nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Ulman    5573

ja byłem 2 klasą powstałego gimnazjum i nauczyciele tak narzekali co za idioci wprowadzili ludzie bd coraz głupsza młodzież itp

koszty 2 drektorów nie s pomne o zastępcach

no i naj ważniejszy argument najgorsze matury i poziom nauczania  i największa przemoc w europie 

http://www.edulandia.pl/edulandia/56,118533,18255951,Wyniki_matur_2015___co_5__uczen_nie_zdal_matury__Najgorsze.html

http://m.niezalezna.pl/34867-nik-dramatycznie-spada-poziom-nauczania

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/gimnazja-psuja-nasze-dzieci/j3hl5jw

 

masz lepsze argumenty linki z ubiegu lat 

 

 

hahahaha lewicowy program podaj przykład ??????

 

Redystrybucja środków, odbudowa przemysłu,  500+, ograniczenia w obrocie ziemią, zawłaszczenie spółek skarbu państwa TV itd, mieszkanie+, podnoszenie podatków lepiej zarabiajacym , podnoszenie płacy minimalnej, ustawowa najniższa stawka godzinowa. rozwój biurokracji.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ej, Marek, ty tak lubisz szukać byłych komuchów:

comment_CJUfGwzYCWDiKPcQJFO7TiT6u88Tge9P

Zakładam, że w przypadku PiS to byli Ci dobrzy komuniści, którzy pewnie rozwalali od środka ten system?

 

I za bardzo bym się nie cieszył z wyjścia UK z UE.

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1635559,Brexit-straty-na-eksporcie-produktow-rolnospozywczych-moga-siegnac-100-mln-euro-rocznie

Wielka Brytania jest ważnym rynkiem dla polskich eksporterów. Więcej towarów wysyłamy tylko do Niemiec. W ubiegłym roku wartość wyeksportowanych towarów na Wyspy wyniosła 11 mld euro. Szacunki Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej wskazywały, że w tym roku wartość eksportu mogłaby dojść do poziomu 12 mld euro. Eksperci Euler Hermes oceniają, że po Brexicie straty na eksporcie produktów rolno-spożywczych mogą sięgnąć 100 mln euro rocznie - dodaje Tomasz Starus.

- Najwięcej stracą producenci żywności. Ucierpieć może również elektronika, w Polsce jest dużo montowni telewizorów i AGD.

 

Tak samo, wyjście z Polski z UE najbardziej odczują rolnicy, bo 80% eksportowanej żywności biorą właśnie kraje UE. Ale po co ja to piszę, liczby są lewackie...

 

 

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

a gdzie sie podzial dudus-moze slucha i mysli o swojej przeszlosci w unii wolnosci. :D ciekawostka- nawet niejaki poeta kornhauser[cytat z radia dobrej zmiany] byl internowany jako jeden z ponad 3 tys, uwiezionych, ale szybko go zwolnili z powodow zdrowotnych.


kolejna porcja-na szczescie dawno nie ma tu moderatorow,bo % by lecialy,  pamietam czasy ze mialem na koncie 30 a za 40 to byl urlop B) , dziwne ze af ma juz 10 lat a zadnego jubelu nie bylo...

kolejna ustawa o trybunale -chyba 7 stracilem rachube-jak to u nas mowia lepiej raz a dobrze.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Krassus - dalej propagandę urządzasz, nie znudziło Ci się jeszcze?

hubertuss - nie brakuje mi ani argumentów, ani intelektu aby z tobą rozmawiać. Może wszystkich rozumów nie pozjadałem, jak ty, ale po prostu nie mam zamiaru dyskutować z osobą której dialog jest obcy.

Tak bardzo chcesz informacji o zdrajcach okrągłego stołu to ci odpiszę:

Celem wstępu chciałbym wyjaśnić że Okrągły Stół to był teatr, medialne reality show, wszystko było zaplanowane i ustalone wcześniej m.in. w Magdalence.

Niezwykle ważna jest informacja czy Kaczyńskiego uważam za zdrajcę, to odpisze Ci informacją z jednego z dokumentów jaki znajduje się w IPN.

Na prośbę Kiszczaka Biuro Studiów SB MSW sporządziło wykaz 135 członków Komitetu Obywatelskiego przy Przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Lechu Wałęsie.

Dla wyjaśnienia był to dokument z jakimi osobnikami można prowadzić dalsze działania w III RP.

Przy nazwisku Lech Kaczyński wpisane było - możliwy jest z nim dialog. Takie same wpisy posiadało jeszcze wielu jak m.in. J. Kuroń, A. Hall, T. Mazowiecki.

Było 3 nazwiska przy których widniał wpis - należy z nim rozmawiać, a byli to B. Geremek, H. Samsonowicz i A Stelmachowski

Również były nazwiska z adnotacją - ze względu na poglądy i postawę nie nadawały się do rozmów, a byli to m. in. Jarosław Kaczyński, Jan Olszewski, Zbigniew Romaszewski, Klemens Szaniawski oraz Ryszard Bugaj, Jacek Czaputowicz i Władysław Frasyniuk przy których wpisano - kategorycznie odmówiły dialogu.

 

Czy to są zdrajcy czy nie to zadanie dla pracowników IPN, a jest tam cała masa informacji.

Są też zapiski błysku Lecha Wałęsy, który obrał sobie za cel stworzenie nowej Solidarności „od góry w dół”, bez „tych głupich" i „ekstremy” – jak mówił Lech Wałęsa – mając na działaczy cieszących się poparciem „dołów” społeczno-związkowych jak Anna Walentynowicz, Andrzej Gwiazda czy Kornel Morawiecki.

 

Jest wiele informacji na temat naszych dzisiejszych elit, lustracja w Polsce nigdy się nie odbyła, a mogła za czasu Olszewskiego, co zrobił wtedy Wałęsa to chyba nie trzeba pisać.  ( przy Wałęsie byli wtedy zaufani jak Tusk, Palak, Mazowiecki ).

 

Oczywiście mogą być dokumenty nieprawdziwe, dlatego jest to zadanie dla historyków z IPN aby to sprawdzić i potwierdzić.

 

Cel osiągnięty, czyli obrzydzić ludziom ten cały IPN, ale lustrację można przeprowadzić w obecnych czasach, po kolei, wszystko na wierzch, ogólnodostępne materiały dla każdego zainteresowanego. 

 

Wyborcy powinni wiedzieć na kogo głosują, kim on jest i co sobą reprezentował i obecnie reprezentuje. Jeśli ktoś sprzedawał się komunistom to jak jest gwarancja że teraz się nie sprzeda?

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

myslisz ze wyborcy piotrowicza wiedzieli na kogo glosuja ?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Od kiedy liczby to propaganda?

http://forsal.pl/artykuly/909875,eksport-polskiej-zywnosci-bije-rekordy-kto-kupuje-jej-najwiecej.html

Był o ponad 1,2 mld euro (o 7,6 proc.) większy niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Ten wzrost to przede wszystkim efekt rosnącej sprzedaży w Unii Europejskiej. Bo eksport do krajów Wspólnoty wzrósł o 1,4 mld euro (o 10,9 proc.). W efekcie udział UE w całym naszym eksporcie produktów rolno-spożywczych zwiększył się o 2,4 pkt. proc. do prawie 82 proc.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

 

Wyborcy powinni wiedzieć na kogo głosują, kim on jest i co sobą reprezentował i obecnie reprezentuje. Jeśli ktoś sprzedawał się komunistom to jak jest gwarancja że teraz się nie sprzeda?

Większość wyborców to ciemnota która nie ma pojecia za czym/kim tak naprawdę głosuje. Najlepszym dowodem jest poczucie elektoratu PIS ze są prawicą :D Dlatego właśnie z TVP zrobiono narzędzie propagandy PIS. 

Ten co się komunistom nie sprzedał może sprzedać się teraz,  tak samo i ten co się już kiedyś sprzedał. Nie ma na to reguły i gwarancji 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ulman - i tu masz największy problem.

To jest typowe podejście przeciętnego polaka - "Ten co się komunistom nie sprzedał może sprzedać się teraz,  tak samo i ten co się już kiedyś sprzedał. Nie ma na to reguły i gwarancji "

Dla mnie jest jedna prosta zasada - sprzedał się więc nie istnieje, tego co zrobią inni, po prostu nie wiem ale jak się dowiem to wyciągnę wnioski. 

 

PiS to taka sama prawica jak PO liberałowie.

TVP od początku powstania była telewizją partyjną i jakoś teraz, tak nagle, zaczęło przeszkadzać. 

Nie oglądaj, nie komentuj, nie nakręcaj siebie i bliskich. Ja tak robię od dawna i dobrze mi z tym. Zresztą nie oglądam prawie wcale TV, może jakiś sport.

Jeśli jesteś wierzący, to pomódl się za rządzących, o jasność umysłu i sprawiedliwe rządy, a swoje uwagi wygłoś przy następnych wyborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Bo 80 procent wie po co powstała Unia

 

tobie się coś w głowie  poprzewracało  jak jest 60% ciemnogrodu za unią  to  jest  wiele a nie 80% :lol: :lol: :lol:

Redystrybucja środków, odbudowa przemysłu,  500+, ograniczenia w obrocie ziemią, zawłaszczenie spółek skarbu państwa TV itd, mieszkanie+, podnoszenie podatków lepiej zarabiajacym , podnoszenie płacy minimalnej, ustawowa najniższa stawka godzinowa. rozwój biurokracji.

A twoim  zdaniem to  Polski  przemysł  trzeba  zniszczyć  do  Końca ??????

Ograniczenia w obrocie  ziemią  ma większość  państw na świcie  i  jest dobry   program

A co  twoim zdaniem  pracownik  powinien  pracować  za  talerz  zupy ??????

Rozwój  biurokracji  to  chluba PO-PSL  pokazywałem na tym forum już  dane  o  ile  wzrosło zatrudnienie za ich rządów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od kiedy liczby to propaganda?

http://forsal.pl/artykuly/909875,eksport-polskiej-zywnosci-bije-rekordy-kto-kupuje-jej-najwiecej.html

Był o ponad 1,2 mld euro (o 7,6 proc.) większy niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Ten wzrost to przede wszystkim efekt rosnącej sprzedaży w Unii Europejskiej. Bo eksport do krajów Wspólnoty wzrósł o 1,4 mld euro (o 10,9 proc.). W efekcie udział UE w całym naszym eksporcie produktów rolno-spożywczych zwiększył się o 2,4 pkt. proc. do prawie 82 proc.

 

Tak tylko zapomniałeś dopisać że ten export z Polsk ito robią zachodnie firmy co mają tu swoje siedziby często produkty są też kupowane za granicą a tylko u nas pakowane więc szału ni ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

 

Ta  jasne  80% za  Unią  dobre  :D :D :D

Brytyjczycy  już  zmądrzeli  i  powiedzieli  dość  Unijnej Niewoli 

Mam nadzieje że  doczekam niebawem tego  dnia  jak  Unia  Runie

Wtedy  będę  hucznie  świętował 

:lol: :lol: :lol:

 

Brytyjczycy dali się oszukać populistom i teraz próbują to odkręcić. Drugą sprawą jest to że Wielka Brytania jest potęgą zarówno ekonomiczną jaki i militarną.   A Polska? Nie oszukujmy się.

 

 

Rozumiem że akurat ty byś się cieszył z wyjścia. W Wielkiej Brytanii największy odsetek za wyjściem z UE to była wieś i małe miasteczka gdzie z reguły ludzie są dużo gorzej wykształeceni i w pewien sposób mają ograniczone postrzeganie świata.

 

W Polsce pewnie byłoby podobnie - wieś i wschód Polski za wyjściem reszta za pozostanie. Z tym że wieś też by się podzieliła. 

 

 

Ale o czym my w ogóle piszemy . Rząd który obecnie jest przy władzy nie doczeka końca kadencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Podział między ludźmi w Polsce został wyznaczony w 1945 roku na linii tych którzy weszli w kolaborację z sowieckim okupantem i tych którzy tej okupacji nigdy aż do dzisiaj nie uznali i nigdy nie zaakceptowali. W 1989 roku po medialnej ustawce sowiecko-SBckiej z Bolkiem BULem i ICH kolegami o nazwie ‚pierwsze wolne wybory w Polsce’ władzę miała aż do 2015 roku postsowiecka nomenklatura i resortowe uprzywilejowane potomstwo. Drą się że Kaczyński spał 13grudnia. Skoro nie był w ZOMO ani nie czekała na niego motorówka z której mógłby skakać przez płot no to spał. Wielu innych ludzi też spało i obudziło się w trwającej 5Lat wojnie Polsko-Komuszej w której prawdziwą opozycję zduszono a ludzi szczuto bito i mordowano i to nie było kulturalne wydarzenie. Po 1989 przez wiele lat zohydzano Polakom środowiska inne niż pokomusze. Raz prawie komuna upadła ale Pan Walensa razem z min Panem Tuskem liczydłem,i Pawlakiem usadzili inny niż pokomuszy rząd Jana Olszewskiegi na D..pach w czasie nocnej zmiany rządu. Od tamtej pory środowisko pokomusze nienawidzi Macierewicza i Kaczyńskiego i toczy z nimi frontalną wojnę medialną i polityczn dążąc do ich anihilacji. To środowisko pokomusze walczące z Kaczorem zrobiło Polakom dla śmiechu premierem Donalda czyli takiego antyKaczora Donalda. Ten oto antyKaczor Donald nie spał ani 13grudnia ani w Magdalence ani podczas Wałensowej nocnej zmiany. Ten antyKaczor Donald jest medialny Pijarowy i przystojny ma konta w banku albo i w trzech bankach na Cyprze w Szwajcarii i w Moskwie. Ma kobietę albo i ze dwie a kota jeśli posiada to tylko rasowego za parę tysi dolarów. Nie to co niemota prezes bez konta żony i z kotem dachowcem... A potem ten prawieKaczor Donald zajumał Polakom 150mld z OFE podniósł podatki a jego kolega Pan prezydent BUL kazał se Polakom zrobić lewatywę wziąć kredyt i zmienić pracę albo wyemigrować bo to też jest jakaś szansa. No i się polactwo pokapowało co się dzieje i pokomuchom żarło żarło i żreć przestało. Teraz środowisko pokomusze wpadło na pomysł że wymyśli KOD i Nowosmieszną i że te pociągną za sobą tłumy i obalą PiS na ulicy. Walensa krzyczy Bendem Pałować. Tymczasem na czele Nowośmiesznej postawili niedojde który bredzi o sześciu królach i umawia się z gejem Werwowszdadem na antypolską ustawke w PE. Na czele Komitetu Ochrony Dochodów ustawiono faceta który alimentów nie płaci. No ludzie to już mogliście jakiemuś aktorowi zapłacić i by lepiej grał rolę zatroskanego o losy Polaków elokwentnego polityka. Także 8 Lat premierem był antykaczor który robił dokładnie odwrotnie niż obiecywał w dwóch kampaniach wyborczych dlatego że to był CH Dpa i Kamieni Kupa. Teraz rządzi prawdziwy Kaczor a nie prAwieKaczor Donald a prawie robi wielką różnicę.Udanego dnia.

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Przed 89 mieliśmy  okupację  Sowiecką  Teraz  od 2004 roku  mamy  okupację  Unijną

Przedtem Dyrektywy  przychodziła  z Moskwy   Teraz  z Brukseli

 

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 

 

 

Tak samo, wyjście z Polski z UE najbardziej odczują rolnicy, bo 80% eksportowanej żywności biorą właśnie kraje UE. Ale po co ja to piszę, liczby są lewackie...

A co ma wspólnego UE z krajem pochodzenia zywności ?

Czyżby był to obszar zamknięty dla towarów pochodzących z poza Unii ?

Podobnie UK , czyżby kupowano tam np polskie sery dlatego ,że  pochodzą z obszaru UE , czy dlatego że smaczne i tanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

To by znaczyło że jesteśmy tak głupim narodem że sami sobą nie potrafimy kierować ;).

 

A może to jednostki są takie głupie? A może to ci którzy nie widzą różnicy między Moskwą a Brukselą są ciemniakami?

 

 

A co do marszów - ja wczoraj byłem w Warszawie na marszu. A teraz właśnie kaczyńskiego w telewizji widziałem - ten starzec cały czas myśli że jest w opozycji ;).

Edytowano przez B3Agro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Ulman - i tu masz największy problem.

To jest typowe podejście przeciętnego polaka - "Ten co się komunistom nie sprzedał może sprzedać się teraz,  tak samo i ten co się już kiedyś sprzedał. Nie ma na to reguły i gwarancji "

Dla mnie jest jedna prosta zasada - sprzedał się więc nie istnieje, tego co zrobią inni, po prostu nie wiem ale jak się dowiem to wyciągnę wnioski. 

 

PiS to taka sama prawica jak PO liberałowie.

TVP od początku powstania była telewizją partyjną i jakoś teraz, tak nagle, zaczęło przeszkadzać. 

Nie oglądaj, nie komentuj, nie nakręcaj siebie i bliskich. Ja tak robię od dawna i dobrze mi z tym. Zresztą nie oglądam prawie wcale TV, może jakiś sport.

Jeśli jesteś wierzący, to pomódl się za rządzących, o jasność umysłu i sprawiedliwe rządy, a swoje uwagi wygłoś przy następnych wyborach.

Gdyby tak było to weryfikacja po upadku komuny nie miałaby sensu. Niemal całe  służby, , armię, milicję itd trzeba by wylać na pysk i co potem? Rozpierniczyć łatwo ale co potem?

TVPis jest stronnicza jak nigdy. Zapoprzedniej władzy była transmisja live z akcji służb we Wprost i nikt nie narzucał narracji i nie tłumaczył rzeczywistości że to tylko takie przepychanki i robota wrogich sił a taśmy są spreparowane. 

Co do modlenia to zapewne będzie ono miało sens ale najpierw niech rwierchuszkę PIS poddadzą egzorcyzmom :P

 

 

 

tobie się coś w głowie  poprzewracało  jak jest 60% ciemnogrodu za unią  to  jest  wiele a nie 80% :lol: :lol: :lol:

A twoim  zdaniem to  Polski  przemysł  trzeba  zniszczyć  do  Końca ??????

Ograniczenia w obrocie  ziemią  ma większość  państw na świcie  i  jest dobry   program

A co  twoim zdaniem  pracownik  powinien  pracować  za  talerz  zupy ??????

Rozwój  biurokracji  to  chluba PO-PSL  pokazywałem na tym forum już  dane  o  ile  wzrosło zatrudnienie za ich rządów

 

Przemysł powinien być prywatny bo najczęściej jest nierentowny a jest tak miedzy innymi dlatego że zarządy sa obsadzane z klucza partyjnego.

To że w wielu państwach jest socjalizm nie  znaczy że trzeba naśladować rozwiązania takie jak obrót ziemią. Po wejsciu do UE w Rumunii można było łatwo kupić ziemię cudzoziemcom i jakos ich nie wykupili. Siła robocza była tam tańsza, rząd przyjazny a gleby lepsze od naszych. Tak źle postepowali i w nagrodę mają PKB na poziomie bodajże 6%

Pracownik powinien pracować za na ile rynek wycenia jego pracę. Podaż i popyt.

Daj PISowi szansę - juz przy okazji 500+ przybyło parę tysiecy urzędasów.  Po podwyższeniu podatków obnizając kwote wolna też przybędzie biurokracji bo liczenie stało sie bardziej skomplikowane 

 

  A potem ten prawieKaczor Donald zajumał Polakom 150mld z OFE podniósł podatki a jego kolega Pan prezydent BUL kazał se Polakom zrobić lewatywę 

Nie martw się . Prawdziwy kaczor nie bedzie gorszy i też za...oli resztę. Juz Mosze Morawieck junior to zapowiadał ;)


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To by znaczyło że jesteśmy tak głupim narodem że sami sobą nie potrafimy kierować ;).

 

A może to jednostki są takie głupie? A może to ci którzy nie widzą różnicy między Moskwą a Brukselą są ciemniakami?

 

 

A co do marszów - ja wczoraj byłem w Warszawie na marszu. A teraz właśnie kaczyńskiego w telewizji widziałem - ten starzec cały czas myśli że jest w opozycji ;).

 

Ao czym myśli taki socjalista jak Ty? O powrocie PO-sl owców? :P :P :P  Tacy ludzie jak Ty skazani są na wyginięcię czas działa wbrew pozorom na Twoją niekorzyść B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Nie daj Bóg by tacy jak B3Agro wygineli bo to oznacza że zostali by tylko Staszkowie a to prowadzi wprost do jesieni średniowiecza.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@akmaly Zarzucać mi, że pozjadałem wszystkie rozumy lub, że uprawiam dyskusję za pomocą kopiuj wlej umiesz mi zarzucać. A na proste pytanie odpowiedzieć tak lub nie to już nie umiesz.

 

Zdrajcy z okrągłego stołu, pseudo prezydent Bolek i cała jego armia od wyprzedaży mienia państwowego. Wy tu się sprzeczacie o tym co Kaczyński robi itd. ale co wam to da? Wybrany był w demokratycznych wolnych wyborach to robi co mówił.

 

Skoro piszesz o zdrajcach to ci zadałem proste pytanie. Na które można odpowiedzieć tak lub nie.

Czy pisząc o zdrajcach Okrągłego Stołu masz również na myśli Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Krystynę Pawłowicz i kilku innych? 

Mnie nie obchodzi co o którym pisało Sb czy inna komunistyczna organizacja. Mnie obchodzi to, że skoro piszesz o zdrajcach. To odpowiedz mi konkretnie na to pytanie. A nie się tylko ślizgasz. Co tam komuna o którym pisała.

 

hubertuss - nie brakuje mi ani argumentów, ani intelektu aby z tobą rozmawiać. Może wszystkich rozumów nie pozjadałem, jak ty, ale po prostu nie mam zamiaru dyskutować z osobą której dialog jest obcy.

Tak bardzo chcesz informacji o zdrajcach okrągłego stołu to ci odpiszę:

Celem wstępu chciałbym wyjaśnić że Okrągły Stół to był teatr, medialne reality show, wszystko było zaplanowane i ustalone wcześniej m.in. w Magdalence.

Niezwykle ważna jest informacja czy Kaczyńskiego uważam za zdrajcę, to odpisze Ci informacją z jednego z dokumentów jaki znajduje się w IPN.

Na prośbę Kiszczaka Biuro Studiów SB MSW sporządziło wykaz 135 członków Komitetu Obywatelskiego przy Przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Lechu Wałęsie.

Dla wyjaśnienia był to dokument z jakimi osobnikami można prowadzić dalsze działania w III RP.

Przy nazwisku Lech Kaczyński wpisane było - możliwy jest z nim dialog. Takie same wpisy posiadało jeszcze wielu jak m.in. J. Kuroń, A. Hall, T. Mazowiecki.

Było 3 nazwiska przy których widniał wpis - należy z nim rozmawiać, a byli to B. Geremek, H. Samsonowicz i A Stelmachowski

Również były nazwiska z adnotacją - ze względu na poglądy i postawę nie nadawały się do rozmów, a byli to m. in. Jarosław Kaczyński, Jan Olszewski, Zbigniew Romaszewski, Klemens Szaniawski oraz Ryszard Bugaj, Jacek Czaputowicz i Władysław Frasyniuk przy których wpisano - kategorycznie odmówiły dialogu.

 

Czy to są zdrajcy czy nie to zadanie dla pracowników IPN, a jest tam cała masa informacji.

Są też zapiski błysku Lecha Wałęsy, który obrał sobie za cel stworzenie nowej Solidarności „od góry w dół”, bez „tych głupich" i „ekstremy” – jak mówił Lech Wałęsa – mając na działaczy cieszących się poparciem „dołów” społeczno-związkowych jak Anna Walentynowicz, Andrzej Gwiazda czy Kornel Morawiecki.

 

Jest wiele informacji na temat naszych dzisiejszych elit, lustracja w Polsce nigdy się nie odbyła, a mogła za czasu Olszewskiego, co zrobił wtedy Wałęsa to chyba nie trzeba pisać.  ( przy Wałęsie byli wtedy zaufani jak Tusk, Palak, Mazowiecki ).

 

Oczywiście mogą być dokumenty nieprawdziwe, dlatego jest to zadanie dla historyków z IPN aby to sprawdzić i potwierdzić.

 

Cel osiągnięty, czyli obrzydzić ludziom ten cały IPN, ale lustrację można przeprowadzić w obecnych czasach, po kolei, wszystko na wierzch, ogólnodostępne materiały dla każdego zainteresowanego. 

 

Wyborcy powinni wiedzieć na kogo głosują, kim on jest i co sobą reprezentował i obecnie reprezentuje. Jeśli ktoś sprzedawał się komunistom to jak jest gwarancja że teraz się nie sprzeda?

 

Argumentów ci nie brakuje a tak lub nie odpowiedzieć nie potrafisz. Jeszcze raz ci napiszę, że mnie nie interesuje co pisało o kim SB. Skoro ty piszesz o ludziach Okrągłego Stołu, że to zdrajcy to odpowiedz na konkretne pytanie. Bo na razie wychodzi, że jesteś tu kolejnym krzykaczem rzucającym wielkie słowa pod adresem wszystkich dookoła jak np zdrajcy. A przyciśnięty do muru piszesz, że to zadanie dla IPN ustalić. Kto był zdrajcą a kto nie.

Wcale ci się nie dziwię, że na koniec zagnany w kozi róg pisesz, że dialog jest mi obcy lub że wszystkie rozumy pozjadałem. Jesteś po prostu kolejną osobą, która rzuca epitetami we wszystkich dookoła. A gdy dochodzi do konfrontacji merytorycznej to już przekracza twoje możliwości. Pisałeś "zdrajcy z okrągłego stołu". A po krótkiej lekcji pokory. Piszesz, że ustalenie czy to są zdrajcy czy nie to zadanie dla pracowników IPN. Na przyszłość po prostu mniej rzucaj epitetów pod adresem wszystkich. A bardziej sprawdzaj o czym chcesz napisać. Unikniesz takich gorzkich rozczarowań. Gdzie będziesz pisał, że ktoś nie wie co to dialog bo nie toleruje wypisywanych przez ciebie głupot.

PS jak Olszewski mógł przeprowadzić lustrację skoro jego rząd popierali i współtworzyli Kaczyńscy? Gdzie jeden z nich jak to piszesz w Magdalence wraz z komunistami planował przepijając wódką reality show pt Okrągły Stół. W którym to w podgrupach uczestniczyli już obaj Kaczyńscy. Z których jeden dzisiaj uznaje za zdradę coś w czym z bratem uczestniczył. Podsumowując jak rząd złożony z uczestników zdrady mógł prawdziwie lustrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Po co się kłócić. Wystarczy "zadekretować" że z dniem 01.01.2017 wszyscy obecni podczas obrad w Magdalence (przebywający na posesji) mają zakaz pełnienia funkcji publicznych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

 

Przemysł powinien być prywatny bo najczęściej jest nierentowny a jest tak miedzy innymi dlatego że zarządy sa obsadzane z klucza partyjnego.

To że w wielu państwach jest socjalizm nie  znaczy że trzeba naśladować rozwiązania takie jak obrót ziemią. Po wejsciu do UE w Rumunii można było łatwo kupić ziemię cudzoziemcom i jakos ich nie wykupili. Siła robocza była tam tańsza, rząd przyjazny a gleby lepsze od naszych. Tak źle postepowali i w nagrodę mają PKB na poziomie bodajże 6%

Pracownik powinien pracować za na ile rynek wycenia jego pracę. Podaż i popyt.

Daj PISowi szansę - juz przy okazji 500+ przybyło parę tysiecy urzędasów.  Po podwyższeniu podatków obnizając kwote wolna też przybędzie biurokracji bo liczenie stało sie bardziej skomplikowane 

 

 

 

Ta powinien być  prywatny nie mam nic  przeciwko 

Ale strategiczne  spółki  jak Kopalnie  energetyka    Banki    służba zdrowia  itd  powinny  być  państwowe

A  czy  partia  obsadza  je  swoimi  niema  większego znaczenia  ważne  aby  przynosiły  Zyski  a nie straty

Jakby   rynek  miał  wyceniać  prace   to  by ludzie  nawet 1 tyś  nie  zarabiali  bo  właściciel  każdej  firmy  by  chciał  mieć  więcej  i  więcej  kosztem  drugiego  człowieka

Bo  Kapitalizm  to  nic  innego  jak  wyzysk  człowieka  przez  człowieka

Są  firmy które  dbają  o  pracownika  i  płacą  więcej  jak  ta  minimalna  ale  większość  wyzyskuje  ludzi  właśnie za  te  minima  i  jak  taki  człowiek ma  godnie  żyć  powiedz     jak ???

Im  więcej  pracodawca  musi  dać  pracownikowi  to  Rolnik jest  zadowolony  bo   pracownicy mają  więcej pieniędzy  przez co  więcej  kupią  mięsa  mleka  itd

Wszystko  kręci  się  w kółko  i  nas  rolników  nie  finansują   tłuste  koty  tylko zwykli  prości  pracownicy   i  to  od  ich  zamożności  zależy  nasz  zysk  a nie od  dochodów   tłustych  kotów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 kapitalizm jest jaki jest i jak na razie nic lepszego  nie wymyślono

 to co piszesz wszytko już było i nic z tego nie wyszło i nie wyjdzie bo to pobożne życzenia 

 kopalnie państwowe które mają zyski ? znasz takie ?  :D  :D  :D

 to tak jak PGR- y które tez były  ponoć strategiczne bo żywiły naród  ;)

 komunisto co ty tu wpisujesz ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj