nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaj    103

akko widzę zagorzały fan PO...a wydawales się spoko człowiekiem. Powtórzę jeszcze raz...ciągle gadacie o tym obietnicach PiS ale taka jest prawda ,że większość ludzi nie głosowała na te obiecanki ,a tylko chciała "wziąć za mordę PO" i odsunąć od władzy. Bynajmniej większość ludzi których znam tak właśnie chciała zrobić. TK to wymysł komunistyczny...z resztą w Polsce prawi to mieszanka komuny i kapitalizmu tylko elita rządząca po 89' wybrała sobie przepisy które jej pasowały najbardziej i zostawiła. Komunizm w Polsce będzie panował póki żyją ludzie z tamtej epoki, niestety taka prawda. Zmiany przyjdą kiedy ludzie się zmienia. Hmmm mówicie tak o ludziach w partiach którzy byli "kims" za komuny ,a taka prawda ,że nawet Angela Merkel była w młodzieżowkach komunistycznych.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

W tym coś jest. Ojciec ma znajomego który za młodu takie numery odstawiał, że szok. Alkohol, orgie itd. Dzisiaj pierwszy w kościele klęka w PiS wierzy i w zamach pod Smoleńskiem też. Prokurator stanu wojennego z PiS jako pierwszy obrońca sprawiedliwości w tej partii to następny przykład.

 

Bo kiedyś była moda na nie wiarę a teraz jest moda na wiarę... i pod przykryciem chrześcijaństwa..... Rzygać się chce...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Nie wiem czy właściwy temat,ale może wiecie kiedy można spodziewać się dopłat do gruntów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

akko widzę zagorzały fan PO...a wydawales się spoko człowiekiem. Powtórzę jeszcze raz...ciągle gadacie o tym obietnicach PiS ale taka jest prawda ,że większość ludzi nie głosowała na te obiecanki ,a tylko chciała "wziąć za mordę PO" i odsunąć od władzy. Bynajmniej większość ludzi których znam tak właśnie chciała zrobić. TK to wymysł komunistyczny...z resztą w Polsce prawi to mieszanka komuny i kapitalizmu tylko elita rządząca po 89' wybrała sobie przepisy które jej pasowały najbardziej i zostawiła. Komunizm w Polsce będzie panował póki żyją ludzie z tamtej epoki, niestety taka prawda. Zmiany przyjdą kiedy ludzie się zmienia. Hmmm mówicie tak o ludziach w partiach którzy byli "kims" za komuny ,a taka prawda ,że nawet Angela Merkel była w młodzieżowkach komunistycznych.

Nie jestem za PO i nigdy nie byłem .Raczej liczyłem że Kukiz co mądrego zrobi ale okazał się pisowcem i lizo butem Jarka .Jestem w dużej mierze za tym by pierwsze miejsce miała własność prywatna .Pozbawił bym górników /gliniarzy i wojskowych tych przywilejów wczesnych emerytur bo takie coś to chyba tylko w PL istnieje .W żadnym normalnym kraju z tym się nie spotkałem.Jestem też zwolennikiem niskich podatków bez żadnych odpisów i z surowym karaniem uchylających się .Jestem za opodatkowaniem Kościoła na zasadzie że jeśli ktoś deklaruje się jako wierzący to płaci np 3% dodatkowego podatku do powiedzmy 14% podstawowego.Wtedy ustalany jest cennik ile co kosztuje w kościele bo nie czarujmy się ale za Bóg zapłać to kościół dawno już nie wykonuje żadnej posługi .Po prostu wkurza mnie jak ktoś kto wierzy pisiorom opowiada dyrdymały .Dla mnie na dzisiaj w Polsce to jest totalne szambo jeśli idzie o politykę .Jedno jest pewne muszą wymrzeć te starte dziady co są z minionej epoki (nie zależnie z jakiej partii) by dopiero coś się zmieniło .TK powinno być wybierane w wyborach powszechnych .Prezydent powinien być tak wybierany jak to jest u Niemca na kadencję 4 lata i 3 miesiące .Co do Angeli Merkel to widać teraz najdobitniej jej komunistyczną przeszłość jak i innych komunistów w UE .Niedługo Niemcy ją pogonią i tą jej partię .Dawanie po 500 zł na dzieci przez PIS uważam za błąd .Znam masę przykładów patologicznych rodzin które przeznaczą to na wino patykiem pisane a nie na dzieci które po pijaku zrobią .Takim rodzinom to powinno się przyznawać bony żywnościowe w tej kwocie z wyraźnym zaznaczeniem że nie może być kupowany na nie alkohol.Zresztą najwięcej patologi w życiu to spotkałem na byłych PGR i w cygańskich slamsach które są np w Tarnowie ,Nowym Sączu ,Maszkowicach koło Łącka .Normalne rodziny owszem należycie wykorzystają te 500 zł ale ich przecież pis określa mianem ,,burżuj" i mówi że im się to nie należy .Tylko taka zdrowa normalna rodzina może dać coś dobrego bo patologiczna to wychowa kolejną patologię

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Binek jak widze ty jadem nie plujesz . Co ty wiesz Ty nie musiałeś z zomo chodzić po ukicach i modlić się żeby nikomu nie odbiło Ja musiałem bo byłem w wojsku jak zajezdnia strajkowała . Gdzie ty byłeś żeby kogoś od pętaków wyzywaś . A nasi staży dobrze sobie żyli I żyją. Widze że chcecie zadymy to ją będziecie mieli .Ja tylko chcę nirmalnie żyć w normalnym kraju. I wcale nie byłem za PO A prezydęt powinien być dla wszystkich Polski .
A z tą pracą nie przesadzaj Na jedno stanowisko pracy było 3 pracowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to komu dać dzieciom. 500 zł do ręki rodzica to jest czysty populizm. A można za tą kasę kupić obiady w szkole każdemu uczniowi, tak samo śniadania. To żaden problem. Tak samo jak zakup podręczników jak za komuny w szkole dawali. Zatrudnienie pielęgniarki, lekarza, dentystki. Dofinansowanie internatów itd. Kasa faktycznie poszła by na dzieci a przede wszystkim ich edukację. A nie na potrzeby rodziców. Którzy wcale nie muszą tej kasy na dzieci wydać. Ale jest to kiełbasa wyborcza. Na zachodzie rozdają zasiłki i mają problem z emigrantami. PiS robi wszystko by pójść tą drogą.

Te leki to tez propaganda. Oczywiście może być jak pisze @konrad82. Bo żaden problem poprosić u lekarza by przypisał coś darmowego młodszemu choremu. Z tym, że te darmowe będą te dzisiaj najtańsze. Te droższe będą jeszcze droższe i bilans się wyrówna. Następna kiełbasa wyborcza dla socjalnego proletariatu jaki głosuje na PiS.

 

Jasne a najlepiej rękami kolegów z PSL przez akcje owoce w szkole gdzie upychano zgnite jabłka co na wino mogły by jedynie iść i szklanka mleka z mycia lini technologicznych to by wam pasowało jakbyś nie pamiętał to nawet Jaruzelski przed śmiercią pojednał się z Bogiem obrzydliwe co ? Jeszcze się Kopaczowej nie skończyły pieniądze na pisanie tych głupot ? A zassiłki suszowe to też pewnie PiS wymyślił żal mi takich ludzi jak Wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Z tym 3% podatkiem na Kościół to troche przesadziłeś...

Może być i mniej ale np taki pogrzeb czy ślub nie powinien kosztować przy tych 3% więcej niż 100 zł (to i tak dużo) .Przecież nie powiesz mi że w pracy za godzinę stania dostaniesz 100 zł bo ja takiej nie znam w Polsce by tyle dostawał normalny pracownik .Msza czy chrzciny to po 25 zł powinny góra być .Z tego co się orientuje to za ślub krzyczą sobie po 600 i więcej zł .To jest dla mnie patologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzicie ilu Was tu jest, tyle różnych opinii. Do sejmu szlachto nie nadajecie się.

A ile trzeba mieć w sobie pokory, aby znieść pewne rzeczy nie zgodne z własnymi racjami dla dobra wyższego. To odnośnie lizo buta Kukiz15. Tak to rozumiem. Kompromis. Naiwne jest myślenie, że zdoła przeforsować swoje postulaty. Nie w tym rzecz. Jest po to, aby wskazywać nieprawidłowości od strony zwykłego człowieka, patrioty. Obrażanie, poniżanie to domena prostactwa. Na człowieka mądrego nie działa.

 

Rok temu ksiądz potrącił znajomą 26 lat na przejściu dla pieszych, gdy wracała z pracy. Uraz kręgosłupa, który promieniuje na nogą, tak że w pracy czasem z bólu musi się zwalniać jednocześnie nie wiedząc czy zdoła autem dojechać. Jest samotną matką z 3 małych dzieci. Prawnik odradził jej roszczeń wobec księdza, ponieważ takowyż nie wykazuje dochodów (katechetą nie jest). Liczyć może tylko na ubezpieczalnie. Ksiądz obiecał jej, że odwiedzi ją w lutym i wesprze ewentualnie z caritasu...ale nic.

Poza tym, gdyby przyjęła taki dar i on wykazałby ten dowód, automatycznie otrzymałaby mniej z ubezpieczalni. Tak twierdzi.

Bezkarność księży jest nie w porządku czy prawnik do kitu?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

@akko, jak dziadki wymrą to się i tak niewiele zmieni. Wiele młodszych osób już jest tak przesiąknięta teoriami spiskowymi że ciąg dalszy będzie napewno. P(ISIS).jest partią zrzeszającą frustratów nieudaczników i typowo socjalny elektorat. Umiejętnie i uporczywie wskazują podmiotowo czemu jełopom jest żle i gdzie sa wrogowie - Smoleńsk, Rosja, Niemcy, banki , markety, koncerny, media, służby specjalne oraz oczywiście, żydzi, masoni emigranci itd. Słowem przekonują ludność jak jest żle a potem dostarczają siebie jako lekarstwo na te lęki. 

@Staszek131415 ty robisz jaja czy jekiś rozhisteryzowany jesteś? Jak się ktoś nie zgadza to od razu przejaskrawiasz - zgniłe jabłka, popłuczyny mleczne widzisz układ PSL.......Eeeechh, . bój Ty się Boga.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Widzicie ilu Was tu jest, tyle różnych opinii. Do sejmu szlachto nie nadajecie się.

A ile trzeba mieć w sobie pokory, aby znieść pewne rzeczy nie zgodne z własnymi racjami dla dobra wyższego. To odnośnie lizo buta Kukiz15. Tak to rozumiem. Kompromis. Naiwne jest myślenie, że zdoła przeforsować swoje postulaty. Nie w tym rzecz. Jest po to, aby wskazywać nieprawidłowości od strony zwykłego człowieka, patrioty. Obrażanie, poniżanie to domena prostactwa. Na człowieka mądrego nie działa.

 

Rok temu ksiądz potrącił znajomą 26 lat na przejściu dla pieszych, gdy wracała z pracy. Uraz kręgosłupa, który promieniuje na nogą, tak że w pracy czasem z bólu musi się zwalniać jednocześnie nie wiedząc czy zdoła autem dojechać. Jest samotną matką z 3 małych dzieci. Prawnik odradził jej roszczeń wobec księdza, ponieważ takowyż nie wykazuje dochodów (katechetą nie jest). Liczyć może tylko na ubezpieczalnie. Ksiądz obiecał jej, że odwiedzi ją w lutym i wesprze ewentualnie z caritasu...ale nic.

Poza tym, gdyby przyjęła taki dar i on wykazałby ten dowód, automatycznie otrzymałaby mniej z ubezpieczalni. Tak twierdzi.

Bezkarność księży jest nie w porządku czy prawnik do kitu?

Pewnie nie wierzyłem w to że Kukiz coś przeforsuje bo naiwniakiem nie jestem .Wierzyłem że będzie przedstawiał projekty ustaw i zmian a on nic.Liże buty Jarka i głosuje na niezgodne z konstytucją rzeczy a swoich projektów ni ma .Bez przedstawiania swoich projektów choć były by odrzucane nie zbuduje elektoratu w następnych wyborach . Po prostu przemienił się w pisiorów i w następnych wyborach ta jego organizacja umrze .Gdzie ustawa o jedno mandatowych okręgach wyborczych ? Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Widzisz akko pomysły masz może i nie głupie ale do realizacji nie łatwe. Ty nie lubisz PiS ,a ja nie cierpię tej złodziejskich partii PO PSL. Nie wiem co wniesie PiS ,ale chociaż ludzie przepedzili te pijawki z PO


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jasne a najlepiej rękami kolegów z PSL przez akcje owoce w szkole gdzie upychano zgnite jabłka co na wino mogły by jedynie iść i szklanka mleka z mycia lini technologicznych to by wam pasowało jakbyś nie pamiętał to nawet Jaruzelski przed śmiercią pojednał się z Bogiem obrzydliwe co ? Jeszcze się Kopaczowej nie skończyły pieniądze na pisanie tych głupot ? A zassiłki suszowe to też pewnie PiS wymyślił żal mi takich ludzi jak Wy

 

Zapomniałeś jeszcze dodać, że książki nie będą po polsku. Jedzenie zepsute lub z padliny. A zamiast lekarzy i pielęgniarek przyjdą znachorzy. Żałować to możesz siebie bo tylko się ośmieszasz takim pisaniem.

Po ogłoszeniu embarga na jabłka. Moja firma zaczęła je kupować na giełdzie owocowo warzywnej. Każdy pracownik chętnie zjada i wcale nie są zgnite. Ale co może o tym wiedzieć wyznawca PiSu z klapkami na oczach. Poza tym PSL z sadownikami czy mleczarzami ma nie wiele wspólnego. Bo jak Sawicki powiedział w kontekście strajków rolniczych woli rozmawiać z biznesmenami niż z frajerami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Może być i mniej ale np taki pogrzeb czy ślub nie powinien kosztować przy tych 3% więcej niż 100 zł (to i tak dużo) .Przecież nie powiesz mi że w pracy za godzinę stania dostaniesz 100 zł bo ja takiej nie znam w Polsce by tyle dostawał normalny pracownik .Msza czy chrzciny to po 25 zł powinny góra być .Z tego co się orientuje to za ślub krzyczą sobie po 600 i więcej zł .To jest dla mnie patologia

 

Wiesz jak jest np w Kanadzie?

Idzie kościelny zbiera koperty każda jest podpisana ,kto ile.... następnie kase przejmuje rada parafialna ,liczy i wpłaca na konto nie ksiedza ale parafi a ksiądz ma płacone na godzine.

600 za ślub ???  To jak za darmo... U  nas krzyczą 1500 a spróbuj nie dać..


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Jak widziałem w Kanadzie to koperty faktycznie były i to jet batdzo dobre bo nikt nie plotkuje ile Kowalski dał. Natomiast żadna z nich nie była podpisana. Co do reszty to nie mam wiedzy ale jeśli jest  tak jak piszesz to ma jak najbardziej sens. Dla pożądku w kościele powinny być gwrantowane minimalne ceny za posługę a jak ktoś ma wolę grubiej dać, to proszę bardzo.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Co do księży to wnerwiajace są ich te cenniki bo to dla mnie żałosne...ale zdarzają się jeszcze parafie gdzie nie ma cenników i ludzie płacą tyle co chcą i co są w stanie zapłacić. Ulman widzę typowy wyborca Nowoczesnej, niestety jednak w całej zachodniej cywilizacji są wysokie socjalne i porównując obecna Polskę to jesteśmy daleko daleko w tyle.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Kiedyś mój kuzyn skarbnik strażaków z OSP poszedł dać do księdza na mszę o opiekę boską dla strażaków .Chciał by msza była na sumie .Na mszę było przeznaczone 500 zł .Ksiądz odpowiedział mu że to mało by on mógł odprawić to na sumie .Kuzyn powiedział mu wprost by nierób poszedł i znalazł zajęcie gdzie za godzinę stania dostanie 500 zł .Jak nie chce to łaski bez .Wiadomo jak już zobaczył kasę w ręce to w końcu się zgodził bo łapczywy i bał się że zarobek mu przejdzie koło nosa .Pewnie liczył że jak jest 70 strażaków to tysiące zł mu zapłacą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

I przez takich pazernych księży ludzie odwracają się od Kościoła...w mojej parafii tez jest taki ksiądz niestety


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Wiesz jak jest np w Kanadzie?

Idzie kościelny zbiera koperty każda jest podpisana ,kto ile.... następnie kase przejmuje rada parafialna ,liczy i wpłaca na konto nie ksiedza ale parafi a ksiądz ma płacone na godzine.

600 za ślub ???  To jak za darmo... U  nas krzyczą 1500 a spróbuj nie dać..

Podobnie jest w USA z tego co wiem od sióstr moich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Co do księży to wnerwiajace są ich te cenniki bo to dla mnie żałosne...ale zdarzają się jeszcze parafie gdzie nie ma cenników i ludzie płacą tyle co chcą i co są w stanie zapłacić. Ulman widzę typowy wyborca Nowoczesnej, niestety jednak w całej zachodniej cywilizacji są wysokie socjalne i porównując obecna Polskę to jesteśmy daleko daleko w tyle.

Żadnej tam Nowoczesnej . Od urodzenia głosuję na Korwina


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

W sumie mogłem się pomylić, wybacz


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj