Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z zegarami Zetor- Pomocy !

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:51

Witajcie! 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Zetora 7011 :D

Kupiłem go niedawno i mianowicie chciałbym dojść do ładu z zegarami.

1. Obrotomierz dochodzi max do 500 obr i dalej nic. A później albo opada i nic,albo wskazówka skacze ale tylko w przedziale "0-500 ". Mth nie nabija. A z racji tego że napęd jak i licznik sporo kosztuje chciałbym żeby ktoś mi powiedział co mogę z tym zrobić.

2.Wskaźnik paliwa nie działa. jak przekręcę kluczyk to poziom paliwa idzie od razu 4/4.. Kontrolka paliwa też nie działa

3.Wskaźnik temperatury wody też nie działa.Wymieniony czujnik i to samo co w przypadku paliwa pokazuje od razu max.

No i właśnie to co zepsuło mi się wczoraj czyli chciałem odpalić Zetora, coś pyknęło i włącznik przestał działać . Pali tylko na zwarcie, wciskam przycisk i nic ;c

Potrzebuje waszej pomocy, ponieważ Zetora mam od niedawna i nie mam pojęcia za co się wziąć :D

Z góry dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z zegarami Zetor- Pomocy ! Dzisiaj, 17:15
  •  

#2 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 08 luty 2015 - 11:27

zacznij od sprawdzenia naciągu paska klinowego bo to on daje część tych objawów, potem sprawdź bezpieczniki a jak nie pomoże to będziesz usiał w elektryce z masami grzebać

#3 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:58

Bezpieczniki wczoraj sprawdzałem/ wymieniałem. Co do paska klinowego to jutro sprawdzę ale raczej jest naciągnięty.

A co do sprawdzania mas to gdzie mam je posprawdzać ?

#4 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 08 luty 2015 - 18:00

najpierw porządnie napnij pasek klinowy- bo minimalnie za mały naciąg (na pierwszy rzut oka może się wydawać że wszystko w porządku) daje problemy z zegarami także przyłóż się do tego konkretnie bo jeśli napniesz byle jak to będziesz szukał przyczyn i nie znajdziesz , jak to nic nie da będziemy się dalej zastanawiać. zwłaszcza że grzebanie w elektryce wymaga więcej czasu i jak się nie znasz za bardzo to i tydzień możesz szukać.

#5 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 08 luty 2015 - 18:21

he he a mnie coś się wydaje że kabel masowy prześniedział sprawdź sobie, jak nie to zegary do wymiany, względnie od obrotomierza prądniczka, a od paliwa albo wskaźnik albo pływak albo kable do niego

#6 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 08 luty 2015 - 21:14

trzeba zaczynać od najprostszych rzeczy które nie wymagają wkładu finansowego- tak jakoś się nauczyłem po paru niepotrzebnie kupionych rzeczach :) sam wskaźnik obrotów to pewnie tym paskiem będzie się miał, jak by padła prądniczka (nie wymieniałem ale gdzieś mi się obiło o uszy że 250 zł?) to chyba by nie działał wcale

#7 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 08 luty 2015 - 22:57

matko boska-juz tyle razy pisalem ze jak ktos nie ma pojecia to niech nie pisze glupot, pasek klinowy :D  :D  :D  :D , wiem zima ferie ale sa inne dzialy w ktorych mozna pisac bzdety[tam gdzie ja nie zagladam], temat byl poruszany dziesiatki razy -nie tylko ty miales takie problemy.

po prostu ktos bawil sie w naprawe i poprzestawial kabelki wiec ty tez sie pobaw i postaraj sie systematycznie je poprzekladac- nie wiem czy schemat instalacji pomoze[na pewno go znajdziesz w internecie] bo pewnie kolory kabli beda inne niz fabryczne, kazde wejscie i wyjscie kabli jest numerowane wiec jak masz schemat i troche checi to powinienes sobie poradzic.

w zetorze najwazniejsza jest MASA, to nie 30,przewaznie kabelki masy sa szare, wyczysc i dokladnie przykrec kabel - od akumulatora.

kazda usterka na to wskazuje ze masz zle podlaczone kable, licznik mtg przewaznie nie dziala wiec sie nim nie przejmuj.

nie pali na przycisk -mogl sie wypalic albo kabelki nie lacza, moze stycznik na sprzegle nie dziala,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#8 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 09 luty 2015 - 06:47

nie wiem na ile się orientujesz ale u mnie w zetorze (i w innych podobnych też) jest taki pewnie tobie nieznany wynalazek że wskaźnik obrotów jest ściśle zależny od naciągu paska, więc te teksty o feriach to możesz kierować w swoją stronę a jeśli nie masz pojęcia to nie pisz.

poświęciłem parę chwil i znalazłem:

http://www.agrofoto....ma-power/page-2 wypowiedź Cez4r

http://www.agrofoto....rterra-licznik/

dodam też że mam forterry ani proximy i u mnie skutkowało także jeśli dalej zamierzasz obrażać kogoś bezpodstawnie to lepiej się wcale nie odzywaj

Edytowany przez daremw, 09 luty 2015 - 07:03.

#9 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 09 luty 2015 - 14:59

Dzięki za odpowiedzi :D

Poprzestawiałem kabelki od poziomu paliwa i teraz gdy włożę kluczyk wskazówka poziomu paliwa podnosi się delikatnie do góry ale nadal nie pokazuje stanu paliwa ( a wlane jest ponad 30 l 

Co do temperatury to też pobawiłem się kabelkami ale albo wskazówka pokazuje max albo jest na minimum,sprawdzałem na ciepłym silniku i ani drgnie ;/( Zegar do wymiany czy co innego?)

Przycisk odpalania jest dobry, juto rozkręcę elektrowłącznik bo na 90 % on jest winny :)

A z obrotomierzem nie robiłem dzisiaj nic, pasek jest napięty ale dałoby się go jeszcze podciągnąć.

Więc nie wiem czy to coś pomoże czy nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 09 luty 2015 - 15:32

Zostaw pasek w spokoju . Na 95 % winna jest prądniczka . Poszukaj , jest trochę o tym napisane na forum .

ZETOR TEAM

#11 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 09 luty 2015 - 15:43

jak skacze wskazówka to możesz mieć zamienione miejscami  przewody w prądniczce tzn. w tym modelu (7011) powinno być trzy -środkowy to masa ,dwa zewnętrzne przewody są od prędkości i licznika. Zacznij od masy a zewnętrzne można zamienić ze sobą bez obawy uszkodzenia czegokolwiek na tej prądniczce i zobaczysz co to daje- nic złego się nie stanie -miałem tak raz u siebie tyle,że u mnie to wtedy skakała po całej skali.

Zasada działania prądniczki to wytwarzanie prądu do wskazań prędkości silnika oraz przemienne łączenie z masą  ciągnika przewodu od licznika motogodzin. W tym przypadku nie ma znaczenia napięcie paska klinowego !

Na dole masz schemat ,z tym ,że na ciągniku środkowy idzie bezpośrednio do obudowy prądniczki  a masa zegara do wspólnej masy wskaźników

Załączone pliki

Edytowany przez Elektrotechnik, 12 marzec 2015 - 19:02.

nowy

#12 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 luty 2015 - 16:14

Problem z zegarami Zetor- Pomocy ! Pozmieniałem kabelki i nie pokazywał nic. Do 500 obr chodzi a dalej ani cm nie przeskoczy.
Co do paliwa to winny czujnik.
Odpalanie zrobione-wystarczyło poprzeczyszczać kable.

Dzięki za pomoc ale powiedzcie mi co może być ze wskaznikiem temperatury wody bo zmieniałem kable i jest na minimum mimo iż czujnik jest gorący. No i ten nieszczęsny obrotomierz....

#13 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 11 luty 2015 - 16:51

albo nie masz masy na wskaźnikach albo może wskazówkę coś blokuje . Jak wymontujesz zegar to spróbuj szybko obrócić  w jedną i drugą stronę - jak mechanicznie nic nie blokuje to powinna chodzić po całej skali . Te 500 brotów  to wskazuje nizależnie od prędkości obrotowej silnika  czy dochodzi jak daż więcej gazu ? Przewody masz tak podpięte jak wskazują oznaczenia na obrotomierzu (tutaj jest kostka ) i prądnicy?

Co do wskaź .temperatury to odłącz  kabelek od czujnika  -luknij na zegar a następnie podłącz do masy ciągnika ten kabel i też sprawdź wskaźnik- powinien raz być na minimum a drugi raz na maksymumu skali . Jak masz takie wskazania to znaczy ,że zegar jest ok.

Upewnij się ,że masz 100-tu procentową masę pod wszystkimi zegarami !!!

Edytowany przez DarekD, 11 luty 2015 - 16:59.

nowy

#14 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 luty 2015 - 18:08

Ok jutro sprawdzę obrotomierz, bo kable sprawdzałem tylko przy prądniczce, a jutro sprawdzę też te przy obrotomierzu.

Jak odpalę silnik to niezależnie ile dam gazu wskazówka i tak będzie na 500 obr, oczywiście przy gaszeniu silnika opada( czyli rusza się tak jakby w zakresie 0-500, ale poniżej 500 obr silnika ciężko jest zejść żeby nie zgasł :D)

Co do wskaźnika temperatury to bawiłem się kabelkami i raz pokazywało max temperaturę a przy dwóch innych kombinacjach wskazówka opadała całkowicie.

Sprawdzałem wkładając czujnik we wrzątek i w każdym z przypadków ani drgnęła ;/

#15 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:24

sprawdz czy masz mase na czujniku-obudowa termostatu musi miec oddzielny kabelek przykrecony do silnika. na zdjeciu wlasnie pod 30 przychodzi masa a reszte to poprzekladaj i bedzie ok.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#16 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 11 luty 2015 - 23:06

Tutaj opisałem jak podłączyć  wskaźnik paliwa i wskaźnik obrotów

http://www.agrofoto....7245-6211-6245/

http://www.agrofoto....etor-6245-7211/

I sprawdź to co koledzy wyżej napisali MASĘ bo to bardzo ważne. 

W tym zetorze masa ma kolor kabla SZARY a plus wskaźników NIEBIESKI. 

Reszta podłączane wg oznaczeń.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 marzec 2015 - 19:01

Ok jutro sprawdzę obrotomierz, bo kable sprawdzałem tylko przy prądniczce, a jutro sprawdzę też te przy obrotomierzu.

Możesz napisać jak sprawdzasz te przewody? Bo zawsze mnie to ciekawi.

sprawdz czy masz mase na czujniku-obudowa termostatu musi miec oddzielny kabelek przykrecony do silnika. na zdjeciu wlasnie pod 30 przychodzi masa a reszte to poprzekladaj i bedzie ok.

Tyle, że 30 to zasilanie +12V, a nie masa. Także takich porad możesz udzielać dzieciom w piaskownicy.