Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11823 odpowiedzi na ten temat

#7641 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 20:30

opowiedz nam jak to 100 lat temu chłopa zwali,  albo co to jest po twojemu żywność wysoko przetworzona :D  :D  :D  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 20:08
  •  

#7642 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 21:02

Co dzień "dobre" wiadomosci http://moto.onet.pl/...mochodow/n2kkkk

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#7643 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 21:54

Po drugie kto ci każe przechowywać te 15 ton w tak dużym silosie. Tutaj udowadniasz, żeś zarządca marny. Bo można dostosować zasiew do posiadanej powierzchni magazynowej. Tak aby zapewnić sobie możliwość przechowania wszystkiego a co za tym idzie maksymalne zwiększenia zysku po przez sprzedaż po korzystniejszych cenach. Lub skoro siejesz jakieś zboża, których masz kilkanaście ton to przez te kilkadziesiąt lat odkąd gospodarkę prowadzisz można było się postarać o powierzchnię magazynową na te kilkanaście ton. 

Gdybyś użył rozumu , zamiast głupkowatego zacietrzewienia , pomyślał byś zanim napiszesz następne głupoty.

Po pierwsze przy pewnym areale potrzebne jest zazielenienie .

Szkoda pola na sam łubin , który z konieczności siany jest odmianą gorzką , nie niszczona przez zwierzynę . 

Dlatego część zazielenienia to łubin , a pozostała poplon łubinu , właśnie po jęczmieniu , którego areał dopasowany jest do zazielenienia .

Te 4 ha poplonu łubinu wraz z ok 1 ha łubinu w czystym siewie , dają szansę na utrzymanie normy zazielenienia.

Powierzchnię magazynowa na kilkanaście ton to możesz sobie sprawić , u siebie w Koziej Wólce, adaptując szopę po zdechłej ostatnio kozie. W sam raz wejdą ci tam 3 lub 4 wozy konne z zakładkami .

A to wcale nie mało , pól twojego areału.

Do mnie niestety nikt nie chce przyjechać , po mniej jak ton 24 , a taka sprzedaż jaką ty uprawiasz nie jest w moim typie .

Szkoda worków , których dziwnie nie wliczasz do kalkulacji .

http://olx.pl/oferta...html#76ff6231d7

Edytowany przez scoffer, 06 lipiec 2016 - 21:55.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7644 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 22:29

za niskie ceny zboza jest odpowiedzialny rzad polski-taka wersja obowiazuje na tym portalu od 10 lat, wiec teraz pis na wsi bedzie mial prze.ebane, 

gdzie jest dudus ???? chyba nikt juz nie pamieta ze on jest jego "bohaterem".

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#7645 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 07:33

Tak tak @Scoffer teraz na zazielenienie zwalaj. Nie wiem ile ty masz ha ale od 10 do 30 wystarczą dwie uprawy. Powyżej 30 ha trzy.  Jak zwykle argumenty do bani, które łatwo odrzucić. No chyba, że po kilkudziesięciu latach w swojej Koziej Wólce tylko tego silosa się dorobiłeś. Ale jak napisałem ja ci nie karzę przechowywać. Tylko nie jęcz, że cena marna i nie pisz bzdur, że ie masz wpływu na jej wysokość. Bo jakiś tam wpływ każdy rolnik ma.

Dzisiaj w osławionym dobrobycie sprzedałem swieżo koszony jęczmien po cenie 470 zl netto za /t .

Przy plonie 45 q/ha aż boję sie bym nie oszalał z nadmiaru gotówki , ale co tam za 1 ha jęczmienia kupie sobie tonę fosforanu .

Chyba zesram się  z tego szczęścia prawa bycia rolnikime wspolnej gospodarki europejskie

Tak więc chciałeś pożalić się na dobrobyt notabene za rządów PiSu na który głosowałeś. A wyszło, żeś zarządca marny. Nie musiałeś sprzedawać po takiej cenie. Co zresztą praktycznie wszyscy dookoła przyznali.  Przeczytaj trzy ostatnie strony i zobaczysz, że wszyscy to samo piszą. Sprzedałeś to nie jęcz.

Kiedyś chwaliłeś 8 lat rządów PO pisząc, że możemy po nich chodzić z podniesiona głową. Teraz krytykujesz władze PiSu za dobroyt jaki ci stworzyły.. W głowie się miesza czy jakiś zakamuflowany wróg PiSu?

Edytowany przez hubertuss, 07 lipiec 2016 - 07:46.

#7646 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 07 lipiec 2016 - 08:02

to nie rząd ustala cene i nie rząd ma na nią wpływ dobrze o tym wiecie .mógłby tylko pomóc wprowadzając jakieś ograniczenia jnportu  z ukrainy

#7647 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 08:37

Oczywiście, że wiemy. Tylko nie którzy wiedzą wybiórczo. Jak rządziła PO to było jęczenie, że to rząd winny niskim cenom. Jak rządzi PiS to nie rząd ustala ceny. Z drugiej strony posłuchaj propagandy PiSu. Jak to np w kontekście Brexitu wtłacza się ludziom, że mogą wracać z Anglii bo u nas przez te pół roku takie zmiany zaszły na dobre, że hej.

@scoffer z tego co tu piszesz wychodzi, że masz około 20 ha. 4 ha jęczmienia plus 1 ha łubinu daje 25% potrzebnych do zazielenienia. Skoro napisałeś, że łubinem i jęczmieniem spełniasz wymóg zazielenienia to wychodzi na to, że pozostałe 15 ha to pszenica o której pisałeś. Gdyby były to dwa inne zboża nie musiał byś pisać, że jęczmień i łubin daje ci szansę na spełnienie wymogu zazieleniania.. Nie wiem może w twojej Koziej Wólce obsiewa się w myśl przysłowia, żyto po życie całe życie. Ja tam staram się zmieniać uprawy podobnie jak ludzie w mojej okolicy. Raz czy dwa zdarzyło mi się hektar po tym samym. Ale nie jest to moim głównym założeniem. W mojej Koziej Wólce każdy zmienia plon oprócz kukurydzy. Która lubi mono kulturę.

Nie wiem czy podajesz te liczby faktycznie, czy teoretycznie. Nie wiem czy znasz zasady zazieleniania czy nie. Ale jeśli faktycznie to ze swoimi 20 ha przy moich 15 stu możesz czuć się jak obszarnik. Niech ci będzie jeśli lepiej się z tym czujesz.

Wielu pewnie zapyta jakim cudem z tych 4 ha wyszło ci 15 ton jęczmienia skoro podajesz plon 4,5 tony z ha. Nawet zakładając, że zostawiłeś na siew. To jeszcze troszkę brakuje. No ale może w twojej Koziej Wólce dominuje jeszcze rolnictwo z cyklu kilka świnek, kilka krówek kilka kurek. A może za rok zasiejesz 10 ha jęczmienia. Pomimo, że cena spada?

Nie pytam już czy ta pszenica uprawiana rok po roku po sobie z tych pozostałych 15 ha mieści się w tym silosie czy nie. Ale widać jasno, że albo gubisz się w zeznaniach, albo żaden z ciebie gospodarz na jakiego tu się kreujesz.

Edytowany przez hubertuss, 07 lipiec 2016 - 09:00.

#7648 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 09:30

sklep jak sklep. Towar jak towar. Skoro tym handlują są ludzie, którzy tego potrzebują. jedne pójdzie do sex shopu drugi do sklepu z dewocjonaliami mamy wolność wyboru. 

http://niezalezna.pl...ucznych-penisow

-  W trakcie rządów PO – w latach 2008–2013 – za „innowacyjne gospodarczo” i godne unijnej pomocy uznano m.in. portal internetowy z horoskopami dla psów, serwis dla turystów-gejów, portal, na którym można utworzyć profil swojego kota, oraz stronę internetową o planowaniu podróży na Karaiby-

POstkomuniści  i KODofile na potęgę zaopatrują się w sex shopach tworzą horoskopy dla swoich psów .Udzielają się w serwisach dla turystów-gejów by zaplanować wspólną podróż na Karaiby .Oraz tworzą profile kotom  .Dzięki temu banda Donalda mogła się wykazać wysokim wykorzystaniem środków z UE . ;) BRAWO .

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#7649 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 09:31

Tak tak @Scoffer teraz na zazielenienie zwalaj. Nie wiem ile ty masz ha ale od 10 do 30 wystarczą dwie uprawy. Powyżej 30 ha trzy.  Jak zwykle argumenty do bani, które łatwo odrzucić. No chyba, że po kilkudziesięciu latach w swojej Koziej Wólce tylko tego silosa się dorobiłeś. Ale jak napisałem ja ci nie karzę przechowywać. Tylko nie jęcz, że cena marna i nie pisz bzdur, że ie masz wpływu na jej wysokość. Bo jakiś tam wpływ każdy rolnik ma.

Posłuchaj , koński prostacki łbie .

To o czym bredzisz to dewersyfikacja .

Ja pisałem o zazielenieniu , czego twoja skromna czaszka nie potrafi ogarnąć.

Więc , po przekroczeniu pewnego areału konieczne jest pozostawienie 5% powierzchni w ugorze . ewentualnie obsianie strączkowymi , lub parę innych myków , których i tak nie zrozumiesz.

A po za tym kim ty jesteś , meblu stajenny , ze będziesz mnie ekonomi uczył ?

Idz pouczaj sąsiadów , z pewnością docenią to soczystym kopniakiem wycelowanym prosto w twoje malutkie jadra.

#7650 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 09:52

dywersyfikacja jest częścią zazielenienia więc co tu mędrkujesz i robisz z siebie głupka

niestety takie'' wielkoobszarowe'' gospodarstwo jak twoje (30 ha ) jest skazane na niebyt przy produkcji roślinnej 

mało tego słabe zaplecze  i nawyki z poprzedniej epoki nie pomogą :D

powyzywaj sobie może ci ulży, ale niczego sobie nie dodasz  bo widać że prostactwo to twój sposób bycia 

Edytowany przez marko-kolo, 07 lipiec 2016 - 10:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7651 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 10:11

Nastepny wieszcz.

Po uja ci , kowboju zazielenienie w gospodarstwie np  14 ha ?

Jaki związek ma uprawa dwoch rodzajów roślin np zboża i rzepaku , lub trzech + kukurydza , z koniecznościa ugorowania lub utrzymania innych upraw proekologicznych  ?

P.S

Zazielenienie jest również częścią twojej i hubertussa wiedzy .

Edytowany przez scoffer, 07 lipiec 2016 - 10:18.

#7652 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 10:24

doucz się chłopie czegoś w końcu bo robisz się przykry 

w gospodarstwie 14 ha obowiązuje zazielenienie tak  jak w 30 ha 

tylko że na innych warunkach,  bo przy 14 ha masz obowiązek dywersyfikacji czyli dwie uprawy  i utrzymanie pow. TUZ jeśli takowa była deklarowana 

powyżej  15 ha dochodzi EFA  

związek ma taki że są to warunki dla  różnych  powierzchni które trzeba spełnić aby zaliczyć zazielenienie które to składa się z ;

dywersyfikacji 

EFA 

i utrzymanie pow TUZ 

zazielenienie obowiązuje powyżej 10 ha  i obejmuje wszystkich którzy przekraczają te 10 ha , tylko warunki do spełnienia zazielenienia są różne dla różnych powierzchni 

Do praktyk zazielenienia należą:

Dywersyfikacja upraw Jeżeli nie kwalifikujesz się do wyłączenia z tego obowiązku, a posiadasz w swoim gospodarstwie:

 co najmniej 10 ha gruntów ornych, będziesz musiał prowadzić minimum 2 różne uprawy, a powierzchnia uprawy głównej nie może przekraczać 75% gruntów ornych,  powyżej 30 ha gruntów ornych będziesz musiał prowadzić co najmniej 3 różne uprawy, przy czym uprawa główna nie może zajmować więcej niż 75% gruntów ornych, a dwie uprawy główne łącznie nie mogą zajmować więcej niż 95% gruntów ornych.

Obszary proekologiczne Jeżeli nie kwalifikujesz się do wyłączenia z tego obowiązku, a posiadasz w swoim gospodarstwie więcej niż 15 ha gruntów ornych, będziesz zobowiązany do przeznaczenia co najmniej 5% gruntów ornych w gospodarstwie na obszary proekologiczne.  Trwałe użytki zielone Jeżeli posiadasz wyznaczone trwałe użytki zielone, położone na obszarach Natura 2000, obowiązuje Cię zakaz ich przekształcania, w tym zaorywania, gdyż są to trwałe użytki zielone cenne przyrodniczo. Jeśli posiadasz trwałe użytki zielone, które nie są cenne przyrodniczo, wówczas obowiązuje Cię zakaz ich przekształcania, w tym zaorywania, ale tylko wtedy, gdy stosunek trwałych użytków zielonych do wszystkich użytków rolnych w danym roku dla całego kraju zmniejszy się o więcej niż 5% w odniesieniu do wskaźnika referencyjnego, ustalonego w roku 2015.

jeśli nie rozumiesz to jaśniej nie potrafię..wybacz  :D

radze więcej czytać a mniej bluzgać ;)  

Edytowany przez marko-kolo, 07 lipiec 2016 - 10:40.

#7653 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 10:40

Chyba się nie rozumiemy
Czy  kowboj zauważył ze pisałem w poprzednim poście o łubinie i poplonach . A te drugie nie są częscia dywersyfikacji .

A co do trwałych uzytków zielonych , to nigdy nie bylem kowbojem , w związku z tym takowych nie posiadam.

Edytowany przez scoffer, 07 lipiec 2016 - 10:41.

#7654 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 10:44

przestań bo robisz się żałosny 

akurat w dopłatach mnie nie zagniesz bo  robię sam wniosek  i poczytałem co trzeba 

#7655 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 11:28

No to mi zaimponowałes. Sam wypełniasz wniosek i umiesz czytać.

Pozostało tylko nauczyć się pisać pewne wyrazy np "zboże" i inteligent pełną gębą .

#7656 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 13:10

nie uważam się za żadnego inteligenta  

pisze o faktach i razi mnie brak logiki i składu takich filozofów jak ty 

bzdury jakie tu zmyślasz łatwo obnażyć i nie potrzeba żadnej wielkiej inteligencji do tego 

próbujesz jak pisałem wcześniej filozofować a widać że mylisz podstawowe pojęcia i fakty i dlatego nie wychodzi  :D

#7657 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 13:45

I bardzo dobrze.

Brak elementarnej znajomości ortografii przy pisaniu nazwy podstawowego produktu polskiego rolnictwa  jakim jest zboże , wyklucza inteligencję.

#7658 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 13:50

@Scoffer nie wiem co cię tak zbulwersowało? Czy to, że napisałem, że kiedyś chwaliłeś 8 lat rządów PO pisząc, że po tych rządach możemy chodzić z podniesioną głową a teraz ganisz dobrobyt jaki ci zafundował PiS? Czy może to, że jednak jesteś marnym ekonomistą na poziomie jak sam piszesz mebla stajennego.?  Bo każdy  średnio rozgarnięty wie, że rolnik ma po części wpływ na cenę za jaką sprzedaje. A ty jęczysz, że cena mała i nie masz na nią wpływu.

Prostactwo i wyzwiska to twój stały poziom. raz nawet zrobiłeś mi z tego zarzut, że jestem w tym temacie mało innowacyjny i korzystam z tego co ty wymyśliłeś. No coż każdy wymyśla to co umie. Może dla ciebie to powód do dumy. Jak korzystam ewentualnie z twoich w ramach odpowiedzi.

Ale wracając do tematu zazieleniania

http://www.arimr.gov..._przewodnik.pdf

O ile ja pisałem o zazielenianiu prawdę. Bo nie zaznaczyłeś do którego punktu się odnosisz. A dywersyfikacja jest częścią zazieleniania. O tyle ty pytając marko po uja zazielenianie na 14 ha przejawiasz kompletny brak wiedzy w tym temacie. Nie zaznaczyłeś pisząc o łubinie o którą zasadę ci chodzi. Więc równie dobrze możesz sam sobie nawymyślać. A jeśli masz więcej ha to widać, żeś marny ekonomista i po tych kilkudziesięciu latach na gospodarce. W swojej Koziej Wólce nawet się miejsca na te 15 ton nie dorobiłeś. Koza jeszcze nie zdechła i chlewka nie zwolniła?

Podsumowując dywersyfikacja jest częścią zazieleniania. Więc nie pisz bzdur. Ekonomi uczyć nie mam cię zamiaru bo wykazujesz spore braki i zero perspektyw na naukę. Ciebie uczyła komuna i to widać. Wtedy faktycznie nie miałeś wpływu na cenę i dalej myślisz, że tak jest.

Co do wyzwisk koński łbie z małymi jądrami. To po ich poziomie widać wyraźnie, że mam rację i to cie boli. A z czysto psychologicznego punktu widzenia widać, że przypisujesz mi to co powoduje u ciebie frustrację. By podnieść się na duchu, że inni też tak mają.

Edytowany przez hubertuss, 07 lipiec 2016 - 13:54.

#7659 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 13:56

znawca ortografii się znalazł   ;)

pisze jakieś wypociny bez sensu i składu , literówki i pozjadane litery że oczy bolą  :D  :D  :D

widać jak boli bo okazało się kolejny raz że strzał w kolano z tymi '''wielkimi mądrościami '' 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7660 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 14:06

http://niezalezna.pl...ucznych-penisow

-  W trakcie rządów PO – w latach 2008–2013 – za „innowacyjne gospodarczo” i godne unijnej pomocy uznano m.in. portal internetowy z horoskopami dla psów, serwis dla turystów-gejów, portal, na którym można utworzyć profil swojego kota, oraz stronę internetową o planowaniu podróży na Karaiby-

POstkomuniści  i KODofile na potęgę zaopatrują się w sex shopach tworzą horoskopy dla swoich psów .Udzielają się w serwisach dla turystów-gejów by zaplanować wspólną podróż na Karaiby .Oraz tworzą profile kotom  .Dzięki temu banda Donalda mogła się wykazać wysokim wykorzystaniem środków z UE . ;) BRAWO .

Oczywiście te 26 milionów dla Ojca Dyrektora "odszkodowania" wraz z odsetkami tylko przypadkiem się zbiegło z pierwszymi miesiącami władzy Jarosława Polskęzbaw I. To pikuś w porównaniu z niegospodarnością Ryżego Złodzieja. Brawo za obiektywizm  ;) .