Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11400 odpowiedzi na ten temat

#7821 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 10:00

Są dwie metody robienia propagandy. Albo robi się jakąś logiczną narrację, albo zarzuca się ofiarę mnóstwem rozmaitych faktów mających ją emocjonalnie poruszyć :) , które to zbijają się w kupę i się ze sobą nie wiążą. Jakbyśmy wzięli jakiegoś kodomitę na przesłuchanie i zaczęli od początku wyjaśniać to mniej więcej mówiłby, że "ten prezydent to niewłaściwy prezydent!"

Uważasz że jak ktoś nie popiera obecnej władzy to automatycznie jest kodomita? Kto ci taka narracje narzucił?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 15:20
  •  

#7822 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 10:43

Prezydent jest właściwy , bo to prezydent tego kraju. Osoba piastująca ten urząd może być niewłaściwa z całym dobrodziejstwem jej wad i zalet, a także pojmowaniem swojej roli w strukturach tego kraju. Piszę tego kraju bo to również mój kraj i mam takie samo prawo, a może z pewnych powodów nawet większe, do oczekiwania iż osoba zajmująca to stanowisko stanie na wysokości zadania.

Przynależność partyjna grzmoci mnie totalnie, zaś zasłanianie się nią świadczy tylko o niedostatkach ............(jakich pozostawiam wykropkowane).

#7823 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 13:08

Uważasz że jak ktoś nie popiera obecnej władzy to automatycznie jest kodomita? Kto ci taka narracje narzucił?

No jak to kto Pis. Przecież sam pisze o zarzucaniu ofiary mnóstwem faktów. Pis wciąż wbija do głów swoim wyborcom, że kod to wróg i każdy kto nie popiera pisu to na pewno należy do kodu. Lub go popiera. Ewentualnie może należeć do po. W zależności czy kod czy po akurat bardziej krytykuje pis.

Są dwie metody robienia propagandy. Albo robi się jakąś logiczną narrację, albo zarzuca się ofiarę mnóstwem rozmaitych faktów mających ją emocjonalnie poruszyć :) , które to zbijają się w kupę i się ze sobą nie wiążą. Jakbyśmy wzięli jakiegoś kodomitę na przesłuchanie i zaczęli od początku wyjaśniać to mniej więcej mówiłby, że "ten prezydent to niewłaściwy prezydent!"

A to przesłuchiwałeś jakiegoś, czy tylko tak ci się uroiło? Ja tam z kodem nie mam nic wspólnego. Ale jak już to oni nie mówią, że to nie właściwy prezydent a co najwyżej, że postępuje nie właściwie. A to dwie różne rzeczy. Kod nie mówi, że wybory są sfałszowane. Jak Kaczyńśki swego czasu. Nie podważa ich legalności. A jedynie krytykuje nie które działania rządu czy prezydenta. A to chyba wolno. Więc o co wam chodzi?

Na początku lat 80 PRL wprowadziło przedpłaty na samochody i każdy chętny mógl wplaćic na 126 p , 125 p lub Poloneza.

W zależności od wielkości wpłaconej kwoty uczestniczyło się w losowaniu danego modelu z mozliwością zakupu w rożnych terminach .

Na Poloneza z oczywistych względów , było najmniej chętnych gdyż wylosowany w mojej rodzinie w roku 1984 kosztował dokladnie 1 mln 30 tyś złotych . Na 126 p matka czekała dłużej , bo i lista chętnych była dłuzsza , do roku 1987 .

Pamiętajmy jedna k ze chodzilo o czasy ponad 30 lat wczesniejsze , a zakup dotyczył nowych aut , zakupionych przez osoby  fizyczne bez udziału kredytu .

Zapytam z ciekawosci ilezto dzisiaj nowych aut , w dobie dobrobytu kupują rolnicy majacy 20-a nawet 50 ha.

Dziwne, że ty jako obrońca komuny nie rozumiesz. Jak komuna ludzi rżnęła i to jeszcze chwalisz. Przecież te przedpłaty były formą kredytowania przez wielu samochodu dla jednego. Państwo nie miało już pieniędzy na dotowanie produkcji w fabrykach. Bo kończyły się gierkowskie kredyty. To sprytnie wymyśliło, że to społeczeństwo sfinansuje. Wpłacało wielu kupowali nie liczni. Bo przecież wszyscy nie mogli wylosować a jeśli już to nie wiadomo kiedy np. po kilku latach. Mało tego przy odbiorze jeszcze trzeba było zapłacić. Coś kojarzę, że za te nie wykorzystane, nie wylosowane przedpłaty to jeszcze po 89 roku pieniądze zwracali. Czy tam dawali jakieś ulgi na zakup nowego auta.

Tyle razy było pisane, że państwo do tych produktów dokładało. Samochód kosztował mniej niż koszt jego produkcji. System był na tyle chory, że jeszcze używany na giełdzie był droższy niż nowy w fabryce. Niby to dla ludzi było dobre. Tylko na jak długo. System sam się posypał. Nie którzy widać do dziś tego nie rozumieją i wspominają z tęsknotą tą idyllę.

Ja się cieszę, że dzisiaj tego nie ma. Bo jak ktoś chce samochód to niech zapłaci ile on kosztuje. A nie żeby państwo z moich podatków komuś do samochodu dokładało. Tak samo jak chcę idę wybieram płacę i jadę. A nie jakieś przedpłaty losowania i czekanie parę lat.

Podsumowując za komuny państwo doiło wielu, aby wyprodukować samochód jednemu. Za który na koniec brało mniej niż kosztowała jego produkcja. Przedpłaty były formą zadłużania się państwa u obywateli.

Dzisiaj każdy chętny może kupić samochód za swoje lub na kredyt. Ale na jasnych zasadach. A nie kup przedpłatę a może kiedyś kupisz samochód.

Edytowany przez hubertuss, 17 lipiec 2016 - 13:24.

#7824 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 13:27

zagadka-jesli ojciec scoffera, w 69 ot tak sobie kupil nowy samochod to co robil rok wczesniej, do jakiej partii nalezal[i to nie jako podrzedny czlonek] , za donoszenie na kogo dostal przydzial- takie byly realia prl, zreszta dzisiejszy swiat niewiele sie rozni -pelno jest zaradkiewiczow i temu podobnych.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#7825 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 13:34

nie dziwota że tak teraz kwiczy jak koryto zgniło  :D

pewnie dostał przydział za aktywną działalność w terenie

pamiętam te czasy  jak przyłaziły  ''świnie partyjne '' namawiać  ojca do członkostwa  ;)

Edytowany przez marko-kolo, 17 lipiec 2016 - 13:37.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#7826 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 15:34

zagadka-jesli ojciec scoffera, w 69 ot tak sobie kupil nowy samochod to co robil rok wczesniej, do jakiej partii nalezal[i to nie jako podrzedny czlonek] , za donoszenie na kogo dostal przydzial- takie byly realia prl, zreszta dzisiejszy swiat niewiele sie rozni -pelno jest zaradkiewiczow i temu podobnych.

Co ty w du..e jeba..ny śmieciu możesz powiedzieć o moim ojcu i jakie masz do tego prawo.

Kim jestes obleśna gnido , że wystawiasz opinie o kimś kogo na oczy nie widziałeś. 

#7827 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 15:42

w roku 1969 , Fiat 125 był do kupienia od ręki . Mój ojciec kupił go za 180 tyś ówczesnych złotych z dzwignia zmiany biegów jeszcze przy kierownicy. . W następnym roku staniał do 160 tys .

Na początku lat 80 PRL wprowadziło przedpłaty na samochody i każdy chętny mógl wplaćic na 126 p , 125 p lub Poloneza.

W zależności od wielkości wpłaconej kwoty uczestniczyło się w losowaniu danego modelu z mozliwością zakupu w rożnych terminach .

Na Poloneza z oczywistych względów , było najmniej chętnych gdyż wylosowany w mojej rodzinie w roku 1984 kosztował dokladnie 1 mln 30 tyś złotych . Na 126 p matka czekała dłużej , bo i lista chętnych była dłuzsza , do roku 1987 .

Pamiętajmy jedna k ze chodzilo o czasy ponad 30 lat wczesniejsze , a zakup dotyczył nowych aut , zakupionych przez osoby  fizyczne bez udziału kredytu .

Zapytam z ciekawosci ilezto dzisiaj nowych aut , w dobie dobrobytu kupują rolnicy majacy 20-a nawet 50 ha.

Bo o ile mnie wzrok nie myli to na wsi rządzi używka rocznik 1996-2001 .

Auto było w tamtych czasach troszkę innym towarem , również w Niemczech.

Ale , wracając do fatalnej jakości towarów rodem z PRL , proponuję zapoznać się z cenami np . używanych wierteł lub  kluczy czy pilnikow z tamtego okresu .

Proponuję również zapoznać się z opinaimi o jakości częsci zamiennych produkowanych obecnie w państwie należącym do UE i porównanie ich do oryginalnych rodem z PRL .

Otacza nas jednorazowe gówno , będące najczęściej tandetą , w ładnym kolorowym opakowaniu .

Siekiera , nóż , gwozdzie , klucze  , części zamienne , łożyska  itd itp .robione z kartofla lub strugane z lipy stają się powszechne i nawet logo uznanej marki nie gwarantuje zakupu tandety .

I można przyjąc , owszem ,że spora część to chińszczyzna , jednak i rodzime produkty i zachodnioeuropejskie to już nie ta jakość co ta z poprzedniego wieku , nawet z PRL. 

Co do komuny , to w tamtychh czasach nowy dom na wsi , dach , ciągnik bądz ogrodzenie swiadczylo o pracowitosci i zamozności gospodarza .

Dzisiaj widzi się całą wioskę np .z kolektorami na dachu , dom w dom .  

Czy swiadczy to o tym ze wszyscy są jednakowo pracowici ?

Nie, winduje się cenę , robi dotację i kolektywizuje wioskę .

By kamrat producent lub importer , firma monterska szwagra ministra i zachodni bank udzielający pseudo kredytu mieli się dobrze .

I wszystko było by OK , gdyby dostęp był dla każdego .

Ale tak nie jest .

Dotacje podnoszą sztucznie cenę inwestycji , zwrot wydatków powoduje że jest oplacalna dla każdego mieszkańca , który miał szczęscie jako nieliczny uczestniczyć w przekręcie.

Natomiast ten, który chciał by zrobić to samodzielni bity jest w d*pę .

I bardzo proszę wskaż mi dziedzinę rolnictwa , poza zbieractwem runa leśnego i ryby-ślimaka winniczka , gdzie obecnie panuje kapitalizm i zasady wolnego rynku , na poziomie wyższym jak dla gospodarstw indywidualnych  za czasów PRL.

To te przedpłaty tak zachwalasz http://moto.wp.pl/ka...l?ticaid=117620 . Przecież to było jawne oszustwo, żeby przez 9 lat nie wydać komuś towaru, za który zapłacił. Od mojej narzeczonej dziadek w 1975 roku wpłacił CAŁĄ kwotę na Ursusa C 330, coś koło 100 tys. zł. Czekał na traktor 3 lata po to, żeby w 1978 dopłacić 15 tys., bo przez ten czas o tyle ten model podrożał. To uważasz za dobre rozwiązanie ?? Przecież to kradzież w majestacie prawa. Co do reszty posta, dziś mamy na rynku tandetę i markowe produkty, wybór należy do Ciebie.

Edytowany przez Kaszlak79, 17 lipiec 2016 - 15:49.

#7828 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 16:18

Właśnie o tym pisałem. To było chore rozwiązanie i chory system. Dzisiaj gdyby ktoś wpłacił przedpłatę i tyle lat czekał na samochód. To już ten model wycofali by z produkcji. A na pewno przeszedł by lifting. To było jak pisałem dojenie ludzi przez państwo.

W te zakupy od ręki tez nie chce mi się wierzyć. Za komuny nic nie było od ręki. Chyba, że płaciło się dolarami lub dostawało przydział. Przeważnie po znajomościach lub za zasługi na rzecz systemu. Zwykły rolnik, robotnik (może poza górnikiem) czy urzędnik niższego szczebla, nauczyciel itd. mógł pomarzyć o zakupie dużego fiata od ręki pod koniec lat 60 tych. Tym bardziej, że te fiaty wprowadzili do produkcji w 67.

#7829 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 16:24

scoffer-drzewo sadzi sie po owocach-wiec czytajac twoje posty mozna sobie wyrobic zdanie, typowo komunistyczna mentalnosc bije z twoich wypowiedzi

moj ojciec w 69 r  mogl kupic sobie kopaczke konna[mam  jeszcze papiery na nia] wiec wytlumacz mi  w jaki sposob twoj ojciec kupil auto i to za niebagatelna kwote,  jak dostal przydzial-pamietaj ze mam pare lat i znam doskonale realia prl . zapominasz ze w pzpr+zsl+sd bylo w najlepszych latach [czyli 70] ponad 4 mln,  ilu bylo donosicieli i tzw'aktywu robotniczego' to trudno policzyc bo akta  partyjniakow splonely a zostaly tylko opozycjonistow. byle chlop ze wsi, chocby mial pieniadze nie mogl sobie kupic auta- chyba jeszcze duzo nie wiesz...... znajdz sobie historie wice-marszalka terleckiego i jego ojca.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#7830 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 17:51

jacus , nie jestem takim kutasem jak ty , bym polemizował z tobą obrażajac twoja matkę lub ojca.

Jesteś dla mnie tym co koń pod brzuchem nosi i tyle na temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7831 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 18:30

otworzyłeś się chłopie nieopacznie żeby się popisać i się wydało 

teraz wiemy za czym tak tęsknisz i dlaczego  :D

było ale się skończyło i możesz co najwyżej jak ten murzyn ; 

:D  :D  :D  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#7832 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 20:42

http://www.bloomberg...power-in-poland

Patrzcie co ten KOD zrobił. Wmówił Zachodowi, że w Polsce Jarek rządzi a nie Szydło z Dudą.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#7833 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 21:12

Eeee tam, ten Bloomberg to napewno żyd jakiś co jest w zmowie z Sorosem. Mi to się wydaje że oni wszyscy są w zmowie razem z Putinem i masonami bo Jarosłąw zagraża ich interesom na całym świecie :blink:

#7834 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 07:10

http://www.bloomberg...power-in-poland

Patrzcie co ten KOD zrobił. Wmówił Zachodowi, że w Polsce Jarek rządzi a nie Szydło z Dudą.

KOD TVN Wyborcza pani Apelbau i wielu innych odstawionych od koryta

#7835 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 07:44

hubertuss, w 16 Lip 2016 - 13:17, powiedział:snapback.png

Im po prostu propaganda pisowska pokazuje pewne obrazki i tresuje jak małpy czy tam delfiny. Tak jak na przykładzie filmu z Magdalenki. Wszyscy oglądali i widzieli film, gdzie Lech pił wódkę i rozmawiał z innymi dookoła. Im pokazuje się fragmenty, gdzie inni piją. A Lech siedzi nie je nie pije nie mówi lub go po prostu nie widać.

Propagandysto więc podaj ten swój cały film (jeżeli takowy istnieje) oczywiście zródło ma być niezależne.Dobrze wiemy że takiego innego filmu który będzie pasował dla Lemingozy nie ma,lemingoza,musi siać swoją propagandę,tumanić ludzi.

Dlatego napisałem 

Alamo, w 17 Lip 2016 - 09:04, powiedział:snapback.png

Są dwie metody robienia propagandy. Albo robi się jakąś logiczną narrację, albo zarzuca się ofiarę mnóstwem rozmaitych faktów mających ją emocjonalnie poruszyć smile.png , które to zbijają się w kupę i się ze sobą nie wiążą. Jakbyśmy wzięli jakiegoś kodomitę na przesłuchanie i zaczęli od początku wyjaśniać to mniej więcej mówiłby, że "ten prezydent to niewłaściwy prezydent!"

Widziałem wywiady z kodomitami,uciekacie od kamer (jak wasz guru),albo tracicie poczucie logiki,jak "pisowski dziennikarz" ściśnie za język

Ja tam z kodem nie mam nic wspólnego. Ale jak już to oni nie mówią, że to nie właściwy prezydent a co najwyżej, że postępuje nie właściwie. A to dwie różne rzeczy. Kod nie mówi, że wybory są sfałszowane(...) A jedynie krytykuje nie które działania rządu czy prezydenta. A to chyba wolno. Więc o co wam chodzi?

Będziemy jak Hamas. Zrobimy tu majdan, jak w Kijowie, tylko bardziej krwawy. Miliony wyjdą na ulice i już z nich nie zejdą. A jeśli tych milionów będzie dwa, to sam Wałęsa obiecał, że wtedy łaskawie stanie na ich czele  W KODzie orkiestra jak na Titanicu-gra do końca,a najgłośniej gra sekcja dęta :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

#7836 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 08:32

Narracja PIS wyklucza samodzielne myslenie. Wszyscy nie zgadzający się z linia partii sa według niej zmanipulowani i zindoktrynowani przez PO, KOD TK lub inne blizej nieokreslone siły. W ten sposób wszystkich wrzuca sie do jednego wora włącznie z mniejszymi lub wiekszymi autorytetami. Zabieg taki pozwala PISowcom poczuć się lepszym sortem i zwalnia ich w ich mniemaniu od merytorycznej dyskusji na argumenty. Nie ma bowiem sensu dyskutować z kimkolwiek jesli wszyscy inni są oderwani od koryta, zmanipulowani i chca jedynie zguby ojczyzny a dobrej zmiany nie popierają. Swoja droga przypomina to radykalny islam - żyd , katolik czy ateista - wszystko to niewierni i trzeba ich niszczyć bo tak trzeba i koniec. 

#7837 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 18 lipiec 2016 - 11:10

A to przesłuchiwałeś jakiegoś, czy tylko tak ci się uroiło? Ja tam z kodem nie mam nic wspólnego. Ale jak już to oni nie mówią, że to nie właściwy prezydent a co najwyżej, że postępuje nie właściwie. A to dwie różne rzeczy. Kod nie mówi, że wybory są sfałszowane. Jak Kaczyńśki swego czasu. Nie podważa ich legalności. A jedynie krytykuje nie które działania rządu czy prezydenta.

Ja tam zwolennikiem nie jestem ani PIS-u, ani PO, ani KOD-u. Jednak zdaniem PIS wybory w Polsce nie były sfałszowane tylko 2 razy od czasów powojennych - wtedy, jak PIS wygrało :unsure:

scoffer-drzewo sadzi sie po owocach...... znajdz sobie historie wice-marszalka terleckiego i jego ojca.

Znajdź sobie historię ojca Kaczyńskiego, który również donosił i za donoszenie nawet pałac dostał. Wiecie dlaczego, jak z ruskim ktoś nie pije, to nie będzie rusek z nim gadał? Bo jak ktoś nie pije, to donosi - odnieście tę informację do Magdalenki i do tego, dlaczego kaczogęby nic z Ruskimi na + dla kraju nie zrobił

Bo to prawda... Jak ktoś ma inne zdanie niż kaczogęby, to nie jest z kaczogębym

Narracja PIS wyklucza samodzielne myslenie. Wszyscy nie zgadzający się z linia partii sa według niej zmanipulowani i zindoktrynowani przez PO, KOD TK lub inne blizej nieokreslone siły.

Jeszcze zapomniałeś o przynależności do gestapo

#7838 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 11:40

Zapomniałem jeszcze że jak ktoś ma inne zdanie to napewno jest  ruskim agentem. :P

#7839 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 20:28

KOD TVN Wyborcza pani Apelbau i wielu innych odstawionych od koryta

PiS niech się taki pewny nie czuje, następne wybory się odbędą a już raz też byli od koryta odstawieni. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7840 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 20:41

Ciekawe czy Martę Kaczyńską, która powiedziała, że z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego nie powinno być apelu Smoleńskiego też zaliczą do Kodu? Kolejna grupa nie chce apelu odczytywanego na uroczystościach o zupełnie innym temacie.

hubertuss, w 16 Lip 2016 - 13:17, powiedział:snapback.png

Propagandysto więc podaj ten swój cały film (jeżeli takowy istnieje) oczywiście zródło ma być niezależne.Dobrze wiemy że takiego innego filmu który będzie pasował dla Lemingozy nie ma,lemingoza,musi siać swoją propagandę,tumanić ludzi.

Źródło jest cały czas jedno. Archiwa Kiszczaka i filmy, na których dokumentowano spotkania w Magdalence na jego polecenie. Chociaż robiła to bezpieka na jego polecenie. Dla ciebie będą wiarygodne tylko kawałki, które puszcza ci pis. Pokazując, że Lech niby nie pił. Inni, którzy obejrzą całość zobaczą, że jednak pił wódkę.i rozmawiał z wszystkimi dookoła.