Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11734 odpowiedzi na ten temat

#7661 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 14:29

To co poszło na seks shopy i tym podobne to kropelka tego co weźmie ojciec biznesmen. Jurgiel dał na programy  o rolnictwie tv trwam 250 tys ot tak. Podczas gdy tvp tez pisowska produkuje dużo lepsze bez dodatkowych dopłat. MSZ dał 250 tys na pomoc rodzinom żydów, których wymordowano na wojnie. A to pewnie jeszcze nie koniec.

Te 4 ha poplonu łubinu wraz z ok 1 ha łubinu w czystym siewie , dają szansę na utrzymanie normy zazielenienia.

Przyjmując, że odniosłeś się do praktyki obszarów proekologicznych. To te twoje 5 ha przeznaczone na obszary proekologiczne. Jak sam piszesz daje ci szansę na utrzymanie normy zazielenienia czyli 5 % areału. Wychodzi więc, że musisz mieć około 100 ha. I ty chcesz mi wmówić, że rolnik posiadający 100 ha nie ma gdzie podziać dodatkowych 15 ton zboża? Wystarczy z byle garażu byle maszynę wyprowadzić i nawet do jesieni poczekać. Nie widzisz, że to wszystko się kupy nie trzyma. Co ze 100 ha też się nie mogłeś chlewka na dodatkowe 15 ton dorobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 19:30
  •  

#7662 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 14:36

poplon liczy się 4 ha x  O,3 

łubin 1 x 0,7 

pisał gdzieś wcześniej że ma 30 ha 

tylko ciekawe ile w tym prawdy ? 

Edytowany przez marko-kolo, 07 lipiec 2016 - 14:47.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#7663 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 14:42

To też daje duży areał ogólny jeśli liczyć pod kątem warunku obszarów proekologicznych (38 ha). Więc przechowanie dodatkowych 15 ton nie powinno być problemem. Nie wiem czy to prawda. Podany plon jęczmienia z ha i liczba ha nieco mu się rozjechały. No ale może brakujące 3 tony zostawił sobie na siew i przy tak dobrej cenie posieje 14 ha jęczmienia.

Nie ma co już ciągnąc tego wątku. Fakt pozo staje bezsprzeczny. Nikt nikogo nie zmusza do sprzedaży czy przechowania. Ale nie ma co pisać, że rolnik nie ma wpływu na cenę i jęczeć, że jest za niska. Każdy z nas może postarać się o trochę wyższą jeśli trochę pomyśli . Poza tym jest dobra zmiana, dobrobyt i przynajmniej wyznawcy PiSu powinni pisać, że ceny są wysokie.

Edytowany przez hubertuss, 07 lipiec 2016 - 14:59.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7664 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 15:38

Przyjmując, że odniosłeś się do praktyki obszarów proekologicznych. To te twoje 5 ha przeznaczone na obszary proekologiczne. Jak sam piszesz daje ci szansę na utrzymanie normy zazielenienia czyli 5 % areału. Wychodzi więc, że musisz mieć około 100 ha. I ty chcesz mi wmówić, że rolnik posiadający 100 ha nie ma gdzie podziać dodatkowych 15 ton zboża? Wystarczy z byle garażu byle maszynę wyprowadzić i nawet do jesieni poczekać. Nie widzisz, że to wszystko się kupy nie trzyma. Co ze 100 ha też się nie mogłeś chlewka na dodatkowe 15 ton dorobić?

Błagam . Przestań się kompromitować , nie znając norm .

A po za tym , potrzebuje plplon pod ziemniaki z uwagi że nie jestem cow-boyem i o obornik trudno .Staram się  rownież przekraczać zadane normy , bo zawsze można trafić przy kontroli na jakiegoś upierdliwego urzędnika-głąba  . coś a.la  hubertuss .

A czasem warto pomyśleć i zastanowic się, że być może działka miała ok 4 ha  i rolnik nie chcąc dzielić na skrawki , obsiał dla swiętego spokoju całość .

Ale by to zrobić trzeba miec IQ wyższe od kozy ,wiec z tym będzie kłopot.

Po za tym , wolnośc Tomku w swoim domku , a tobie chu do tego .

@hubertus "Podany plon jęczmienia z ha i liczba ha nieco mu się rozjechały."

Licz swoje plony ,  areały i pieniądze , a od moich się odpie.....dol , a rozjechać to ci się mogą pośladki po sprzedanym szpicu.

Edytowany przez scoffer, 07 lipiec 2016 - 15:44.

#7665 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 15:47

no patrz mało nie pękniesz  żeby te parę złotych dostać - jak sam niedawno pisałeś , toć to jałmużna dla takiego biznesmena 

a tu proszę jaka nadgorliwość żeby nie przetrzepali  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#7666 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 15:51

26384b74772c3e6egen.jpg

#7667 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 16:05

Oczywiście te 26 milionów dla Ojca Dyrektora "odszkodowania" wraz z odsetkami tylko przypadkiem się zbiegło z pierwszymi miesiącami władzy Jarosława Polskęzbaw I. To pikuś w porównaniu z niegospodarnością Ryżego Złodzieja. Brawo za obiektywizm  ;) .

Kaszlak79 - Co do Rydzyka i kasy dla niego moje zdanie na ten temat jest tożsame z Twoim .Poza tym  jestem za rozdziałem Państwa i Kościoła . Kościół i kler powinny utrzymywać się same z dobrowolnych datków wiernych . Jeśli kardynałowie i biskupi przesiądą się ze swych limuzyn i zacznę jeździć wzorem księdza Mateusza na rowerach , to moja wiara w Boga na pewno na tym nie ucierpi .

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#7668 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 16:16

No ale może brakujące 3 tony zostawił sobie na siew i przy tak dobrej cenie posieje 14 ha jęczmienia.

Wybacz , ale moje normy siewu jęczmienia ozimego są zupełnie inne .

Być może dlatego, że posiadam siewnik , konny bo konny , ale zawsze. 

Ustawiam go na h5 , uzyskując wysiew w ilości 140 kg/ha . 

W związku z tym ,3 tony starczą mi na 20 ha z ogonkiem .

Ty zaś , z uwagi na pogryzioną płachtę przez szczury , siejąc go z zastepczego prześcieradła przewieszonego przez ramię potrzebujesz zwiększyć normę wysiewu o 50 % . 

Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić by takie guru jak ty , było tak tępe , że nie wie jakie są normy wysiewu jęczmienia .

Wobec czego  napisz na priv , chętnie prześlę ci  miskę nawozową , byś zaoszczędził co nieco materiału siewnego 

#7669 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 16:31

Nie nakręcaj się tak. Co byś tu nie pisał to i tak jednego nie zmienisz. Faktu, że po prostu napisałeś bzdurę. Rolnik ma częściowy wpływ na cenę choćby przez moment sprzedaży. Jeśli zaś postanowiłeś sprzedać zaraz po żniwach. Nie narzekaj, że nie masz wpływu na cenę, która jest niska. Bo to bzdury. Po prostu tak wybrałeś.

PS szpica to możesz komuś w domu sprzedać.  Może ci ulży i ciśnienie zejdzie. Bo widzę ochota cię naszła, już drugi raz o tym piszesz. Wobec mnie takie teksty z twojej strony są naprawdę śmieszne.

Edytowany przez hubertuss, 07 lipiec 2016 - 16:33.

#7670 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 16:41

Patriotyczna dobra zmiana http://www.kresy.pl/...z-siebie-durnia

To są dopiero zaprzańcy i zdajcy! Swojemu ciemnemu elektoratowi może to wcisna  ale taki ćwok obraża inteligencje milionów polaków. Taka sama swołocz jak UPAińcy , jak to mówią ku..a   k..wie łba nie urwie.

Edytowany przez Ulman, 07 lipiec 2016 - 17:01.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7671 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 17:07

Kaszlak79 - Co do Rydzyka i kasy dla niego moje zdanie na ten temat jest tożsame z Twoim .Poza tym  jestem za rozdziałem Państwa i Kościoła . Kościół i kler powinny utrzymywać się same z dobrowolnych datków wiernych . Jeśli kardynałowie i biskupi przesiądą się ze swych limuzyn i zacznę jeździć wzorem księdza Mateusza na rowerach , to moja wiara w Boga na pewno na tym nie ucierpi .

No to w tej kwestii się zgadzamy, bo Ja nie popieram rozrzutności każdej władzy, pomimo że głosowałem na PO.

#7672 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 18:03

Na szczycie NATO będzie wystawa smoleńska   :blink: Brakiem taktu potwierdzamy naszą niepoczytalność.  PIS - Prymitywy I Schizofrenicy.

#7673 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 20:39

http://wiadomosci.on...itych-na/gv8h26

#7674 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 20:51

Na szczycie NATO będzie wystawa smoleńska   :blink: Brakiem taktu potwierdzamy naszą niepoczytalność.  PIS - Prymitywy I Schizofrenicy.

Sam Antoni Macierewicz "Smoleński" jest patronem. Teraz na serio Zachód zobaczy że z naszymi elitami coś jednak nie "teges" :wacko: .

#7675 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 20:53

Ciekawe czemu tak o tym cicho? PISowcy zdrajcy i szmaciarze w przeddzień szczytu NATO zapraszaja do sejmu Nadie Sawczenko , pseudo symbol złej Rosji która słuzyła w jednostce posługującej się symbolami OUN UPA.Rażimowa TV poświęca jej czas antenowy po 20 w TVPis Info podczas gdy dziś przed sejmem była manifestacja srodowisk chcacych godnego upamiętnienia ludobójstwa na Wołyniu. Mimo że posłowie od Kukiza proponowali przerwę w obradach by prezydium sejmu mogło wyjść do manifestantów to koalicja PO PIS odrzuciła ten pomysł w głosowaniu. O manifestacji w TVP rezimowej ani mru mru.. http://www.kresy.pl/...i-przeciw-video

Kukizowcy mają u mnie wielki PLUS. Patriotów po czynach sie poznaje a nie po deklaracjach

#7676 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 21:19

No to sobie PIS kopie ładną mogiłkę. Jak jeszcze ktoś się wku.wi i pokarze jak to na prawdę było ze snajperami na majdanie to gówno ochlapie wielu.

#7677 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 21:22

Oczywiście te 26 milionów dla Ojca Dyrektora "odszkodowania" wraz z odsetkami tylko przypadkiem się zbiegło z pierwszymi miesiącami władzy Jarosława Polskęzbaw I. To pikuś w porównaniu z niegospodarnością Ryżego Złodzieja. Brawo za obiektywizm  ;) .

Jeżeli warunki ku takiej inwestycji sprzyjają to niech budują. Co za różnica czy inwestorem jest Rydzyk czy Urban? Jednego jak i drugiego stać by pluskać się na Bora Bora, a nie w jakichś termach.

#7678 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 22:42

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Ulman

PISowcy zdrajcy i szmaciarze

sekta antypisa błyszczy

--------------------------------------------------

O wystawę smoleńską zapytany został sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

- Jest to polska wystawa i rozumiem bardzo dobrze, że jest to sprawa ważna dla Polski. Poinformowano nas o tej wystawie. Rozumiem, że jest to kwestia ważna dla Polaków, bo był to dramat narodowy - powiedział Stoltenberg na konferencji prasowej.

#7679 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 23:15

Odpowiedział jak na dyplomate przystało. Nazywa się to kurtuazją

Jak dasz radę to odnieś sie do całosci postu a nie do cytowanych 3 słów i może bedzie wiadomo o co ci chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7680 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 06:23

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Rozpoczął się szczyt Nato którego miało nie być :)