Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11642 odpowiedzi na ten temat

#8021 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 15:03

No jak wizyta Ojca Świętego to dla Ciebie tylko pokazówka to wspólczuję zobacz ilu młodych ludzi zjechało aby wziąć udział w tych uroczystościach a tu próbujecie wmówić że kościól wymiera B) ;) i pustoszeje B)

Staszek po raz kolejny pokazujesz, że guzik rozumiesz z tego co czytasz. To nie jest dla mnie pokazówka tylko dla ciebie. O czym sam piszesz. Bo tak ci pis mówi. Propaganda pisowska mówi o dumie by zagłuszyć słowa papieża. Ty możesz sobie być dumny nikt ci nie broni. Ale dla papieża ważniejsze jest byś ty czy każdy z nas, czy kler czy rząd zapamiętał co on powiedział i tego posłuchał. Niestety słowa papieża są dla rządu czy kleru nie wygodne. Więc lepiej mówić o dumie niż o sensie przekazu. Lepiej zrobić z tego widowisko na kształt meczu czy koncertu co to był, było ładnie i minęło. Niż skupić się na słowach. Bo co kler ma wcielać w życie słowa papieża o zbyt wysokich cenach za sakramenty? A może rząd ma wcielać słowa o miłosierdziu? Lepiej więc mówić o dumie.

@ela3225 co z tego, że cały świat zachwycony jest Polską. Za chwilę będzie zachwycony olimpiadą. Pisowi właśnie o to chodzi by wpierać wam do głów słowa o zachwycie i dumie i zagłuszać tym słowa przekazu papieża. Tu lewactwo nie ma nic do rzeczy. Bo prawica równie dobrze olewa słowa papieża jak lewica.

Podsumowując dumni możecie być nikt wam nie broni. Ale tu przede wszystkim chodzi o słowa papieża. Które pis wam gadką o dumie zagłusza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 14:06
  •  

#8022 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 16:16

Lewactwo ma to do tego wszystkiego, że dało wszystkim możliwość wyboru kim chce być w życiu. Dało socjal , powszechną edukację, opiekę zdrowotną. 

Spowodowało reformę rolną,oraz kilka innych plag które nawiedziły wieś.

To dzięki niemu nikt nie musi być parobkiem na pańskiej ziemi. A teraz możecie mnie opluć albo zastanowić się przez chwilę kogo opluwacie, bo na razie to rodziców i dziadków. Przypominam że żołnierze wyklęci walczyli z reformą rolną - to tak żeby uprzedzić kilka wpisów których się spodziewam. 

#8023 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 17:33

wizyta papieza sie przedluza-potezna burza przeszla, na szczescie telewizora mi nie spalilo, jak podczas ogladania pozegnania jp II parenascie lat temu. nawet troche udalo sie dzisiaj skosic.

stasiu-idioto-to chyba powinien byc twoj oficjalny tytul, krakowem rzadzi po jakbys nie wiedzial :D , w upalne lato to nawet szyny sie wybrzuszaja i niejeden tramwaj sie wykoleil.

opustoszal to krakow ze stalych mieszkancow, takie pustki to tylko w niedziele wczesnym porankiem, kiedys to wystarczylo polakow z poludnia zeby 1,5 mln sie zebralo na bloniach a teraz mlodzi z prawie calego swiata ,w tym i moja mlodziez sie wybrala.nawet  stara pojechala zegnac papieza B)  

dudusiowi sie juz znudzilo "kosciolkowanie" przeciez do wyborow daleko a pisuary pamiec maja bardzo krotka-widzieliscie jak telewizja pokazala go przez moment podczas  kazania, patrzyl po chmurach znudzony ale jego zona pilnie czytala tlumaczenie slow papieza - wiecej go nie pokazali, nie to co prezesa i brozke, co chwile byli na wizji.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#8024 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 18:13

No ale między mszami miał czas podpisać kolejny bubel prawny o TK. Pis po słowach papieża o miłosierdziu wziął się za lustrowanie 99 letniego powstańca. To pewnie z okazji rocznicy obchodów chcieli dziadkowi prezent zrobić. Normalnie żenada.

#8025 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:08

Widać żeś głuchy i słowa Papieża do Ciebie nie dotarły podobnie do Jacusia nie może się z tym pogodzić kapitalista za grosz :P :P :P

#8026 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:21

staszek skoro ty  nie głuchy , to nie będziesz egoistą i już szykujesz pomoc potrzebującym  :D  :D  :D

czy może już pomogłeś jak to twierdzi pisuar więc ciebie to nie dotyczy  

może te słowa o miłosierdziu to skierowane do  Niemców są ?  :D  :D  :D

mam nadzieję że nasz kler zauważył że całowanie'' wielkich panów ''po rękach to już prahistoria  ;)

Edytowany przez marko-kolo, 31 lipiec 2016 - 20:25.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#8027 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:26

A co Ty zrobiłeś aby pomóc potrzebującym bo z tego co pamiętam Ojciec Święty kierował swoje słowa do wszystkich ludzi? Ja tu tylko słyszę że ktoś wydaje Twoje pieniądze ;) :P :P

#8028 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:34

cały czas staram się ci pomóc ale nie dociera do ciebie bo zwykły  wiejski głupek z ciebie  ;)

zatrudniam czasem takich niedouków jak ty , więc mogę powiedzieć że pomagam  :D  :D  :D

Edytowany przez marko-kolo, 31 lipiec 2016 - 20:36.

#8029 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 21:23

jakoś przed wejściem do unii nie widziałem potrzeby posiadania gotówki 200zł, by jechać na zakupy, bo za 50zł wywoziłem z Reala albo Lidla cały kosz. Teraz jak masz 50zł w kieszeni, to możesz co najwyżej wybrać się po chleb do piekarni i kilka plasterków sera i kiełbasy na ten chleb. O większych zakupach nie ma mowy.

Bez obrazy, ale Ty naprawdę jesteś taki głupi żeby nie zrozumieć faktu, że przez 12 lat te 50 zł mogło stracić na wartości ?? 

Oczywiście, że poprzednia wyglądał od tej gorzej. W sumie to wyglądała i najlepsza robotę robiła Kwaśniewska. Jeździła za granicę reprezentowała Polskę. Na spotkaniu królowych i innych ważnych kobiet zrobiła furorę. Prowadziła fundacje, odwiedzała szpitale było ją widać. Pod kątem tej dyskusji o pensjach i emeryturach dla pierwszych dam to tylko jako tako ona na to zasłużyła. Od obecnej prezydentowej nawet Maria Kaczyńska udzielała się więcej w życiu publicznym.

No a w czym ma się obecnie dziś udzielać żona człowieka, który nawet głośniej nie może sobie pierdnąć bez zezwolenia Prezesa Jarka.

Widać żeś głuchy i słowa Papieża do Ciebie nie dotarły podobnie do Jacusia nie może się z tym pogodzić kapitalista za grosz :P :P :P

Te słowa w których Papież Franciszek krytykuje polski kler za branie grubej kasy za sakramenty ?? Do mnie dotarły, ciekawe tylko jak na to czarno

-sukienkowi.

#8030 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 21:51

i polecial-tylko bylo slychac jak dreamlainer "poszedl po garach" bo chmury nisko i zaslonily widok, obawiam sie ze z przeslania papieza niewiele lub calkiem nic nie zostanie, napisze wam jak dziwisz przesiadzie sie na vw-juz powinien byc na emeryturze, na pewno niedlugo odejdzie, wiec moze na stare lata sie  wroci w gory krowy pasc[on goral z deka nizinny].a tam w limuzynach opony cos szwankuja.......

chyba nie myslicie ze ojciec dyrektor czy prezes wszystkich polakow sie zmieni pod wplywem jakiegos prostaczka z dalekiego kraju ktory zostal papiezem-jak powiedzial klasyk-przez pomylke.

porownywanie 63 letnie matki pieciorga dzieci z 44 -letnia prawie dziewica, ktora oprocz studenckiej wpadki niewiele w zyciu"widziala"[maz ciagle w warszawie lub brukseli] to glupota przystojaca wylacznie pisowskiej holocie.zreszta jak na swoje lata wyglada kiepsko-stres i papierosy[obydwoje pala jak smoki] swoje robia,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8031 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 31 lipiec 2016 - 21:52

Przez kilka dni Polska byla w centrum uwagi. Zostala zorganizowana impreza religijna z dwumilionowym udzialem ludzi.Europa jest ogarnieta terroryzmem.Nie bylo zadnych duzych incydentow. Mozemy byc z tego dumni i wzorem dla swiata.Sluzby bezpieczenstwa w pelni wywiazaly sie z zabezpieczenia wizyty Papieza Franciszka.

#8032 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 06:39

Służby nie miały przecież nic do roboty, bo wszystko pewna pani załatwiła z św. JPII. 

#8033 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 07:08

Bez obrazy, ale Ty naprawdę jesteś taki głupi żeby nie zrozumieć faktu, że przez 12 lat te 50 zł mogło stracić na wartości ?? 

No a w czym ma się obecnie dziś udzielać żona człowieka, który nawet głośniej nie może sobie pierdnąć bez zezwolenia Prezesa Jarka.

Te słowa w których Papież Franciszek krytykuje polski kler za branie grubej kasy za sakramenty ?? Do mnie dotarły, ciekawe tylko jak na to czarno

-sukienkowi.

Zapmniałeś jeszcze dodać że mówił o pracy która pozwala na godne życie ale jakoś to pominołeś nie odnosił się on do polski księży tylko księży ogólnie jakbyś zapomniał podobnie do ludzi

cały czas staram się ci pomóc ale nie dociera do ciebie bo zwykły  wiejski głupek z ciebie  ;)

zatrudniam czasem takich niedouków jak ty , więc mogę powiedzieć że pomagam  :D  :D  :D

Nie musiałeś się przedstawiać wszyscy wiemy kim tu jesteś

#8034 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 01 sierpień 2016 - 08:35

Papież olał czekającą na pożegnanie władzę i tym pokazał co o niej sądzi. Jedynie PAD zdążył dobiec do pierścienia. Kabaret i żenada.

Ania porozmawiaj z tymi, którzy to ochraniali osobiście, a nie słuchaj Błaszczaka i sp. Porozmawiaj z miejscowymi, co wyprawia Dziwisz i sp. to się zdziwisz.. Propagandę zostaw na boku.

#8035 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 09:57

Nie widziałem żeby kogoś olał no ale Ty wiesz lepiej w końcu za to Ci płacą z iloma miejscowymi rozmawiałeś? :P :P :P

#8036 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 01 sierpień 2016 - 10:32

Jak byś czytał w całości moje posty, to byś wiedział o czym piszę. Skoro 50zł. straciło na wartości, to dlaczego rolnicy dalej mają ceny za swoje produkty sprzed "x" lat i u rolnika te ceny nie straciły na wartości, a w sklepach wciąż wszystko drożeje? Ja nie jestem głupi, tylko widzę co się dzieje. A jak ktoś jest nie dosyć, że ślepy, to i głupi, bo daje sobie robić pranie mózgu przez PIS-iorów i o. Tadeusza, to jego problem.

Odnośnie wizyty Ojca Świętego możemy być dumni na cały Świat jak dobrze wszystko było przygotowane B)  i nawet tramwaj się nie wykoleił no ale wiadomo fachowcy to robili nie co POprzednicy :P :P :P :rolleyes:

Tak, oczywiście. Założę się, że już nie będzie prędko zaproszony do Polski, a wszystko przez jego przesłania sprzeczne z przesłaniami PIS. Jak u nas był Benedykt XVI w maju 2006r., to była niby wizyta śladami JP II. Po tej wizycie długo była cisza o Benedykcie, aż po niespełna 2 latach w którychś mediach (nie podam w których i kto powiedział) usłyszałem: "bo myśmy się spodziewali, że jak będzie w Oświęcimiu, to Nas przeprosi..." - ja się pytam: "Za co?". Ale cóż, jest w Polsce pewna grupa ludzi, którzy jak słyszą "Niemiec", to dla niech jest to to samo, co "hitlerowiec".

EDIT:

Do kolegi Kaszlak79:

By przypomnieć Tobie o co biegało, to dołączam wcześniejszą korespondencję, bo widzę, że już się sam gubisz w tym, co piszesz:

Z tego co wyprodukowali z tą małą wzmianką, że ceny cały czas są takie same jak przed dopłatami a czasami i teraz mamy niższe, a w sklepie wciąż drożeje. Nie mówiąc już o usługach, jak kiedyś za wymłócenie hektara należało się 2 metry zboża, a teraz?

Jakoś przed "dopłatami" nie widzę ani jednego roku, w którym średnia cena pszenicy przekroczyłaby magiczne 60 zł/dt. Tutaj źródło http://www.anr.gov.p...c&groupId=24201 . W pamiętnym 2012 roku średnia cena skoczyła do ponad 90 zł/dt, jakoś wtedy nikt złego słowa nie mówił na dopłaty i UE a ludzie na forum mieli dylematy w stylu "lokalny handlarz oferuje mi 1000 zł/t, co robić, trzymać czy sprzedawać".

Co do roku 2012 - niby za rządzenia PO był ten skok, ale na pewno PIS załatwił nam podwyżkę, bo twoim zdaniem na pewno inaczej być nie mogło.

Rok temu za cenę paliwa i ceny w skupach winna była Kopacz, przed Kopacz winny był Tusk, a teraz nagle giełda się zrobiła winna? Jak minister rolnictwa pod ścianę był podstawiony, to i w skupach na krótko, ale zawsze się poprawiało. Nie mniej jednak nie prawdaż, że to trochę niesprawiedliwe, iż pieniądz traci na wartości w momencie, gdy idziemy na zakupy, ale jak sprzedajemy swoje produkty, to ciągle ten pieniądz (psi grosz) dla nas ma mieć dużą wartość?

Edytowany przez wdaniel, 01 sierpień 2016 - 11:15.

#8037 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 11:20

Staszek ja wiem, zę jedyne co tobie pozostało to zagłuszenie tego wszystkiego takimi tekstami. Papież mówił o miłosierdziu, pomocy blixniemu. A więc czymś na c pis i jego wyborcy wyraxnie nie mają ochoty. Popatrz co nawet tutaj wypisujesz ty i tobie podobni wyborcy pisu. A zobaczysz sam do kogo słowa papieża nie dotarły i nigdy nie dotrą.

Przez kilka dni Polska byla w centrum uwagi. Zostala zorganizowana impreza religijna z dwumilionowym udzialem ludzi.Europa jest ogarnieta terroryzmem.Nie bylo zadnych duzych incydentow. Mozemy byc z tego dumni i wzorem dla swiata.Sluzby bezpieczenstwa w pelni wywiazaly sie z zabezpieczenia wizyty Papieza Franciszka.

O tym właśnie pisałem wcześniej. Władza i kler dba, aby ta wizyta jak koncert czy inne tego typu wydarzenie postrzegana była jedynie pod kątem wizualnym. Było ładnie kolorowo, głośno. To wszystko ma zagłuszyć przekaz merytoryczny. Słowa papieża były dla nich nie wygodne. Więc podnoszą aspekt wizualny. Tak by ludzie przywiązali uwagę do wyglądu a nie przekazu. I to w dużej części na wyborców pisu zadziałało. Już kilku tutaj napisało, że było ładnie, kolorowo, głośno. Ale co powiedział papież nie napisał nikt.

Papież olał czekającą na pożegnanie władzę i tym pokazał co o niej sądzi. Jedynie PAD zdążył dobiec do pierścienia. Kabaret i żenada.

Ania porozmawiaj z tymi, którzy to ochraniali osobiście, a nie słuchaj Błaszczaka i sp. Porozmawiaj z miejscowymi, co wyprawia Dziwisz i sp. to się zdziwisz.. Propagandę zostaw na boku.

A co miał nie olać kobiety, która go oszukała. Szydło okłamała nawet papieża. Co sama przyznała w wywiadzie telewizyjnym wczoraj wieczorem.  Otóż powiedziała Klarenbachowi, że rozmawiała z papieżem miedzy innymi o uchodźcach.  Powiedziała w tej rozmowie papieżowi,, że w Polsce jest od około 800 tys do 1,2 mln uchodźców z Ukrainy. Którzy uciekli z terenów ogarniętych wojną. Którym Polska zapewnia mieszkania i utrzymanie oraz okazuje serce. Problem w tym, że to nie są uchodźcy z terenów wojny. Przynajmniej nie wszyscy. Bo jest wielu z zachodniej Ukrainy. Nikt nie wie ilu jest z terenów walk. To w ogóle nie są uchodźcy tylko emigranci ekonomiczni. Którzy sami sobie zapewniają w Polsce byt. To jest pracę i mieszkania. To tak jak by powiedzieć o 2 milionach polaków w GB, że są uchodźcami, że państwo Angielskie okazuje im serce zapewniając mieszkania i byt. Oni myślą, że papież nic nie wie nic nie rozumie. I mogą mu nakitowac jak komisji UE i on uwierzy.

#8038 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 11:34

gdzie był pan jarek , czyżby bał się wyjść z domu bo ochrona była zajęta ?   :D  :D  :D

przecież dla pisuaru Papież to obywatel obcego państwa  i on mówił do wszystkich tylko nie do nich

bo to przecież  ingerencja w nasze sprawy  a tu suweren rządzi i tyle  ;)

#8039 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 01 sierpień 2016 - 12:06

Zostala zorganizowana impreza religijna z dwumilionowym udzialem ludzi.Europa jest ogarnieta terroryzmem.Nie bylo zadnych duzych incydentow. Mozemy byc z tego dumni i wzorem dla swiata..

Ja zaraz powiedziałem, że nie będzie żadnych ataków, bo to jest logiczne, że zanim by ktoś zdążył pomyśleć, by zrobić atak, to karabinierzy i snajperzy na dachach nafaszerowali by go ołowiem, a wtedy by się pożegnał z dziewicami. Francja też była dumna, że podczas euro nic się nie wydarzyło i co? Jak spoczywali na laurach to się zaczęło działać.

gdzie był pan jarek , czyżby bał się wyjść z domu bo ochrona była zajęta ?   :D  :D  :D

Wczoraj na Mszy pod przewodnictwem Papieża widoczny co chwilę w kamerze TV TRWAM. Słuchałem trochę kazania, bo akurat wróciłem z kościoła, ale jak widziałem te mordy PIS-owskie, które wzrokiem by go najlepiej zabiły, to wolałem nie oglądać. Z tego, co słyszałem, to się nie dziwię, że tak patrzeli na niego jak komuniści na JP-II w 79r. To jedyne sensowne porównanie podobieństwa Franciszka do JP-II, czyli wyjazd do kraju i sprzeciwienie się pewnym poglądom ustroju panującemu w tym kraju. Oczywiście zaraz po odwiedzinach Oświęcimia, bo jak by go tam nie zaprowadzili pokazać, co Niemcy robili, to by się męczeńska Polska zawaliła. Niech najpierw sami walną się w pierś, co Polacy wyprawiali podczas wojny i jak mordowali, a po wyjęciu tej belki z oka swego niech pokazują drzazgę w oku bliźniego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8040 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:43

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Napisałam tylko swoje własne podsumowanie wizyty Papieża.Czepiacie sie właściwie chyba sami nie wiecie czego.
Grzybów za dużo zjedliscie i filmy sie wam zaczęły wyświetlać,czy z gwinta za dużo pociagacie.
Każdy ma prawo wyrażać swoja opinię i poglądy,lecz czy należy od razu spuszczac po kimś baty.