Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11503 odpowiedzi na ten temat

#8221 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2828 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:19

sorki za ot. ale może będzie większy odezw.

http://www.agrofoto....-ecu/?p=1853914

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 12:15
  •  

#8222 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:25

Zerorki to bylo odniesienie do wypowiedzi Jacusia a wyszlo tak,ze to ja dozynkuje z % :(  Ach sie wkopalam ...ze teraz wybrnac z tego nie bedzie jak

#8223 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1372 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:28

No Ja tak zrozumiałem , ale spokojnie - już wybrnęłaś B) .

ZETOR TEAM

#8224 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 21:12

a tu zonk ja jestem abstynentem :D  :D  :D , a ostatnio bylem na dozynkach wojewodzkich gdy istnialo jeszcze wojewodztwo krakowskie a milosciwie nam panowal general jaruzelski-cos tak w 87 czy 88-juz nie pamietam dokladnie, gdzies tam mam dyplom rodzicow z wystawy plodow rolnych. B)  w przyszla niedziele beda jak zawsze gminne dozynki  ale ja takich spedow unikam jak ognia. zreszta u nas prawdziwych rolnikow w gminie[14 tys mieszkancow ]to by policzyl na palcach rak i nog...

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#8225 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 22:00

W mojej wsi i gminie tez coraz gorzej z rolnictwem. kazdy likwiduje i po wszystko do marketu biegaja, a z tych co wciaz ziemie uprawiaja sie smieja,ze to tylko dla tych co nie umieja sobie radzic, A przeciez wszystko jest dzieki rolnikom i naszej ciezkiej pracy.

#8226 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 05:28

A dlaczego piszesz że coraz gorzej? Z tego co opisałaś wychodzi na to że coraz lepiej powinno być - coraz mniej ludzi zajmuje się rolnictwem więc masz szansę powiększać areał i się rozwijać ponosząc mniejsze koszty.

Tam gdzie mam gospodarstwo (bo mieszkam w mieście) to może 10-15% mieszkańców zajmuje się rolnictwem , natomiast następne 40% to "działkowcy" do 5-8ha.

#8227 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 07:01

Przy obecnych cenach na płody rolne , spadek kosztów z tytułu wzrostu efektywności produkcji na większym areale, jest wielokrotnie mniejszy , jak wzrost kosztów z tytułu kosztów zwiększenia powierzchni gospodarstwa..

Co gorsze, wzrost efektywności , nie przekłada się w zaden sposób na zmniejszenie kosztów zakupu ziemi , natomiast prowadzi do zwiekszonej produkcji., którą coraz trudniej sprzedać za pieniądze odzwierciedlające koszty produkcji i należny zysk.

Niestety już dzisiaj da się zauważyć , zę jedynym zyskiem dla podstawowych upraw , staje się zgodnie z ideą UE , doplata .

Tyle że w Polsce wynegocjenowana do plonu 3 ton/ha i można uznać jako pewnik , że to się nie zmnieni.

Wobec czego produkując ekstensywnie 3 tony zboza , czesto mozna otrzymac identyczny zysk , jak z intensywnej produkcji 8 ton/ha .

Jeśli jeszcze doliczyć ryzyko uprawy dla produkcji inensywnej , oraz wpływ na ceny przy powszechnym stosowaniu takiej uprawy , katastrofa jest jak najbardziej realna.

Chyba ze ktoś wpadnie na pomysł , by zagospodarowac lawinę płynącego zboża 

#8228 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1480 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 11:11

a tu zonk ja jestem abstynentem :D  :D  :D , a ostatnio bylem na dozynkach wojewodzkich gdy istnialo jeszcze wojewodztwo krakowskie a milosciwie nam panowal general jaruzelski-cos tak w 87 czy 88-juz nie pamietam dokladnie, gdzies tam mam dyplom rodzicow z wystawy plodow rolnych. B)  w przyszla niedziele beda jak zawsze gminne dozynki  ale ja takich spedow unikam jak ognia. zreszta u nas prawdziwych rolnikow w gminie[14 tys mieszkancow ]to by policzyl na palcach rak i nog...

A to jeszcze pewnie czerwony krawat gdzieś tam w szafie trzymasz ;) :P :P

#8229 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 11:38

Tym czasem kolesiostwa w pise ciąg dalszy. Żona doradcy Dudy Agatowskiego dostała pracę w zarządzie PZU Życie. Kto mi powie, że pis rożni się czymś od po. Skok na kasę jest bez żadnej krempacji. Wraca po cichu Koryto +, rozdają sobie stołki i medale. Widzieliście tą żenadę jaka odbyła się w Janowie podczas aukcji? Słyszeliście tego durnia z ANR, który powiedział, że w sumie nic się nie stało, że Emirę sprzedano tak tanio bo jest stara i bezpłodna. Czy ci ludzie na łby poupadali? To tak jak by komuś sprzedać samochód i powiedzieć mu na skasowaniu forsy, że to nic nie wart złom. Z jednej strony szkoda mi z tej stadniny. Z drugiej cieszę się. Tam dookoła na pis głosowali. Teraz mają nauczkę i dobrą zmianę.

#8230 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 16 sierpień 2016 - 12:16

Ja bym coś na temat kolesiostwa i załatwiania pracy powiedział, lecz tajemnica zawodowa mnie obejmuje. Mogę jedynie powiedzieć, że jeden z ministrów, który wybrał się do stolicy z Opola ściągnął tam swoich kolegów (nie związanych z PIS) wraz z całymi rodzinami załatwiając pracę nie tylko kolegom, ale i ich żonom. W ramach podziękowania teraz osoby te muszą chodzić obowiązkowo na każdą paradę i demonstrację organizowaną przez PIS. Stąd teraz PIS chwali się dużymi frekwencjami, bo to są ich ludzie oraz ci, co im zawdzięczają pracę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8231 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 12:47

Staszek, nie krepuj się! Też chętnie się dowiem co jest brednią w jego postach

Nie ma argumentów konkretnych na to, by pokazać co jest brednią, więc robi to samo, co PIS...

Jakie nity  :blink: ? Antoni jeszcze o tym nie wie? Toz to upragniony dowód zamachu!

Oni wszyscy zgineli z głupoty Lecha i i jego swity ale "show must go on" bo ktoby pochował samobójcę na Wawelu?

Nie zastanawia cie ze przez ponad pół roku komisja nie znalazła dowodów zamachu?

Antoni po to ma swoją ekipę do wyjaśnienia tego zamachu, by legalnie nabić nowej komisji kieszeń. Prawda jest taka, jaką wszyscy znamy, wyprawę nie organizowała wtedy kancelaria premiera, lecz prezydenta, a to prezydent jest osobą decyzyjną na pokładzie.

Zabawnym dla mnie było też to, jak mówili, że nikogo z BOR-u tam nie było, a jednak niby byli. Tu, że ciała prezydenta nie dało się zidentyfikować, a jednak agenci BOR go zidentyfikowali i przykryli swoimi kurtkami.

Jest wiele sprzecznych informacji, których nikt nie wyjaśnił. Rozumiem, że byli i tacy, których identyfikacja była nie możliwa. Rozumiem, że chciano pogrążyć jedną osobę, ale przy okazji siebie wymyć, ale dlaczego nikt nie powie przy tej okazji i nikt z prokuratorów nawet jako hipotezy do wyjaśnienia nie podejmie, iż przed katastrofą Lech zabronił publicznych wystąpień Jarosławowi argumentując ten zakaz tym, że poparcie spada przez jego głupie gadanie?

Co do faktów, to zastanawiające jeszcze jest to, że na zdjęciach z miejsca katastrofy znajdują się też szczątki jakiegoś samolotu, które nie należą tupolewa.

Tyle czasu już minęło (6 lat) a dalej nie ma żadnych konkretów. Dlaczego? - bo ta sprawa nie może ujrzeć światła dziennego. To jest sprawa nie tylko polityczna, ale i międzynarodowa. Donald chciał sprowadzić samolot do kraju. Na ten temat z Putinem rozmawiali przez prawie godzinę. Do jakich wniosków doszli? Oficjalnie podano, że oddadzą wrak, jeżeli Polska zamknie dochodzenie i już do niego nie wróci.

Nieoficjalnie? - Putin do Donalda: Donald, masz słabą głowę do picia, a nie chcę, by o tobie pisali jak o Olku. A teraz do rzeczy. Jak chcecie ten samolot, to my wam go damy. Nawet go uruchomimy i nim przylecimy, a wraz z nim kilka bombek w gratisie na was zrzucimy i z Polski zrobimy znowu "Rasiję".

Teraz kolega Staszek może powiedzieć, że piszę brednie, lecz zanim tak powie, to niech odpowie mi na pytanie: "Dlaczego Jarek jeszcze nie dostał wraku samolotu, skoro to był jego priorytet?" Przecież to takie proste jest go odzyskać i tym pokazywał niekompetencje Tuska...

#8232 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 13:02

Hubertus zatrudnienie po zanjomosciach istnieje od wiekow,wiec nie ma roznicy kto i na jakie stanowisko.Tak bez polecenia to raczej ciezko o prace.

B3 Argo,  gorzej na wsiach,bo dawniej kazdy skrawek pola byl uprawiany,a teraz ziemia lezy odlogiem ludzie aby tylko doplaty wziac i coraz wiecej lasow sadza.Ci ktorzy maja duzy areal i konkretna produkcje/hodowle to stawiaja na rozwoj.Male gospodarstwa rezygnuja,bo slaba oplacalnosc a koszty nakladu duze.Ale tak zdrowo pomyslec to male gospodarstwo tez moze byc rozwojowe,ale miec dobry pomysl i checi i da sie wyzyc.Wiekszosc jednak idzie na latwizne i zgarnia doplaty i nic wiecej nie robi.

#8233 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 14:04

Ale tak zdrowo pomyslec to male gospodarstwo tez moze byc rozwojowe,ale miec dobry pomysl i checi i da sie wyzyc.Wiekszosc jednak idzie na latwizne i zgarnia doplaty i nic wiecej nie robi.

Ja zgarniam dopłaty i próbuję inwestować. Nie mniej jednak przy obecnych cenach zbóż i żywca, to się nie da wyżyć, dlatego pracuję zawodowo. Jak sobie policzysz koszt uprawy ziemi, materiał siewny, nawozy, opryski, koszt kombajnu i nie policzysz swojej robocizny, to wyjdzie na to, że 3 tony z hektara (i nie wiem, czy to jeszcze nie zaniżone) to są same koszty, a zysk to to, co masz powyżej. A jak tu wyciągnąć więcej z ziemi 6-stej klasy?

Duży zawsze mógł więcej. Jak oddaje po 200 świń miesięcznie, to może mieć zysk na jednej świni rzędu 5zł, lecz ja w takim przypadku nie miał bym co dzieciom dać jeść, bo nawet areały na to mi nie pozwalają, a ceny zbóż w skupie w tym roku, to naprawdę hańba i wstyd.

#8234 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 16 sierpień 2016 - 14:49

Ten medal dla 25-letniego farmaceuty to chyba za dostarczanie lekarstw Antkowi.

#8235 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 16:16

Pomoc farmaceutyczna została odznaczona a szef apteki dostał miejsce w zarządzie Polskiej Grupy zbrojeniowej, Zaiste zacna to apteka, kuźnia kadr można powiedzieć, albo "wykuwalnia" nowych elit.

#8236 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 16 sierpień 2016 - 16:37

Szczebel gminny to chyba największe kolesiostwo/powinowactwo. Taką urzędniczą patologię  prorodzinną powinno dusić się w zarodku. Aż słabo się robi. Planuję zbojkotować następne miejscowe wybory :ph34r: czyli złożyć wniosek o karencje dla takich zacnych osobników.

Edytowany przez Ywa, 16 sierpień 2016 - 16:37.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#8237 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 16:43

Teraz kolega Staszek może powiedzieć, że piszę brednie, lecz zanim tak powie, to niech odpowie mi na pytanie: "Dlaczego Jarek jeszcze nie dostał wraku samolotu, skoro to był jego priorytet?" Przecież to takie proste jest go odzyskać i tym pokazywał niekompetencje Tuska...

Staszek umie wytłumaczyć wszystko a jak nie to zamieści kilka  :D  :D  :D i wszystko będzie jasne.Jarosłąw odzyskałby wrak gdyby był premierem albo prezydentem a że nie jest to wrak jest nadal w Rosji. Antkowi też jest to na rękę bo można snuć domysły , przypuszczenia i mamić jełopstwo. Komisja ma robote a przede wszystkim pensję. 

Miała być też walka z biurokracją i tylko czekam aż zostenie stworzony specjalny urząd do zwalczania biurokracji w którym znajdzie zatrudnienie kilka tysiecy specjalistów z PIS :blink:

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#8238 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 20:11

Hubertus zatrudnienie po zanjomosciach istnieje od wiekow,wiec nie ma roznicy kto i na jakie stanowisko.Tak bez polecenia to raczej ciezko o prace.i.

Przecież teraz miało być inaczej. Miało być uczciwie, miała być dobra zmiana. PiS wytykał takie praktyki PO i PSL owi. A teraz co? Sami robią dokładnie to samo jak nie gorzej.

#8239 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 21:12

Bo to jest uczciwość wg. PIS i jest ona uczciwsza o tej nieuczciwej uczciwości PO i PSL. Ponadto jest ona patriotyczna i pierwszego sortu a nie tak jak poprzednia uczciwość - plugawa i fałszywa  :wacko:

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8240 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 21:37

Przecież teraz miało być inaczej. Miało być uczciwie, miała być dobra zmiana. PiS wytykał takie praktyki PO i PSL owi. A teraz co? Sami robią dokładnie to samo jak nie gorzej.

Jest innaczej,bo sporo osob z Ukrainy sie zatrudniaja i lepiej pracuja jak Polacy. Nawet i wlasne firy w Polsce otwieraja,by uczciwie pracowac a nie stac z piwem po gesem i czekac az ktos im da cos za darmo.