Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11839 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 13 sierpień 2015 - 21:45

A kto mówi że bezpieczeństwo żywnościowe kraju nie jest sprawą strategiczną ?? Większość wysoko rozwiniętych krajów właśnie po to dotuje rolnictwo, aby być niezależnym pod względem produkcji żywności od innych. Nie ma za to racji ten kto twierdzi, że rolnictwo jest podstawą gospodarki każdego kraju.

He he witamy leminga, niech nasze skromne progi ugoszczą cię tutaj;) :lol:

My za to witamy mohera, a progi nie są ani moje ani twoje. To forum dla wszystkich, na takich jak Ty nieszczęście :P .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 04:01
  •  

#1242 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 14 sierpień 2015 - 00:02

A czy ja mówiłem o tobie, skoro się przyznałeś, specjalnie nie napisałem kto, a ty połknołeś haczyk, ciekawi mnie jedno czy się spieniłeś jak nieśiołowski :D

Edytowany przez zetorlublin7341, 14 sierpień 2015 - 00:14.

#1243 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 05:34

A o kim mogłeś mówić skoro odpowiedziałeś bezpośrednio na mojego posta ?? Do niczego się nie przyznałem, Ty mnie tak po prostu nazwałeś, nie mogąc znieść zapewne, że ktoś ma inną orientację polityczną. Tym się właśnie różnimy, że Ja się z kimś mogę nie zgadzać, ale zawsze szanuje poglądy innych. Tobie za to się udzielił "miłosierny" język polsko-katolicki... Jakie to żałosne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1244 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 08:33

A to jakie APO PSL owskie teraz przed wyborami chcą rolnikom pomagać których susza dotknęła i od razu kasa jest po wyborach wszystko ucichnie na 5 lat

#1245 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 16:24

Trzeba sobie przypomnieć nastawienie i czas jaki poświęciła do rolników pani premier w zimę jak były protesty rolnicze i co zrobiła takiego dobrego dla poprawienia sytuacji w rolnictwie i jeszcze o tych karach co protestujący zostali ukarani w sądzie a wystarczyło się tylko wstawić za rolnikami żeby po cichu odstąpić od tzw. wymierzania sprawiedliwości  przez sądy ale po co przecież to tylko chłop i trzeba go ukarać do przykładu żeby więcej tego nie robił tylko pracował  po 12-16 godzin dziennie w szkodliwych warunkach (praca na powietrzu nie rzadko przy niesprzyjającej pogodzie, praca z nieprzewidywalnymi  zwierzętami, praca w środowisku silnie zanieczyszczonym przez odchody zwierzęce i ciągłe narażanie się na choroby i pasożyty pochodzące od zwierząt)  za marne życie.

#1246 Share Lukasz789

Lukasz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 17:17

Dokładnie,to co władza robiła w zimę podczas strajku rolników dobrze pokazuje jakimi są ludźmi.

Wtedy totalna olewka a teraz z powodu suszy robią co tylko się da żeby tylko zgarnąć choć trochę głosów.

#1247 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 17:34

A teraz robią coś więcej prócz gadania ?

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#1248 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 19:01

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Faktycznie, widać było po ciągnikach protestujących jakie to marne życie. A jak robota w rolnictwie ciężką, to kto Ci broni pracę zmienić.

#1249 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 20:00

Ciągniki na protestach to są banków a poręczone są wartością gospodarstwa i to nie jest objawem luksusu jak te nowiutkie fury którymi się rozbijają mieszczuchy po odpracowaniu 8 godzin.

Ciągniki to są narzędzia do wykonywania pracy tak jak w fabryce maszyny które są wielokrotnie droższe lecz ich nie widać bo stoją na halach produkcyjnych.

Jak bym miał teraz 18-20 lat i ten aktualny zasób wiedzy z pracy na roli to bym nigdy nie chciał zostać rolnikiem choć nigdy nie miałem ani grosza długu, gospodaruje wyłącznie swoją wypracowaną gotówką i w zeszłym roku mogłem sobie pozwolić na wydanie około 100 tyś. na cele nie związane z produkcją a pracować trzeba na to przez wiele godzin codziennie lecz myśleć i zabiegać żeby wszystko było po myśli to przez niemal 24/na dobę (prócz snu), nad morzem byłem w tym roku 3 dni a nie jak miastowi 2 tyg. urlopu oczywiście to się tyczy tych co chcą i pracują a nie stoją pod sklepem z piwem w ręku.

Pracę zmienić oczywiście można lecz żal tego wszystkiego zastawić-sprzedać i zmienić miejsce zamieszkania bo tu by było wstyd ludziom w oczy spojrzeć że ojcowizne przepuścił bo nie chciało mu się pracować.

#1250 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 10:10

Ale zrozum kolego że podobny żywot prowadzi każdy, kto robi coś na własny rachunek. Inni prywaciarze też mają kredyty w bankach. Jeden z moich znajomych ma firmę dekarską, wygrał przetarg na dużą robotę i żeby mieć na materiał, zastawił własny dom w banku. Udało mu się, ale jak by coś poszło nie tak, to też miałby iść protestować ??

Jako rolnicy możemy czuć się wyjątkowo, bo nasza działalność jest niezbędna dla egzystencji ludzi, podobnie jak energetyka czy służba zdrowia. Z tąd rolnictwo jest dotowane na wiele sposobów, ale nie można wychodzić z założenia że mamy tylko robić swoje a rząd załatwi całą resztę. Rolnictwo też podlega prawidłom ekonomii.

Co do cichego odstąpienia od karania protetujących rolników, dlaczego niby sądy miałyby traktować ich szczególnie ?? Przecież prawo jest równe dla wszystkich. Rolnik blokuje drogę, która jest miejscem pracy wielu ludzi w tak ważnej dziedzinie jak transport, a ciekawe jaki byłby krzyk, jak np. właściciele firm transportowych blokowali by rolnikowm wjazd na pole...

Wstyd to kraść, może masz inne poedjście do ziemi ze względu zapewne na różnicę wieku, ale Ja rozważam opcję sprzedaży, choć nie tylko z ekonomicznych powodów.

Co do obecnej pani premier, już na jesieni zmieni się na 100% układ sił w parlamencie, zobaczymy co PiS i jego koalicjant zrobi dla nas rolników. Bo puki co, sporo już naobiecywał innym.

PS, wskaż mi mieszczucha co się rozbija nowiutką furą po 8 godzinach pracy na etacie, i nie jest prezesem banku albo dyrektorem ZUS-u <_< .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 11:59

Przecież prawo jest równe dla wszystkich.

buahaha tylko że są równi i równiejsi:

Gdy sekretarka prezesa sądu okręgowego usłyszała, że dzwoni urzędnik z Kancelarii Premiera, natychmiast połączyła go z prezesem Ryszardem Milewskim. Mężczyzna, który przedstawił się jako asystent szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego, ustalił z nim zarówno datę posiedzenia sądu ws. zażalenia obrońcy Marcina P. Łukasza Daszuty na areszt szefa Amber Gold, jak i umówił spotkanie prezesa z premierem Donaldem Tuskiem.

Prezes Milewski podkreślał również, że się dostosuje, jeśli chodzi o termin spotkania. – Jak pan premier wyznaczy, tak będziemy – mówił. Ostatecznie ustalono, że do spotkania dojdzie 13 września.

– Cały czas mam włączoną komórkę i czekam na telefon – stwierdził szef gdańskiego sądu okręgowego w odpowiedzi na pytanie, czy minister Arabski może dzwonić w godzinach wieczornych. Pytany o skład sędziów na spotkaniu z premierem, zaproponował prezes Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ Jolantę Piątek oraz wiceprezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Alinę Miłosz-Kłoczkowską.

reszta artykułu pod linkiem  http://niezalezna.pl...a-ws-amber-gold

#1252 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 15 sierpień 2015 - 15:13

Ja rozważam opcję sprzedaży, choć nie tylko z ekonomicznych powodów.

Sprzedając Ziemię umarłaby moja dusza........a potem ciało.

Wszystko dookoła jest nietrwałe, tylko Ziemia jest żywa i potrafi się odradzać, regenerować, dodawać sił witalnych. Uczy pokory i daje wolność, jest bezcenna. Jednakże ile jeszcze wytrzyma, coraz bardziej nie daje się jej wytchnienia. A betonując i eksploatując nadmiernie wystawia się ją na próby, traktuje po macoszemu, jak macochę a nie Matkę. To jest jedna z największych wartości jaką można uczyć i z miłością przekazać swoim dzieciom. Nie zapominaj :)

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#1253 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 17:09

Mi by też nie było łatwo, ale to co się dzieje z cenami ziemi rolnej w moim regionie z jednej strony blokuje praktycznie rozwój takich rolników jak Ja. Z drugiej strony kusi możliwość wzięcia naprawdę dużych pieniędzy i rozpoczęcia innej działalności na własny rachunek, w sektorze, w którym oszołomy nie płacą 50 tys. zł za 1 ha ziemii po to, żeby przez kolejnych 15 lat to spłacać... Opłacało się jeszcze w latach 2008-2010, gdzie hektar szedł za maks. 15 tys.

buahaha tylko że są równi i równiejsi:

Gdy sekretarka prezesa sądu okręgowego usłyszała, że dzwoni urzędnik z Kancelarii Premiera, natychmiast połączyła go z prezesem Ryszardem Milewskim. Mężczyzna, który przedstawił się jako asystent szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego, ustalił z nim zarówno datę posiedzenia sądu ws. zażalenia obrońcy Marcina P. Łukasza Daszuty na areszt szefa Amber Gold, jak i umówił spotkanie prezesa z premierem Donaldem Tuskiem.

Prezes Milewski podkreślał również, że się dostosuje, jeśli chodzi o termin spotkania. – Jak pan premier wyznaczy, tak będziemy – mówił. Ostatecznie ustalono, że do spotkania dojdzie 13 września.

– Cały czas mam włączoną komórkę i czekam na telefon – stwierdził szef gdańskiego sądu okręgowego w odpowiedzi na pytanie, czy minister Arabski może dzwonić w godzinach wieczornych. Pytany o skład sędziów na spotkaniu z premierem, zaproponował prezes Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ Jolantę Piątek oraz wiceprezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Alinę Miłosz-Kłoczkowską.

reszta artykułu pod linkiem  http://niezalezna.pl...a-ws-amber-gold

I tym chcesz umotywować fakt, że każdy ma prawo robić co chce ?? Masz dowody, złóż zawiadomienie do prokuratury.

#1254 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 18:36

Kaszlak79 ty w innym świecie żyjesz, zawiadomienie do prokuratury po co i tak cię nikt poważnie nie potraktuje i palcem nawet nie kiwnie--pamiętasz sprawa więzień CIA w Polsce i te 15 mln.$ łapówki ,wiadomo kto dolary dał komu przekazał i ile tego było potem smród się zrobił i odszkodowania trzeba było wypłacić  z pieniędzy publicznych a tych co wzieli łapówkę i naruszyli Europejską konwecje praw człowieka i zszargali opinię Polski na arenie międzynarodowej nikt ścigał nie będzie bo to są osoby nietykalne a sprawa jest nie do ruszenia

oto artykuł;

http://www.polityka....ortury-cia.read

#1255 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 19:13

Wiem jakie są realia, napisałem to z przekory. Ale coś tu jednak jest nie tak, ktoś łamie prawo na szczytach władzy i jest z tego wielkie oburzenie. Przeciętny człowiek łamie prawo, to jest wielkie halo że chce się go ukarać. Coś na zasadzie, ktoś może to ja też. 

#1256 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 10:42

Takie są skutki jak się oskarża osoby co są nietykane (święte krowy które mają władzę nieograniczoną i nikogo się nie boją) jak by to była nieprawda to Lepper by był natychmiast oskarżony i skazany a nie by go zlikwidowali i w momencie ogłoszenia śmierci od razu stwierdzili że to było samobójstwo.

oto link;

www.youtube.com/watch?v=CRUG7Pr9aTg

#1257 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 16 sierpień 2015 - 12:16

Lepper to jeden z nielicznych polityków na lewicy, którego darzę dużym szacunkiem. Szybko ucichła sprawa jego "samobójstwa"...

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#1258 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 14:38

I tym chcesz umotywować fakt, że każdy ma prawo robić co chce ?? Masz dowody, złóż zawiadomienie do prokuratury.

NIE, tym chcę ci pokazać  w jakim zakłamanym i skorumpowanym kraju żyjemy, w kraju którym przy każdej okazji politycy podkreślają że Polska jest krajem prawa - prawa w którym komornik może wejść sobie byle gdzie i zabrać bogu-ducha winnemu człowiekowi ciągnik, natomiast Naczelna Rada Komornicza nie widzi żadnego łamania prawa w wyczynach swego kolegi. W kraju gdzie na na głos premiera z słuchawki prezes sądu dostaje z strachu rozwolnienia.

Niestety masz tak zaropiałe oczy propagandą TVN-u i GW że żadne argumenty nie docierają

#1259 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 15:22

Skoro widzę, jak komuś kończy się siła argumentów, a zaczyna argument siły... A czym ty argumentujesz swoje wypowiedzi ?? Bo dla mnie Gazeta Polska, Radio Maryja czy Fronda albo inna "niezależna" to taki sam chłam, jak dla Ciebie GW czy TVN. Już na jesieni odetchniesz z ulgą, władzę obiorą Prawi i Sprawiedliwi. Najlepszego prezydenta dla rolników już mamy, za niecałe 3 miesiące będziemy mieli najlepsze ugrupowanie w sejmie dla nas.

Takie są skutki jak się oskarża osoby co są nietykane (święte krowy które mają władzę nieograniczoną i nikogo się nie boją) jak by to była nieprawda to Lepper by był natychmiast oskarżony i skazany a nie by go zlikwidowali i w momencie ogłoszenia śmierci od razu stwierdzili że to było samobójstwo.

oto link;

www.youtube.com/watch?v=CRUG7Pr9aTg

Liczyłem choć z twojej strony na merytoryczną dyskusję, ale jak czytam o zabójstwie Leppera czy o wstydzie towarzyszącym spredaży ziemii, to ręce opadają ...

Edytowany przez Kaszlak79, 16 sierpień 2015 - 15:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 19:34

Czyli powyższe fakty nie miały miejsca? to wszystko spisek brukowców. Tak samo jak nigdy nie miała miejsca prywatyzacja, a sprzedaż 8,5tyś przedsiębiorstw to czysta fikcja. Natomiast kwota 152mld.zł nie pochodziła z sprzedaży majątku narodowego wypracowanego za czasów PRL-u tylko z sprzedaży działek na księżycu.

Argumentu siły nie mam zamiaru wykorzystywać, ponieważ bicie niepełnosprawnych intelektualnie może spowodować dalsze pogłębienie urojeń. Niemniej jednak proponuje terapie wstrząsową czyli baranek z 5-cio metrowym rozpędem w kaloryfer.