Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11625 odpowiedzi na ten temat

#9441 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 październik 2016 - 22:06

Bedzie ciekawie http://korwin-mikke...._polski/137003 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 10:03
  •  

#9442 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 19 październik 2016 - 22:15

No trzeba by być ułomnym żeby nie przenieść działalności gospodarczej za granicę jak generuje godziwe zyski. Jeszcze jak jest to handel niestacjonarny lub usługi to absolutnie nie ma się nad czym zastanawiać.

Kilka dni temu w okolicach Rzeszowa widziałem na Orlenie kilka aut na czeskich rejestracja oklejonych po polsku i PH rozmawiali też po polsku. Więc to już się dzieje.

#9443 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 październik 2016 - 22:29

I PIS zgłupieje kompletnie jak podatki podniosa a wpływy im spadną. Jak to możliwe? :blink:  Pewnie to wina UE, zydów masonów i Putina  albo zemsta francuzów za Caracale. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. PIS wstanie z kolan i potem padnie na pysk własnie przez gospodarkę.

#9444 Share Roman176

Roman176

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 październik 2016 - 23:38

No trzeba by być ułomnym żeby nie przenieść działalności gospodarczej za granicę jak generuje godziwe zyski. Jeszcze jak jest to handel niestacjonarny lub usługi to absolutnie nie ma się nad czym zastanawiać.

Kilka dni temu w okolicach Rzeszowa widziałem na Orlenie kilka aut na czeskich rejestracja oklejonych po polsku i PH rozmawiali też po polsku. Więc to już się dzieje.

GŁUPOTA LUCKA NIE ZNA GRANIC PRZY PROPAGANDZIE ORLEN CHYBA WYKUPIŁ RAFINERIE CZESKĄ??

http://www.cityindex...lski-pkn-orlen/

Zobaczył prezes że ludzie jednak potrafią wyjść na ulicę to i z podwyżek pozwolił szydłowej zrezygnować . Po prostu boją zaogniać sytuacji społecznej bo wiedzą że ludzie w polsce to nie tylko ci co potrafią godność za 500 zł sprzedać. 

Jak tam wykopki na wawelu? 

JAKĄ GODNOŚĆ W EUROPIE TAKIE FUNDUSZE DZIAŁAJĄ OD 20 LAT I JESZCZE TAKIE COŚ     Urlaubsgeld Świadczenie urlopowe (też: Extra wakacje , Urlaubsgratifikation lub 14-te wynagrodzenia ) jest dodatkową opłatę od pracodawcy do swoich pracowników lub pracodawca jego urzędników . Jest on wypłacany albo w określonym czasie, bez względu na święta, albo razem z wynagrodzenia urlopowego. Świadczenie urlopowe należy odróżnić od wynagrodzenia urlopowego , do ciągłej wypłaty wynagrodzenia / pensji podczas urlopu. 5 INNYCH DODATKOWYCH SWIACZEN ,NO ALE CO TAM GÓWNO LEWACKIE ZASIANE PROPAGANDĄ

A TERAZ CO DO 500+ MASZ OK 40 LAT UMIERASZ NA RAKA TWOJA ŻONA ZOSTAJE Z 3 MAŁYCH DZIECI IDZIE LUB NIE IDZIE DO PRACY ZA 1500ZŁ NIE UTRZYMA SIEBIE  NA OPIEKUNKĘ NIE STAĆ ,ALE ŚWINIA TAKA JAK TY LEWACKA INNYM NIE DA SAM NIE ŻER  KIJOWSKI I PETRU NAMAWIALI ŻEBY  NIE BRAĆ A SAMI BIORĄ

NIESTETY TACY ŻYJĄ POLSCE JAKA WŁADZA TACY LUDZIE DLATEGO NIE MAM NADZIEJ II

JAK WYBORCY POPAPRACUW NAZYWAJĄ PRO EUROPEJSKĄ PARTIĄ  ALE TO TA PARTIA NIE POMOGŁA NIKOMU TYLKO SAMYM SOBIE I JESZCZE NA ART DZIECIĘCE WAT DZWIGLI   PODAJŻE 8 NA 23

AHA A CO WY NATO JAK RZEPLIŃSKIEGO SPONSOROWAŁ BANK NIEMIECKI

NAZIŚCI ŁADNIE STERUJĄ POLSKĄ   

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#9445 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 20 październik 2016 - 06:45

Wszystko możliwe , tyle że prognoza Korwina mało wiarygodna. Od czasu podniesiesienia progu nwyborczegon do sejmu do 5 % , nigdy już w nim nie zasiadł.

A zawsze miał pewność..

Nie to żebym miał coś do chłopa , ale od czasu rozwodu z Michalkiewiczem , jego gwiazda jakby przygasła .

No cóż i księżyc swieci , tyle że jest to swiatło odbite .

Więc pozostała mu typowa komercja .

Byle by świecić.

#9446 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 20 październik 2016 - 07:49

GŁUPOTA LUCKA NIE ZNA GRANIC PRZY PROPAGANDZIE ORLEN CHYBA WYKUPIŁ RAFINERIE CZESKĄ??

http://www.cityindex...lski-pkn-orlen/

A wy w szkole specjalnej tak po nocach możecie korzystać z internetu?

Komentujesz wpis którego nie rozumiesz to nie dziw się że mają cię za debila. Wiesz co znaczy PH? Wiesz że na Orlenie można się spotkać na kawę. A wyczytałeś debilu że napisałem że były oklejone po polsku? Tak polskia firma zarejestrowana w Czechach.

Skąd się takie tłuki jak ty biorą?!?!?!? 

#9447 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 październik 2016 - 07:57

Już nawet się boisz wymienić mojego nicka. Bo wiesz, że to oznaczało będzie dla ciebie kolejne upokorzenie i ośmieszenie z mojej strony. 

Akurat mnie w tej materii cechuje skromność,a Ciebie,przez jak to ujmę,samo ocena własnego (Ja) prostactwo i buta.

Wiem co to jest ideologia lewacka. Ale jak ktoś pisze, że lewacka jest po czy nowoczesna to niech popatrzy na program pisu

czasem trzeba byka rozjuszyć, sprowokować do szarży i finezyjnie sprawić, by sam walnął tępym łbem o ścianę zanim oddzieli ideologie od socjalu.

#9448 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 20 październik 2016 - 08:05

Wszystko możliwe , tyle że prognoza Korwina mało wiarygodna. Od czasu podniesiesienia progu nwyborczegon do sejmu do 5 % , nigdy już w nim nie zasiadł.

A zawsze miał pewność..

Nie to żebym miał coś do chłopa , ale od czasu rozwodu z Michalkiewiczem , jego gwiazda jakby przygasła .

No cóż i księżyc swieci , tyle że jest to swiatło odbite .

Więc pozostała mu typowa komercja .

Byle by świecić.

Jak doczytasz to na dole strony jest podane źródło Jak to klikniesz to pojawi sie oryginał. Dla ułatwienia  http://gospodarka.dz...ych-wiecej.html

@Alamo - to socjal może być prawicowy?

Edytowany przez Ulman, 20 październik 2016 - 08:08.

#9449 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 październik 2016 - 08:46

Jemu pis wmówił, że socjal może być prawicowy i on myśli, że tak jest. Za nic na świecie nie przyjmie do wiadomości, że socjal to domena lewicy.

A TERAZ CO DO 500+ MASZ OK 40 LAT UMIERASZ NA RAKA TWOJA ŻONA ZOSTAJE Z 3 MAŁYCH DZIECI IDZIE LUB NIE IDZIE DO PRACY ZA 1500ZŁ NIE UTRZYMA SIEBIE  NA OPIEKUNKĘ NIE STAĆ ,ALE ŚWINIA TAKA JAK TY LEWACKA INNYM NIE DA SAM NIE ŻER  KIJOWSKI I PETRU NAMAWIALI ŻEBY  NIE BRAĆ A SAMI BIORĄ

Bzdury piszesz za każdym razem. Jak umrze ojciec pracujący trójki czy tam iluś dzieci. To dzieci dostają rentę po ojcu w wysokości 900 zł na każde dziecko do 26 roku życia lub ukończenia nauki. Jeśli umrze jedno z małżonków, które zarabiało istotnie więcej od drugiego i ponosiło główny ciężar utrzymania rodziny to drugiej osobie przysługuje tez renta. Z tytułu spadku dochodów. Nawet gdy dzieci są już dorosłe.

A wy w szkole specjalnej tak po nocach możecie korzystać z internetu?

Komentujesz wpis którego nie rozumiesz to nie dziw się że mają cię za debila. Wiesz co znaczy PH? Wiesz że na Orlenie można się spotkać na kawę. A wyczytałeś debilu że napisałem że były oklejone po polsku? Tak polskia firma zarejestrowana w Czechach.

Skąd się takie tłuki jak ty biorą?!?!?!? 

Widzisz czasami i jemu uda się prawdę napisać. Chociaż łamaną polszczyzną. Ale nie zmienia to faktu, że teraz rządzi pis. A jego tutaj występy pokazują kto ten pis wybrał. Nie na darmo wiele sondaży pokazuje dane. Że przeciętny wyborca pisu jest gorzej wykształcony. To forum potwierdza tylko tę statystykę. A sami wyborcy pisu uparcie to tutaj udowadniają.

Akurat mnie w tej materii cechuje skromność,a Ciebie,przez jak to ujmę,samo ocena własnego (Ja) prostactwo i buta.

czasem trzeba byka rozjuszyć, sprowokować do szarży i finezyjnie sprawić, by sam walnął tępym łbem o ścianę zanim oddzieli ideologie od socjalu.

Prostactwo i buta to raczej twoje cechy Nie raz pisałeś tu o mnie czy innych bez najmniejszej argumentacji. Wylewałeś tu swoje żale i jad niczym Niesiołowski. Bez podania żadnych argumentów. Za to była masa wycieczek osobistych. Skromności w tobie nie ma za grosz. Za to jest masa pychy i jadu. Co nie raz pokazujesz w swoich postach. W których nie odnosisz się merytorycznie do przeciwnika tylko personalnie.  Oczywiście nie wątpię po tym co piszesz, że sam uważasz się za doskonałego bo jak to piszesz przecież jesteś skromny.

Edytowany przez hubertuss, 20 październik 2016 - 08:51.

#9450 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 20 październik 2016 - 09:22

Dobra zmiana przyśpieszyła wypłaty czemu o tym nie piszecie??Jak ich poprzednicy w ubiegły roku zawaili to na PiS nie zostawialiście suchej nitki i co można było? B) Brawo PiS :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9451 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 20 październik 2016 - 09:58

Minister  30-40  to Premier  i   Prezydent  ile  100-200  tyś . miesięcznie

Jak dla mnie, to niech zarabiają i więcej. Ale te ich zarobki niech przyniosą konkretne efekty. Jak nie przyniosą efektów - rozliczyć, niech oddadzą wszystko i do pracy w kopalni albo kamieniołomach.

No też bym tyle chciał za zażądzanie czyjąś kasą :P :P

Nie chciało się do szkoły nosić teczki, to teraz trzeba na pole wywozić beczki B) również i cudzych odchodów :D . A tak na poważnie - jak odpowiadasz za swoje, to pół biedy. Jak masz odpowiadać za cudze, to masz dużo większą odpowiedzialność, więc jestem za tym, by dobrze zarabiali.

Też pracuję na etacie i dlaczego mój pracodawca (prywaciarz przez PIS-owców nazywany złodziejem, bo w końcu jak ktoś się czegoś dorobił, to musi być złodziejem) płaci mi grubo ponad najniższą krajową. Dlaczego? Bo się wyuczyłem, piastuję u niego stanowisko kontrolno - doradcze i wie, że od tego jakie będą moje efekty pracy zależy również i jego firma. Dla zwykłych pracowników jestem ośmio- godzinnym darmozjadem, ale ja im nie broniłem się uczyć, by po firmie teraz chodzić zamiast w garniturku - w brudnych ciuchach.

Kolejna sprawa - jak ludzie dobrze zarabiają, to im się nawet kraść nie opłaca, bo jak wyleci z pracy, to więcej straci niż zyskał (jak pomyślisz, to zrozumiesz...)

przeciętny wyborca pisu jest gorzej wykształcony. To forum potwierdza tylko tę statystykę. A sami wyborcy pisu uparcie to tutaj udowadniają.

Nie liczy się papierek, lecz to, co kto sobą reprezentuje. Tu nie widzisz kto jak jest wykształcony (za ile świń i byków papierki sobie załatwił) ale co sobą reprezentuje. Siać, to wszyscy sieją, ale przed tym sianiem nie potrafią przesiać ziarna prawdy od fałszu.

Dobra zmiana przyśpieszyła wypłaty czemu o tym nie piszecie??Jak ich poprzednicy w ubiegły roku zawaili to na PiS nie zostawialiście suchej nitki i co można było? B) Brawo PiS :)

Kto przyspiesza? - Za PO zawsze na koncie miałem w październiku ONW, a w grudniu - najpóźniej początek stycznia resztę.

Kto zawalił w ubiegłym roku? - wmawiają ci, że PO, to odpowiedz sobie i przy okazji nam wszystkim na pytania:

- czym zawalili?

- kto wywalił  cały zarząd ARiMR i osadził nowymi nie potrafiącymi rozróżnić jęczmienia od pszenicy i pługa od bron? 

- kto zabrał wszystkie pieniądze z powiatowych do Warszawy i ustalił zasady, że Warszawa będzie wszystko sprawdzać, następnie do powiatowych wysyłać informację, że jest ok, powiatowy tylko zatwierdza i warszawa wypłaca?

- i na sam koniec: dlaczego nie wypłacono jeszcze sporej ilości osób wszystkiego w 100% tego, co było deklarowane?

Z jednym się zgodzę: Brawo PIS, bo każdy z dotychczasowych przywódców chciał tych pieniędzy uszczknąć, (nawet i były zamiary opodatkowania) a dopiero po 11-stu latach tylko PIS-owi się udało.

#9452 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 20 październik 2016 - 10:49

Kto przyspiesza? - Za PO zawsze na koncie miałem w październiku ONW, a w grudniu - najpóźniej początek stycznia resztę.

Kto zawalił w ubiegłym roku? - wmawiają ci, że PO, to odpowiedz sobie i przy okazji nam wszystkim na pytania:

- czym zawalili?

- kto wywalił  cały zarząd ARiMR i osadził nowymi nie potrafiącymi rozróżnić jęczmienia od pszenicy i pługa od bron? 

- kto zabrał wszystkie pieniądze z powiatowych do Warszawy i ustalił zasady, że Warszawa będzie wszystko sprawdzać, następnie do powiatowych wysyłać informację, że jest ok, powiatowy tylko zatwierdza i warszawa wypłaca?

- i na sam koniec: dlaczego nie wypłacono jeszcze sporej ilości osób wszystkiego w 100% tego, co było deklarowane?

Z jednym się zgodzę: Brawo PIS, bo każdy z dotychczasowych przywódców chciał tych pieniędzy uszczknąć, (nawet i były zamiary opodatkowania) a dopiero po 11-stu latach tylko PIS-owi się udało.

-W ubiegłym  roku  tylko  Po-PSL  przyspieszyło  w ramach kiełbasy  wyborczej  30% zaliczki  teraz  70%  nigdy wcześniej nie było  to  realizowane.

-  Ile  masz  ha  że  ci  w Grudniu  płacili   bo w Grudniu za czasów  PO-PSL  płacili tylko tym  co  mieli nie więcej  jak bodajże  2 tyś  Euro    Reszta  od 1 stycznia.

-Wywalili cały  zarząd  bo  zawalił  sprawę  z systemem który  nie działał i było  nie możliwe  wypłata  dopłat  bezpośrednich.

-Głupoty  piszesz  Biura powiatowe wystawiają  Decyzję   a  płatność  zawsze  dokonywała  warszawa  nie pisz bzdur  jak nie wiesz  nie  raz  nie dwa  w  Temacie  Dopłaty  bezpośrednie  był  Podawany  numer  do  warszawy  w celu  sprawdzenia  realizacji swojego  wniosku  także  głupoty piszesz

- Czego  nie  wypłacili w 100%  ???

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#9453 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 20 październik 2016 - 11:35

Jak dla mnie, to niech zarabiają i więcej. Ale te ich zarobki niech przyniosą konkretne efekty. Jak nie przyniosą efektów - rozliczyć, niech oddadzą wszystko i do pracy w kopalni albo kamieniołomach.

Nie chciało się do szkoły nosić teczki, to teraz trzeba na pole wywozić beczki B) również i cudzych odchodów :D . A tak na poważnie - jak odpowiadasz za swoje, to pół biedy. Jak masz odpowiadać za cudze, to masz dużo większą odpowiedzialność, więc jestem za tym, by dobrze zarabiali.

Też pracuję na etacie i dlaczego mój pracodawca (prywaciarz przez PIS-owców nazywany złodziejem, bo w końcu jak ktoś się czegoś dorobił, to musi być złodziejem) płaci mi grubo ponad najniższą krajową. Dlaczego? Bo się wyuczyłem, piastuję u niego stanowisko kontrolno - doradcze i wie, że od tego jakie będą moje efekty pracy zależy również i jego firma. Dla zwykłych pracowników jestem ośmio- godzinnym darmozjadem, ale ja im nie broniłem się uczyć, by po firmie teraz chodzić zamiast w garniturku - w brudnych ciuchach.

Kolejna sprawa - jak ludzie dobrze zarabiają, to im się nawet kraść nie opłaca, bo jak wyleci z pracy, to więcej straci niż zyskał (jak pomyślisz, to zrozumiesz...)

Nie liczy się papierek, lecz to, co kto sobą reprezentuje. Tu nie widzisz kto jak jest wykształcony (za ile świń i byków papierki sobie załatwił) ale co sobą reprezentuje. Siać, to wszyscy sieją, ale przed tym sianiem nie potrafią przesiać ziarna prawdy od fałszu.

- czym zawalili?

Oczywiście że poprzedni rząd doskonale zdajesz sobie z tego sprawę rozróżnianie pługa od bron akurat do naliczania dopłat nie jest potrzebne jeśli komuś za ubiegły rok nie wypłacono na pewno były niezgodności i system na to nie powalał zwróć uwagę że teraz wypłacają nawet tym ktorzy mieli kontrolę poprzednicy nadużywali tego przepisu by nie wypłacać dopłat o jakim obniżeniu dopłat mówisz?Brednie i tyle :P :P

Z tWOJĄ WIEDZĄ TO MOŻESZ CO NAJWYŻEJ KONTROLOWAĆ POZIOM WODY W SPŁUCZCE

#9454 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 20 październik 2016 - 11:49

-W ubiegłym  roku  tylko  Po-PSL  przyspieszyło  w ramach kiełbasy  wyborczej  30% zaliczki  teraz  70%  nigdy wcześniej nie było  to  realizowane.

Nie w ubiegłym roku, bo ja tak zawsze miałem. A w ubiegłym roku terminowo mieli wypłacone ci, co zaliczki dostali, bo resztę system sam wypłacał, a ci, co nawet zaliczek nie dostali, bo PIS wszystko wstrzymał w listopadzie - nic nie dostali. Ja kasę dostałem w lipcu i stanowi to 70% tego, co miałem dostać (bo liczyć potrafię - ONW nie wypłacili). Kogo się nie pytam u nas w rejonie, to ma tak samo, a ziemie 6-stej klasy, gdzie na głębokości 5cm masz piach

-  Ile  masz  ha  że  ci  w Grudniu  płacili   bo w Grudniu za czasów  PO-PSL  płacili tylko tym  co  mieli nie więcej  jak bodajże  2 tyś  Euro    Reszta  od 1 stycznia.

15ha. ONW w październiku (zawsze było szybciej) a JPO i UPO na przełomie grudnia - stycznia. (- UPO już teraz nie ma, ale jak było...)

-Wywalili cały  zarząd  bo  zawalił  sprawę  z systemem który  nie działał i było  nie możliwe  wypłata  dopłat  bezpośrednich.

Trele morele. Dalej wierzysz w świstaka. Ja byłem w powiatowym 3 razy i wiem, co sami urzędnicy (jeszcze pracujący tam) mówili na ten temat.

-Głupoty  piszesz  Biura powiatowe wystawiają  Decyzję   a  płatność  zawsze  dokonywała  warszawa  nie pisz bzdur  jak nie wiesz  nie  raz  nie dwa  w  Temacie  Dopłaty  bezpośrednie  był  Podawany  numer  do  warszawy  w celu  sprawdzenia  realizacji swojego  wniosku  także  głupoty piszesz

Głupoty to ty piszesz. Powiatówki zajmowały się kontrolami, rozpatrywaniem wniosków, a następnie wystawiały wnioski i Warszawa wypłacała. Obecnie (przynajmniej od listopada do lipca tego roku, bo na chwilę obecną to głowy nie dam...) wszystkim zajmuje się Warszawa, Warszawa daje znać powiatowemu, że jest ok, powiatowy akceptuje decyzję i Warszawa wypłaca. Jak nie wierzysz, to zadzwoń i zapytaj się o swój wniosek i czy była kontrola, w jakim zakresie... Odpowiedzą tylko na pytanie czy była kontrola - bo to widzą w systemie. Natomiast o zakres to już nie odpowiedzą, bo jak chcesz, to pytaj się w Warszawie.

- Czego  nie  wypłacili w 100%  ???

Odpowiedź masz powyżej

Reasumując - takich, jak ja masz wiele tu na forum, co niby mieli kasę dostać, a nie dostali. Jak się w lutym strajki rolników po Polsce rozeszły, to w Radio Maryja mówili, że rolnicy strajkują przez ceny nawozów. Jak zaczęto głośno mówić i krytykować te pomówienia tłumacząc, że dopłat nie ma, to zaraz w Radio Maryja zrobili debatę z udziałem Ministrów tłumacząc, że do marca wszyscy będą mieli pieniądze na koncie. Dzwonili i wypowiadali się rolnicy tacy jak Ty, czy Staszek, co są zmanipulowani mediami prorządowymi i nie potrafią wypowiedzieć swojego zdania, nie mówiąc już o wyciągnięciu wniosków z tego, co się wokół dzieje. Jak ktoś zadzwonił i powiedział prawdę (a raczej zaczął mówić prawdę), to szybko urywali rozmowę tłumacząc, że jest kłopot z połączniem - w takie bajki to moja młodsza córka jeszcze uwierzy, ale starsza już się nawet nie da nabrać.

Marzec minął - znowu protesty, więc znowu kolejne deklaracje rządu, że do kwietnia wszyscy będą mieli. Z kwietnia zrobił się czerwiec, z czerwca lipiec. A w sierpniu na Polskę nałożono sankcje, bo wszyscy nie dostali wszystkiego co powinni - to też wymysł PO? Otwórz w końcu oczy i zacznij sam wyciągać wnioski.

PS: pochwal się, czy już masz dopłaty na koncie z tego roku? - w końcu już macie mieć zgodnie z tym, co Staszek pisze. A może Staszek się pochwali kiedy dostał?

#9455 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 20 październik 2016 - 12:00

Dostałem w terminie czyli do końca czerwca kiedy dadzą to dadzą czy w grudniu czy w czerwcu piniądze w gopodarstwie zawsze potrzebne

Toże nie każdy dostał to ewidentna wina PO przedniej ekipy no ale tacy jak Ty czy Hubi czy Agro coś tam nie mogą się z tym pogodzić bo im mówiono że to PiS zawinił a oni w to wierzą :P :P B) 

#9456 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 20 październik 2016 - 12:28

Toże nie każdy dostał to ewidentna wina PO przedniej ekipy

Przedstaw na to dowody prócz tylko takiego gadania. Ja jeszcze podpowiem: dlaczego za PO były wypłacane zaliczki, które po objęciu władzy zostały wstrzymane? Przecież te zaliczki były wprowadzone zarządzeniem, a to zarządzenie zostało obalone kolejnym zarządzeniem - w jaki sposób?

PIS zawsze wszystko zwala na PO. Już o tym nie raz pisałem. Przykładem są pieniądze na CZD, gdzie najpierw za rządów PO Szydło krzyczała, że chorym dzieciom należy dać pieniądze, a jak PIS ustalał budżet, to urwał te pieniądze o połowę. Ale co? W czerwcu znowu mówili, że to wina PO. Jaka? No chyba taka, że nie wygrali wyborów i PIS ustalał budżet.

Co do budżetu, to ile razy już koncepcja była zmieniona? Przecież nie ma miesiąca, by przynajmniej 2 razy nie było korekty. Szukając pieniędzy zabronili In-vitro (też nie byłem za tym, bo jestem za leczeniem i adopcją, a najlepiej zamiast in vitro - ułatwić rodzinom bezdzietnym procesy adopcyjne i tego mi jeszcze w tej ustawie PIS blokującej ustawę PO brakuje), na co było przeznaczone przez PO do końca roku 2019r. 300mln. Obecnie wytypowano 12 szpitali do leczenia niepłodności, na które zarezerwowano 12,6mln. na ten i przyszły rok. Dlaczego nie przesunięto całej tej sumy na leczenie? Bo po co, jak można w inny sposób ją skonsumować tym bardziej, że dziura się ciągle powiększa przez wzgląd na ciągłe wydatki a zero dochodów.

Szydło obiecywała 500 na każde dziecko, z czego po zaprzysiężeniu zostało już tylko na drugie i kolejne, a jak dziennikarze zaczęli ją się pytać dlaczego kłamała, to mówiła tylko, że to nieprawda i uciekała.

Miał bym więcej takich incydentów do rozpisywania, łącznie z przysługami przypisanymi sobie ugrupowaniu PIS, a które ośmielił wyliczać Kurski, zaćmiewanie oczu ludziom podczas głosowania w sprawie ustawy aborcyjnej itd. - wszystko przecież można znaleźć również i na tym forum, bo to opisywałem nawet z wyprzedzeniem i się sprawdzało.

Tak więc Staszku - zanim uwierzysz w kolejne brednie zwalające winę na PO, to najpierw sprawdź kto podpisał ostatnią ustawę, uchwałę lub rozporządzenie w tej sprawie, a później dopiero się wypowiadaj

EDIT:

A, przepraszam, zapomniałem że nie każdy rozumie język prawniczy i że żyjemy w Polsce, a PIS teraz wybitnie pisze akty prawne tak, że jak ktoś nie zna języka polskiego i nie wie, że w języku prawniczym np. słowo "powinno" oznacza "ma być", to będzie mu można wciskać kity i nim manipulować. Dlatego też właśnie w RM i TRWAM tak często i chętnie występują...

EDIT:

To jak, najpierw piszesz, że "BRAWO PIS", a później

kiedy dadzą to dadzą czy w grudniu czy w czerwcu

To tak, jak byś miał bić brawo śpiewakowi za piękny występ przed wystąpieniem, a on akurat ma chrypkę i nie może śpiewać :P

Ale cóż, widać, że jeszcze się nie nauczyłeś. Kochanowski w 5 pieśni dobrze napisał:

Cieszy mię ten rym: "Polak mądry po szkodzie";
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Edytowany przez wdaniel, 20 październik 2016 - 12:38.

#9457 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 20 październik 2016 - 13:16

Jak wypłacało jak system nie działał :P :P przestań te brednie wymyślać jak prow przygotowali ? Dwa lata opóznienia :P :P nie kompromitujsię człowieku pomoc po klęskach najbardziej poszkodowanym 900 pln czego jeszcze chcesz co PO obiecało to już lepiej nie przypominjmy nic nie zrobili daj jeden przykład konkretny ;) a przeciwczemu teraz kobitki protestują? ;) ;) B) bo nie czaję :P  Że minister Halowen nie chce w szkołach czy co ;)

#9458 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 20 październik 2016 - 13:31

Ja  dopłaty  za 2015  dostałem 2 tygodnie  po tym  jak system  wypłaty  dla  MR  ruszył.  W tym  roku Moja gmina ma Kontrole  także  dopłaty  pewnie  będę w czerwcu    a zaliczki  pewnie na koniec.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#9459 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 październik 2016 - 13:52

Staszek skoro nie czaisz przeciwko czemu protestowały kobiety. To w zasadzie nie wiele chyba w życiu czaisz. Może ci jeszcze mówią, że dzieci bocian przynosi. To nie będziemy tu brnąć w ten temat. Bo każdy choć trochę czający miał okazję usłyszeć aż nadto przeciwko czemu protestowały kobiety.

Dzisiaj w sejmie odbyła się debata jak to Macierewicz rozbraja polską armię. Uzbrojone caracale z offsetem były za drogie Teraz będziemy mieli nie uzbrojone black hawki nie wiadomo kiedy, nie wiadomo ile i nie wiadomo finalnie za ile. O żadnym offsecie też nie ma mowy. A to, że taki black hawk powstanie cały w Polsce to tak samo prawda jak z caracalem. Macierewicz w swoim stylu zamiast konkretnie odpowiedzieć co jak i kiedy. To jak zwykle jak większość sympatyków pisu tutaj. O wszystkim i o niczym. 

Kontrowersyjny zakup i kontakty z lobbystą D Amato, któremu PGZ płacił 15 tys dolarów miesięcznie za jakieś doradztwo. Macierewicz tłumaczy pilnymi potrzebami operacyjnymi wojska. Że niby dowódca złożył pilne zapotrzebowanie operacyjne dające Macierewiczowi prawo zakupu bez przetargu. Tylko po co wojsku nie uzbrojony śmigłowiec? Z pistoletów będą przez okna do wroga strzelać? Czy granatami rzucać?

Żaby nie okazało się, że potem jak już kupimy te nie uzbrojone black hawki. To ze względu na pilne potrzeby operacyjne kupimy u amerykanów równie drogie uzbrojenie. I całość wyjdzie równie drogo jak caracal.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9460 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 20 październik 2016 - 14:35

No ja słyszałem że przeciwko Kaczyńskimu tylko nie wiem dlaczego :P :P A gdzieTy tu wroga widzisz kto i w jakim celu miałby napadać na nic nie znacząc kraj jak BAG3 pisał a cała ta afera to tradyyjne bicie piany przez opozycję B) chcesz się zbroić kup e widły i kosę w GSie i będziesz czuł się bezpieczny ;)

Na to jest sposób pozbawić ich funduszy UE to na kolanach wrócą z tymi biznesami :P :P