Ferdek07

Wzęcie u cielaka!

Polecane posty

2xandrzej360    66

Witam mam problem z cielakiem 2 miesięczny byczek stracił apetyt ma wzdęty brzuch z jednej strony i jest pod nim mokry i przestał przeżuwać co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Spróbuj dać mu siemię lnianie. (może być mleko w proszku z siemiem lnianym najlepsze jest Josera)

Jeżeli przez dwa dni mu nie przejdzie dzwoń po weterynarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

weterynarz był podał jakieś antybiotyki na rozluźnienie i pobudzenie niestety to nic nie pomogło to wezwałem go drugi raz i wprowadziliśmy sonde uszły pewne nieprzyjemne gazy cielak się pobudził dostał garsc siana i według zaleceń weterynarza i znowu jest wzdęty jak piłka to wzięliśmy i sznurek taki grubszy przewiązaliśmy przez głowę i do pyska aby zmusić go do przeżuwania a i masarze nic nie pomagają chyba czas na lewatywę czas chociaż on słabo ale wydala jakieś odchody ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Zrób mu sondę jeszcze raz wystarczy zwykły szlauf 1/2 cala. W końcu mu przejdzie, u nas kiedyś był taki cielak to co tydzień się pompował wtedy szlaufik i po problemie, po około miesiącu dostawania jakiegoś dodatku paszowego wytworzyły mu się w żwaczu odpowiednie bakterie i było git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

a wachałem się między sondą a lewatywą ale skoro słabo ale wydala kał to powtórzę sonde jeszcze dziś przed napawaniem ogólnie teraz ma dietę mleko pół na pół z wodą i same sianko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Spróbuj jeszcze dać proszek do pieczenia bo widzę że problem się powtarza ale to domowy sposób.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

ale macie kłopty kurcze ,,,,,,jak nym miał weta do wzdec wołać to zbankrutował bym już dawno ..

Każedo cialaka który się wzedmie przekuwam igłą wypuszczam gazy podaje do rzełądka antybiotyk Langomax

5 cm na małego cielaka ,, do tego 6 cm domięśniowo pyralgivetu ,

i po sprawie , a jak już nie mam antybiotyku to ładuje prosto do rzełądka gorzałe tak około 75 ml , jak nie pomaga to jeszcze raz powtórka po godzinie czy dwóch , najważniejsze aby zatrzymać fermentację rzeładku ,bo same spuszczanie powietrza nic nie da można to robić co godzine nie raz .

Płyn o którym mowa nazywa się STYLIPAKAN takie mleczko nie zbyt skuteczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Pytanie jakie zboża podajecie cielakom, że tak się wzdymają ??? Bo może tu jest przyczyna. Żyto, pszenżyto?

Edytowano przez reebok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arto121    5

Witam. Mam pytanko , posiadam jałówke 2 miesięczną rasy limousine , Cielak ostatnio dorwał sie do sporej ilości siana którą oczywiście zjadł (rozpiął jej sie pasek) , po kilku dniach stwierdzam że zrobiła sie bardzo okrągła ale z lewej troszke bardziej jakby. Od wczoraj daje jej tylko mleko . Tylko nie rozumiem kilku rzeczy : brzuch jest miękki , jest bardzo żwawa , kituje konkretne ''kupy''. Ktoś coś doradzi co działać w tym kierunku ? A no i już trwa to jakiś tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej nic nie trzeba robić . Nie szukaj dziury w całym . W tym wieku to spokojnie może jeść siano .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arto121    5

Wiesz poprostu chciałem sie upewnić, zapytać i spać spokojnie . Może faktycznie sie spasła tak po tym , bo naprawde to nic mi nie pasuje do wzdęcia , Ma świetny apetyt , żwawa jak cholera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj