Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11754 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 28 sierpień 2015 - 19:43

W wywiadzie dla niemieckiego Bilda Prezydent Duda dyplomatycznie odmawia przyjmowania przez Polskę uchodźców.

http://www.wykop.pl/...nia-imigrantow/

11960267_1494870754143515_76645724039372

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 23:05
  •  

#1362 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 20:39

ktos tu napisal-wiara jesli nie bylaby polaczona z uczynkami,martwa jest[wiem jestem zlosliwy] tak dla przypomnienia"prawdziwym katolikom" bo duda to pewnie zna na pamiec....

http://www.apostol.p...ateusza-25-3146

polska to katolicki kraj-a czy chrzescijanski, kto zna,slucha i wprowadza w zycie slowa pana naszego, jak pokazaly ostatnie badania ok. 5 % polakow-podstepnie zadano ludziom "okrezne" pytania o zycie ,wiedze i wiare i taki wynik wyszedl.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#1363 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 10:03

Nie ma jak to woda na młyn: http://wiadomosci.ga...html#Czolka3Img

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1364 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 10:52

Wreszcie ktoś tłumaczy ludziom jaką zasadzkę organizuje oszołomia. Pytania były i są porąbane. Nie dość że mylące, to jescze mydlące oczy że chodzi o dobro obywateli.
Poczekajmy jeszcze na pytanie na temat podatku katastralnego, wtedy będzie cyrk.

#1365 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 14:12

Czemu się dziwić, zaczyna się "chiński taniec" w wykonaniu PiS-u. Najlepsze nadejdzie jesienią, szukanie cichych układów, wrogów ludu i złodziei.

#1366 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 08:14

Straszysz tym czym straszy PO. A najlepsze jest to, że to na przeciętnego obywatela już nie działa. Nie jestem za PiS em. Nie głosuje na nikogo. Bo uważam, że koryto jest to samo a jedynie świnie się zmieniają. Ale jeśli spojrzysz wstecz to zobaczysz, że PO zaostrzyło dużo więcej różnych przepisów niż PiS. Nie dyskutuje tu czy np. zaostrzenie kar jadącym po pijaku jest dobre czy złe. Ale faktem jest, że kary zaostrzono. I to nie tylko dla pijanych. Tak więc straszenie ludzi tym, że PiS będzie szukał układów itd. Jest po prostu śmieszne bo platforma okazała się przez te 8 lat bardziej restrykcyjna dla zwykłego obywatela niż PiS.

A co do wyborów. Dla mnie jedynie rozsądnie mówi Petru. Ale wątpię aby się dostał bo właśnie mówi rozsądnie. A w tym kraju ludzi ciągle chcą słuchać obietnic nawet wiedząc, że większość z nich nie zostanie spełniona.

#1367 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 30 sierpień 2015 - 08:52

Kaszlak uważaj co piszesz bo jak mówisz na jesieni możesz być zakuty w kajdany  :lol:

#1368 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 10:14

No masz rację, tylko głupcy się niczego nie boją ^^ .

Straszysz tym czym straszy PO. A najlepsze jest to, że to na przeciętnego obywatela już nie działa. Nie jestem za PiS em. Nie głosuje na nikogo. Bo uważam, że koryto jest to samo a jedynie świnie się zmieniają. Ale jeśli spojrzysz wstecz to zobaczysz, że PO zaostrzyło dużo więcej różnych przepisów niż PiS. Nie dyskutuje tu czy np. zaostrzenie kar jadącym po pijaku jest dobre czy złe. Ale faktem jest, że kary zaostrzono. I to nie tylko dla pijanych. Tak więc straszenie ludzi tym, że PiS będzie szukał układów itd. Jest po prostu śmieszne bo platforma okazała się przez te 8 lat bardziej restrykcyjna dla zwykłego obywatela niż PiS.

A co do wyborów. Dla mnie jedynie rozsądnie mówi Petru. Ale wątpię aby się dostał bo właśnie mówi rozsądnie. A w tym kraju ludzi ciągle chcą słuchać obietnic nawet wiedząc, że większość z nich nie zostanie spełniona.

Jest taka zasada, nie głosujesz, nie narzekaj. Przeciętny obywatel już zapomniał, jaki cyrk był za PiS-u i jego koalicjantów. Jeśli spojrzysz wstecz, to zobaczysz że Jarek Nadęty nie miał czasu ani możliwości rozwinąć na całego skrzydeł swojej "jedynie słusznej" władzy. Bo albo mu się rząd sypał, albo marni koalicjanci co chwilę numer wywijali. PO okazało się bardziej restrykcyjne, bo rządzenie krajem nieprzerwanie przez 8 lat dla niektórych, wiecznie niezadowolonych obywateli jest niepojęte.

#1369 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 11:03

Tak Tusk zajmował się przede wszystkim Pr em a w kraju powstał taki bajzel. Że nawet w jego własnej willi go nagrywali bez jego wiedzy. To jest właśnie symbol rządów PO. Propaganda i działania pozorne. Dla mnie PiS PO jedna chwała. Jak pisałem o świniach i korycie. Kto by nie rządził ja i tak przeżyje i krzywdy ani jedni ani drudzy mi nie zrobią. A i narzekać póki co jedni i drudzy nie zabraniają. Zresztą ja bardziej nazwał bym to opisem sytuacji a nie narzekaniem. Za PO kwitły afery różne osoby dorabiały się na majątku skarbu państwa. Hulali też kolesie z PSL u. PiS będzie wspierał kościół i teraz z kolei kościelni pożyją. Pewnie i jacyś zaprzyjaźnieni biznesmeni skorzystają jak ten pan od skoków. Tak więc różnicy żadnej nie ma PO PiS jeden czort.

Możesz rozwinąć to ostatnie zdanie o restrykcyjności PO i rządzeniu krajem. Bo nie wiem co ma z niego wynikać. To, że PO było bardziej restrykcyjne od PiS i dlatego rządziło dwie kadencje? A więc idąc tym tropem czy PO dlatego rządziło krajem 8 lat, że zaostrzyło przepisy dla osób prowadzących samochód po pijanemu czy bez uprawnień, czy może dlatego, że próbowano wprowadzić czy tam wprowadzone chemiczną kastrację dla pedofili czy zaostrzono szereg innych przepisów? Czy może dlatego, że podniesiono podatki?

Otóż PO dlatego "rządziło" krajem dwie kadencje, że Tusk ponad wszystko inne przedkładał PR. Miał w swojej kancelarii chyba około 10 doradców tym się zajmujących. Sam też się tym bardzo zajmował. No i najważniejsze on nie rządził. On tylko administrował. A przykład podałem na początku. Dodatkowo te dwie kadencje pomógł mu odbyć nie jaki Jarosław Kaczyński. Który za to co robił za rządów Tuska powinien być najlepszym kumplem Donalda. To dzięki głupocie PiS PO tak długo było u władzy. I to PiS owi powinni dziękować.

PS stan państwa po rządach PO opisał minister uwaga MSW Sienkiewicz w rozmowie z Markiem Belką mówiąc o kupie kamieni.

Edytowany przez hubertuss, 30 sierpień 2015 - 11:11.

#1370 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 11:54

No to teraz pojechałeś. PO rządziło 2 kadencje bo tacy ignoranci jak Ty dali się mamić mediom. Bo daliście się nastraszyć PiSem. Teraz nagle okazuje się że to co miało być za PiSu jest za rządów PO, że masz podsłuchy, dowalanie mandatów i ściganie na wszystkie sposoby kierowców, haki na opozycję i walki polityczne. SKOK też jest tego dobrym przykładem, ten z powiązaniami z PiSu jest wolny (a podobno takie pewne dowody były), ten z PO już ma zarzuty prokuratorskie. No ale skąd miałbyś o tym wiedzieć? Przecież media o tym nie mówią, za to że Duda wydał przez 2 lata 11 tysięcy i CBA tym się zajęło jest wszędzie wciskane (ale że tyle jedna kolacja z ośmiorniczkami wyszła to nie chcą wspomnieć).

Może powiedz hubertuss na kogo głosowałeś przy poprzednich wyborach? Ile razy na PO stawiałeś krzyżyk?

C328, U-912 i R 103-54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 11:56

Już niedługo PiS będzie mógł pokazać jacy są prawi i sprawiedliwi, ostatnio w 2005 im to za bardzo nie wyszło. Już mają problem, bo jak dojdzie do tego, na co decyduje się Kukiz, to Jarkacz będzie musiał dzielić ławę sejmową min. z Liroyem...

Jakoś jak wejdę na niezależną.pl, Gazetę Polską czy RM to nic tam złego nie widzę o Panu Prezydencie. Każde media są stronnicze.

Głosowałem na PO już dwa razy, na jesieni też zagłosuję. Mam grzech ciężki czy jeszcze nie zasługuję na piekło ??

@hubertuss, masz bardzo dużo racji w tym co piszesz. Ja dlatego wybieram PO, bo uważam że jest mniejszym złem i tyle. Miałem dosyć biernej postawy, którą u Ciebie szanuję ale z którą się nie zgadzam.

Możesz rozwinąć to ostatnie zdanie o restrykcyjności PO i rządzeniu krajem. Bo nie wiem co ma z niego wynikać. To, że PO było bardziej restrykcyjne od PiS i dlatego rządziło dwie kadencje?

Chodziło mi o to, że PO rządziło dwie kadencje a PiS nie całą jedną. W ten sposób PO "miało czas" pokazać swoją restrykcyjność. Na jesieni wybory wygra PiS i wtedy się przekonamy, kto ma bardziej radykalne poglądy.

Otóż PO dlatego "rządziło" krajem dwie kadencje, że Tusk ponad wszystko inne przedkładał PR. Miał w swojej kancelarii chyba około 10 doradców tym się zajmujących. Sam też się tym bardzo zajmował.

Kto komu zabrania kopiowania tego pomysłu ?? W polityce liczy się skuteczność w zdobyciu i utrzymaniu władzy. Wszystko w zgodzie z prawem i w ramach demokracji, podobnie jak obecnie Pan Prezydent na klęczkach wyprasza poparcie kleru dla swojej byłej partii.

No i najważniejsze on nie rządził.

A kto ??

Dodatkowo te dwie kadencje pomógł mu odbyć nie jaki Jarosław Kaczyński. Który za to co robił za rządów Tuska powinien być najlepszym kumplem Donalda. To dzięki głupocie PiS PO tak długo było u władzy. I to PiS owi powinni dziękować.

No to teraz niech Jarkacz pokona go tą samą bronią, skoro to takie proste. PiS był głupi a PO jest skompromitowana.

Edytowany przez Kaszlak79, 30 sierpień 2015 - 12:03.

#1372 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 12:56

Po pierwsze ani razu nie głosowałem na PO. Od czasu gdy zgnoili Cimoszewicza, który był by na pewno lepszym prezydentem niż Kaczyński nie zagłosowałem na tą partię i nie zagłosuję. Ani na partię ani na jej kandydatów np. na prezydenta.

@dzikidaniel ignorantem być może jesteś sam. Bo nie masz pojęcia na kogo głosowałem czy ktoś mnie omamił czy nie. Ale się o tym wypowiadasz. Tak samo jak nie mam zamiaru wymieniać tu afer za którymi stoją ludzie związani z obu tymi partiami.

@Kaszlak79 mówisz, że liczy się skuteczność zdobycia i utrzymania władzy. No oczywiście dla partyjnych elit tak. Dla społeczeństwa lepiej było by gdyby ta władza była skuteczna a nie tylko podtrzymywana dla samej władzy i korzyści pewnych grup.

Po zdaniu on nie rządził. Napisałem, że administrował. Widać nie doczytałeś skoro pytasz "kto?"

PiS istotnie pomagał PO utrzymać władzę i szczyty sondaży. Bo łatwo dawał się podpuszczać. Dopiero po długim czasie przejrzeli na oczy i rozszyfrowali tą grę. Kaczyński dużo zrozumiał i wystawił młodszego Dudę i Szydło. Nie rozstrzygam jacy są ci kandydaci. Ale zadziałało w przypadku Dudy. W jednym się z tobą zgodzę PiS był i jest głupi a PO skompromitowana. Dlatego tez na obu tych partiach postawił bym krzyżyk. Ale tak, żeby wyparowały z życia publicznego wraz ze swymi działaczami.

#1373 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 17:13

Może masz inną definicję rządzenia, nikt Ci nie zabroni. Władza według mnie jest na tyle skuteczna, na ile im pozwala samo państwo i to czym ono jest. Polska to wciąż biedny kraj. Nie bez znaczenia są też nasze narodowe mentalności, w końcu włodarze są wybierani z narodu i przez naród. Co do Dudy i Szydło, oby ta skuteczność nowej metody PiS-u była długotrwała, bo nie ma nic lepszego w demokracji, jak stabilność władzy wybranej w wolnych wyborach. Obawiam się jednak, że zarówno Pan Prezydent jak i kandydatka na premiera nie będą wystarczająco niezależni od Jarka, którego styl rządzenia siłą rzeczy ze względu na wiek, będzie inny niż młodszego pokolenia.

W jednym się z tobą zgodzę PiS był i jest głupi a PO skompromitowana. Dlatego tez na obu tych partiach postawił bym krzyżyk. Ale tak, żeby wyparowały z życia publicznego wraz ze swymi działaczami.

To jest nie możliwe na dzień dzisiejszy, bo na wymianę dostajemy od społeczeństwa bonus w postaci Kukiza i jego zabawnych kandydatów na posłów w osobie Liroya, a wcześniej Palikota. To tylko obrazuje, jakim jeszcze niedojrzałym społeczeństwem jesteśmy. Dlatego ludzie wybierają mniejsze zło w postaci PO lub PiS-u, są też tacy jak Ty, co nie "marnują"  ;)  głosu na nikogo.

#1374 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 21:02

Przez chwilę zatrzymałam się dziś, spojrzałam na billboard w Gdyni a na nim rozgrywka między PO i Pis, jakby tylko oni się liczyli. Czy społeczeństwo opłaca tylko te dwie główne partie więc zaszczycają nas takimi reklamówkami.

1b8c1-po-pis.jpg

http://www.codzienny...cje-nowoczesnej

http://niezalezna.pl...awie-referendum

#1375 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 21:23

Nie, ale obecna scena polityczna Polski kręci się wokół tych dwóch partii. Po wyborach pierwsza z trzecią i czasem czwartą tworzy rząd, a druga i reszta, jak w ogóle jakaś jest, tworzy opozycję. Duży może więcej, a sprawiedliwie nie zawsze znaczy równo.

#1376 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 20:28

http://prostozmostu....waly-imigrantow

Jakby społeczeństwo miało wybór w tym ultimatum, to co by wybrało?

#1377 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 21:45

mysmy juz dawno unie wybrali w referendum[nie wiem czy glosowalas  w  tym referendum, bo ja tak] i chcac czy nie chcac musimy sie jej podporzadkowac, wiec pole manewru nie jest duze-mozemy dyskutowa o liczbie uchodcow czy 10 czy 100 tysiecy bo i tak nas to nie minie, czesc na pewno nas szybko opusci ale reszta zostanie i to bedzie pierwszy test z naszej europejskosci. ja juz na poczatku lat 90 mialem w austrii do czynienia z turkami i bosniakami i nic zlego w nich nie widzialem,razem pracowalismy i byli w porzadku, wolalem ich nawet niz rodakow..

#1378 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 08 wrzesień 2015 - 08:33

3393a75f666d23f59542c78f738a3db0.jpg

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#1379 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 18:45

12002789_621579131279060_418850707774491

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 21:15

cienkie bolki - dudy i szydlo nie przebija, nie maja krakowskiej fantazji jak oni,, a tak w temacie co z obietnicami dudy-szlyszal ktos,cos, czy juz umarly smiercia polityczna i zostaly tylko po nich bidne i naiwne sieroty  :P  :P  :P