Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11768 odpowiedzi na ten temat

#1601 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 10:41

Ywa, tak a propos twojego bezpieczeństwa

Załączone miniaturki

• polska-sasiedzi-mapa.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 12:35
  •  

#1602 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 10 listopad 2015 - 10:58

Zgromadzenie w jednym miejscu radioaktywnych produktów uranu, plutonu, toru...nie napawa optymizmem. Z logicznego punktu widzenia jest złem. Życie ludzi i Ziemi jest ważniejsze od miliardów zaoszczędzonych dzięki tym elektrownią i tzw ekologiczności wytwarzania energii.

Ponieważ człowiek, maszyny, systemy są zawodne. To co dziś najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze za chwilę okazuje się czymś przeciwnym.

Wystarczy prosty przykład naszego domu:  materiały budowlane, lakiery itp....umeblowanie, wyposażenie......najtańsze i bardzo szkodliwe dla domowników. A wykonanie muraw dla Orlików, czy powierzchni placów zabaw z recyklingu opon....trują dzieci. Jednakże wszystko to recykling.

A czy przykład Fukushima 2011 w obliczu żywiołu naturalnego...ścierania płyt tektonicznych (a Polska?), mimo nowoczesnego systemu wyłączającego reaktory, okazał się niezawodny, kiedy następnie  przyszła fala?

A w przypadku agresji z zewnątrz lub czyjejś zawiści o podłożu finansowym....taka elektrownia jest bezpieczna?

Powyższe można pominąć prawda?

W życiu każdy chce iść na łatwiznę, szybko i tanio, z REKLAMĄ ekologicznie, a i finansowo na tym wyjść. I najlepiej położyć się do góry brzuchem....To nic dobrego.

Jestem za pozyskiwaniem alternatywnej energii, stworzeniem społeczeństwu możliwości, edukacji, szkoleń z wytwarzania własnej przydomowej energii.

Niestety rządzący nie chcą naszej samowystarczalności, lecz naszej zależności i pieniędzy.

1433935170_9jbeoq_600.jpg

P.S. Mam przyjaciółkę 86r z kujaw-pomor. ilekroć opowiadała mi w akademiku, że jest dzieckiem czarnobylskim. Urodziła się z wadą serca(źle połączoną aortą, ma dużą bliznę po operacji). A jeśli chciałaby zajść w ciążę, to musi rok szybciej ustalić to z lekarzem i być pod obserwacją.

A może to tylko propaganda z tamtych lat.

Edytowany przez Ywa, 10 listopad 2015 - 11:10.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#1603 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 11:00

Ja bym dodał do tego obrazka że Czechy, Słowacja, Ukraina, Węgry, Litwa i Kaliningrad to reaktory tego samego typu co ten z Czarnobyla.  @Ywa drżyj, lub żyj w nieświadomości.

Wiesz ile w tych twoich alternatywnych źródłach energii jest metali ciężkich (o. fotowoltaiczne), ile podczas procesu produkcji do atmosfery poszło węglowodorów pierścieniowych (wiatraki), jak szkodliwe są glikole używane w pompach ciepła. Zafałszowanie OZE polega na tym że ich szkodliwe oddziaływanie na środowisko liczy się dla produktu finalnego i to każdego z osobna a nie wszystkich razem.  

Edytowany przez agromatik, 10 listopad 2015 - 11:10.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

#Dobry rok w rolnictwie zobacz »

•  

#1604 Share qawsedr

qawsedr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 12:43

Zgromadzenie w jednym miejscu radioaktywnych produktów uranu, plutonu, toru...nie napawa optymizmem. Z logicznego punktu widzenia jest złem. Życie ludzi i Ziemi jest ważniejsze od miliardów zaoszczędzonych dzięki tym elektrownią i tzw ekologiczności wytwarzania energii.

Ponieważ człowiek, maszyny, systemy są zawodne. To co dziś najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze za chwilę okazuje się czymś przeciwnym.

Wystarczy prosty przykład naszego domu:  materiały budowlane, lakiery itp....umeblowanie, wyposażenie......najtańsze i bardzo szkodliwe dla domowników. A wykonanie muraw dla Orlików, czy powierzchni placów zabaw z recyklingu opon....trują dzieci. Jednakże wszystko to recykling.

A czy przykład Fukushima 2011 w obliczu żywiołu naturalnego...ścierania płyt tektonicznych (a Polska?), mimo nowoczesnego systemu wyłączającego reaktory, okazał się niezawodny, kiedy następnie  przyszła fala?

A w przypadku agresji z zewnątrz lub czyjejś zawiści o podłożu finansowym....taka elektrownia jest bezpieczna?

Powyższe można pominąć prawda?

W życiu każdy chce iść na łatwiznę, szybko i tanio, z REKLAMĄ ekologicznie, a i finansowo na tym wyjść. I najlepiej położyć się do góry brzuchem....To nic dobrego.

Jestem za pozyskiwaniem alternatywnej energii, stworzeniem społeczeństwu możliwości, edukacji, szkoleń z wytwarzania własnej przydomowej energii.

Niestety rządzący nie chcą naszej samowystarczalności, lecz naszej zależności i pieniędzy.

1433935170_9jbeoq_600.jpg

P.S. Mam przyjaciółkę 86r z kujaw-pomor. ilekroć opowiadała mi w akademiku, że jest dzieckiem czarnobylskim. Urodziła się z wadą serca(źle połączoną aortą, ma dużą bliznę po operacji). A jeśli chciałaby zajść w ciążę, to musi rok szybciej ustalić to z lekarzem i być pod obserwacją.

A może to tylko propaganda z tamtych lat.

Zaniechanie budowy EJ Żarnowiec było dużym błędem naszej polityki. Decyzja była podjęta po licznych protestach, przestraszonej i nieposiadającej wiedzy w temacie EJ ludności. Słowacy budowę swojej zawiesili i dzisiaj mają działającą drugą EJ.

Tutaj masz co nieco o wpływie Czarnobyla na zdrowie:
http://www.polityka....czarnobyla.read

Jeśli chcesz popisać na temat EJ, to zapraszam tu: http://www.agrofoto....7173-czarnobyl/ Nie róbmy bałaganu w tym temacie.

Edytowany przez qawsedr, 10 listopad 2015 - 12:45.

#1605 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 14:32

Zapraszam na Bałkany, tam gdzie leciała amunicja ze zubożonego uranu. 

#1606 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 15:34

Ywa a jakie ma znaczenie czy u nas bedzie EJ jak w koło nas i tak  sa...

#1607 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 15:37

Dodam jeszcze tylko jedną sytuację, która przypomniała mi się. Rok 2004, nie przebywałam wówczas w domu, ale z relacji bliskich w domu zatrzęsły się przedmioty. Znalazłam artykuł:

http://www.twojapogo...zesieniem-ziemi

Czy to jest bezpieczne umiejscowienie dla elektrowni jądrowej, pomimo oczywiście najnowocześniejszych systemów automatycznie wyłączających się reaktorów 1-2s.?????

Ywa, tak a propos twojego bezpieczeństwa

Piękna mapa, ukazująca serce Europy wolne od ej....Polska jest wyjątkowa, tylko nie wierząca w swoje możliwości i tłamszona.

Edytowany przez Ywa, 10 listopad 2015 - 15:52.

#1608 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 19:41

A jeśli to związkowcy są opłacani przez siły tłamszące rozwój kraju? Jeśli to właśnie oni mają doprowadzić do zamknięcia kopalń?

#1609 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 21:48

Dodam jeszcze tylko jedną sytuację, która przypomniała mi się. Rok 2004, nie przebywałam wówczas w domu, ale z relacji bliskich w domu zatrzęsły się przedmioty. Znalazłam artykuł:

http://www.twojapogo...zesieniem-ziemi

Czy to jest bezpieczne umiejscowienie dla elektrowni jądrowej, pomimo oczywiście najnowocześniejszych systemów automatycznie wyłączających się reaktorów 1-2s.?????

Piękna mapa, ukazująca serce Europy wolne od ej....Polska jest wyjątkowa, tylko nie wierząca w swoje możliwości i tłamszona.

No nie taka piękną, bo mało kto, tak samo Ty koleżanko nie wie o tym: https://pl.wikipedia...i/Reaktor_Maria. Mamy swój reaktor, tylko nie produkuje on energii elektrycznej.

#1610 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 22:00

Na wykładach z chemii mowa jest również o instytutach badawczych nad energią jądrową, więc nie uświadomiłeś mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1611 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 22:07

Faktycznie mało kto pamięta o Marysi a ona wystarczy by obrzydzić życie stolicy, dodać trzeba że tez na ruskiej technologi.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#1612 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 22:19

Ta technologia nie była zła na tamte lata tylko nieodpowiedzialni ludzie doprowadzili do tego co sie stało.Sama energia nie jest zła ,to chyba najlepszy sposob jej pozyskiwania  ,lecz niech mi ktoś napisze ile jest odpadów od reaktora i jak sa utylizowane ,,unieszkodliwiane .To jest tez przecież zagrożenie .

Edytowany przez Tomasz78, 10 listopad 2015 - 22:40.

#1613 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 22:48

Gospodarka gospodarką ale pierwsze co to Kaczyński zapowiedział, że zwróci się do prezydenta o postawienie krzyża na terenie pałacu, jak to ujął Jarek "w wiadomym celu"

#1614 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 22:51

Ta pamieć niech pozostanie w sercach bliskich ,a nie na pokaz

#1615 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 23:05

Na wykładach z chemii mowa jest również o instytutach badawczych nad energią jądrową, więc nie uświadomiłeś mnie.

No, skoro uświadomiona jesteś koleżanko, to skąd ta "piękna mapa" u Ciebie ??

#1616 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 23:15

Tak jak wspomniałeś różnica polega na tym, że nie jest elektrownią, tylko instytutem badawczym.

Edytowany przez Ywa, 11 listopad 2015 - 00:12.

#1617 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 07:54

a jaka to różnica reaktor to reaktor

#1618 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 10:28

Dokładnie, co jest szczególnego w reaktorze badawczym ??

Ta pamieć niech pozostanie w sercach bliskich ,a nie na pokaz

Ten pokaz to nic innego, jak żerowanie na uczuciach religijnych ludzi, w celu zwiększenia poparcia w swojej walce politycznej.

Edytowany przez Kaszlak79, 11 listopad 2015 - 10:38.

#1619 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 13:41

Różnica jest, poza wielkością, w r. badawczym dobiera się ilość paliwa wg. potrzeb, r. komercyjny pracuje na maksymalnej ilości paliwa przez cały czas. I jest ona tylko taka, reakcja w obydwu jest taka sama. Rożnica między Anną a reaktorem którego budowę się planuje, to taka że w starym reaktorze można tylko proces spalania paliwa spowolnić, w nowych zatrzymać. Ciekawostką jest to że pierwotna lokalizacja Anny miała być niemalże w centrum Warszawy, dopiero bardziej oświeceni wytłumaczyli, że w razie awarii może być w mieście nieciekawie, odniosło to skutek taki że przeniesiono go o te parę kilometrów i obsypano śmiesznym wałem ziemnym.

@Tomasz ale tego nie widać wtedy na zewnątrz, cechą ludzi obłudnych jest obnoszenie się z uczuciami. Spazmy na zewnątrz, a wewnątrz zimne wyrachowanie, politycy celują w tym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1620 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 17:56

Niestety, marsz się udał, donoszą zawiedzeni "dziennikarze".:)