest zapadka taka na 2 śrubki zdejm obudowę plastikową i blachę i przełączaj ręcznie i zobaczysz co gdzie za mocno bądź za mało napiera. Języczek na dole na 2 śrubkach wyreguluj i będzie ok.

PONAWIAM PYTANE. POSZUKUJĘ WSPÓŁUDZIAŁOWCÓW DO OLEJU DO SKRZYNI BEZSTOPNIOWEJ AMAZONE WSZYSTKIE TYPY OLEJ JEST W 20l OPAKOWANIU A DO WYMIANY POTRZEBA 2l.

#268 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:04

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Ten języczek regulowałem wczoraj i to nic nie daje, dzisiaj popatrzyłem że ten drut który idze do tyłu ścieżek to tak jakby jego trzeba wydłużyć. Bo jak naciągne to ręką to automat przeskakuje jak należy.

#269 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 14:29

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Musisz mieć odpowiednio skonfigurowane te śruby na gwieździe oraz zapadki bo są dwie jedna z przozdu druga z tyłu i całą filozofia. Opis regulacji znajduje się w instrukcji obsługi do amazone D8 do pobrania ze strony.

#270 Share PRZEMOxD11

PRZEMOxD11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:RÓŻNE

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:37

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam.
Mam na oku siewnik AMAZONE D7 "SUPER-S" i kompletnie nic o nim nie wiem, możecie mi powiedzieć jakie wyposażenia mają i czy je polecacie. Dodaje również link do siewnika i co możecie powiedzieć o nim na pierwszy rzut oka. Jakie ma wyposażenie itp.
http://otomoto.pl/si...33-A288229.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 11:56

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 ten siewnik ma akurat wszystko co potrzebne automatyczne ścieżki i znaczniki przełączane mechanicznie po podniesieniu siewnika, centralny docisk redlic, 25 redlic ,całość w średnim stanie, brak kilku zastawek redlicy( do dorobienia w warunkach domowych), zęby zagarniacza nierówne -najprościej wyrównać kątówką odcinając na jednakową długość lub wymienić ale nowe to ok -10-20zł/szt , wymienić kilka rurek i mieszków gumowych.Reszta przyzwoita opony ładne, lakieru trochę jest , cene potargować i brać.Zwróć uwagę na stan redlic .

#272 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 kwiecień 2013 - 18:56

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Panowie da się do siewnika bez ścieżek je założyć? Mam D7 25 standard.

#273 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 16:37

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam Mam taki problem w amazone D8 jak szybko kręce kołem podczas pruby kręconej to przestają mi się kręcić kółeczka wysiewające tak samo jest jeżeli jade podczas siewu powyżej 7,5 Km/h to przestaje siać. Co może być przyczyną ?
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#274 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 28 kwiecień 2013 - 21:08

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Przyczyna może być tylko jedna. Kończy się przekładnia....
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#275 Share PowerFarm

PowerFarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 20:59

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam !
koledzy pilnie porzebuje parametry ustawienia siewnika amazone d8 specjal dla gryki . pomoże ktoś???

#276 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 19:58

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam Mam pytanie czy skrzynie od D8 są bardziej awaryjne niż D7 Oglądałem siewnik D8 ale skrzynie ma chuba od D7. Znajomy mówił że jak wysiądzie w 8 to montują od D7 i już spoko. Jeśli wymieniiona to czy wysiew będzie podobny jak orginał czy nie?

Jak sprawdzić czy przekładnia jest jeszcze dobra?

Edytowany przez kris31, 23 lipiec 2013 - 19:50.

#277 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 12:21

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Powiedzcie czy jest sens wymienić siewnik który mam obecnie Amazone D7 Specjal w bardzo dobrym stanie (mam go od 7 lat i nie ma znim najmniejszych problemów) na nowy Agromasz 3 metrowy. Czy ktoś wymiał i jakie spostrzeżenia po wymianie?

#278 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 19:38

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Czy w D8 można ustawić dawkę tak by siać trawę w czystym siewie?

#279 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 08:25

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Nie wiem jak w D8 ale ja swoim D7 trawę sieje i nie ma problemu, fakt nie są to oszałamiające powierzchnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 11:03

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 A na jakich aparatach siejesz, tych od zboza?
Jak wyłączyć ścieżki w D8, znaczniki i ścieżki są hydrauliczne. na ile metrów sa u mnie scieżki mam cyfry 0123

Edytowany przez kris31, 22 sierpień 2013 - 18:44.

Dodaj odpowiedź