center

AMAZONE SIEWNIKI D7 D8 D9 -Opinie

Polecane posty

mrugolek    14

Mój też ma 17 lejków na 2,5 m. Teorie są różne, ale nie ma to wpływu na wydajność. Pole ładnie wygląda po wschodach. łan lepiej przewietrzony. Na słabych ziemiach albo przy suszy rządki widać do żniw. W mojej okolicy każdy poznaje moje zasiewy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Witam!Tak już wcześniej pisałem też mam 17 lejków na 2.5m i na początku miałem wiele obaw że za rzadko i w ogóle...ale po pierwszym sezonie moje wszystkie wątpliwośći zostały rozwiane zupełnie inny wygląd pola leprze przewietrzanie łanu=mniejsza presja chorób a w rzepaku to po prostu poezja,mam identyczny jak ten ze zdjęć i tak jak już było wspomniane jak przekładnia oki i uda się coś jeszcze ztargować,bo jak dla mnie cena lekko przesadzona o jakieś 1000zł to ja bym brał

Edytowano przez Piotr291179

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Witam. Jak tam kolego EteroxPL wiosna tuż tuż dokonałeś jakiegoś wyboru a może i zakupu?jak tak to może pochwalisz się nam na forum.


Witam. Jak tam kolego EteroxPL wiosna tuż tuż dokonałeś jakiegoś wyboru a może i zakupu?jak tak to może pochwalisz się nam na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EteroxPL    2

No witam, cały czas szukamy. Zwiększyliśmy budżet do 7tys i myślimy jednak nad wersją 3 metrową  :P Ciężko jest wybrać, ma być to zakup na lata, a nie chcę pakować zaraz w to kasy. Jeszcze zastanawiam się nad marką Hassia, bo są naprawdę dobre siewniki w małych pieniądzach. Mam nadzieje, że na początku marca już coś będzie stało na podwórku, a jak będzie - to się pochwalę  :)

Pozdrawiam, i jeszcze raz dzięki za porady i wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Witam. Kupiłem Amazone d7 i mam kilka pytan. Mam ściezki na 18m. Kiedy przeskakuje numerki 1,2,3,4,5 to te małe kułeczka są na aparatach wysiewajacych i wszystko pracuje i sieja wszystkie ale kiedy przerzucę na 0 to kułeczka te małe odchylaja się do tyłu lecz kułka paratu wysiewajace nadal obracaja sie a chyba powinny stac w miejscu? Czy to wtedy ta zasuwka od spodu zasłania i ziarno nie leci w rurkę? Ale mi sie wydaje że nie powinny obracać sie te kółka od aparatów wysiewających a obracają sie nadal? Co to trzeba zrobić aby wszystko grało? Jeszcze jedna rzecz mam znaczniki hydraulicznę i kiedy pociągne wajchą od hydrauliki do góry to siłowniczek wysuwa się i lewy znacznik opuszcza się a prawy jest w powietrzu a cyferka od scieżki przełańcza sie na 1 nastepnie jesli przycisnę hydrauliką na dół to siłownik powoli wraca lewy znacznik podnosi się a prawy znacznik nadal jest w górze i cyferka od ścieżek nie przełączy się na 2 i jak znów pociągne hydraulika do góry to znów tylko lewy znacznik opuści się i cyferka przeskoczy na 2. Co to moze być za przyczyna tego? 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaka111    0

Jeśli chodzi o ścieżki, no to tak, nie wiem czy dobrze rozumiem to co napisałeś, ale to jest tak: 0 oznacza ścieżkę i teraz popatrz, które l lejki masz ustawione jako ścieżki, zwykle są 3 na jedno koło i 3 na drugie. Przy tych lejkach są takie zebatki i one na pozycji 0 maja zablokować tylko i wyłącznie te łącznie 6 lejkow, one mają się zatrzymać, ale najlepiej wsyp trochę zboża w siewnik ustaw na pozycję 0 i zobacz czy te od ścieżek lejki się zatkaly, bo tam nie wiele widać bez zboża :D
Druga sparawa: w tych siewnikach masz takie coś, że jak masz jeden znacznik tylko rozłożony to tylko on będzie się podnosił i opadał. U mnie czasem trzeba przy rozkladniu znaczników, tak je z impetem opuścić, żeby tam się takie ząbki przy rozdzielaczu przesyawily, żeby tak jakby siewnik "czuł" że ma dwa znaczniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No ja wiem ktore lejki są pod ścieżkę i wlaśnie jak załączę ścieżkę to naped od tych kółeczek wysiewających cofa sie ale nadal aparaty wysiewające obracaja sie a powinny stac może sa zabrudzone lub tam chyba jest sróbka na imbus może ktoś za granica przykręcił je zbyt mocno lub nie korzystał z ścieżek? Znaczniki miałem opuszczone ale myslę że ten mechanizm rozbiore i przesmaruję bo ten prawy taki "pół księzyc" z tej zebatki nie ruszył sie ani razu 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

@

EteroxPL

Jeśli mogę Ci coś doradzić to z własnych obserwacji mogę powiedzieć że w kwocie 6-7 tyś ciężko znaleźć amazonkę 3m "gotową do pracy". Oglądałem kilka egzemplarzy D7 i D8 i tak przy d7 w budżecie ok. 7 tyś zawsze było coś do zrobienia (zdekompletowana, brak rurek, obudowy aparatu wysiewającego, rolki itp). Z kolei za D8 nadającą się do pracy trzeba wyłożyć ok. 9 tyś. Także jeśli chcesz kupić siewnik w naprawdę dobrym stanie to rozglądałbym się raczej za D7 2.5m. 

Edytowano przez Buszido007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

@Buszido007 Można kupić mi sie taka okazja trafiła że kupilem sprawną d7 super s z hydraulicznymi ścieżkami i znacznikami za poniżej 6 tys gotową do pracy 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

@MF675ursus Bo kto pyta ten nie błądzi? Bo od tego jest forum? Przy znacznikach wystarczyło podszlifować blaszke przy mechaniźmie bo zachaczała o sróbkę a przy ściezkach wystarczyl WD na aparaty wysiewające 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Do którego roku była produkowana d8? Znajomy kupił d8 i na tabliczce pisze 2012 rok. Możliwe? Na aukcji najnowszy jaki znalazłem to 2001 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

witam,

może to nie temat odpowiedni ale proszę o informacje gdzie dostanę sprężynki ze zdjęcia do zgarniaczy

 

post-215260-0-53025300-1491930369_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EteroxPL    2

@dzidzia202 kolego, może już to kupiłeś lub nie, ale jakby ktoś chciał znać cenę tej sprężynki to żeby się nie zdziwił w sklepie

42zł za 1 oryginalną sprężyne na zamówienie z Niemiec

 

niestety za markę trzeba zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Witam! Posiada może ktoś i użytkuje oryginalną zaprawiarkę do ziarna? Jak to się sprawuje? Jeżeli w swojej D7 nie posiadam takiej, jest sens jej szukać i montować? Może ktoś się podzielić opinią na ich temat? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Wiatm. Rozglądam sie za siewnikiem 2,5 amazone d8 i za jakiś po ludzki egzemplarz trzeba dac te minimum 10 tyś a za ładniejsze to i 14 wołają. I tak sie zastanawiam czy może lepszym rozwiązanie bylo by kupienie nowego agro masza 2,5 m,  idzie takiego za jakieś 16 tyś chyba kupić. Ma ktoś te siewniki byłby to lepszy wybór niż 15 letnia amazonka?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Pytałem niedawno o zaprawiarkę i takową zakupiłem, jednakże brakuje w niej elementu odpowiedzialnego za napęd. Chodzi o mimośród z ramieniem. Myślę, że da się to dorobić, więc jeżeli ktoś ma taką zaprawiarkę w swoim siewniku, to proszę by zrobił mi jakieś zdjęcie tego elementu i podał wymiary. Będę bardzo wdzięczny :) Pozdrawiam!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

jeszcze byś napisał jaką ma szerokość i czy ma nadstawke  wersja 4m waży ok 900-1000kg z nadstawką i szerokim ogumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumiarz1    0

witam mam pytanie  mad siewnik d 7 specjal II 3 m  i stary model zagarnywacza za redlicami i mam zamiar wymienić na ten nowszy model zagarnywaczy od d 8 , znawcy wiedzą co mi chodzi .powodem tego jest to ze czasem trafia mi się ziarno na wierzchu i nie zostało ono zakryte przez grabki jak jest gleba utwardzona przez koło ciągnika, Druga opcja jest taka  aby wymienić wszystkie druty zagarnywacza no bo po sprawdzeniu tych obecnych wyszło mi ze te w siewniku są o 5 cm krótsze od nowych i to też może być powodem nie zakrywania ziarna , czekam na opinie i podpowiedz mi co będzie lepszym rozwiązaniem i które grabki zagarnujące ziarno są lepsze

Przemek miałem zaprawiarke w swym D 7 i wywaliłem i nie narzekam , ziarno zaprawiam na mokro i nie wdycham tego smrodu od zaprawy kturą sypałem do zaprawiarki  a i ziarna więcej teraz wchodzi do siewnika , gdzieś tam mam jakieś części do tej zaprawiarki jeśli chodzi o napęd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

To nie ma znaczenia bo regeneracja w D7 czy D8 to koszt 700zł w obu typach. Jak blisko to podjedz i sprawdź jak wyglądają redlice wysiewające bo tego na zdjęciach nie widać. 

Ale te ceny poszły w górę z 10 lat temu kupiłem podobny siewnik tylko 2,5m za 3 tysie a teraz trzeba dać 6 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj