Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11642 odpowiedzi na ten temat

#8121 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 09:46

Czyli za rzadów PISu zasady wolnego rynku dotyczą rolników ale górników już nie? Do jakiego absurdu jeszcze się posuniesz by ich bronić? Od kiedy PIS sie taki wolnorynkowy zrobił? 

Napiszę ci jeszcze raz bo nie dotarło - moje koszty, plony, latyfundia ,uprawy i decyzje nic cie nie powinny obchodzić. Za rady dziękuję ale ośmiele się nie brać ich pod uwagę 

Kto sieje wiatr zbiera burzę - Niszczą grób Bieruta a za parę lat ktoś zabierze Lecha z Wawelu na komunalny i napisze  na nagobku "Prezydent RP, zginał tragicznie przez własną głupotę" Chciałbyś tego? Jak się wiara katolików z PIS ma do demolowania nagrobków? Chyba po śmierci jedynie Najwyższy ma prawo zmarłego osądzić  a żyjącym nic do tego.

Słabe porównanie Prezydent wybrany w wolnych wyborach a Bierut no żałosny jesteś ale ktoś komu brak racjonalnych argumentów chwyta się wszystkiego by udowodnić swoje racje :P :P :P B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 14:02
  •  

#8122 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 13:27

Najwyższego to za żywota Bierut miał głęboko gdzieś , podobnie jak wielu kapłanów nad którymi się pastwił , także zostawmy go w spokoju (nie myśl że twojego notabla Bieruta , chodzi o Najwyższego )

Co do napisu na grobie św . pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego , to widzę że kolega należy albo do tych którzy dostali SMS 5 min po jego śmierci , z danymi co się wydarzyło , albo należy do sekty pancernej brzozy.

@Ulman " Co sie takiego wydarzyło że na poczatku tygodnia mogli płacić 60 Pln/ tonie wiecej jak na końcu" 

Jeden z forumowiczów , temat lub dwa niżej , kpił z małorolnych i tych co zbierają 4 bądz 5 ton zboża z ha. Tezę o wspaniałej opłacalności udowadniał zaniżonymi kosztami uprawy i średnimi plonami na poziomie > 8t/ha. 

Ba nawet coś pisał o nawożeniu słomą .

Pewno ktoś z Ellewaru przeczytał te newsy , zauważajac jednocześnie parę zwojów wolnego gwintu . W związku z tym dokręcono mu śrubę , poprzez obniżkę ceny .

Szkoda ze rykoszetem oberwał się sąsiadom, ale trudno .

Ja tam nie chwaląc się plonami , a jedynie narzekając zdobyłem współczucie kupujących , którzy zapłacili mi za lichą pszeniczkę  630 zł/t , czyli o równe 150 zl więcej jak proponują gadułom , nie umiejącym trzymać języka za zębami.

Nie ma również zamiaru nikogo informować, że plon 60 ton ziemniaków /ha  uzyskuję dzięki nawożeniu zeszłorocznymi łęcinami i obornikowi z pod stonki która pasie się w owych ziemniakach . 

Dałeś przykład ze nie warto zbyt dużo gadać , a ja w przeciwieństwie do ciebie lubię uczyć się na czyichś błędach

Jak ty na wszystko masz wytłumaczenie - jak prawdziwy wiejski mądrala..... Wiem już że miałem układ z Elewarrem, teraz wiem że dostałem smsa od zabójców Lecha, i wierzę w pancerną brzozę. Brnimy dalej .....

O plonach w które nie wierzysz pisałem przed zniwami więc czemu Elewarr od początku nie wyszedł z takimi niskimi cenami?

Skoro nie miewasz plonów na 8 ton +  a "lichą pszeniczkę" to pewnie przez to że pojecie wartości nawozowej słomy jest ci obce. Poczytaj i może coś zrozumiesz https://nawozy.eu/wi...zowa-slomy.html

http://www.wrp.pl/za...ncji-odżywczych

Nie chwalac sie plonami chwalisz sie cenami więc nie uczysz się na błędach innych. Co do jednego się zgodzę - naprawdę wzbudzasz współczucie i to nie tylko wsród kupujących

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#8123 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 15:35

Łykając proste wiadomości można zyskać miano "wiejskiego głupka" . coś a,la pelikana

"Jednakże trzeba również pamiętać, że składniki które znajdują się w słomie zostały pobrane z gleby. Stąd też jej pozostawienie na polu nie wzbogaca nam gleby w składniki pokarmowe tylko w mniejszym stopniu ją zubaża, co ma bardzo duże znaczenie jeśli gleba jest wyczerpana, gdyż samym przyorywaniem słomy nie jesteśmy wstanie podnieść jej zasobności."

Link nie ma sensu , bo i tak nie ogarniesz.

#8124 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 15:36

195795_134448936623155_1048088_n.jpg

;) http://niezalezna.pl...sci-z-czerskiej

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#8125 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 15:58

myślę że linkowanie niezależnej nie świadczy zbyt dobrze o tobie. przecież wyborcza przy tym to księga prawdy. 

#8126 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 19:01

Łykając proste wiadomości można zyskać miano "wiejskiego głupka" . coś a,la pelikana

"Jednakże trzeba również pamiętać, że składniki które znajdują się w słomie zostały pobrane z gleby. Stąd też jej pozostawienie na polu nie wzbogaca nam gleby w składniki pokarmowe tylko w mniejszym stopniu ją zubaża, co ma bardzo duże znaczenie jeśli gleba jest wyczerpana, gdyż samym przyorywaniem słomy nie jesteśmy wstanie podnieść jej zasobności."

Link nie ma sensu , bo i tak nie ogarniesz.

Napisałem  -"Po pszenicy idzie 170kg N, 50-60 kg P i 70-90kg K. Słoma zostaje wiec potasu nie wywożę z pola" Nigdzie nie było powiedziane że słoma podnosi zawartość składników w glebie.

Kompromitujesz się i budzisz moje coraz większe współczucie bo pomysł że słoma wytworzona na polu i tam pozostawiona wzbogaca je, przeczy podstawowym prawom fizyki (prawo zachowania masy).Jest to tak oczywista oczywistość że taka teoria średnio rozgarniętemu rolnikowi nie uchodzi. Z drugiej strony jako zwolennik PIS możesz mieć takie pomysły bo wmawiaja wam że coś się bierze z niczego i w to uwierzyłeś jak widać. . 

@staszek, jak sie chce przywalić to zawsze kij się znajdzie. Kaczyńskiego nastepna władza może uznać za zdrajcę w nagrodę za podpisanie traktatu lizbońskiego. Prawda jest wzgledna co jako zwolennik PIS powinieneś to  wiedzieć najlepiej

Edytowany przez Ulman, 08 sierpień 2016 - 19:07.

#8127 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 20:07

Napisales buraku , jaki to zbawienny wpływ ma przyorywana słoma na plon twojej pszenicy , uprawianej po pszenicy i ze spadki plonu w monokulturze są rzędu kilkunastu procent w stosunku do uprawy po soii .

Takie bzdety możesz sprzedawać fanom twojego notabla -Bieruta.

Stanowisko , po strączkowych jest najlepszym dla pszenicy ,lepszym jak rzepak , po którym plonuje nizej.

Monokultura , to pewny ubytek rzędu min 20 % i więcej w stosunku do rownoległego plonu z najlepszych stanowisk .

Przyorana słoma , to niezłe i najtańsze żródło próchnicy , tyle że dla innych roslin niż zboże ,a w szczególności ozime wrażliwe na choroby przenoszone wraz z tym nawozem .

" Należy dodać, a zarazem przestrzec przed coroczną uprawą i wnoszeniem do gleby słomy zbóż, zwłaszcza pszennej i jęczmiennej, które stymulują rozwój chorób podsuszkowych. Poza tym wydzielane podczas rozkładu słomy związki fenolowe, mogą negatywnie oddziaływać na przebieg kiełkowania i rozrost systemu korzeniowego młodych siewek roślin następczych.

Twierdząc ze nie zrozumiesz , miałem rację .

A kitu nie kupię  kłamczuszku. 

Drobny klamczuszku.

Edytowany przez scoffer, 08 sierpień 2016 - 20:10.

#8128 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 20:37

Napisałem że po pszenicy mam max 500kg mniej jak po soi wiec nie jest to nawet kilkanaście procent tylko ok 6 przy moich plonach. Po pszenicy uprawiam inną odmiane jak po soi. Dodatkowo w monokulturze idzie poplon scierniskowy i może dzieki niemu jest tylko taki spadek. Twoje przekonanie że musi być spadek 20% mnie guzik obchodzi bo jako zwolennik PIS masz swój mikro swiat i ograniczone horyzonty. Uważasz że tak jak tobie upraw wychodzi to szczyt możliwości a jak ktoś ma lepsze rezultety to kłamie. Ucz sie chłopie to może zaczniesz być rolnikiem na poważnie!

#8129 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 21:03

Masz bardzo stara wersje gry 

Daj adres , wyśle ci ostatni wypust symulatora farmy , mojego 14 letniego syna .

Twierdzi on że błędy które powielasz , zostały w nim wyeliminowane .

A jesli nie wszystkie , to i tak trudniej będzie ci udowodnić kłamstwo.

Dalsza dyskusja nie ma sensu gdyż z  obawy ,że w przysłowiu " Nie dyskutuj z idiotą , bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu , a pózniej wykończy doświadczeniem " może być choć ziarnko prawdy , odcinam się od dalszej polemiki z tobą .

Zdrowie psychiczne jest dla mnie bezcenne.

#8130 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 21:24

Jako zwolennik Jarosława wogóle takowe posiadasz? 

Kłamstwa nie mozesz udowodnić a argumenty sie skończyły? 

Zapraszam na kresy w celu poszerzenia horyzontów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8131 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 21:29

scoffer troche za pozno sie o nie martwisz :P  :P  :P .

przypominam ci ze do niedawna wielbiles prl, a gomulke za tego fiata to chciales po nogach calowac-  on jest pochowany niedaleko bieruta i gdy nie to ze siedzial pare lat to mialby zaslugi rowne swojemu poprzednikowi..

poszerzyc horyzonty to mozna gdy sie patrzy w kolo a na kresach to chyba patrzenie na wschod - szczegolnie u ciebie- jest trudne, kurcze ja mieszkam w dolinie i w kolo mam gory B)

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#8132 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 06:33

@jacuś , ty sobie scofferem geby nie wycieraj.

Gówniane teksty jaki toczą się z twoich ust są nie do usuniecia.

W `związku z czym od pewnego czasu , zgodnie z przyslowiem "Nie ruszaj gówna , bo smierdzi " omijam cię szerokim łukiem ., jak pospolitego trolla.

#8133 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 12:23

Nie denerwujmy @jacusia ! Miejmy na uwadze jego problemy z mimowolnym wypróżnianiem się w sytuacjach stresowych !

Chłopaczyna się czymś przejmie , zbytnio się napnie i ... tragedia gotowa .

A po wszystkim ponownie szczegółowo opisze na AF przyczyny i skutki swej niezamierzonej defekacji .

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#8134 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 18:09

Wy obydwaj ze scofferem przeżywacie jakąś fascynację gów..,m? 

PIS umie od ciemnoty wyciagać kasę. Będą omamionym sprzedawać cegiełki na budowę pomnika smoleńskiego  ;)  Koledzy PISoholicy już nabyli?

#8135 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 18:43

Stocznia czy pomnik jest okazja. Podobno przeszkadzają im "Orliki". Te zbudowane nie będą remontowane ani modernizowane bo to samo złoooo. Ponoć ludzie tam biegają bez sensu za piłką a to mija się z obecną koncepcją uprawiania jakiegokolwiek sportu, albo ruszenia d*py z kanapy. 

Edytowany przez mirro, 09 sierpień 2016 - 18:46.

#8136 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 19:57

Wy obydwaj ze scofferem przeżywacie jakąś fascynację gów..,m? 

PIS umie od ciemnoty wyciagać kasę. Będą omamionym sprzedawać cegiełki na budowę pomnika smoleńskiego  ;)  Koledzy PISoholicy już nabyli?

No kiedyś sprzedawano cegiełki na budowę szkól które teraz są zamykane to może faktycznie lepiej pomnik postawić bo pomników nie trzeba ogrzewać i ludzi zatrudniać :P

#8137 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 20:05

Czyżby nie spodobał Ci się tak -tfu szlachetny pomysł ?

ZETOR TEAM

#8138 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 20:29

Staszkowi podoba sie wszystko co robi PIS nawet gdy wraca się do sprawdzonej w komunie sprzedaży cegiełek. Wydoją ciemnotę jak na prawdziwa sektę przystało

#8139 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 07:00

nikt nikomu nie karze kupować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8140 Share puma68

puma68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 07:54

Widzę, że na AF-ie dyskusja na całego, czy jest jeszcze miejsce w necie wolne od politycznej naparzanki i plucia na siebie??? Dziś "meganews", a jutro nikt o tym nie pamięta, a szary lud sobie do gardeł skacze...odrobina dystansu drodzy forumowicze