Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11737 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 25 czerwiec 2015 - 07:27

1395474344_2wpvxi_600.jpg

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 20:00
  •  

#1062 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 07:33

Ywa ty to lubisz dużo pisać,aż się woczach roi

#1063 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 25 czerwiec 2015 - 08:21

Dla rządzących jesteśmy tylko florą i fauną...z nas mają pożytki....a jak będziemy im przeszkadzać to nas wywłaszczą...zniszczą.....taki ich plan...A to, że komuś dadzą wygrać sprawę, to tylko dla pozoru, ku uciesze i nadziei reszty.

http://parezja.pl/ja...ce-informacje/ Lepper.jpg

http://wpolityce.pl/...zona-zalatwila

"Radosław Sikorski zdradzi polskie sekrety międzynarodowej mafii. Na zdrajcę polskiej racji stanu Radosława Sikorskiego byłego szefa MSZ czeka już posada w słynnym amerykańskim think tanku Atlantic Council (https://en.m.wikiped...tlantic_Council).
Kilka miesięcy temu udało mi zamienić kilka słów na chatcie z Edwardem Snowdenem na temat, organizacji pozarządowych, rządzących państwami narodowymi. Ma to istotne znaczenie w stosunku do tego co z PiSem i Kukizem wyprawia Soros, oraz co z PO robi fundacja Rockefellera.":

http://patriotsbook....ez-think-tanki/IMG_2130.jpg

P.S. Kilka lat temu wiele razy przejeżdżałam przez Niemcy.....to zawsze mroził mnie wewnętrznie ten kraj.....tłumaczyłam sobie to uprzedzeniami historycznymi i tym, że dziadek był w obozie przez wojne. Jednakże teraz wiem, że to coś więcej...

Wyjściem albo już tylko hamulcem dla nich jest PATRIOTYZM: wspieranie polskich marek i produktów...itd

Jednakże, poprzez dezinformację i karmienie ludzi chłamem i nowymi trendami...mają zdusić w zaułku te przejawy narodowe..

A zastanawiacie się dlaczego wprowadzają modę na zniewieściałego mężczyznę, żeby nie stawiał oporu taki wytwór...

Coś okropnego: zestaw dla 4-latak czarodziejskie pudełko do edukacji seksualnej.......obejrzyjcie sobie na YT "Cejrowski nie wytrzymał" (nie wkleję linku, bo to żenujące i znów wyjdę źle)

Edytowany przez Ywa, 25 czerwiec 2015 - 10:50.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 14:34

Szybko zgłoś się Ywa do lekarza bo widzę że choroba postępuje.

#1065 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 15:39

Skoro nie stać Ciebie na argumenty albo przedstawienie chociaż poglądów dla obalenia tej chorej sytuacji, która się dzieje.........to najprościej obrażać...śmiało.....nie rusza mnie to....

A to, że przedstawiam RELACJE INNYCH....niewiadomego czy godnego zaufania pochodzenia....nie oznacza prawdy, jeśli tak to odbierasz, to oczywiste.......każdy ma rozum, żeby zweryfikować fakty.....ŻYCIE WOKÓŁ siebie......Ważne, że Ty jesteś zadowolony i żyjesz w tej wpojonej świadomości, która Cię uszczęśliwia.....Dla mnie to przykre jest i nazywam "chłamem", bo jest nietrwałe, jak obietnice i postulaty naszych rządzących.....a w ślad za tym idzie szary człowiek biorący z tego przykład.

To co dla Ciebie zdrowe, dla mnie może być chore....i to samo mogę Tobie napisać, co Ty mi. Na tym polega różnica..Polak Polakowi nierówny......zależnie od wartości jakie nim kierują.

Edytowany przez Ywa, 25 czerwiec 2015 - 16:50.

#1066 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 20:03

Ywa po prostu swoimi postami burzysz niektórym ich cały piękny i wspaniały świat  serwowany przez jedyne i prawdziwe źródło czyli tv :D

Kiedyś Kopernika też chcieli powiesić za herezje i co ?kto miał racje?

Oczywiście każda teoria to tylko teoria i po to ludzie maja mózgi aby je weryfikować.

Ruscy naukowcy stwierdzili że będzie ciepła zima a Amerykańscy ze będzie zima stulecia i oczywiście  jedni i drudzy mieli dowody na udowodnienie swojej teorii ;) .

Kolejna sprawa to jeśli ktoś ma jakaś teorię i próbuje o niej porozmawiać to pisanie jako kontrargument  "głupi(a) jesteś" to przepraszam bardzo ale lepiej niech tacy wyjada do Anglii na zmywak tam nie będą musieli myśleć.

#1067 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 22:00

??????????????????????????????????????

Przez 9 lat przed wstąpieniem do Unii Europejskiej Polska rozwijała się szybciej niż w ciągu 9 lat członkostwa w UE.Łączny deficyt budżetowy w latach 1995–2003 wyniósł 256,5 mld zł, podczas gdy w latach 2004–2012 był ponad dwa razy większy – ponad 547 mld zł.

http://www.uwazamrze...ismy-przez-unie

"Pomimo odrzucenia większości poprawek PiS i krytycznej oceny projektu Jurgiel zapowiada, że jego klub poprze uchwalenie ustawy, by nie być posądzanym o wstrzymywanie tak ważnych dla polskich rolników rozwiązań. Ustawa jest potrzebna, bo 1 maja 2016 r. skończy się, obowiązujący od 2004 r., okres ochronny i obcokrajowcy będą mogli kupować w Polsce ziemię rolną bez specjalnego pozwolenia MSW. Posłowie PiS podczas posiedzenia zapowiadali, że ustawę będą „poprawiać” po jesiennych wyborach parlamentarnych, które spodziewają się wygrać.":

http://wpolityce.pl/...z-polska-ziemia

Edytowany przez Ywa, 25 czerwiec 2015 - 22:17.

#1068 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 06:57

Kolejny artykuł na tej stronie co podałaś też jest ciekawy.

http://wpolityce.pl/...zi-min-o-polske

#1069 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 19:07

Ostatnio sprawdziłem jak Polska jest woda mineralna i jest nie wiele lepiej jak z piwem i wódką czyli:

Grupa żywiec(Żywiec Zdrój ) - Danon

Nałęczowianka - Nestle

Kropla Beskidu - Coca Cola

Z bardziej znanych jeszcze Polskich wód to sa Muszynianka, Ustronianka, Cisowianka chociaż o tej ostatniej chodza pogłoski ze jest przygotowywana do sprzedaży .

1395474344_2wpvxi_600.jpg

Ja mam jedno tylko pytanie, zostało to sprzedane na wolnym rynku, pytam więc gdzie był wtedy 100% polski kapitał ?? Przecież kupić mógł każdy. No chyba że są mocne przesłanki, że zostało sprzedane "pod stołem" ...

Szybko zgłoś się Ywa do lekarza bo widzę że choroba postępuje.

Można się nie zgadzać z czyjąś opinią, ale nieładnie się nabijać z poglądów innych,

Edytowany przez Kaszlak79, 27 czerwiec 2015 - 19:17.

#1070 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 08:16

Podwójna tożsamość polityczna ???? Ciekawy materiał historyków do rozważenia..... :)

Nie oceniam.......po prostu życie i realia tamtejsze kreują człowieka? Każdy ma lub nie  honor i jakieś słabości zależne od sytuacji.

To przedstawienie zaczątku...korzeni polskiej obecnej sceny politycznej.......Ponieważ uważam, aby o czymś dyskutować należy mieć na uwagę również historie.

Mój komentarz, wniosek do tego:

1) słowo pisane ciężko sfałszować, poprawić (patrz obecne dokumentacje lekarskie, ile mają problemów w razie błędu). W dobie komputeryzacji wszystko da się poprawić, edytować i wydrukować z baz danych.

2) Rewolucje, strajki są w dziejach inicjowane za pewne celowo, ale czy szlachetnie?

3) I co zrobili z tym osławionym w świecie zakładem pracy= STOCZNIĄ.....Zamiast wesprzeć i udowodnić, że była rzeczywiście w dziejach przełomem obalenia reżimu ZASŁUGUJĄCYM NA SYMBOL SIŁY I ŚWIETNOŚCI ZAKŁADEM PRACY......

Nic nie zrobili..........pogrzebali w zamian..........I jakim jest teraz symbolem....chyba DEGRADACJI, bo na pewno nie naprawy i uzdrowienia.

Co myślicie?

Edytowany przez Ywa, 28 czerwiec 2015 - 09:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 11:34

Słynne było też WSK Swidnik w czasie strajków i jakoś daje sobie radę. To tylko zakład pracy i nie ma co podnosić go do rangi symbolu. 
Chwała i szacunek należy się tylko ludziom, którzy być może bali się, ale swoim działaniem doprowadzili do zmian.
Wiele zakładów przestało istnieć i wiele jeszcze powstanie. I to nie rdzewiejące dźwigi są świadectwem czegokolwiek, to tylko niemi świadkowie tamtych wydarzeń i bohaterstwa ludzi.

#1072 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 16:23

Jeśli miało upaść to upadło! Tylko co dano nam w zamian,  NIC. A tak dano nam możliwość dorobić pare funtów na zmywaku , albo podmywać stare Niemki . 

#1073 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 21:03

A kto nam miał dać, co i za co ??

#1074 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 22:43

za komuny bylo lepiej i tyle powiem i sprawiedliwiej mogloby wrocic chcociaz czesc rzeczy z komuny by wszystko bylo panstwowe albo chociaz w czesci panstwowe i by bylo odbrze a tak to niektorzy sa milionerami niewiedza co robic z kasa a reszte biede klepie

#1075 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 07:08

No nie wiem czy byś chciał wrócić do kartek na żywność i kolejek 

#1076 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 07:33

Tylko powodem kartek w komunie nie był ustrój tylko nasz brat Ruski który wchłaniał wszystko jak czarna dziura . Nikt nie mówi że karmiliśmy połowę Rosji a propaganda była taka że w Rosyjskich sklepach stały kosze do których Rosjanie wrzucali żywność dla  Polaków bo tam bieda i ludzie nie mają co jeść.

Jakoś inne kraje dbają o siebie i zachodnie firmy produkują u nas ale podatki płaca we własnych krajach. my tylko dostarczamy tanią siłę roboczą.

Poszukajcie w internecie jak działa Szwedzki H&M . Produkuje swoje"markowe' ciuchy w Indonezji. W Polsce postawili najwieksze w europie centrum dystrybucyjne swoich towarów oczywiście korzystając z unijnych dotacji ale z Polskiej puli. Podatki oczywiście płaci tylko w Szwecji a my mamy byc zadowoleni że zatrudniają iles tam osób za 1500zł . 

UE zgodziła sie ostatecznie na nie zwracanie państwowych dotacji dla LOTu ale pod warunkiem że LOT zrezygnuje i nie będzie latać na niektórych liniach.

Oczywiście w to miejsce zaraz weszła Lufthansa i czy to nie jest dbanie Niemców o własne interesy?

#1077 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 09:03

Smutna prawdą...

;) Kas tu trafiłeś...gdyż

Fakt faktem...mam koleżankę po studiach i cóż ciężko z pracą (w ogóle dla niej) w warmińsko-mazurskim,tam % bezrobocia jeden z największych w kraju...pracuje dorywczo. Zatem  teraz robi kurs j. niemieckiego i planuje kurs na opiekuna, po to aby wyjechać do Niemczech i zajmować się starszymi :(

Tak jak piszesz OKEY...przypomniało mi się....więc wspomnę, a co tam....żeby uciec od tematu...

Miałam też epizod kilka lat temu pracy sezonowej między nauką, w marce ciuchów w Amsterdamie w G-STAR RAW, m.in. w show-room'ach przy szyciu pierwszych prób nowej kolekcji....(z 2 koleżankami)....Potem przedstawiciel-projektant jechał do Nowego Yorku z egzemplarzem na przymiarkę z Liv Tyler do kampanii reklamowej (mam foto), a dopiero potem cała produkcja odbywała się w Chinach/ czy Indiach. To norma..

Okropnie nudna praca przy ciuchach , przy zamówieniach i skanowaniu........

100x wolałam przy roślinach, nawet ubrudzić się w błocie   ;)

Jednakże najtańszą siłą roboczą nie jesteśmy, gdyż wypierają nas powoli np. Rumunii i Ukraińcy.

Każdy ma wybór, kto umie walczyć o swoje, docieka przepisów i wymagań jakie obowiązują w danym kraju, może ubiegać się o normalny kontrakt za takie same wynagrodzenie co obywatele danego kraju, zależnie od branży i kwalifikacji.

Edytowany przez Ywa, 29 czerwiec 2015 - 09:13.

#1078 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 29 czerwiec 2015 - 09:49

Kartki na produkty nie były takie złe jak je dzieciarnia wspomina. Nawet dzisiaj nie zjadacie miesięcznie tyle mięsa ile było na przydziałowe kartki. Aż dziwne że w czasie kartek nikt nie umarł z głodu i na co dzień nie głodował. Oprócz eksportu do Rosji , mieliśmy też w portfelach nadwyżki pieniężne które  powodowały nienormalne zachowania. Do takich zaliczam kupowanie wszystkiego co było osiągalne w sklepach , bez względu na to czy było to potrzebne czy nie. dzisiejszy przykład Grecji pokazuje że podobne kryzysy można wywołać z dnia na dzień. Żydowska finansjera już się o to postara. Grecy mają pilnie zrezygnować ze swoich swobód obywatelskich aby żydowska finansjera mogła w trybie pilnym zrealizować zyski od kredytów udzielonych na zakup niemieckich czołgów. Czołgi jak wiadomo niczego nie produkują więc zarówno zapłata za nie jak też odsetki musi wysupłać obywatel grecki. Grecja jako państwo może funkcjonować bazując na samej turystyce, jednak bez kosztów dodatkowych jakim są np. czołgi.

Tak naprawdę Wasza dyskusja nie prowadzi do niczego oprócz przytaczania przykładów i wylewania żalów . Piszcie o konkretach, co należy zrobić aby można z dumą patrzeć na swój kraj. obrażacie się gdy piszę ,że wujek Adaś H. chciał dla Polaków dobrze lecz ci go nie rozumieli. Uważacie go za mordercę milionów istnień podobnie jak żyda Stalina, Lenina czy Trockiego. Ale pamięci Waszej umknął fakt ,że w czasie istnienia całej ludzkiej cywilizacji na świecie zawsze byli tacy ludzie. Miło się czyta książki historyczne o faraonach , Aleksandrze Wielkim, cesarzach rzymskich , papieżach i królach francuskich , angielskich czy flamandzkich. Car Aleksander budując swój Petersburg czy Napoleon później go zdobywający to wszystko są mordercy którzy przyczynili się do unicestwienia setek tysięcy czy milionów ludzi. Czym różni się Pol Pot od Busha czy Obamy. To też są mordercy lecz wg Was cywilizowani. Czy ofiary z Iraku, Syrii, Libii, Afganistanu  , a to co po sobie zostawili najeźdźcy jest demokracją? Nie, to tylko wyzysk i geszeft . Dlatego nie dziwcie się ,że poglądy skrajne , lecz coraz bardziej popularne biorą górę nad obecnym porządkiem świata gdzie zdanie obywateli się nie liczy.

Obrzezańcy powinni się nad tym zastanowić czy poprawianie stwórcy w tym temacie nie powinno pójść dalej i oprócz obrzezania nie powinno się im całkowicie obcinać jaj po to aby nie mnożyli się jak króliki na nieszczęście świata i narodów rzekomo niewybranych. Przynajmniej w Polsce.

#1079 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 11:00

Prawda

ereksio:"Tak naprawdę Wasza dyskusja nie prowadzi do niczego oprócz przytaczania przykładów i wylewania żalów."

Ja napisałam kiedyś pogląd, że jestem za wyjściem z UE,( gdyż nasi przedstawiciele nie są asertywni i łatwo ulegają)... niż uzależnianiem się od niej, życiem na jej koszt i powiększanie długu, za który się upomną, zaciskając nam pętlę coraz bardziej. Jednakże teraz to, do czego przyzwyczaiła nas unia, życie na kredyt bardziej ludziom odpowiada, przez co jesteśmy coraz mniej samowystarczalni a bardziej wygodni. Wiem, że to oznaczałoby biedę. Wiec zaraz pewnie mnie wyzwiecie...bo przecież otwarte granice są lepsze, prawda?

Uważam, że Polacy są szczególnym narodem umiejącym się odnaleźć.....lecz naiwnym.......

Irytują mnie nasi rządzący  tak łatwo oddają się UE i nie potrafią postawić na swoim, broniąc swojej suwerenności i tożsamości narodowej. A przede wszystkim odciąć się od niekończącego się przekonania, że ciągle jesteśmy winni coś Żydom.

Tuskowi, Sikorski to przykłady pozoranctwa unijnego  bez HONORU  poniżający się za pieniądze. Dla naszego polskiego dobra?

Ponad 50 % Brytyjczyków opowiada się za wyjściem z UE.

"Dzisiejszy eurosceptycyzm Brytyjczyków spowodowany jest ich niechęcią wobec dokładania do ratowania bankrutujących członków Unii Europejskiej, jak Grecja, Włochy, czy Hiszpania. W czasach kryzysu w Wielkiej Brytanii coraz bardziej niechętnie patrzy się także na imigrację. Dzisiaj wielu Brytyjczyków chętnie przyjęłoby bowiem pracę, której dotąd podejmowali się tylko przybysze z tzw. nowej Unii."

Edytowany przez Ywa, 29 czerwiec 2015 - 11:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 19:47

Facet dobrze mówi: