Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzęcie u cielaka!

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2008 - 20:30

Wzęcie u cielaka! Tydzień mija, a jałóweczka już wszystko dostawała i węgiel i solony mlekopan zioła, kora dębowa i nic, jeden dzień biegunka a na drugi dzień apetyt i tak w koło, a znalazłem dla niej nawet mamkę bo z wiadra ze smoczka nie chce ssac, pochudło cielątko okrutnie, czy coś z tego będzie wogóle jak to rokuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzęcie u cielaka! Dzisiaj, 09:57
  •  

#22 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 14 luty 2008 - 20:46

Wzęcie u cielaka! Czas pokaże ale chyba raczej nie jeżeli tak naprawdę mocno osłabło to jak sie samo nie wykuruje to ....
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#23 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 15:43

Wzęcie u cielaka! na wzdęcia z tego co wiem to jest jakiś płyn, nie wiem jak sie nazywa bo tymczasowo nie mamy go w domu ale jak cielak ma wzdęcie to dajemy mu go z mlekiem , sam wypija i po sprawie, a jak nie chce wypić to trzeba mu wlewać po troszeczku do pyska

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 16:14

Wzęcie u cielaka! akurat moja jałóweczka już dawno zdechła miała te wzdęcia przez ponad tydz mijały i znowu się pojawiały, a jałówka od której bya ta jałóweczka zdechła na zakarzenie 5tego dnia po porodzie, podejrzewam że mogło na to mieć wpływ pewne zdarzenie jak jałówka była w połowie ciąży urwał się byk i zrobił zamiaszania że przycisneło ją bardzo do uczepki tak że brzuchem wisiała na wygrodzeniu i się sklinowała, być może jakiś krwiak się zrobił lub cos takiego że dostała tego krowotoku i zakarzenia, a ciele urodziło się już z defektem i stąd te wzdęcia

#25 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 październik 2011 - 16:38

Wzęcie u cielaka! U mnie byczka wzdymało 3 razy, ale wymasowaliśmy go i było ok, ale jak za 4 razem go wzdło to i bieganie po podwórku i masaż nie pomogły (kładł już się nam na rękach i wyciągał nogi). Zadzwoniliśmy do lek. wet. i powiedział nam, żeby dać mu 50-tkę wódki z kawą żeby zatrzymać fermentacje. Niestety było to już za późno. Fermentacja ustawała, ale i tak był ogromnie nabrzmiały i musiałem wbić mu igłę od szczepienia prosiąt i uleciało trochę gazów i było ok (trochę był osowiały i smutny, ale rano było wszystko ok; cała akcja działa się miedzy 22 a 1 w nocy). Dodam, że cielak miał ok 18 dni i ważył 58kg na 2 dzień po urodzeniu (moim zdanie dużo). Moim zdaniem powodem tego było to, że(lek. wet. potwierdził)zjadł trochę paszy (wygrzebał spod siana)i w połączeniu z mlekopanem dało właśnie taki a nie inny efekt. Niekiedy cielaki stały koło krów przy korycie i nic im nie było, a nieraz widziałem jak kilkudniowe cielę wsadzało łeb do koryta, ale widocznie ten był wrażliwszy.

Edytowany przez Mati10, 28 październik 2011 - 16:41.

#26 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 09:58

Wzęcie u cielaka! Witam mam problem z cielakiem 2 miesięczny byczek stracił apetyt ma wzdęty brzuch z jednej strony i jest pod nim mokry i przestał przeżuwać co robić ?

#27 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 10:14

Wzęcie u cielaka! Spróbuj dać mu siemię lnianie. (może być mleko w proszku z siemiem lnianym najlepsze jest Josera)
Jeżeli przez dwa dni mu nie przejdzie dzwoń po weterynarza.

#28 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 15:46

Wzęcie u cielaka! weterynarz był podał jakieś antybiotyki na rozluźnienie i pobudzenie niestety to nic nie pomogło to wezwałem go drugi raz i wprowadziliśmy sonde uszły pewne nieprzyjemne gazy cielak się pobudził dostał garsc siana i według zaleceń weterynarza i znowu jest wzdęty jak piłka to wzięliśmy i sznurek taki grubszy przewiązaliśmy przez głowę i do pyska aby zmusić go do przeżuwania a i masarze nic nie pomagają chyba czas na lewatywę czas chociaż on słabo ale wydala jakieś odchody ..

#29 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 19 styczeń 2013 - 15:52

Wzęcie u cielaka! Zrób mu sondę jeszcze raz wystarczy zwykły szlauf 1/2 cala. W końcu mu przejdzie, u nas kiedyś był taki cielak to co tydzień się pompował wtedy szlaufik i po problemie, po około miesiącu dostawania jakiegoś dodatku paszowego wytworzyły mu się w żwaczu odpowiednie bakterie i było git

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 16:09

Wzęcie u cielaka! a wachałem się między sondą a lewatywą ale skoro słabo ale wydala kał to powtórzę sonde jeszcze dziś przed napawaniem ogólnie teraz ma dietę mleko pół na pół z wodą i same sianko

#31 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 17:50

Wzęcie u cielaka! Spróbuj jeszcze dać proszek do pieczenia bo widzę że problem się powtarza ale to domowy sposób.

Edytowany przez tespis17, 19 styczeń 2013 - 17:52.

#32 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 21 luty 2013 - 11:02

Wzęcie u cielaka! ale macie kłopty kurcze ,,,,,,jak nym miał weta do wzdec wołać to zbankrutował bym już dawno ..
Każedo cialaka który się wzedmie przekuwam igłą wypuszczam gazy podaje do rzełądka antybiotyk Langomax
5 cm na małego cielaka ,, do tego 6 cm domięśniowo pyralgivetu ,
i po sprawie , a jak już nie mam antybiotyku to ładuje prosto do rzełądka gorzałe tak około 75 ml , jak nie pomaga to jeszcze raz powtórka po godzinie czy dwóch , najważniejsze aby zatrzymać fermentację rzeładku ,bo same spuszczanie powietrza nic nie da można to robić co godzine nie raz .
Płyn o którym mowa nazywa się STYLIPAKAN takie mleczko nie zbyt skuteczne .

#33 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Napisany 21 luty 2013 - 13:09

Wzęcie u cielaka! ja tam wlewam ten płyn i zawsze działa

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

#34 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 08 marzec 2016 - 22:21

Wzęcie u cielaka!

Pytanie jakie zboża podajecie cielakom, że tak się wzdymają ??? Bo może tu jest przyczyna. Żyto, pszenżyto?

Edytowany przez reebok, 12 marzec 2016 - 11:10.

#35 Share arto121

arto121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Hodowla oraz Mechanizacja

Napisany 07 maj 2016 - 19:49

Wzęcie u cielaka!

Witam. Mam pytanko , posiadam jałówke 2 miesięczną rasy limousine , Cielak ostatnio dorwał sie do sporej ilości siana którą oczywiście zjadł (rozpiął jej sie pasek) , po kilku dniach stwierdzam że zrobiła sie bardzo okrągła ale z lewej troszke bardziej jakby. Od wczoraj daje jej tylko mleko . Tylko nie rozumiem kilku rzeczy : brzuch jest miękki , jest bardzo żwawa , kituje konkretne ''kupy''. Ktoś coś doradzi co działać w tym kierunku ? A no i już trwa to jakiś tydzień.

#36 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 07 maj 2016 - 19:54

Wzęcie u cielaka!

Raczej nic nie trzeba robić . Nie szukaj dziury w całym . W tym wieku to spokojnie może jeść siano .

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share arto121

arto121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Hodowla oraz Mechanizacja

Napisany 07 maj 2016 - 20:03

Wzęcie u cielaka!

Wiesz poprostu chciałem sie upewnić, zapytać i spać spokojnie . Może faktycznie sie spasła tak po tym , bo naprawde to nic mi nie pasuje do wzdęcia , Ma świetny apetyt , żwawa jak cholera :)