nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

@Alamo A to miałem zabrać ci te dopłaty czy jak? Już widzę jak najmniej zarabiający dzięki 500 plus stają na nogi. Na nogi to się staje od pracy a nie od zasiłków. Bo pieniądz z zasiłku traktowany jest na zasadzie łatwo przyszło, łatwo poszło. Taki ten pieniądz lubi ruch, że za Odrę nawet ucieka w zamian za stare samochody. Nie dalej jaki kilka miesięcy temu nawet rząd się chwalił, że wzrósł import starych samochodów z Niemiec. Masz rację pieniądz lubi ruch.

Jadnak dla wielu rolników chwalenie się 500 plus to żaden szał. Oczywiście oprócz tych co na ten socjal czekają i z tego żyją  Prawdziwi rolnicy chcieli by innych działań. Które pomogą godnie żyć z rolnictwa a nie z socjalu. A z takimi działaniami jest już gorzej. Bo po roku rządów pis. Sytuacja rolnika nie zmieniła się wcale względem rządów po pisl.

 

Masa ludzi pracuje w administracji i staje na nogi na pewno nie dziękki pracy tylko naszym podatkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Krassus    97

http://wyborcza.biz/biznes/1,147752,18866468,przyspieszenie-w-przetargach-na-nowe-drogi.html

 

Te przetargi zostały ogłoszone pod koniec rządów PO.

 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/drogi-w-polsce-przetargi,174,0,2147758.html

 

Postępowania mają ruszyć we wrześniu. GDDKiA chce ogłaszać nie więcej niż trzy tygodniowo - tego mają oczekiwać firmy budowlane. To będą pierwsze przetargi na budowę dróg od kilku miesięcy. - Nie zmarnowaliśmy tych kilku miesięcy, kiedy nie ogłaszaliśmy przetargów. W tym czasie wsłuchiwaliśmy się w głos wykonawców, żeby znaleźć najlepszy sposób realizacji tych kontraktów - mówi Jacek Bojarowicz, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Wszystkie  przykłady które  podałem to  przetargi  2016 

a ile  mnie  pamięć  nie myli  to  od  roku  mamy  Dobrą  Zmianę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale wiesz, że przygotowanie do przetargu trwa kilka miesięcy? Jak zobaczysz, czas na złożenie ofert to 2 miesiące. I dlaczego sam dyrektor GDKIA przyznaje, że od kilku miesięcy nie rozpisali przetargów?

 

Skoro tyle przetargów jest organizowanych, dlaczego m.in. budownictwo tak ciągnie PKB naszego kraju w dół?

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/pkb-polski-gus-poinformowal-w-ii-kw-wzrosl-o-3-1-proc-rdr/jpd7tp

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Co do budowy dróg to jest bardzo długi proces. Tylko urzędnicy wiedzą. za Którego rządu co, kiedy i jak się zaczęło.   Wykup ziemi, uzgodnienia środowiskowe trwają latami. Za po zbudowano masę dróg od autostrad po gminne. Zobaczymy co pokarze pis.

 

Masa ludzi pracuje w administracji i staje na nogi na pewno nie dziękki pracy tylko naszym podatkom

 

Kolejna mądrość w twoim stylu. Pracuje ale nie staje na nogi dzieki pracy tylko dzięki naszym podatkom. Jeszcze więcej takich bzdetów na pewno masz w zanadrzu. Skoro pracuje w tej administracji to bierze za to pieniądze. Ale rozumiem, że chciałeś powiedzieć, że 500 plus przyczyniło się do rozrostu administracji. Z czym się w pełni zgadzam. Atak w ogóle to nie wiem czy zrozumiałeś to co zacytowałeś. Chodziło mi o to, że budowanie dobrobytu rodziny nie opiera się na braniu zasiłków ale na pracy.

 

Tym czasem Trump już rozmawia z Putinem. Nie zdziwię się jak pierszą wizytę zagraniczną w Moskwie odbędzie. 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
Jakoś  kilka   stron dalej  Pluliście  na  PiS   bo ktoś  z was nie pamiętam  kto   wkleił  tutaj  nieprawdziwe  informacje  i  wtedy  było  źle  że  Polska  chce  dać  na Remont  dróg  na Ukrainie  a  Teraz  jak okazało  że to  PO-PSL  to  co  innego  to  dobrze  tak ????

 

 

A to co napisałeś tylko potwierdza to o czymś kiedyś pisałem,  PiS to taka sama banda jak poprzednicy. Mamy kilka autostrad i dróg ekspresowych, reszta dróg przypomina ser szwajcarski(od gminnych po niektóre krajowe), ciągle słyszymy, że nie ma pieniędzy na ich naprawę... Tymczasem jedni idioci postanowili zasponsorować Ukraińcom remont dróg a drudzy z wielką chęcią będą to realizować. Teraz ukraińcy będą mogli się chwalić ładnymi drogami imienia Bandery czy Szuchewycza, wyremontowanymi za pieniądze z naszych podatków. Pompujemy w "banderostan" miliardy złotych polskich podatników których nigdy nie odzyskamy. Jeszcze do tego dochodzą pomysły Maciarewicza o budowie Polsko-Ukraińskiego śmigłowca i pogłębianiu współpracy militarnej. Niech sponsorują takie akcje ze składek sympatyków PiS a nie z pieniędzy podatnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

Nie  Miliardy   a 380 mln złotych

Przypomnę  ci  że  PO-PSL  dała  dla  Grecji  24 mld złoty

Których  nigdy  nie  odzyskamy  i  nie będziemy z tego korzystać

A  z Drug  na Ukrainie będą  korzystać  nasi  Przedsiębiorcy

I  Przypomnę  wam  że  te  tereny   na których mają  remontować  te  drogi  przy granicy z Polską  to  Dawne  nasze  ziemie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Warszawa była kiedyś miastem rosyjskim... Ale co to ma do rzeczy?

 

Z tego co pamiętam to nie rząd PO pożyczył a NBP, pieniądze nie były z budżetu kraju tylko z budżetu NBP i były pożyczone nie Grecji a MFW.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pozyczka;dla;mfw;zdecyduje;nbp;i;rpp,240,0,1021936.html

 

I uprzedzając, pieniądze są te inwestowane z rezerw NBP więc budżetu państwa zasilić nie mogą bo zabrania tego Konstytucja. Ale zyski z takich inwestycji (w ub. roku 6 mld złotych chyba) trafiają do budżetu państwa.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dziś w radiu mówili że nie będzie już wcześniejszych rent rolniczych tak jak to było czyli 55l i 60l bo PIS nie uchwaliło projektu, będziemy przechodzić tak jak wszyscy 60 i 65 a ponoć PIS to partia chłopska bo tak się mianują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Oj tam , taka drobnostka - grunt że to dobra zmiana ;) .  Przy następnych wyborach obiecają że obniżą i dołożą 100 do 500+ i "Będzie pan zadowolony" :D:P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dziś w radiu mówili że nie będzie już wcześniejszych rent rolniczych tak jak to było czyli 55l i 60l bo PIS nie uchwaliło projektu, będziemy przechodzić tak jak wszyscy 60 i 65 a ponoć PIS to partia chłopska bo tak się mianują .

 

Tylko  że  to  przechodzenie  po 55l i 60 l było uwarunkowane 30lat opłacania KRUS  i  Było tylko do  końca 2017 roku 

od 1 stycznia 2018  Rolnicy mieli  przechodzić po  67 latach

 

A czy  PiS   da  przywilej  Rolnikom i przechodzenie wcześniej okaże  już  wkrótce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

 

Nie  Miliardy   a 380 mln złotych

Przypomnę  ci  że  PO-PSL  dała  dla  Grecji  24 mld złoty

Których  nigdy  nie  odzyskamy  i  nie będziemy z tego korzystać

A  z Drug  na Ukrainie będą  korzystać  nasi  Przedsiębiorcy

I  Przypomnę  wam  że  te  tereny   na których mają  remontować  te  drogi  przy granicy z Polską  to  Dawne  nasze  ziemie

 

 

Sama linia kredytowa którą PiSowski rząd udzielił Ukrainie to 4 mld złotych, a takich prezentów jest więcej.  Powiedz dokładnie w którym roku Polska dała Grecji te 24mld złotych??? PO z PSL mogła co najwyżej obiecać taką kasę ale nigdy jej nie dała bo nie miała z czego ehehhehe. Ja też mogę powiedzieć, że Ci pożyczę 5mln złotych. ;-) Poza tym Grecy nie wymordowali w bestialski sposób 60 tys (niektóre źródła mówią o ponad 100 tys) i nie stawiają pomników tym zbrodniarzom. A powiedz kto korzysta z dziurawych "Drug" w Polsce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Tylko że ja zacząłem opłacać składki jak miałem 20lat to w wieku 65lat to będę miał 45lat składek ,nie liczę tego że od małego się w polu robiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szacunek? Szacunek mam do historii kraju w którym się urodziłem. Pytanie czy ty masz szacunek do jego obywateli bo widać, że nie. Jestem ateistą więc hasło Bóg dla mnie jest mało ważne. Ale dla mojej rodziny, znajomych dużo i szanuje ich wiarę tak samo jak ludzi wyznających islam, prawosławie czy protestantyzm. Honor? Ja mam honor i i pewne wartości takie jak szacunek dla innych, dotrzymywanie umów czy przestrzeganie prawa w kraju w którym mieszkam i jestem obywatelem.

 

I dlaczego zapominasz o zwykłych obywatelach którzy budowali dobrobyt i budują w tym kraju? Dlaczego zapominasz o mojej babci i innych ludziach którzy odbudowywali stolicę po powstaniu jak i resztę kraju? Dlaczego zapominasz o moim pradziadku który z pistoletem przy skroni musiał się dzielić zapasami żywności na zimę z "żołnierzami wyklętymi"? Albo o ofiarach ów żołnierzy którzy są jedynie temu winni, że nie chcieli się dzielić żywnością albo w przyjęli ziemię po reformie rolnej. Czy dzisiaj, o milionach rodaków którzy uczciwie pracują, płacą podatki, biorą udział w lokalnych inicjatywach? Oni są gorsi bo nie chodzą na marsze, nie szukają wrogów ojczyzny albo mają gdzieś jakiego koloru skóry jest ich sąsiad i co robi w łóżku?

Krassus miej na uwadze to że ośmieszasz wartości w myśl których żyły i żyją pokolenia Polaków . Nie przeszkadza Ci to ?

Nie wiem z jakiej nacji się wywodzisz ale szydzenie z idei i zasad w obronie których przez wieki zginęły setki tysięcy Polaków splendoru Ci nie przynosi .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do budowy dróg to jest bardzo długi proces. Tylko urzędnicy wiedzą. za Którego rządu co, kiedy i jak się zaczęło.   Wykup ziemi, uzgodnienia środowiskowe trwają latami. Za po zbudowano masę dróg od autostrad po gminne. Zobaczymy co pokarze pis.

 

 

Kolejna mądrość w twoim stylu. Pracuje ale nie staje na nogi dzieki pracy tylko dzięki naszym podatkom. Jeszcze więcej takich bzdetów na pewno masz w zanadrzu. Skoro pracuje w tej administracji to bierze za to pieniądze. Ale rozumiem, że chciałeś powiedzieć, że 500 plus przyczyniło się do rozrostu administracji. Z czym się w pełni zgadzam. Atak w ogóle to nie wiem czy zrozumiałeś to co zacytowałeś. Chodziło mi o to, że budowanie dobrobytu rodziny nie opiera się na braniu zasiłków ale na pracy.

 

Tym czasem Trump już rozmawia z Putinem. Nie zdziwię się jak pierszą wizytę zagraniczną w Moskwie odbędzie. 

 

aLE to że ktoś przychodzi do pracy i wypełnia papierki nie znaczy że pracuje rolnik też ma masę papierkowej roboty a nikt muza to nie płaci B) już się nie wysilaj bo PiS miał pomysł jak pomócrodzinom a reszta wyje ze złości że tego n ie wprowadziliprędzej i daruj sobie te bajki że dzięki temu wybory wygrali bo tylko ktoś twojego pokroju może w to uwierzyć :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Sama linia kredytowa którą PiSowski rząd udzielił Ukrainie to 4 mld złotych, a takich prezentów jest więcej.  Powiedz dokładnie w którym roku Polska dała Grecji te 24mld złotych??? PO z PSL mogła co najwyżej obiecać taką kasę ale nigdy jej nie dała bo nie miała z czego ehehhehe. Ja też mogę powiedzieć, że Ci pożyczę 5mln złotych. ;-) Poza tym Grecy nie wymordowali w bestialski sposób 60 tys (niektóre źródła mówią o ponad 100 tys) i nie stawiają pomników tym zbrodniarzom. A powiedz kto korzysta z dziurawych "Drug" w Polsce???

 

A Niemcy? Co z Niemcami i Rosjanami którzy wymordowali wielokrotnie więcej Polaków bo kilka milionów? Minęło 70 lat, PO jak i PiS próbują słusznie kopiować niemiecki sposób inwestowania czyli my dajemy pieniądze ale wy kupujecie nasze produkty i m.in dlatego są 4 gospodarką świata a wy będziecie szabelkami machać i mówić, że tym nie sprzedamy naszych produktów bo 70 lat temu zabili pradziadka?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tylko, że Niemcy nie stawiają dzisiaj pomników Hitlerowi i Goebbelsowi. Nie robią nich bohaterów narodowych...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tylko że ja zacząłem opłacać składki jak miałem 20lat to w wieku 65lat to będę miał 45lat składek ,nie liczę tego że od małego się w polu robiło.

 

No niestety  ja będę  miał  podobny  okres  składkowy

Ja  się  tym  nie  przejmuje  czy  zrobią  teraz  65  czy  60

Do mojej jak i twojej emerytury  sporo  czasu  i  sporo  rządów  przed  nami 

Więc  niema  się  czym  przejmować

Bo jeszcze  dziesiątki  razy  mogą  zmieniać  wiek  emerytalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A wiesz, że w projekcie A. Dudy był zapis pozwalający przejście rolnikom na wcześniejszą emeryturę w wieku 55l kobiety i 60 lat mężczyźni. Ale jakoś sejmowa komisja to wycięła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 No coś ty , Myślisz że może jeszcze rządzić jakaś inna opcja polityczna ? Przecież nikt lepszy być nie może . :huh: :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Krassus miej na uwadze to że ośmieszasz wartości w myśl których żyły i żyją pokolenia Polaków . Nie przeszkadza Ci to ?

Nie wiem z jakiej nacji się wywodzisz ale szydzenie z idei i zasad w obronie których przez wieki zginęły setki tysięcy Polaków splendoru Ci nie przynosi .

 

Nie przeszkadza, tak jak Tobie nie przeszkadza życie wbrew Twoich wartości.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

aLE to że ktoś przychodzi do pracy i wypełnia papierki nie znaczy że pracuje rolnik też ma masę papierkowej roboty a nikt muza to nie płaci B) już się nie wysilaj bo PiS miał pomysł jak pomócrodzinom a reszta wyje ze złości że tego n ie wprowadziliprędzej i daruj sobie te bajki że dzięki temu wybory wygrali bo tylko ktoś twojego pokroju może w to uwierzyć :P :P

 

Od zawsze twierdzę, że pis wybory wygrał dzięki Zaldbergowi, którego nie wiadomo za co po debacie okrzyknięto bohaterem. Odebrał on trochę głosów SLD, któremu zabrakło 0,5 %. I tak pis może rządzić samodzielnie. A 500 na każde dziecko jak obiecywała Szydło w Kampanii nie było tu bez znaczenia. Elektoratowi socjalnemu to się spodobało. Taka jest prawda. I cale nie wyje ze złości tylko stwierdzam fakty.

Skoro ktoś przychodzi do płacy to bierze pobory. Co w niej robi i czy jest to potrzebne to inna sprawa. Więc twoje złote myśli

Masa ludzi pracuje w administracji i staje na nogi na pewno nie dziękki pracy tylko naszym podatkom

Są po prostu śmieszne i nic do dyskusji nie wnoszą. A już w ogóle nie wiem po co mnie cytowałeś tak komentując bo ja pisałem o czym innym.

 

Słyszeliście o tym, że Trump zapytał o dostęp do informacji nie jawnych dla swoich dzieci? Jego sztab nawet to przyznał. Ciekawe kto będzie rządził Ameryką. Bo jak mówili w kampanii, że córka Iwanka to se myślałem, że sobie z niego jaja robią. A teraz widzę, że coś w tym może być.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tylko, że Niemcy nie stawiają dzisiaj pomników Hitlerowi i Goebbelsowi. Nie robią nich bohaterów narodowych...

 

Ale Rosjanie czy Białorusini wielbią Stalina i Lenina ale o tym cicho i jeszcze pretensje dlaczego Putinowi politycy tyłka nie liżą żeby tylko nasze jabłka brał.

 

Później znajdę, ale w 2003 roku tylko 20% Ukraińców wiedziało, że UPA zabijała Polaków. Obecnie UPA i Bandera to symbol walki z Rosjanami niż Polakami. W badaniach, Ukraińcy najbardziej lubią Polaków a najmniej Rosjan więc coś nie tak skoro chcą nas pozabijać

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj