Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11536 odpowiedzi na ten temat

#841 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 maj 2015 - 11:13

To inne osoba mnie pouczała. A co do wiary i religii. Każdy ma swoje zdanie to dyskusje raczej dla teologów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 02:28
  •  

#842 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 30 maj 2015 - 11:41

Wracając powoli na tor tematu....myślę że religia szkodzi swojemu wizerunkowi mieszając się w politykę.....a polityka to pogłębia....rodząc brak zaufania, ukazując to publicznie.....albo oddając kościołowi rzekome majątki itd. Działa to w dwie strony. Takie ukazywanie kościoła działa na mnie odpychająco. Czyli pieniądz rządzi.....zarówno w polityce jak i religii!

Edytowany przez Ywa, 30 maj 2015 - 11:47.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#843 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 30 maj 2015 - 12:06

To tak jak UE coraz więcej w nią wierzący choć ona wcale nie istnieje a najbardziej wierzący to Ci co najwięcej wzięli i obserwując zainteresowanie programami to stale ich przybywa a pracę w piątek świątek uważają za rozwój śmieszne to ale prawdziwe ;)

#844 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 30 maj 2015 - 14:08

prezydent -elekt jest albo udaje poboznego natomiast jego matka to typowa radiomaryjna dewotka . w krakowskich mediach jest sporo jej wypowiedzi i nietrudno to zauwazyc.

sluchalem w radiu dyskusji na temat nowej ordynacji wyborczej, ze slow polityka pis-u wynikalo, ze jesli wygraja pazdziernikowe wybory, to beda one ostatnimi wolnymi wyborami. potem tak zmienia ordynacje ze wladzy nie oddadza dlugo.

przestań straszyć takimi głupotami, to nie te czasy i coś takiego na 100% nie będzie iało miejsca, wspomnij może o tym że Bronek nagle zdobył się na hojność i... urzędnikom (współpracownikom)  zdecydował się wypłacić łacznie około 11 mln zł premii i wydał jakąś ustawę (czy coś w tym stylu) i podniósł sobie przyszłą emeryturę prezydencją- przez tyle lat nic nie zrobił a teraz ruszył się, tylko szkoda że nie jest to na plus dla obywateli.

Edytowany przez daremw, 30 maj 2015 - 14:09.

#845 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 30 maj 2015 - 16:16

To tak jak UE coraz więcej w nią wierzący choć ona wcale nie istnieje a najbardziej wierzący to Ci co najwięcej wzięli i obserwując zainteresowanie programami to stale ich przybywa a pracę w piątek świątek uważają za rozwój śmieszne to ale prawdziwe ;)

Ale za to Oni dwiema łyżkami jedzą, a Ty tylko jedną :P .

#846 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 31 maj 2015 - 20:03

Naszą religią jest dziś pieniądz ,tylko dlatego ,aby zwykły człowiek mógł utrzymać rodzinę ,starając sie dać jej godny standard ,kościół robi podobnie stał się dziś instytucją ustawioną na zysk ,niestety nie ma sie co oszukiwać ktoś musi na nich zarobić i dlatego miesza sie do polityki aby mieć w tym swoje udziały .Czuwa nad ustawami aby były korzystne dla kleru (podatki itd.) .Do czau kiedy Polska weszła do Uni większość gruntów kleru uprawiali rolnicy bo im się nie chciało ,lepiej było wołać na płody rolne od rolników np. na seminaria , z chwilą wejścia do Uni poodbierali ziemie i zaczęli ją oprawiać ot wielkoobszarowcy  ustawieni na zysk .Budują nowe kościoły kiedy stare świeca pustkami ,pytam gdzie w tym logika i jak wiernego przyciągnąć do kościoła kiedy on odpycha ,a najważniejszą częścią mszy jest składka   .

#847 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 31 maj 2015 - 20:36

@Tomasz78 dobrze to napisałeś, tylko ja napisałbym to krócej - za pieniądze ksiądz się modli a naród się podli

#848 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 31 maj 2015 - 23:32

Trudno popierać kapłanów stojących w jawnej sprzeczności z doktryną, którą głoszą. 

Twierdzenie, że większość księży, to dobrzy ludzie również mnie nie przekonuje, skoro stanowią część złego systemu. Droga którą wybrali naprawdę jest jedyną możliwą? Czy tylko wygodną?

Rozmawiałem z wieloma księżmi i kilku z nich mi pomogło, jak i inni, którzy księżmi nie byli.

Nie jestem "zorientowany na kasę", ale nie widzę usprawiedliwienia dla taryf związanych z religią (chrzciny, komunia, ślub, pogrzeb, jak i kolęda, taca i różne zbiórki celowe) wymaganych od ludzi, którzy ledwie wiążą koniec z końcem. I wmawianie im, że to dla ich dobra.

Kpiną z religii i nauk Chrystusa jest dla mnie Rydzyk, uznający Maybacha za odpowiedni środek lokomocji, podobnie jak przeor karmelitów bosych w aucie, na które większość przez całe życie zarobić nie jest w stanie.

#849 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 06:53

A gdzie masz te cenniki? Głupoty piszesz Rydzyk Ci przeszkadza bo prawdę mówi dużo dla polski dobrego a rząd co tylko nas zadłuża i trwoni pieniądze z naszych podatków dałeś na Rydzyka kasę pewnie nie to co Ci tak w oczy kole?

#850 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 08:09

Dużej inteligencji nie potrzeba, żeby zrozumieć że Rydzyk to blachara....

Proste porównanie...Jezus wędrował na osiołku..

No ale dzisiaj są inne czasy, więc swój status i władzę należy eksponować, aby inni mieli "szacunek" i byli bogobojni.

;)

Z jakiej paki mam mu oddawać pieniądze....Może odkłada na odrzutowiec tym razem?

Po to, aby z ambony mnie poniżał i zastraszył diabłem, że pójde do piekła, a nie do nieba. Za to umaralnianie mam mu płacić.

Fakt niektórzy tego potrzebują, nie zostali obdarzeni sumieniem i potrzebują takiego krzyża. Naprawdę.

Rydzyk to NAJLEPSZA wizytówka kościoła!!!

Tylko zastanawia mnie jedno....dlaczego papa przymyka oko i mu pobłaża......tu rodzi się jakaś teoria spiskowa ;) :P

A jak nie wiadomo o co chodzi....wiadomo, że o pieniądze....

A MOHEROWE BERETY to źródło.........póki co

Edytowany przez Ywa, 01 czerwiec 2015 - 08:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 08:25

@staszek "Rydzyk" z dużej litery, ale już "Polski"(kogo?, czego?, rzeczownik nazwa własna) nie koniecznie. Ot ;[  szacunek.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#852 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 09:38

Szacunku to mnie nie ucz bo sam go nie masz kto komu każe płacić na kościół nie ma takiego obowiązku a najwięcej krzyczą ci co nic nie dają po co ksiądz ma ich chować niech to robi zakład komunalny ale ludziom się wydaje że ksiądz wszystko musi najgorsi są Ci ze wsi co jakieś śmieszne studia pokończyli i jacy to oni tera wykształceni tylko pracy dla nich niema ( najlepiej w urzędzie) gardzą drugim człowiekiem  i tyle.

#853 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 10:01

Zgadza się Staszek...W 100% :)

Najgorsze są BIURWY....aż mnie mdli o samym pomyślunku, że ludzie mają tak niskie ambicje, żeby stołki grzać.......choć każdy dokładnie wie że połowę administracji należy wyrzucić. Po co komputery i cyfryzacja???....Chyba po to, żeby dzięki bazom danym urzędy mogły sie komunikowac i wymieniać informacjami....a nie, aby chodzić 20 razy z urzędu do urzędu............A pewnie w biurach siedzę na fb.

Fakt faktem, rodzina najważniejsza i przedkłada się dobro własnej rodzinki (zapewnienie im dobrej posadki państwowej) nad dobro społeczeństwa. OBRZYDLIWE!!

Szkoda słów....

P.S. piszesz: "po co ksiądz ma ich chować"......na szczęście nie dałam zrobić sobie prania mózgu i kontrolować się....WYBUDZIŁAM SIĘ z tego matrix.

Ok. możesz mnie "spalić na stosie"

Edytowany przez Ywa, 01 czerwiec 2015 - 10:10.

#854 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 13:40

Słuchaj dziecino jestem Polakiem, a Polska dla mnie zawsze będzie z dużej litery, tego wymaga szacunek do własnego kraju, jaki on by nie był.

Edytowany przez agromatik, 01 czerwiec 2015 - 13:40.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#855 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 01 czerwiec 2015 - 17:46

Jaka Polska? Ten kraj nad Wisłą? A może "ch.. , d... i kamieni kupa?  Zobaczcie kogo wybiera mieszanka narodowa bez korzeni.  Jeśli nie PO to Nowoczesna PL. . Wszystko jest dobrze , wystarczy zmienić nazwę i można łupić dalej. Może tego, albo tego , albo jeszcze innego. Też Was przepraszam za głupotę  polskiego społeczeństwa.

Załączone miniaturki

• 1606836_642926052435855_1244699886_n.jpg
  • 1450961_811111925617266_7559323541464397670_n.jpg
  • 10653358_735143519880774_1424308399227291019_n.jpg
  • 10983208_10203393673757650_1403258252395043505_n.jpg

#856 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 20:17

Kpiną z religii i nauk Chrystusa jest dla mnie Rydzyk, uznający Maybacha za odpowiedni środek lokomocji

czy mógłbyś napisać co masz na myśli?

#857 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 02 czerwiec 2015 - 07:30

Troche chyba temat odbiegł od celu , religia to każdego prywatna sprawa ,w Boga wierze i to pewnie bardziej niż niektórzy księża , ale kościół to maszynka do pieniędzy - kościół wymyślił człowiek , irytuja mnie zachowania "kapłanów" którzy chlają rozbijają auta a w nagrode od biskupa dostaje auto z kierowcą zeby nie jeżdził pijany i szumu nie robił ,

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#858 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 13:37

Wprowadziłabym testy psychologiczne dla tych, którzy wchodzą na stanowiska i stanowią  organ decyzyjny w rozporządzaniu pieniędzmi publicznymi. Pełniąc funkcję publiczne takie testy są jak najbardziej na miejscu, tak samo jak na policji czy w straży. Ładna prezencja w gajerku i wykształcenie zdecydowanie nie powinny być priorytetem, jeśli człowiek podatny jest na wpływy, manipulacje i pieniądz.

W społeczeństwie istnieją jednostki słabe, którym poznając smak pieniądza po prostu odbija..........(bez wyjątku NA wszystkich gałęziach taka zaraza istnieje).

TZW. "Rewolucjoniści" okrągłego stołu......otrzymawszy władze i pieniądz  oszaleli...przykleili się do stołków i ani rusz......maskują się i przeskakują z partii do partii lub zakładają nowe. To dopiero choroba........NIE MAJĄ HONORU!

Czy ktoś potrafi wymienić PRAWEGO CZŁOWIEKA w rządzie?

Edytowany przez Ywa, 02 czerwiec 2015 - 14:00.

#859 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 21:38

Chyba takiego niema Ywa ,dlatego możne komuna była lepsza ,ja jej juz nie pamiętam ale pokolenie moich rodziców na wsi ją chwalą może nie dla tego że był dobrobyt ,ale chociaż stabilizacja cenowa ,Ci co chcieli sie rozwijać  to to robili wie c niech mi nikt nie pisze o zacofaniu ,bo technologie na tamte czasy nie były zle  .a wracając do rządu to w komunie cały czas rządzili ci sami  niedopuszczając "przewrotowców " do władzy kradli  ale po trochu ,tak aby lud na to zarobił , a dziś jak się dzieje  co wybory to inna partia ,każdy zapewnia dobrobyt ale dla siebie niestety niby rządzą za grubą wypłatę o odprawach nie wspomnę ,a my na nich pracujemy tak długo aż zdrowie pozwoli ,jak się zachoruje to leczyć nie chcą bo limity wyczerpane ,paranoja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 22:32

dlatego ze nie pamietasz tak piszesz[choc 78 cos powinno zostac we wspomnieniach] nie stales w kolejce po chleb, nie miales kartek na mydlo i powidlo :P  :P  :P

z historia tez kiepsko-wladza co pare lat  sie zmieniala, a ze troche kradli[co tez nie jest prawda] bo nie bylo wiecej, a i tak wszystko mieli w specjalnych sklepach, samochody na talony, wczasy w bulgarii, zakupy w nrd, ale o tym nie pisali w internecie B)  wiec malo kto wiedzial. nie bylo wolnej telewizji i prasy wiec skad ludzie w pipidowce mieli wiedziec co sie dzieje w warszawie, a na dole partyjni kradli jak wszyscy wiec malo kto sie tym przejmowal.

buk, humor ,seks ,rokendrol.