Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11576 odpowiedzi na ten temat

#1561 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 14:35

bo PSL to taki lisek chytrusek który myśli tylko o łupach i korzyściach  dla siebie i dla nich ,,koryto,, ważniejsze niż problemy wsi  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 17:47
  •  

#1562 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 14:37

a mi się wydaje, że PIS z Rydzykiem oraz Kościołem zafundował nam coś więcej niż tylko polityczny show on naprawdę doprowadził do podziałów i wrogości. Spróbujcie porozmawiać z jakąś babcią słuchającą radia maryja, czy emerytów i wspomnieć o Po czy koniecznych reformach... Oczy wydłubią na miejscu to już jest fanatyzm

#1563 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 08 listopad 2015 - 15:43

a jakie to reformy poza podniesieniem wieku i zamrozeniem kwoty wolnej PO wprowadziło? zabranie kasy z OFE? Ś.P. Mój Tata czekał z nowotworem prawie 2 miechy na tomograf, Kraków ustawił mu termin operacji za prawie pół roku, bo nie ma limitów, a kądy dzień się liczył, zachorował po we wrzesniu, udało sie do Zabrza na poczatek grudnia, oczywiście po znajomości... jednoczesnie minister Batruś oddał kasę z NFZ do budżetu, bo nie została wykorzystana, czy ktoś mi to wyjaśni z Reformatorów z PO??

jestem spokojny, gorzej nie bedzie, najwyżej bedzie nagonka jak za Lecha, ale coś za coś

#1564 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 17:26

raff 100 procent racji

#1565 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 18:13

Kaszlak rozliczasz rząd który jeszcze nie powstał? Może rozliczysz nierząd który rządził osiem ostatnich lat i ich kilkadziesiąt afer. Kopalnie nie są nierentowne i nikt nie musi utrzymywać górników. To wymysł służący oddaniu kopalń za 1 zł dla swoich pobratymców. Górnicy pracują i za swą pracę otrzymują wynagrodzenie . To tak samo jakbyś napisał o utrzymywaniu rolników, hutników czy sprzedawczyń w hipermarketach. Indoktrynacja PO wyprała ci mózg co wcale nie przeszkadza tobie aby prezesi i zarząd kopalni był rentowny ze swoimi bajońskimi poborami.

Jeśli odetnie się tych pseudospecjalistów z PO z korzeniami żydowskimi od polskiej gospodarki to może być tylko lepiej.

Czy Polska jest bogata? Widocznie tak. potwierdza to żydowska finansjera która tak ochoczo pożycza Polsce na jej zgubę pieniądze.

Zamiast wmawiać głupotę i przywidzenia , może wytłumaczysz skąd w Polskim rządzie, ministerstwach ,kulturze wzięło się tylu opalonych górali ze wzgórz Golan?

Co do zarządzania to nie jest chyba mądre aby sprowadzać węgiel od "największego " wroga Polski skoro jest go pod dostatkiem w Polsce. Podobnie zboża i trzoda.

Dowiedz się najpierw ile holdingi i spółki płacą za wydobycie kopalniom i po ile oferują dalej efekt górniczej pracy. Skąd te różnice? Potem śmiało pisz że drogo, w co i tak nikt ci nie uwierzy. Tez nie głosowałem na PIS , ale jako rolnik szanuję demokrację. Minie czas, będzie ocena demokratycznego wyboru.

Rząd nie rząd, opinia jest jak d*pa, każdy ma swoją. Jak do tej pory obecni wygrani nie wykazali się w rządzeniu tym krajem, stąd moje obawy a nie rozliczenia. Rozliczam co najwyżej Pana Prezydenta z jego obietnic. Choć masz rację stawiając znak = między zwycięską partią a Prezydentem, jedno i drugie jest sterowane zza pleców przez Jarka Nadętego. Polska jest na tyle bogata, jakie są jej wskaźniki finansowe i gospodarcze, te są dostępne dla każdego. Chwalić się czym w każdym razie nie mamy. Ja szanuję demokrację jako wolny człowiek, minie czas i obyśmy nie mieli powtórki z 2007. To wcale nie było aż tak dawno, a mentalność ludzi w PiS aż tak się nie zmieniła...

#1566 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 20:09

Jak się nie ma czym chwalić, pani Kopacz mówi, że jesteśmy szóstą gospodarką Europy. Jakby nie patrzeć jesteśmy potęgą B)  

#1567 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 21:39

a mi się wydaje, że PIS z Rydzykiem oraz Kościołem zafundował nam coś więcej niż tylko polityczny show on naprawdę doprowadził do podziałów i wrogości. Spróbujcie porozmawiać z jakąś babcią słuchającą radia maryja, czy emerytów i wspomnieć o Po czy koniecznych reformach... Oczy wydłubią na miejscu to już jest fanatyzm

Przypomnij sobie kto i kiedy zaczął dzielić społeczeństwo pod hasłem '' ukryj babci dowód'' Dokładniej kto i kogo dzieli możesz poczytać pod tym linkiem http://niepoprawni.p...ybory-2007-roku

#1568 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 08 listopad 2015 - 22:54

że o dożynaniu watachy nie wspomnę

#1569 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 08:29

tiaa jasne. Co do ukrywania dowodów... hmm, źle to powiedziane trochę choć przyznam, że nie każdy powinien mieć prawo głosu, jakaś weryfikacja poczytalności co niektórym starszym by się przydała. Były gminy gdzie na PIS głosowało 99%, dokładniej to były parafie gdzie ksiądz wprost nakazywał na kogo mają głosować no i szli zaraz po mszy.

Czy kopalnie są rentowne czy nie to sprawa nieco bardziej skomplikowana bo jakimś dziwnym trafem kopalnie sprzedane w prywatne ręce potrafią się same utrzymać, a te państwowe jakoś nie dlaczego? Pewnie zaraz usłyszę, że to żydowski spisek mający na celu sprzedaż kopalni... ale lepiej przyjrzeć się faktom. W kopalniach państwowych panuje ogromny przerost zatrudnienia, tragiczna wydajność, absurdalne przywileje, złe zarządzanie, lewe interesy z dostawcami mające na celu wydojenie kasy z budżetu itd. gdyby to zmienić większość kopalń pewnie jakoś by funkcjonowała bo dokładanie pieniędzy tylko pogłębia patologię i utwierdza górników, że nie muszą się starać bo kasę i tak dostaną, a kto to zmieni Jarosław z Dudami?

Niech ktoś mi poda przykład państwa gdzie rozdawnictwo, socjalizm, rządy związków zawodowych i kościoła pchnęły gospodarkę do przodu? Tak wychwalacie Wielką Brytanię, a gdyby nie jaka Thatcher i jej twarde podejście do związkowców oraz liberalne reformy to raczej nie było by gdzie jeździć po funciaki. Zaraz ktoś powie, że przecież tam też jest socjal no jest bo ich na to stać.

#1570 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 10:31

Ale pani Tchatcher, oprócz gnębienia związkowców, podwyższyła też dość znacząco podatki więc czy warto tak ją wychwalać? Tak samo uwielbiany Orban też jakimś cudotwórcą nie jest. Ale krzyczy, że UE jest zła więc musi być cudownym premierem.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1571 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 10:33

Ja jak wcześniej pisałem pracowałem w Irlandii i Anglii i mogę Ci powiedzieć, że w Polsce związki zawodowe nie istnieją i nie mają nic do powiedzenia.... Tam jak masz problem idziesz do związków i wtedy to twój pracodawca ma problem... Tam jest inna kultura i nikt nie doi pracowników jak w Polsce. Robiłem w fabryce DELLa w Limerick, raz dziennie zwykły pracownik z linii wyciągał plakietkę z napisem Safety Officer i sprawdzał przestrzeganie zasad BHP. Na jego widok manager i line leaderzy wpadali w panikę. Jak dostrzegł tylko, że ktoś nie ma np. butów ochronnych to od razu pisał protokół i manager musiał się tłumaczyć u dyrekcji fabryki co najczęściej kończyło się obcięciem jego premii...  Wyobrażasz sobie taką sytuację w Polsce?

Teraz podaj mi które to były gminy gdzie PiS miał 99% i którzy księża nakazywali ludziom jak mają głosować.

Następna sprawa to rentowność kopalń. Struktura zatrudnienia jak najbardziej do zmiany ale nie pod ziemią tylko na górze. Prosty przykład elektrownie nie kupują węgla bezpośrednio w kopalniach tylko za pośrednictwem "dziwnych firm" przez które przechodzą tylko faktury. Samo zaopatrzenie spółek państwowych też jest bardzo mętne... Niektórzy mówią, że taką sytuację można wyleczyć tylko prywatyzacją albo likwidacją. To są pomysły w stylu Konowicza. Zresztą idąc takim tokiem myślenia należałoby zlikwidować państwo polskie bo taka patologia występuje w całej administracji. Przerost zatrudnienia, zatrudnianie z klucza partyjnego. ludzi niekompetentnych. Denerwuje mnie jak mówią, że PSL dba tylko o stołki i okupuje wszystkie etaty w spółkach czy agencjach państwowych, a prawda jest taka, że PO ma takich "partyjnych etatów" kilkakrotnie więcej - proporcjonalnie do przewagi jaką miała w parlamencie. Jakoś nikt o tym nie mówi. Ale trzeba być sprawiedliwym i powiedzieć, że takie same praktyki stosowały wcześniej PiS, Samoobrona, LPR, SLD itd.

Może jest tak jak mówi Kukiz, że trzeba rozwalić cały ten partyjniacki system. Ja liczyłem, że wraz z odchodzeniem pokolenia które żyło w PRL gdzie się kradło na potęgę bo państwowe to niczyje sytuacja się zmieni, ale jak widać nowe pokolenie przejmuje tamte wzorce...

Edytowany przez lukejro, 09 listopad 2015 - 10:34.

#1572 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 10:39

http://www4.rp.pl/Su...knac-wegla.html

A co do przyszłości polskiego węgla...

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1573 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 11:13

To, że mają pi.....ca na punkcie BHP to wiem i w Polsce dzieje się to samo przynajmniej w dużych koncernach i tym związki powinne się zajmować tymczasem u nas w państwowych firmach związki zabierają się zarządzanie i torpedują wszelkie próby restrukturyzacji. Czy muszę wspominać o Ursusie, Stoczniach, FSO, Kopalniach ile firm związki już rozłożyły?

Niestety danych do tej parafii nie podam bo to było w wiadomościach i nie pamiętam nazwy, był tam nawet wywiad.

Edytowany przez grego, 09 listopad 2015 - 11:17.

#1574 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 11:31

Z węglem to jest w ogóle paranoja, najpierw podpisujemy pakt klimatyczny a potem chcemy oprzeć gospodarkę na węglu. Z jednej strony mówi się o drogim polskim węglu a jednocześnie chce się budować kopalnie odkrywkowe na jednych z najbardziej rozwiniętych terenów rolniczych (okolice Miejskiej Górki)

Związki rozwaliły te przedsiębiorstwa? Czy może nieudolne zarządy i wieloletnie zaniedbania. Niedaleko mnie zbankrutował potężny młyn, nie było tam związków  zawodowych, ludzie robili za minimalną pensję... Może trzeba się przyjrzeć jak te firmy były zarządzane i jaka była sytuacja gospodarcza. takie FSO czy Ursus były tylko montowniami Fiata czy MF bez żadnej koncepcji na przyszłość. To jest wg. Ciebie wina związków zawodowych???

Jeszcze raz proszę żebyś podał w których gminach PiS miał 99% poparcia i którzy księża z ambony nakazywali głosowanie na PiS. W których wiadomościach i ilu było takich księzy.

Edytowany przez lukejro, 09 listopad 2015 - 11:33.

#1575 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 12:23

a czy mógłbyś przypomnieć kto podpisał ten pakiet bo tak jakoś bezosobowo piszesz?

#1576 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 12:56

Na lata 2020 2030 w październiku 2014r podpisała pani Ewa Kopacz. Później powiedziała, że musimy oprzeć naszą gospodarkę na węglu. Jak to ma się do polityki Europejskiej?

#1577 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 13:53

a z tego co mi wiadomo to za przystąpieniem Polski do tego pakietu klimatycznego podpis złożył w marcu 2007r Lech Kaczyński, potem już można było tylko negocjować więcej lub mniej, później lub wcześniej. Gdyby nie ten podpis to nie było by o czym nawet teraz dyskutować, zresztą nawet sami Pisowcy wpadają w zakłopotanie jak ktoś wspomni o tym pakiecie.

#1578 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 14:07

- Ministerstwo gospodarki w d***e miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz ile zarabiali i nagle pierdyknęło - w nagranej rozmowie stwierdziła Elżbieta Bieńkowska.

i tyle w temacie kondycji górnictwa, zresztą w innych branżach podobnie. Jednak winą za zły stan należy obciążyć związki zawodowe, kilka krzykliwych artykułów typu ''znów dopłacimy do górnictwa przez związki'' i już lemingi łykają  medialną papkę.

#1579 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 14:22

czyli co według ciebie powinno to ministerstwo zrobić sypnąć jeszcze więcej publicznych pieniędzy skoro na jakąkolwiek restrukturyzację, likwidację przywilejów itd. związkowcy reagują podpalaniem opon i strajkami? Widzę, że sporo osób chyba nie wie skąd się biorą pieniądze w budżecie. A jeśli nawet we wszystkich państwowych kopalniach kolejne zarządy mają zawiązany spisek w celu zrujnowania kopalń to tym bardziej powinno się je sprywatyzować, albo nie prywatyzować, a poprostu odciąć kroplówkę i albo się dostosują albo nie. Węgla na świecie jak na razie jest pod dostatkiem i to wielokrotnie tańszego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1580 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 16:41

a z tego co mi wiadomo to za przystąpieniem Polski do tego pakietu klimatycznego podpis złożył w marcu 2007r Lech Kaczyński, potem już można było tylko negocjować więcej lub mniej, później lub wcześniej. Gdyby nie ten podpis to nie było by o czym nawet teraz dyskutować, zresztą nawet sami Pisowcy wpadają w zakłopotanie jak ktoś wspomni o tym pakiecie.

Tak a rok później oficjalnie przyjął to rząd Donalda Tuska. Nie zmienia to faktu, że opieranie gospodarki na węglu nie ma sensu i jest pozbawione logiki. Kopalnie bardzo prosto naprawić, wystarczy rozbić klikę która nimi zarządzą... W przypadku kopalń związki zawodowe to najmniejszy problem. Analogiczną grupą są rolnicy, też co chwilę strajkują, blokują ulicę. Dzisiaj na rynkach światowych też można kupić o wiele tańszą żywność. Po co do tego dopłacać. Zrobić kopalnie odkrywkowe resztę przeznaczyć na pola golfowe, wiatraki, fotowoltanikę, lasy...

Mieliśmy budować elektrownię atomową, rząd wydał 150 mln zł na program budowy energetyki atomowej. Sprawa teraz przycichła niby chcą budować ale jakoś postępów nie widać.