Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11694 odpowiedzi na ten temat

#861 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 03 czerwiec 2015 - 07:21

Ja nie popieram komunizmu, socjalizmu, kapitalizmu.............. demokracja, tolerancja....zwał jak zwał...jedna mafia. Wszystko i tak potrafią zmutować....chodzi o to, by nie popadać ze skrajności w skrajność....z komunizmu do kapitalizmu......do nowego TOTALITARYZMU korporacji.

Jestem za wolnością...i sprawiedliwością.....

Co to za wzorce?...Politycy...czy to na górze czy na dole w gminach.....doją równo zdrowe czy chore. Praca dla rodzinki albo kolesiostwa....lub młodych-głupich (tzw. niby staż, zwłaszcza dla rodzinki....pranie mózgu-przyuczenie, a potem dopiero pchają, wymagają studia, żeby nie było.......kwalifikacje muszą być), żeby tylko zapisać ich w swe szeregi dla poparcia..........i to jest mądra nauką wychowania jak sterować władzą w nastepnych pokoleniach. A Ci po prawie (niektórzy, bo zdarzają się bezmózgowcy), którzy naprawdę lubią pracę w biurach, mają do tego dryg, wykształcenie i trzeźwe spojrzenie.......nie mają szans po studiach jeśli nie podliżą się/zniżą   obdarci z ideałów.  Dla nich bezrobocie, jeśli się nie podorządkują żelaznej doktrynie starego komunistycznego myślenia( chyba że inwestycje w prywatne biura).

Myśl jednostki, myślą ludzi....tak jest.

Nie chcę EURO!

P.S. ludzkie gadanie, starszego pokolenia, że kiedyś było lepiej............stanowi duże pole do polemiki.....

ale przecież wiadomo, że mówi się tak w kontekście np. typu: " jedliśmy chleb ze smalcem, piliśmy mleko od swojskiej krowy, pędziliśmy bimber, mieliśmy ogródki......a teraz McDonald'y i chińskie zupki"..........to jest zrozumiałe.......dlatego to popieram...

...głupi ludzie im mają możliwość posiadania więcej.......idą na łatwiznę i psują się od środka......

Z ciekawości obejrzałam fragment debaty Komor-Duda( wiem że to juz stara historia, ale wrzucę tu swój komentarz).

Raziła mnie ta sztuczność, wyrecytowane kwestie wcześniej solidnie wyćwiczone pod przygotowane ogólnikowe pytania dziennikarzy........to nie była debata.....z nudów musiałam to wyłączyć.

Kiedyś to owszem były debaty....improwizacje tak jak powinno być.....czy wyprowadzenie kogoś z równowagi  np. Wałęsa-Kwaśniewski..........przynajmniej pośmiać się można było. Marionetki wcale mnie nie bawią. Są tacy odurzeni chemią zachodu :mellow:

Pijane społeczeństwo należy upić/uśpić jeszcze bardziej -_-

Brzydzi mnie polityka. Nie wiem po co jestem tu na forum politycznym. Chyba korzystam z niepoprawnej, zuchwałej wolności słowa, aby wyrazić swoje uprzedzenia, które mnie leczą.

Edytowany przez Ywa, 03 czerwiec 2015 - 10:55.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 03:31
  •  

#862 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 09:06

Każda grupa zawodowa to przekrój społwczeństwa. Wszędzie trafi się uczciwy i matołek albo złośliwy. Dotyczy to także księży i polityków.
Niestety ta ostatnia grupa ma błędne mniemanie że musi mieć na każdy temat coś do powiedzenia, a to co mówi to prawda objawiona.

#863 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 10:21

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Ale ta druga grupa jest nam, wbrew pozorom, potrzebna. W przeciwieństwie do tej pierwszej ...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

#Dobry rok w rolnictwie zobacz »

•  

#864 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 15:49

ta druga grupa do wymiany Kaszlak ;)

Taki wielki doradca- ekonomista, na usługach unijnych jest potrzebny? :

Kolejny "cudowny" plan Balcerowicza: Praca do 70. roku życia i podniesienie składek zdrowotnych?

http://wpolityce.pl/...dek-zdrowotnych

8a323b859d294d0eb0ea23ff0acdd272.jpg

Edytowany przez Ywa, 03 czerwiec 2015 - 15:54.

#865 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 18:16

Tylko tą drugą możemy wymienić. Śmieszą mnie ludzie, którzy marudzą że rząd i jego administracja to złodzieje, a w tym samym czasie dobrowolnie i świadomie utrzymują ze swoich pieniędzy polski kler.

#866 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 23:20

Tylko widzisz na kościół dajesz jak masz ochotę, a jak nie dasz na rządową administrację to do twoich drzwi zapuka komornik ;)   A tak na marginesie to wymienić możesz sobie żarówkę jak ci się spali, Na skład rządu nie masz wpływu, a o wymianie administracji to możesz pomarzyć....

Edytowany przez lukejro, 03 czerwiec 2015 - 23:21.

#867 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 00:05

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Na kogo chcesz administrację wymienić płacąc im minimalną?

Do tego każdy Balcerowicza nienawidzi, po 25 latach wytyka błędy ale jednocześnie nie może pokazać kraju który lepiej od nas ją zrobił. Balcerowicz zrobił coś co żaden inny kraj na świecie tego nie zrobił wcześniej. I wolę żeby to on rządził Polską z Petru niż Duda z Kaczyńskim. Bo założę się, że Kaczyński w obawie przed utratą władzy takich decyzji jak Balcerowicz nie podejmie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#868 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 07:09

Raczej powinno być niż Kaczyński i Kukiz z błogosławieństwem Dudy :-).

Tylko widzisz na kościół dajesz jak masz ochotę, a jak nie dasz na rządową administrację to do twoich drzwi zapuka komornik ;)   A tak na marginesie to wymienić możesz sobie żarówkę jak ci się spali, Na skład rządu nie masz wpływu, a o wymianie administracji to możesz pomarzyć....

I to jest ten paradoks, marudzimy że płacimy na ludzi którzy coś jednak dla nas robią (zgoda, jest ich może za dużo obecnie) a jednocześnie ponad połowa rodaków dobrowolnie utrzymuje grupę, która de facto nie robi nic... 

Jeśli nie mamy wpływu na skład rządu, zapewnisz mnie że jesienią pozostanie ten obecny ??

#869 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 08:15

Na kogo chcesz administrację wymienić płacąc im minimalną?

Do tego każdy Balcerowicza nienawidzi, po 25 latach wytyka błędy ale jednocześnie nie może pokazać kraju który lepiej od nas ją zrobił. Balcerowicz zrobił coś co żaden inny kraj na świecie tego nie zrobił wcześniej. I wolę żeby to on rządził Polską z Petru niż Duda z Kaczyńskim. Bo założę się, że Kaczyński w obawie przed utratą władzy takich decyzji jak Balcerowicz nie podejmie.

Na szczęście ani Petru ani Balcerowicz na jesieni rządzić nie będą może Tusk wezmie ich do siebie dobrze by było

Raczej powinno być niż Kaczyński i Kukiz z błogosławieństwem Dudy :-).

I to jest ten paradoks, marudzimy że płacimy na ludzi którzy coś jednak dla nas robią (zgoda, jest ich może za dużo obecnie) a jednocześnie ponad połowa rodaków dobrowolnie utrzymuje grupę, która de facto nie robi nic... 

Jeśli nie mamy wpływu na skład rządu, zapewnisz mnie że jesienią pozostanie ten obecny ??

A co oni niby dla nas robią? Tak zaniedbane obszary wiejskie jak ostatnie 10 lat to chyba za Stalina jedynie były B)  poza wydawaniem  Unijnych funduszy na jakieś chore projekty to nic się nie robiło tylko kolesiostwo i cwaniactwo zamykano szkoły ,ośrodki zdrowia

#870 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 08:20

Słuchaj kaszlak, jak komuś płacę to wymagam od niego rzetelnej pracy a nie ściemniania po 8 godz dziennie....  A to co kto robi dobrowolnie ze swoją kasą to jest jego osobistą sprawą.  Jaki ty masz wpływ na skład rządu? Taki, że raz na cztery lata wrzucisz do urny kartkę ze swoim głosem, a rządził będzie ten kto będzie miał większość a nie kto wygra wybory. Oczywiście można zakładać, że będziemy mieli rząd mniejszościowy PiS-u (Duda na pewno zrobi wszystko żeby tak było) ale w końcu pozostanie obecny rząd poszerzony o nowego koalicjanta lub odbędą się przedterminowe wybory....

Krassus Co zrobił Balcerowicz? Był trzecim wyborem (Trzeciakowski z Józefiakiem odmówili) który zgodził się podpisać pod planem, terapii szokowej Sorosa i Sachsa.... 

Edytowany przez lukejro, 04 czerwiec 2015 - 08:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 08:35

I słusznie że wymagasz. Ja jakoś się nie spotkałem z przypadkiem żeby mnie urzędnik olał czy nie wykonał tego, o co wnioskowałem. Racja, biurokracja i papierologia jest do poważnej redukcji.

To że PiS nie umie utworzyć stabilnej koalicji, niech podziękuje Jarkowi Nadętemu.

Na szczęście ani Petru ani Balcerowicz na jesieni rządzić nie będą może Tusk wezmie ich do siebie dobrze by było

A co oni niby dla nas robią? Tak zaniedbane obszary wiejskie jak ostatnie 10 lat to chyba za Stalina jedynie były B)  poza wydawaniem  Unijnych funduszy na jakieś chore projekty to nic się nie robiło tylko kolesiostwo i cwaniactwo zamykano szkoły ,ośrodki zdrowia

Więcej robią niż księża, ci co najwyżej przyjdą raz na rok dom wodą święconą pokropić za 50 zł.

Co do szkół na wioskach, kogo niby chcesz w nich uczyć że tak tesknisz za nimi ??

#872 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 08:41

Chłopaki lubię Was i szanuję, rozumiem to że myślicie w kategoriach finansowych, ekonomicznych....wiadomo. Ja myślę w zupełnie odmiennych...Im mniej tym więcej wartości ludzkich....tylko o rozsądek chodzi. Dlatego już Wam nie będę mącić, nie ma sensu... :)

Szkoda, że polityka jest tak wyzuta z wszelkich  wartości, jak np. Honor, Uczciwość, Braterstwo.....tylko komplikuje życie ludziom z roku na rok, aby nic nie rozumieli i działali jak roboty, niby łatwiej, ale jeszcze mniej mają przez to czasu dla siebie, aby pomyśleć i dla bliskich.

Edytowany przez Ywa, 04 czerwiec 2015 - 09:36.

#873 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 10:15

I słusznie że wymagasz. Ja jakoś się nie spotkałem z przypadkiem żeby mnie urzędnik olał czy nie wykonał tego, o co wnioskowałem. Racja, biurokracja i papierologia jest do poważnej redukcji.

To że PiS nie umie utworzyć stabilnej koalicji, niech podziękuje Jarkowi Nadętemu.

Więcej robią niż księża, ci co najwyżej przyjdą raz na rok dom wodą święconą pokropić za 50 zł.

Co do szkół na wioskach, kogo niby chcesz w nich uczyć że tak tesknisz za nimi ??

Hm jeszcze nie słyszałem żeby ksiądz chciał pieniądze za pokropienie wodą może u Ciebie tak jest ale nie musisz mu dawać nic Ci za to nie grozi nie wpuść kontroli z AR Mr to zaraz sankcje dostaniesz ,t nie wiesz do czego szkoły służą? Żeby dzieci mogły się uczyyć a nie pół dnia spędzać w droddze do szkoły to ciągle wymyślają a to schody za wąskie to dach za stromy jakieś chore wszystko się robi

#874 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 10:32

W tym cała istota sprawy że ludzie nie muszą dawać, a dają. Znam przypadki, kiedy księża licytowali się z rodziną zmarłego za ile pochówek ... 

Tak, szkoły służą do uczenia dzieci, tylko gdzie te dzieci ??

#875 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 10:45

Kaszlak nie wiem ile masz lat ,ale jak Cię tak boli że im dają to idż na księdza, może jeszcze zdążysz....hehehe :D

#876 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 10:55

W tym cała istota sprawy że ludzie nie muszą dawać, a dają. Znam przypadki, kiedy księża licytowali się z rodziną zmarłego za ile pochówek ... 

Tak, szkoły służą do uczenia dzieci, tylko gdzie te dzieci ??

No i co z tego? Ksiądz też ma wydatki koszty utrzymania cmentarza wywozu śmieci ,jakoś nie widziałem żeby ludzie zabierali je do domu a moim zdaniem powinni co więcej do niedawna to jeszcze je na cmentarz przynosili ;)

#877 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 12:02

Nie mogę się powstrzymać, żeby tego nie skomentować.... ^^ Monopol kościoła musi kołem się kręcić..

Cmentarze to śmietniki ........Staszek 100% racji..

Śmietniki Dusz samotnych, porzuconych, błąkających się,  zagubionych, często zapomnianych.....Dawniej i tak powinno pozostać zmarły chowanany był na "własnej" ziemi. Tam jego prochy urzyźniałyby wszystko do okoła a jego Duch byłby najszczęśliwszy i podpowiadał mądrości swoim żyjącym potomkom.

Edytowany przez Ywa, 04 czerwiec 2015 - 12:42.

#878 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 13:12

Kaszlak nie wiem ile masz lat ,ale jak Cię tak boli że im dają to idż na księdza, może jeszcze zdążysz....hehehe :D

Myślałem o tym, parę lat lekkich studiów a potem jeszcze lżejsza robota. Gdyby nie ten celibat :-). Mam 33 lata (chyba tyle co Ty), moim nickiem proszę się nie sugerować (po prostu mam Fiata 126p z '79 roku, czyli popularnego kaszlaka). Żony jeszcze nie mam, ale od 6 lat w związku z jedną kobietą, na złość pewnej części społeczności mojej wioski :-P.

No i co z tego? Ksiądz też ma wydatki koszty utrzymania cmentarza wywozu śmieci ,jakoś nie widziałem żeby ludzie zabierali je do domu a moim zdaniem powinni co więcej do niedawna to jeszcze je na cmentarz przynosili ;)

Zgoda, każdy ma wydatki, ale skoro się wszyscy na to zrzucają to finanse parafii powinny być jawne, tak jak budżet państwa.

#879 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 14:12

Budżet państwa jest jawny? Hm tam tylko ogólnie podane są wpływy i wydatki a płacą tyllko Ci co nie kombinują nie tak jak w kościele że płacą Ci co chcą ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 14:57

A ja znam przypadek że człowiek leżał na chodniku ludzie wokoło niego chodzili ale nikt się nim nie zainteresował, dopiero przejeżdżający ksiądz zainteresował się człowiekiem i może dzięki temu człowiek żyje.

Koledzy nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora, w każdej grupie społecznej znajdzie się czarna owca.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878