nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Pieceofmind    12

Wierzysz w bajki o tych obietnicach?

Nie w bajki o obietnicach tylko w obietnice, myślę, że gdyby był obecnie prezydentem to Sawicki już by się musiał tłumaczyć, choć to premier, a nie prezydent jest jego przełożonym.

Temu człowiekowi tzn Dudzie zależy na Polsce i to widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Nie w bajki o obietnicach tylko w obietnice, myślę, że gdyby był obecnie prezydentem to Sawicki już by się musiał tłumaczyć, choć to premier, a nie prezydent jest jego przełożonym.

Temu człowiekowi tzn Dudzie zależy na Polsce i to widać.

pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Nie w bajki o obietnicach tylko w obietnice, myślę, że gdyby był obecnie prezydentem to Sawicki już by się musiał tłumaczyć, choć to premier, a nie prezydent jest jego przełożonym.

Temu człowiekowi tzn Dudzie zależy na Polsce i to widać.

Raczej na katastrofie smoleńskiej i to widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

to bez sensu nie ma szans

 

Właśnie o takim podejściu pisałem i tak podchodzi duża część wyborców.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Właśnie o takim podejściu pisałem i tak podchodzi duża część wyborców.

Ja z chęcią bym zagłosował,ale co z tego jak każdy na innego? przynajmniej dobrze że nie na PO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Obecny rząd jak będzie chciał sprzedać lasy to może zrobić to i teraz. On jest ich właścicielem i może teraz bez żadnych problemów wydzielać po kawałku i sprzedawać. Wpisując lasy do konstytucji strzela sobie w stopę bo utrudnia ten proces.

 

I jeżeli ktoś się rozwijał tylko dlatego, że ciągniki były za pół darmo to Sawicki ma rację, jest frajerem i nawet dobrze, że komornik go teraz zlicytuje. Rodzina będzie miała lżej.

Jak chcecie sprzedawać III światu jedzenie skoro oni nie mają za co go kupować?

PIERDOŁY PISZESZ, lasy są nasze nie bandy złodzieji!!! To jest taki dorobek naszych dziejów i wara od ziemi i lasów Polski.

PO:

-to Arłukowicz

-Kamiński

-Rostkowska

-Nowak

-grabarczyk

 LUDZIE CO WY!!! To mały przykład jak tylko krowa nie zmienia poglądów( !!! KASA!!!) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to jest to to nie będe głosował bo co zrobi mój głos co on zmieni, jestem za obowiązkiem dla każdego żeby każdy obywatel powyżej 18 roku szedł do wyborów, tak jak teraz w grecji, może w końcu się coś zmieni, kiedy ludzie zrozumiecie że jeżeli nie oddacie głosu to dajecie przysługę obecnej klasie rządzącej, idźcie w końcu na wybory a nie pierdzielcie, niech każdy głosuje na kogo chce taka prawda, kto chce na Grodzką niech głosuje, kto na Pis niech głosuje kto na Psl czy Po, czy Sld, czy Palikota, czy franka czy innego niech głosuje, przekrzykiwać się w tym kto lepszy możemy i wała nam to da, ale idźcie zagłosować na kogoś, samo to ruszyć tyłki i do urny i oddać głos i już jest coś, przynajmniej jak nie będzie wam potem pasowało macie prawo narzekać, a nie głosujesz to morda w kubeł bo nie masz prawa narzekać, może prawda bolesna, niektórzy się oburza za słowa i ok ale powiem że od kąd skończyłem 18 lat aktywnie uczestniczę w wyborach, nawet do parlamentu europejskiego ponieważ nawet jeżeli jedna partia mi się nie podoba nie głosuję na nią a czytam program i głosuje na tego kto jest mi bliższy w myśleniu, a to ze potem oszukuje to już jego sumienie nie moje. A co do debaty jestem bardzo za zobaczymy jak brędzisław sobie poradzi z innymi kandydatami przynajmniej będzie ciekawie. Ale apel do wszystkich, wybory w niedzielę, skoro idziecie do kościoła, czy na piwo czy gdzieś indziej poświędźcie 10 minut i do głosowania oddaj głos bo każdy głos jest ważny, idźmy w końcu i pokażmy na co nas stać i głosujemy wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Macie racje, widać że temu człowiekowi leży los Polski. Z ubojem to wy miejcie pretensje do ministra i Związku!!! Po ch_j ich opłacacie?? Każdy stracił kilkaset na byku, także i ja. I to jest wina ludzi którzy  mieli dbać o przemysł wołowiny, ale francuzi mieli lepsze dojścia. Jak to mówi jeden gościu... PRZYPADEK? Nie sądzę.  Myślcie ... co wam tak naprawde zrobił PIS? Że jest z kościołem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
Napisano (edytowany)

Ja najprawdopodobniej zagłosuje na Pawła Kukiza. :)

Ja i moja cała rodzina też ;)

 

to bez sensu nie ma szans

To głosuj na Bronka bo ma największe szanse....

 

Lukbud w sprawie uboju to nawet linki podałem kto jak głosował. Cały PiS głosował przeciwko ubojowi a dwaj posłowie którzy się wyłamali zostali przez Kaczyńskiego ukarani za złamanie dyscypliny klubowej

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ale jestescie naiwni myslac że  idac na wybory mamy jakis wpływ na to co dzieje sie na swiecie , wszystko to mydlenie oczu i mamienie ludzi a prawda jest taka że 2 % ludzi ma na własnośc połowe swiata i oni beda słuchać szarego wyborcy . jeżeli idzie sie na wybory to znaczy że popiera sie taki porzadek swiata , a tak naprawde to do czego  doprowadzi  taki porzadek swiata

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

 

 

To głosuj na Bronka bo ma największe szanse....

Daj mi adolfa który zrobi Polskę dla Polaków, a tłumy pójdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Patrzenie na kandydatów przez pryzmat sondaży to ciężki grzech obecnego systemu. Gawiedż nie głosuje na tych co coś mądrego mówią tylko na tych co są wysoko w sondażach. Ciekawe jakie byłyby wyniki jakby zakazać publikacji sondaży?

Czy macie też wrażenie że większość kandydatów nie ma nic do powiedzenia? Jak słucham np pana Dudy to wiem tylko że zmienimy, usprawnimy, poprawimy i wytykanie czego Komor nie zrobił. Nikt nie mówi jak to zrobimy, co nam to da, kiedy zaczniemy i skończymy ten proces i jakie będą koszty. Takie pytania zadaje sobie każdy z nas przed rozpoczęciem inwestycji a państwo to też takie gospodarstwo tylko ma wiecej działaności i pracowników. Merytorycznie Duda i Komorowski maja bardzo niewiele do powiedzenia niestety


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

Jak kto nie mówił Duda merytorycznie? Przecież obiecał, że będzie lepiej!

 

Czytając was można dojść do wniosku, że jaki naród taka władza.

 

A tym co chcą żeby u nas była taka partia jak w Grecji należy polskie obywatelstwo odebrać dla dobra kraju.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Daj mi adolfa który zrobi Polskę dla Polaków, a tłumy pójdą

Po co Ci Adolf, głosuj na Mariana Kowalskiego z RN. Posłuchaj go na YT i się przekonasz, że nie jest gorszy od Dudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Daj mi adolfa który zrobi Polskę dla Polaków, a tłumy pójdą

Ale te 70 pare milionów ledzi  też w wiekszosci nie byli bogaci 

 

Potrzeba swiata dla ludzi zwykłych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Po co Ci Adolf, głosuj na Mariana Kowalskiego z RN. Posłuchaj go na YT i się przekonasz, że nie jest gorszy od Dudy

Dzięki kolego nie znałem wcześniej tego gościa.Powiedz mi co ma do powiedzenia na temat rolnictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Podoba mi się ten gościu! Mądrze mówi. szkoda że jest mało rozpoznawalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Podoba mi się ten gościu! Mądrze mówi. szkoda że jest mało rozpoznawalny.

Bo w Polsce media kreują tych lamusów, komunistów i ukrytą opcje niemiecką. Prawdziwych Polaków nie pokazują bo wiedzą ze nie dadzą rady sobie z czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Przy okazji wyborów do PE kandydaci przedstawiali swój majątek osobisty. Większośc z nich ma 10 tys oszczędności i mieszkanie za 200 tys Pln majac 50-60 lat. Zakładając że jest to prawdziwe to jak taki człowiek chce zadbać o innych skoro nawet pożądnie o siebie nie potrafi. Ciekawe czy nasi obecni kandydaci coś osiągneli w realnym świecie czy tez  to same nieroby


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

rzeczywiście Pan Kowalski mówi mądrze i dlatego nadaje się na przywódcę blokad na drogach. Na prezydenta potrzeba kogoś z większą charyzma i bardziej zdecydowanego który nie tylko krzywo spojrzy ale i mądrą decyzje podejmie. Polska to nie tylko rolnicy i górnicy. Rolnicy i górnicy nie są dla Polski problemem bo tu dokładnie wiadomo co trzeba zrobić. Największym problemem jest Polski jest rozrost urzędników. Jak ich zwolnią to mamy wieczne bezrobocie i utrzymywanie na zasiłkach ludzi którzy żyją w oderwaniu od rzeczywistości i niczego nie potrafią.  Jeśli ich pozostawimy , to żadne pieniądze nie są w stanie ich wykarmić , a podejmowane przez nich decyzje zrujnują ten kraj do końca. Dzisiaj wybory to zamiana jednych na drugich przy czym ci pierwsi i tak już przy korycie pozostaną , a nowi wprowadzą swoją świtę.  Mandat na drodze może ci dzisiaj wystawić co najmniej 9 różnych służb. Ochroną przyrody zajmują się 4 instytucje i 5 ciał społecznych na których istnienie tez łozy państwo. Związków zawodowych mamy kilkadziesiąt i tyluż przewodniczących. I tak dalej, i dalej i dalej..... Po co nam to wszystko? Ta piramida nie musi mieć wielkości budowli Cheopsa.  Sprawne państwo nie oznacza setek urzędników tylko czytelne i proste prawo które łatwo egzekwować. Jeśli wymyślono szkoły, uniwersytety i politechniki to po to aby szeroko rozumiane państwo miało zaufanie do swoich obywateli. Jeśli w Polsce w dzisiejszym Knesecie siedzi co najmniej 350 baranów to oznacza ,że wystarczy tę salę obrad zmniejszyć do 100 krzeseł . tak krzeseł a nie kanap do leżenia po upojnej nocy i ław do żarcia. Prezydent, premier, 7 ministrów, 100 osobowy sejm (nie kneset) wojewodowie, burmistrzowie i  rady gmin. W podatkach wystarczy jeden VAT z jednakową stawką dla wszystkich np. 18% i  jeden progresywny  dochodowy dla osób których dochody przekraczają wysokość 30 średnich płac. Wpływy z opłat paliwowych całkowicie przeznaczyć na drogi a ze sprzedaży alkoholu i używek na służbę zdrowia. Te ostania jak najszybciej sprywatyzować i wprowadzić możliwość dobrowolnego ubezpieczenia się od ryzyka choroby w postaci różnej wielkości składek powiązanych z różnymi zakresami świadczeń . Zrezygnować z KRUS i ZUS w całości zamieniając je na bankowe ubezpieczenie emerytalne. Każdy lokuje na swoim koncie składkę , adekwatną do zarobków , a bank nalicza odsetki na bieżąco w systemie miesięcznym . Składki  i odsetki są nienaruszalne do uzyskania wieku emerytalnego ( za wyjątkiem choroby) i podlegają dziedziczeniu. Każdy obywatel zakłada sobie konto podstawowe i subkonto emerytalne przez co za obsługę płaci tylko raz. . Rolę urzędników ZUS przejmą pracownicy banków zainteresowanych naszymi lokatami. Rola państwa ogranicza się do kontroli banków, ich kondycji i sprawności zarzadzania.  W krótkim czasie okaże się ,ze większość obywateli osiąga dochody na miarę wspomnianych 30 średnich i jest w stanie płacić podatki. Wymienione założenia nie są dokładnym odniesieniem potrzeb i możliwości. To tylko przykład. Który z kandydatów się na to odważy? Który postawi się służbom specjalnym, urzędnikom, żyjącym w dobrobycie lobbystom , czy prezesom spółek i członkom zarządów? Takiej odwagi w kraju nad Wisłą brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Po całodziennym słuchaniu wykładowców na uczelni, czytanie bredni naiwniaków wierzących w kandydata PiSu dobiło mnie ostatecznie. Po przeczytaniu tematu można dojść do wniosku, że 90 % wypowiadających się nie zna podstawowych praw rynku, za rozwiązania socjalne typu emerytura obywatelska traktuje za poprawne. Nie życzę sobie żeby niepracujący darmozjad spod budki z piwem prowadził spokojną, nieskalaną problemami egzystencję za pieniądze ludzi pracujących. Po 25 latach tej pseudo demokracji uważam, że droga ewolucji jest niemożliwa do osiągnięcia by zmienić ten chory system, sterowany przez armię biurokratów. Potrzebna jest rewolucja, wprowadzenie dzikiego kapitalizmu, który wyeliminowałby słabe i niewydolne podmioty z rynku. Rządzące partie tego nie zrobią bo im ani im kolesiom się to nie opłaca. Podsumowując, żadnej zmiany nie będzie, bo jeden czort czy rządzi PiS czy rządzi PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj