center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

dubzell    0

no właśnie sieje rzepak i to byłoby bardzo przydatne :) no właśnie też mi sie wydaje że powinny sie opuszczać tylko w pozycji zero a one opuszczają sie za każdym razem gdy znacznik jeden albo drugi idzie i jak na razie nie mam pomysłu dlaczego tak sie dzieje. może ktoś spotkał sie z taką przypadłością, może rozdzielacz jakiś nie trzyma nie wiem jakby ktoś miał pomysł co zrobić proszę o podpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć tak jakoś opisowo jak mam zamontować te blachy do rzepaku w siewniku Amazone D8 super? te gumy takie co są po jednym boku to na spód rozumiem dna skrzyni mają iść a te boki taki blaszane tych blach to od ściany tak? ma ktoś może zamontowane to zrobił by fotkę ? .... a w ogóle te blachy to nie są tak dokładnie na wymiar skrzyni są mniejsze:/ tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Pilnie potrzebuję informacji czy liczba obrotów do próby kręconej do siewnika D7 podana w tabeli wysiewu to jest liczba obrotów koła, czy liczba obrotów korbą, czy nie ma to znaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
Witam Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć tak jakoś opisowo jak mam zamontować te blachy do rzepaku w siewniku Amazone D8 super? te gumy takie co są po jednym boku to na spód rozumiem dna skrzyni mają iść a te boki taki blaszane tych blach to od ściany tak? ma ktoś może zamontowane to zrobił by fotkę ? .... a w ogóle te blachy to nie są tak dokładnie na wymiar skrzyni są mniejsze:/ tak ma być?

chetnie bym ci pomogl ale sam sie zastanawialem jak te blachy zamontowac. przymierzalem je na rozne sposoby i w zaden sposob nie pasowaly, ale ja nie sieje rapsu wiec tego narazie nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal96    0

Witam . Posiadam siewnik Amazone D7 Super 3 metrowy . Poszukuje do niego tabeli wysiewów .

Jeżeli ktoś taki posiada lub wie gdzie można go znaleźc , proszę o kontakt na PW lub GG : 364354

Pozdrawiam -----> michal96


Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

wszystkie tabele wysiewu do siewników amazone znajdziesz na stronce www.amazone.de czy coś tam w service wpisz D7 i wyszuka nawet powinny być po polsku;)

 

A blachy to już chyba wiem wiesz co tam w środku skrzyni jest taka blacha pomarańczowa i na niej wałek jest mocowany to dedukując jej kształt to chyba trzeba te blachy położyć na niej w taki sposób że ten koniec z gumą na końcu blachy idzie w dół przy samych aparatach a reszt leży na blasze:D ja tak wsadziłem i nawet chyba oto w tym chodzi:D sprawdź sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hejka już blachy spasowałem:D potrzebny mi opis krok po kroku co muszę kupić i jak przerobić ścieżki w tym automacie na 15m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

jak masz małe pola to sobie radzisz a jak wjedziesz na duży kawałek to trudno się połapać który to juz przejazd i gdzie zrobić tą ścieżkę. A co do automatu kupiłem trybik z wałkiem cena 350zł w swispoolu a mam do sprzedania stary oryginalny z nalepką nawet do belki 18m jak by był ktoś zainteresowany zapraszam. A co do możliwości przeróbki samemu UWAGA NIE REALNE!! ponieważ tam jest taki trybik z zębami skośnymi i tam są 2 zapadki one muszą współpracować żeby to chodziło więc się nie da pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Wczoraj robiłem próby kręcone dla nasion różnych firm, no i mam problem z jakąś francuską odmianą... Wcześniejsze odmiany to ustawiłem tak na chybił trafił zakręciłem i to co wyszło to z proporcji wyliczyłem na ile mi trzeba tyle dzwignię ustawiłem zakręciłem i wiadomo idealnie nie było ale miało wyjść 3,56 a wyszło 3,51 to przecież żadna różnica tak zostawało. A przy tej odmianie ruszę o jedną skalę z 17 na 16 tkę i mam ten sam wynik... kurde... chyba już wczoraj późno było... a wy jak to robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

jedna to była visby z tego co pamiętam to ładnie poszła a tamta to... chyba chagall czy coś takiego...:/ dziwak jakiś to chyba zielona otoczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Potrzebuję do Amazone D8 nazwę oraz typ oleju do skrzyni? Oraz poradę bo cieknie mi lekko olej ze skrzyni tam od tej wnęki co się biegi skrzyni zmienia co muszę wymienić uszczelkę oringi i jak się do tego dobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0

panowie mam problem. mam siewnik amazone d7 super s i robiłem próbe kręconą. chę wysiać na hektar 250kg pszenicy robiłem 15 obrotów i powinno mi wysiać 2.5 kg a wysiewa dużo mniej ;/ gdy ustawiłem na max wysiew czyli na 100 wysiał 100 kg co robić ???? na ile wy macie ustawiony do wysiewu i ile wam wysiewa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Witam.Moje pytanie skierowane do szczęśliwych posiadaczy D7 mianowicie;jak się dostać do ułożyskowania kół jezdnych tego siewnika.Wydaje mi się że koła są na plastikowych tulejkach,a u mnie tak są już wyrobione aż łańcuch stracił prowadzenie i spada.Może ktoś już to rozbierał?Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Zależy w jakim wieku jest twoja AMAZONKA niektóre modele miały łożyska 6207 2RS a niektóre tulejki z teflonu.Wybij kołek na końcu ośki i ściągaj wszystko po klei, ale jak będziesz chciał wyjąć oś to pamiętaj że jest tak długa jak siewnik.Jak będziesz miał łożyska to są dwa, a jak masz w tym profilu zamkniętym tulejki to jest ich więcej.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

"Wybij kołek na końcu ośki"no właśnie jaki kołek?u mnie nic takiego nie ma.Z profilu zamkniętego wychodzi ośka do której przyspawana jest piasta.Jedynie w piaście jest otwór ok 8mm zapewne do smarowania.Zastanawiam się czy przez ten otwór dało by się coś zmajstrować;może jakieś zabezpieczenie jest w środku czy cuś? Kuzyn ma też D7 i tak samo nie można tego ugryźć tylko że u niego nie ma takich luzów.A do smarowania w tym profilu wstawiłem kalamidke i faktycznie przy wierceniu wysypywał się plastik czy teflon tak jak piszesz.Jedyne co przychodzi mi do głowy to oszlifować spaw na piaście i zwalić ją, a ośkę jeżeli jest w całości w co wątpie(koła kręcą się niezależnie)wybić w drugą stronę.Zobaczymy może jeszcze ktoś podsunie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ten spaw jest "świeży" czy jest na nim orginalna farba?

Z tego co wiem to niezależnie od tego czy masz możliwość sprzężenia kół czy kręcą się osobno to ośka jest przez całą szerokość siewnika.

Jak od strony zębatki jest zaspawane to rozbierz drugą stronę i wysuniesz całość.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Spaw wygląda na fabryczny,tym bardziej że u kuzyna jest tak samo.Aż mi się wierzyć nie chce że germańcy taką lipe odwalili dość że nie rozbieralne to jeszcze na tulejkach.Pewnie sprawdzili że ileś milionów obrotów wytrzyma ,a potem to szajse i do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Jak twoja AMAZONKA ma montowane korytko do próby kręconej, bo jeśli jest wsuwane z góry to masz nowszy model (special i super), a jak jest to korytko montowane na dwóch bolcach po bokach, to jest starszy model i w nim prawdopodobnie ośka nie biegnie przez całą szerokość.

Jak to wygląda z drugiej strony?

Ciekawi mnie to bo piszesz że to wygląda na nierozbieralne.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

No raczej starszy typ.Korytko montowane na bolcach.Raczej ta oś nie jest przez całą długość siewnika,świadczy o tym jej zachowanie bo swobodnie można kołem ruszać góra-dół,tak jak jest wyrobiona tulejka.Z drugiej strony jest zębatka co ciągnie łańcuch osadzona na rurze ,a piasta od zewnątrz wygląda tak samo, jakby ośka przez nią przechodziła i była przyspawana.Ciężka sprawa.Tak podpytuje bo poco coś zepsuć,jak może ktoś już to robił i jest tam jakiś haczyk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj