center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

Mario81    118

Witam.Panowie jaką pojemnosć skrzyni zasypowej ma Amazone 3m D7 Specjal Typ 30? ile pszenicy sie w niego zmiesci i ile waży sam siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Panowie szukam udziałowców do nowiuśkiego oleju do przekładni do siewników amazone. W skrzyni jest około 2l a hurtowa bańka to 20l za 250zł kto był by chętny do rozlania tego i podziału ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denzel16    1

Panowie od dłuższego czasu próbuje dowiedzieć się jakie są orientacyjne wagi 3m siewników amazone d7-d8 zna ktoś ich wagi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Mam Amazone D7 s2, jest w nim zamontowany aparat ze ścieżkami na 12m, a chciałbym robić ścieżki na 21m, co muszę w nim wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Mam aparat na 24 metry w swojej d8 czy będę mógł robić ścieżki na 12 metrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

jakie kolory RAL do amazone D5 i ile na to pójdzie farby? tak mniej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Trzeba zamienić takie koło zębate i naklejkę w tym aparacie od ścieżek aby zmienić takt ja mam aparat do sprzedania na 18m tanio sprzedam :D pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

witam, mam najprawdodopodobniej siewnik amazone d7 , nie wiem dokladnie jaki model niestety, nie ma na nim zadnych naklejek itp. 25 lejkow, dlugosc od kola do kola 3 m

z jednej strony jest skala bodajze do 100 , rozumiem ze tu ustawiam to probojac ustawic wysiew. z drugiej strony jest tez jakas przekladnia, na 8 poziomach,. co to jest? na ktore to nastawic zeby siac jeczmien? cczy to sa te denka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior13    0

jak masz małe pola to sobie radzisz a jak wjedziesz na duży kawałek to trudno się połapać który to juz przejazd i gdzie zrobić tą ścieżkę. A co do automatu kupiłem trybik z wałkiem cena 350zł w swispoolu a mam do sprzedania stary oryginalny z nalepką nawet do belki 18m jak by był ktoś zainteresowany zapraszam. A co do możliwości przeróbki samemu UWAGA NIE REALNE!! ponieważ tam jest taki trybik z zębami skośnymi i tam są 2 zapadki one muszą współpracować żeby to chodziło więc się nie da pozdrawiam.

 

I tu się nie zgodzę że NIE REALNE!! już dwukrotnie przerabiałem rozstaw ścieżek w moim D8-30. Oryginalnie miał na 27metrów, najpierw przerobiłem na 12 a 2 lata temu na 18 bo kupiłem większy opryskiwacz. Wystarczy to kółko zębate które jest wewnątrz aparatu odszlifować i dorobić kółko o identycznej średnicy ale z inną ilością zębów. koszt około 5zł na materiał + czteropak dla tokarza żeby nam ztoczył na odpowiednia średnicę. potem cyrkiel i rozrysowujemy zęby i około 1h szlifowania. i drobne regulacje popychaczy kółka i gotowe. A więc realne tylko trzeba mieć zapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

oj może i tak ale jeszcze pozostaje sprawa naklejki:P A i nie krzycz ze coś jest nie realne jak realne bo tyle oryginalny kpl. kosztuje ja nic tutaj nie kłamię więc uważaj na słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateoX    0

witam, mam najprawdodopodobniej siewnik amazone d7 , nie wiem dokladnie jaki model niestety, nie ma na nim zadnych naklejek itp. 25 lejkow, dlugosc od kola do kola 3 m

z jednej strony jest skala bodajze do 100 , rozumiem ze tu ustawiam to probojac ustawic wysiew. z drugiej strony jest tez jakas przekladnia, na 8 poziomach,. co to jest? na ktore to nastawic zeby siac jeczmien? cczy to sa te denka?

Tak, tam gdzie jest dźwignia z regulacją do 8 (lewa strona siewnika) to są te denka. Z prawej masz przekładnię bezstopniową i tam ustawiasz ilość wysiewu na 1ha.

Zboże (pszenica, jęczmień itd.) denka ustawiasz na 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior13    0

oj może i tak ale jeszcze pozostaje sprawa naklejki:P A i nie krzycz ze coś jest nie realne jak realne bo tyle oryginalny kpl. kosztuje ja nic tutaj nie kłamię więc uważaj na słowa.

 

Sprawa naklejki to najprostsza sprawa bo można kupić naklejki z cyferkami (takie dla dzieci) i sobie przerobić. a NIE REALNE odnosiło się do Twoich słów że samemu się nie da, chciałem innym udowodnić że się da i nie trzeba wydawać 350 zł jak można poświęcić 2 godzinki pracy i 4 piwka dla tokarza. Chyba źle odebrałeś mój wpis. A ceny w amazone znam bo jak kupowałem do ug 2200 takie małe gumki do elektrozaworów to za pięć sztuk zapłaciłem 1300 zł, więc w cenę tego tryba jak najbardziej wierzę.

Przepraszam jak się krzyczy na forum internetowym :D ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie mam taki mały problem, wymieniłem dzisiaj będenek od ścieżek na 21m wszystko niby okej przerzuca, ale gdy dochodzi do 0 to bardzo ciężko przełączyć i nie chce zeskoczyć na dół to ustrojstwo które przerzuca a przy następnym przełączeniu przeskakuje już na 2 :/ co mogłem żle zrobić lub dlaczego tak się dzieje? Siewnik Amazode D7 S2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior13    0

w grę wchodzi albo regulacja skoku - tam masz takie śrubki poniżej bębenka - jeśli to jest kupiony oryginał, a jeżeli robiłeś sam to źle doszlifowałeś ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Gościu od którego mówiłem że regulacja jest nawet w 3 miejscach i tylko kwestia wyregulowania, a jak nie dam rady to mam wysłać i on to wereguluje. Te śrubki w którym są miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Na dole jest zapadka taka na 2 śrubki zdejm obudowę plastikową i blachę i przełączaj ręcznie i zobaczysz co gdzie za mocno bądź za mało napiera. Języczek na dole na 2 śrubkach wyreguluj i będzie ok.

 

PONAWIAM PYTANE. POSZUKUJĘ WSPÓŁUDZIAŁOWCÓW DO OLEJU DO SKRZYNI BEZSTOPNIOWEJ AMAZONE WSZYSTKIE TYPY OLEJ JEST W 20l OPAKOWANIU A DO WYMIANY POTRZEBA 2l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ten języczek regulowałem wczoraj i to nic nie daje, dzisiaj popatrzyłem że ten drut który idze do tyłu ścieżek to tak jakby jego trzeba wydłużyć. Bo jak naciągne to ręką to automat przeskakuje jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Musisz mieć odpowiednio skonfigurowane te śruby na gwieździe oraz zapadki bo są dwie jedna z przozdu druga z tyłu i całą filozofia. Opis regulacji znajduje się w instrukcji obsługi do amazone D8 do pobrania ze strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

ten siewnik ma akurat wszystko co potrzebne automatyczne ścieżki i znaczniki przełączane mechanicznie po podniesieniu siewnika, centralny docisk redlic, 25 redlic ,całość w średnim stanie, brak kilku zastawek redlicy( do dorobienia w warunkach domowych), zęby zagarniacza nierówne -najprościej wyrównać kątówką odcinając na jednakową długość lub wymienić ale nowe to ok -10-20zł/szt , wymienić kilka rurek i mieszków gumowych.Reszta przyzwoita opony ładne, lakieru trochę jest , cene potargować i brać.Zwróć uwagę na stan redlic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Witam Mam taki problem w amazone D8 jak szybko kręce kołem podczas pruby kręconej to przestają mi się kręcić kółeczka wysiewające tak samo jest jeżeli jade podczas siewu powyżej 7,5 Km/h to przestaje siać. Co może być przyczyną ?


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Przyczyna może być tylko jedna. Kończy się przekładnia....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PowerFarm    0

Witam !

koledzy pilnie porzebuje parametry ustawienia siewnika amazone d8 specjal dla gryki . pomoże ktoś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj