Skocz do zawartości

Zdjęcie

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9

411 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 28 maj 2012 - 15:08

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 To tykanie jest jak najbardziej normalne. NIe masz się czym przejmować. Jeśli jest równomierne przy nastawie 4 to na pewno siew wyjdzie ci dobry. Gorzej gdyby stukanie było nierównomierne, wtedy może to świadczyć o zużytej przekładni. A widać to właśnie głównie przy najmniejszych nastawach. To że na początku wałek CI się od razu nie obraca, śawiadczyć może o luzach w układzie przenoszenia napędu na wałek wysiewający. I nie chodzi tu tylko o przekładnię ale np łańcuch napędowy czy tulejki łączące wałek z przekładnią (wytarte śruby połączeniowe)
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Dzisiaj, 01:21
  •  

#202 Share MateoX

MateoX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:28

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 sap zrób próbę kręconą np. ze 3 razy na tym samym ustawieniu, jak za każdym razem wyjdzie Ci ten sam wynik tzn., że przekładnia jest ok

#203 Share F312

F312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 21:33

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam.
Posiadam siewnik Amazone d7. Muszę wymienić denka aparatu wysiewającego. Czy mógłby mi ktoś doradzić najprostszy sposób wymiany tej części??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 20 sierpień 2012 - 21:29

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam.
W Amazone D7 Super S mam ścieżki hydrauliczne na 12 metrów, a chce przestawić na 15 metrów, i teraz moje pytanie co trzeba zrobić? Jeszcze tam nie zaglądałem, ale chce się zapytać, bo teraz mam tak że 1, 2, 3 i 0 to jest ścieżka, a musiał bym mieć 1, 2, 3, 4 i dopiero ścieżka.

#205 Share Anka92

Anka92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:12

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Cześć wszystkim :)
Tata kupił siewnik Amazone D9 3000. Nie mamy do niego tabeli wysiewu a powoli trzeba siać jęczmień. Czy wie jak trzeba ustawić siewnik? Z prawej strony jest taka skala do 100. Ile tam trzeba ustawić żeby wysiać dobrze jęczmień. Tata mówi że jego wysiew to ma być 180 kg.
Proszę o pomoc...

#206 Share Oetam

Oetam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 08:16

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Anka92 najlepiej będzie jak tata zrobi próbe kręconą

#207 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 08:35

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Anka 92 w instrukcji jest opisane jak zrobić próbę kręconą i jak obliczyć żądaną ilość wysiewu przy pomocy takiego kółka (tarczy przeliczeniowej), jak nie masz instrukcji to mogę Ci udostępnić posiadam w formie elektronicznej.

#208 Share Anka92

Anka92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 20:11

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 aha. czyli trzeba zrobić próbe kręcona :) rozumiem. też mam te instrukcje bo szukałam w internecie tabeli wysiewu a znalazłam instrukcje :) a takie dane z tabeli to takie same wyniki jak z próby kręconej?

#209 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 21:39

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Nie koniecznie, aby dokładnie ustawić siewnik trzeba zrobić próbę kręconą, w tabeli są tylko dane orientacyjne, chodzi o to że są różnice między odmianami zbóż, jedne mają drobniejsze a drugie grubsze ziarno. Gdzieś na siewniku na pewno jest nalepka do próby kręconej, ilość obrotów koła dobiera się w zależności od rozmiaru opon i szerokości siewnika, następnie waży się to co uleciało do rynien i mnoży zazwyczaj przez 40. Miłego kręcenia.

#210 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 11:55

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 do d9 to na pewno na stronie amazona znajdziesz potrzebne informacje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 16 wrzesień 2012 - 20:26

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam, mam amazone D8 i słychać piski od strony jakby łańcuch napędowego. z czym to może być związane ? to koło napinające łańcuch posiada jakieś tulejki ?szczególnie mocno piszczy jak się mocno kurzy... pozdrawiam

#212 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 20:20

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Mam prośbę o pomoc :podczas próby kręconej zauważyłem że różnią się ilości wysiewu z poszczególnych rajek i co trzeba zrobić (chodzi mi o denka) docisnąć je do kółek wysiewających czy popuścić.Kółka kręcą się wszystkie jednakowo.Siewnik to amazone D5.Zboże wychodzi prawie dobrze ,wadę zauważyłem przy wysiewie trawy ,denka miałem na pierwszym ząbku.

#213 Share Oetam

Oetam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 20:49

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 marian7K rozumiem, ze przestawiłeś wszystkie rolki wysiewające na drobny wysiew? Może masz nierówno zużyte rolki wysiewające.

#214 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 21:11

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Bardziej bym podejrzewał nierówno ustawione denka. Siewnik D5 a więc już chyba dość leciwy. Denka mogą mieć rózne odległości od kół wysiewających i stąd różnice w ilości wysiewanych nasion.

#215 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 20:11

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9

Bardziej bym podejrzewał nierówno ustawione denka. Siewnik D5 a więc już chyba dość leciwy. Denka mogą mieć rózne odległości od kół wysiewających i stąd różnice w ilości wysiewanych nasion.

Pogejrzenie całkiem słuszne i ja też tak myślę,wyraznie zapytałem czy aby zwiększyć wysiew należy przybliżyć denko czy oddalić.Bo nie mogę ustawić.

#216 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 21:29

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Oczywiście im denko dalej od koła wysiewającego tym więcej nasion się wysypie.

#217 Share Lyssy21

Lyssy21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 20:09

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam kupiłem dzisiaj D8/30 super z komputerem "AMATRON II" posiada ktos juz taki sprzet??? i ma morze instrukcje po polsku??

#218 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 20:38

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 Witam kolego ja mam takiego tylko nie mam tego niby komputerka po prostu u handlarza już go nie było tylko kabel został, ale z tego co tam widzę u siebie to był to taki elektroniczny licznik hektarów, zamiast tego przy kole. Jak to u Ciebie wygląda? czy pokazuje coś więcej prócz zasianego areału? Instrukcji po polsku chyba nie ma do nich, ale mam tabele wysiewu z krótkim opisem ustawień, jak chcesz to mogę Ci udostępnić.

#219 Share Lyssy21

Lyssy21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 20:34

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 witam. podaj mi meila to Ci fotki przesle. licznik hektarów, predkosc jazdy, sciezki technologiczne i wysiew ustawiany za pomoca kompa. Jezeli moge od Ciebie dostac te tabele to poprosze. Dzisiaj podłoczyłem na chwile i komputer nie załaczył sie, ciekawe co go boli??

Załączone miniaturki

• 2626527360_7.jpg
  • 2626527360_5.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 21:36

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 A nie, to u mnie czegoś takiego nie ma, pierwszy raz widzę taką wypasioną wersję, szkoda że Ci nie działa ten komputer, podaj e-mail to ci wyśle tabele.

Dodaj odpowiedź