nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

wdaniel    52

Minister  30-40  to Premier  i   Prezydent  ile  100-200  tyś . miesięcznie

Jak dla mnie, to niech zarabiają i więcej. Ale te ich zarobki niech przyniosą konkretne efekty. Jak nie przyniosą efektów - rozliczyć, niech oddadzą wszystko i do pracy w kopalni albo kamieniołomach.

 

No też bym tyle chciał za zażądzanie czyjąś kasą :P :P

Nie chciało się do szkoły nosić teczki, to teraz trzeba na pole wywozić beczki B) również i cudzych odchodów :D . A tak na poważnie - jak odpowiadasz za swoje, to pół biedy. Jak masz odpowiadać za cudze, to masz dużo większą odpowiedzialność, więc jestem za tym, by dobrze zarabiali.

Też pracuję na etacie i dlaczego mój pracodawca (prywaciarz przez PIS-owców nazywany złodziejem, bo w końcu jak ktoś się czegoś dorobił, to musi być złodziejem) płaci mi grubo ponad najniższą krajową. Dlaczego? Bo się wyuczyłem, piastuję u niego stanowisko kontrolno - doradcze i wie, że od tego jakie będą moje efekty pracy zależy również i jego firma. Dla zwykłych pracowników jestem ośmio- godzinnym darmozjadem, ale ja im nie broniłem się uczyć, by po firmie teraz chodzić zamiast w garniturku - w brudnych ciuchach.

Kolejna sprawa - jak ludzie dobrze zarabiają, to im się nawet kraść nie opłaca, bo jak wyleci z pracy, to więcej straci niż zyskał (jak pomyślisz, to zrozumiesz...)

 

przeciętny wyborca pisu jest gorzej wykształcony. To forum potwierdza tylko tę statystykę. A sami wyborcy pisu uparcie to tutaj udowadniają.

Nie liczy się papierek, lecz to, co kto sobą reprezentuje. Tu nie widzisz kto jak jest wykształcony (za ile świń i byków papierki sobie załatwił) ale co sobą reprezentuje. Siać, to wszyscy sieją, ale przed tym sianiem nie potrafią przesiać ziarna prawdy od fałszu.

 

Dobra zmiana przyśpieszyła wypłaty czemu o tym nie piszecie??Jak ich poprzednicy w ubiegły roku zawaili to na PiS nie zostawialiście suchej nitki i co można było? B) Brawo PiS :)

Kto przyspiesza? - Za PO zawsze na koncie miałem w październiku ONW, a w grudniu - najpóźniej początek stycznia resztę.

Kto zawalił w ubiegłym roku? - wmawiają ci, że PO, to odpowiedz sobie i przy okazji nam wszystkim na pytania:

- czym zawalili?

- kto wywalił  cały zarząd ARiMR i osadził nowymi nie potrafiącymi rozróżnić jęczmienia od pszenicy i pługa od bron? 

- kto zabrał wszystkie pieniądze z powiatowych do Warszawy i ustalił zasady, że Warszawa będzie wszystko sprawdzać, następnie do powiatowych wysyłać informację, że jest ok, powiatowy tylko zatwierdza i warszawa wypłaca?

- i na sam koniec: dlaczego nie wypłacono jeszcze sporej ilości osób wszystkiego w 100% tego, co było deklarowane?

Z jednym się zgodzę: Brawo PIS, bo każdy z dotychczasowych przywódców chciał tych pieniędzy uszczknąć, (nawet i były zamiary opodatkowania) a dopiero po 11-stu latach tylko PIS-owi się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Kto przyspiesza? - Za PO zawsze na koncie miałem w październiku ONW, a w grudniu - najpóźniej początek stycznia resztę.

Kto zawalił w ubiegłym roku? - wmawiają ci, że PO, to odpowiedz sobie i przy okazji nam wszystkim na pytania:

- czym zawalili?

- kto wywalił  cały zarząd ARiMR i osadził nowymi nie potrafiącymi rozróżnić jęczmienia od pszenicy i pługa od bron? 

- kto zabrał wszystkie pieniądze z powiatowych do Warszawy i ustalił zasady, że Warszawa będzie wszystko sprawdzać, następnie do powiatowych wysyłać informację, że jest ok, powiatowy tylko zatwierdza i warszawa wypłaca?

- i na sam koniec: dlaczego nie wypłacono jeszcze sporej ilości osób wszystkiego w 100% tego, co było deklarowane?

Z jednym się zgodzę: Brawo PIS, bo każdy z dotychczasowych przywódców chciał tych pieniędzy uszczknąć, (nawet i były zamiary opodatkowania) a dopiero po 11-stu latach tylko PIS-owi się udało.

 

-W ubiegłym  roku  tylko  Po-PSL  przyspieszyło  w ramach kiełbasy  wyborczej  30% zaliczki  teraz  70%  nigdy wcześniej nie było  to  realizowane.

-  Ile  masz  ha  że  ci  w Grudniu  płacili   bo w Grudniu za czasów  PO-PSL  płacili tylko tym  co  mieli nie więcej  jak bodajże  2 tyś  Euro    Reszta  od 1 stycznia.

-Wywalili cały  zarząd  bo  zawalił  sprawę  z systemem który  nie działał i było  nie możliwe  wypłata  dopłat  bezpośrednich.

-Głupoty  piszesz  Biura powiatowe wystawiają  Decyzję   a  płatność  zawsze  dokonywała  warszawa  nie pisz bzdur  jak nie wiesz  nie  raz  nie dwa  w  Temacie  Dopłaty  bezpośrednie  był  Podawany  numer  do  warszawy  w celu  sprawdzenia  realizacji swojego  wniosku  także  głupoty piszesz

- Czego  nie  wypłacili w 100%  ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dla mnie, to niech zarabiają i więcej. Ale te ich zarobki niech przyniosą konkretne efekty. Jak nie przyniosą efektów - rozliczyć, niech oddadzą wszystko i do pracy w kopalni albo kamieniołomach.

 

Nie chciało się do szkoły nosić teczki, to teraz trzeba na pole wywozić beczki B) również i cudzych odchodów :D . A tak na poważnie - jak odpowiadasz za swoje, to pół biedy. Jak masz odpowiadać za cudze, to masz dużo większą odpowiedzialność, więc jestem za tym, by dobrze zarabiali.

Też pracuję na etacie i dlaczego mój pracodawca (prywaciarz przez PIS-owców nazywany złodziejem, bo w końcu jak ktoś się czegoś dorobił, to musi być złodziejem) płaci mi grubo ponad najniższą krajową. Dlaczego? Bo się wyuczyłem, piastuję u niego stanowisko kontrolno - doradcze i wie, że od tego jakie będą moje efekty pracy zależy również i jego firma. Dla zwykłych pracowników jestem ośmio- godzinnym darmozjadem, ale ja im nie broniłem się uczyć, by po firmie teraz chodzić zamiast w garniturku - w brudnych ciuchach.

Kolejna sprawa - jak ludzie dobrze zarabiają, to im się nawet kraść nie opłaca, bo jak wyleci z pracy, to więcej straci niż zyskał (jak pomyślisz, to zrozumiesz...)

 

Nie liczy się papierek, lecz to, co kto sobą reprezentuje. Tu nie widzisz kto jak jest wykształcony (za ile świń i byków papierki sobie załatwił) ale co sobą reprezentuje. Siać, to wszyscy sieją, ale przed tym sianiem nie potrafią przesiać ziarna prawdy od fałszu.

 

Kto przyspiesza? - Za PO zawsze na koncie miałem w październiku ONW, a w grudniu - najpóźniej początek stycznia resztę.

Kto zawalił w ubiegłym roku? - wmawiają ci, że PO, to odpowiedz sobie i przy okazji nam wszystkim na pytania:

- czym zawalili?

- kto wywalił  cały zarząd ARiMR i osadził nowymi nie potrafiącymi rozróżnić jęczmienia od pszenicy i pługa od bron? 

- kto zabrał wszystkie pieniądze z powiatowych do Warszawy i ustalił zasady, że Warszawa będzie wszystko sprawdzać, następnie do powiatowych wysyłać informację, że jest ok, powiatowy tylko zatwierdza i warszawa wypłaca?

- i na sam koniec: dlaczego nie wypłacono jeszcze sporej ilości osób wszystkiego w 100% tego, co było deklarowane?

Z jednym się zgodzę: Brawo PIS, bo każdy z dotychczasowych przywódców chciał tych pieniędzy uszczknąć, (nawet i były zamiary opodatkowania) a dopiero po 11-stu latach tylko PIS-owi się udało.

 

Oczywiście że poprzedni rząd doskonale zdajesz sobie z tego sprawę rozróżnianie pługa od bron akurat do naliczania dopłat nie jest potrzebne jeśli komuś za ubiegły rok nie wypłacono na pewno były niezgodności i system na to nie powalał zwróć uwagę że teraz wypłacają nawet tym ktorzy mieli kontrolę poprzednicy nadużywali tego przepisu by nie wypłacać dopłat o jakim obniżeniu dopłat mówisz?Brednie i tyle :P :P

Z tWOJĄ WIEDZĄ TO MOŻESZ CO NAJWYŻEJ KONTROLOWAĆ POZIOM WODY W SPŁUCZCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

-W ubiegłym  roku  tylko  Po-PSL  przyspieszyło  w ramach kiełbasy  wyborczej  30% zaliczki  teraz  70%  nigdy wcześniej nie było  to  realizowane.

Nie w ubiegłym roku, bo ja tak zawsze miałem. A w ubiegłym roku terminowo mieli wypłacone ci, co zaliczki dostali, bo resztę system sam wypłacał, a ci, co nawet zaliczek nie dostali, bo PIS wszystko wstrzymał w listopadzie - nic nie dostali. Ja kasę dostałem w lipcu i stanowi to 70% tego, co miałem dostać (bo liczyć potrafię - ONW nie wypłacili). Kogo się nie pytam u nas w rejonie, to ma tak samo, a ziemie 6-stej klasy, gdzie na głębokości 5cm masz piach

 

-  Ile  masz  ha  że  ci  w Grudniu  płacili   bo w Grudniu za czasów  PO-PSL  płacili tylko tym  co  mieli nie więcej  jak bodajże  2 tyś  Euro    Reszta  od 1 stycznia.

15ha. ONW w październiku (zawsze było szybciej) a JPO i UPO na przełomie grudnia - stycznia. (- UPO już teraz nie ma, ale jak było...)

 

-Wywalili cały  zarząd  bo  zawalił  sprawę  z systemem który  nie działał i było  nie możliwe  wypłata  dopłat  bezpośrednich.

Trele morele. Dalej wierzysz w świstaka. Ja byłem w powiatowym 3 razy i wiem, co sami urzędnicy (jeszcze pracujący tam) mówili na ten temat.

 

-Głupoty  piszesz  Biura powiatowe wystawiają  Decyzję   a  płatność  zawsze  dokonywała  warszawa  nie pisz bzdur  jak nie wiesz  nie  raz  nie dwa  w  Temacie  Dopłaty  bezpośrednie  był  Podawany  numer  do  warszawy  w celu  sprawdzenia  realizacji swojego  wniosku  także  głupoty piszesz

Głupoty to ty piszesz. Powiatówki zajmowały się kontrolami, rozpatrywaniem wniosków, a następnie wystawiały wnioski i Warszawa wypłacała. Obecnie (przynajmniej od listopada do lipca tego roku, bo na chwilę obecną to głowy nie dam...) wszystkim zajmuje się Warszawa, Warszawa daje znać powiatowemu, że jest ok, powiatowy akceptuje decyzję i Warszawa wypłaca. Jak nie wierzysz, to zadzwoń i zapytaj się o swój wniosek i czy była kontrola, w jakim zakresie... Odpowiedzą tylko na pytanie czy była kontrola - bo to widzą w systemie. Natomiast o zakres to już nie odpowiedzą, bo jak chcesz, to pytaj się w Warszawie.

 

- Czego  nie  wypłacili w 100%  ???

Odpowiedź masz powyżej

Reasumując - takich, jak ja masz wiele tu na forum, co niby mieli kasę dostać, a nie dostali. Jak się w lutym strajki rolników po Polsce rozeszły, to w Radio Maryja mówili, że rolnicy strajkują przez ceny nawozów. Jak zaczęto głośno mówić i krytykować te pomówienia tłumacząc, że dopłat nie ma, to zaraz w Radio Maryja zrobili debatę z udziałem Ministrów tłumacząc, że do marca wszyscy będą mieli pieniądze na koncie. Dzwonili i wypowiadali się rolnicy tacy jak Ty, czy Staszek, co są zmanipulowani mediami prorządowymi i nie potrafią wypowiedzieć swojego zdania, nie mówiąc już o wyciągnięciu wniosków z tego, co się wokół dzieje. Jak ktoś zadzwonił i powiedział prawdę (a raczej zaczął mówić prawdę), to szybko urywali rozmowę tłumacząc, że jest kłopot z połączniem - w takie bajki to moja młodsza córka jeszcze uwierzy, ale starsza już się nawet nie da nabrać.

Marzec minął - znowu protesty, więc znowu kolejne deklaracje rządu, że do kwietnia wszyscy będą mieli. Z kwietnia zrobił się czerwiec, z czerwca lipiec. A w sierpniu na Polskę nałożono sankcje, bo wszyscy nie dostali wszystkiego co powinni - to też wymysł PO? Otwórz w końcu oczy i zacznij sam wyciągać wnioski.

PS: pochwal się, czy już masz dopłaty na koncie z tego roku? - w końcu już macie mieć zgodnie z tym, co Staszek pisze. A może Staszek się pochwali kiedy dostał?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostałem w terminie czyli do końca czerwca kiedy dadzą to dadzą czy w grudniu czy w czerwcu piniądze w gopodarstwie zawsze potrzebne


Toże nie każdy dostał to ewidentna wina PO przedniej ekipy no ale tacy jak Ty czy Hubi czy Agro coś tam nie mogą się z tym pogodzić bo im mówiono że to PiS zawinił a oni w to wierzą :P :P B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Toże nie każdy dostał to ewidentna wina PO przedniej ekipy

Przedstaw na to dowody prócz tylko takiego gadania. Ja jeszcze podpowiem: dlaczego za PO były wypłacane zaliczki, które po objęciu władzy zostały wstrzymane? Przecież te zaliczki były wprowadzone zarządzeniem, a to zarządzenie zostało obalone kolejnym zarządzeniem - w jaki sposób?

PIS zawsze wszystko zwala na PO. Już o tym nie raz pisałem. Przykładem są pieniądze na CZD, gdzie najpierw za rządów PO Szydło krzyczała, że chorym dzieciom należy dać pieniądze, a jak PIS ustalał budżet, to urwał te pieniądze o połowę. Ale co? W czerwcu znowu mówili, że to wina PO. Jaka? No chyba taka, że nie wygrali wyborów i PIS ustalał budżet.

Co do budżetu, to ile razy już koncepcja była zmieniona? Przecież nie ma miesiąca, by przynajmniej 2 razy nie było korekty. Szukając pieniędzy zabronili In-vitro (też nie byłem za tym, bo jestem za leczeniem i adopcją, a najlepiej zamiast in vitro - ułatwić rodzinom bezdzietnym procesy adopcyjne i tego mi jeszcze w tej ustawie PIS blokującej ustawę PO brakuje), na co było przeznaczone przez PO do końca roku 2019r. 300mln. Obecnie wytypowano 12 szpitali do leczenia niepłodności, na które zarezerwowano 12,6mln. na ten i przyszły rok. Dlaczego nie przesunięto całej tej sumy na leczenie? Bo po co, jak można w inny sposób ją skonsumować tym bardziej, że dziura się ciągle powiększa przez wzgląd na ciągłe wydatki a zero dochodów.

Szydło obiecywała 500 na każde dziecko, z czego po zaprzysiężeniu zostało już tylko na drugie i kolejne, a jak dziennikarze zaczęli ją się pytać dlaczego kłamała, to mówiła tylko, że to nieprawda i uciekała.

Miał bym więcej takich incydentów do rozpisywania, łącznie z przysługami przypisanymi sobie ugrupowaniu PIS, a które ośmielił wyliczać Kurski, zaćmiewanie oczu ludziom podczas głosowania w sprawie ustawy aborcyjnej itd. - wszystko przecież można znaleźć również i na tym forum, bo to opisywałem nawet z wyprzedzeniem i się sprawdzało.

Tak więc Staszku - zanim uwierzysz w kolejne brednie zwalające winę na PO, to najpierw sprawdź kto podpisał ostatnią ustawę, uchwałę lub rozporządzenie w tej sprawie, a później dopiero się wypowiadaj

EDIT:

A, przepraszam, zapomniałem że nie każdy rozumie język prawniczy i że żyjemy w Polsce, a PIS teraz wybitnie pisze akty prawne tak, że jak ktoś nie zna języka polskiego i nie wie, że w języku prawniczym np. słowo "powinno" oznacza "ma być", to będzie mu można wciskać kity i nim manipulować. Dlatego też właśnie w RM i TRWAM tak często i chętnie występują...

EDIT:

To jak, najpierw piszesz, że "BRAWO PIS", a później

 

kiedy dadzą to dadzą czy w grudniu czy w czerwcu

To tak, jak byś miał bić brawo śpiewakowi za piękny występ przed wystąpieniem, a on akurat ma chrypkę i nie może śpiewać :P

Ale cóż, widać, że jeszcze się nie nauczyłeś. Kochanowski w 5 pieśni dobrze napisał:

Cieszy mię ten rym: "Polak mądry po szkodzie";

Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,

Nową przypowieść Polak sobie kupi,

Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wypłacało jak system nie działał :P :P przestań te brednie wymyślać jak prow przygotowali ? Dwa lata opóznienia :P :P nie kompromitujsię człowieku pomoc po klęskach najbardziej poszkodowanym 900 pln czego jeszcze chcesz co PO obiecało to już lepiej nie przypominjmy nic nie zrobili daj jeden przykład konkretny ;) a przeciwczemu teraz kobitki protestują? ;) ;) B) bo nie czaję :P  Że minister Halowen nie chce w szkołach czy co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja  dopłaty  za 2015  dostałem 2 tygodnie  po tym  jak system  wypłaty  dla  MR  ruszył.  W tym  roku Moja gmina ma Kontrole  także  dopłaty  pewnie  będę w czerwcu    a zaliczki  pewnie na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Staszek skoro nie czaisz przeciwko czemu protestowały kobiety. To w zasadzie nie wiele chyba w życiu czaisz. Może ci jeszcze mówią, że dzieci bocian przynosi. To nie będziemy tu brnąć w ten temat. Bo każdy choć trochę czający miał okazję usłyszeć aż nadto przeciwko czemu protestowały kobiety.

Dzisiaj w sejmie odbyła się debata jak to Macierewicz rozbraja polską armię. Uzbrojone caracale z offsetem były za drogie Teraz będziemy mieli nie uzbrojone black hawki nie wiadomo kiedy, nie wiadomo ile i nie wiadomo finalnie za ile. O żadnym offsecie też nie ma mowy. A to, że taki black hawk powstanie cały w Polsce to tak samo prawda jak z caracalem. Macierewicz w swoim stylu zamiast konkretnie odpowiedzieć co jak i kiedy. To jak zwykle jak większość sympatyków pisu tutaj. O wszystkim i o niczym. 

Kontrowersyjny zakup i kontakty z lobbystą D Amato, któremu PGZ płacił 15 tys dolarów miesięcznie za jakieś doradztwo. Macierewicz tłumaczy pilnymi potrzebami operacyjnymi wojska. Że niby dowódca złożył pilne zapotrzebowanie operacyjne dające Macierewiczowi prawo zakupu bez przetargu. Tylko po co wojsku nie uzbrojony śmigłowiec? Z pistoletów będą przez okna do wroga strzelać? Czy granatami rzucać?

Żaby nie okazało się, że potem jak już kupimy te nie uzbrojone black hawki. To ze względu na pilne potrzeby operacyjne kupimy u amerykanów równie drogie uzbrojenie. I całość wyjdzie równie drogo jak caracal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja słyszałem że przeciwko Kaczyńskimu tylko nie wiem dlaczego :P :P A gdzieTy tu wroga widzisz kto i w jakim celu miałby napadać na nic nie znacząc kraj jak BAG3 pisał a cała ta afera to tradyyjne bicie piany przez opozycję B) chcesz się zbroić kup e widły i kosę w GSie i będziesz czuł się bezpieczny ;)


 

Na to jest sposób pozbawić ich funduszy UE to na kolanach wrócą z tymi biznesami :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Jak ich pozbawisz funduszy UE jak firmy bedą zarejestrowane poza Polska? Pomyśl ty czasem co piszesz..........


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

z jakiej paki firmy np czeskie mają brać fundusze z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@marekfarmer pokazujesz po raz któryś, że nie rozumiesz ani trochę co tu się dzieje. Nie rozumiesz co czytasz, nie rozumiesz o czym mowa. Mowa jest o tym, że firmy którym pis podniesie podatki uciekną za granice np do Czech. Na co kolejny mądry pisze, że można za to pozbawić je funduszy. A ty nie rozumiejąc dalej ciągniesz wątek. Jak już wtedy czeskie firmy polski rząd może pozbawić funduszy? W Czechach też są fundusze UE. Więc tam mogą brać. Mało tego nie wszyscy jadą na tych funduszach. Firma dostaje je na start. Popracuje tu 5 lat i do Czech się wyniesie. Poza tym fundusze UE nie znają granic. Nie wiem czy narodowość firmy ma znaczenie w dostępie do środków UE. Podsumowując te firmy będą się ubiegać o dotacje w Czechach więc dajcie spokój z tymi bzdurami. Na rynku samochodowym już to działa. Ludzie otwierają fikcyjne firmy w Czechach, aby uniknąć wysokiej akcyzy,. Gdy kupują drogie auta. Są nawet kancelarie prawne w Polsce pomagające w tych sprawach.

Staszek ja rozumiem, że ci w pewnych sprawach pozostało jedynie rżnięcie głupa. Bo nie da się racjonalnie wytłumaczyć postępowania twoich ulubieńców z pisu. Tylko tak się składa, że to politycy pisu wciąż mówią nam o zagrożeniu bezpieczeństwa Polski. O podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa itd. Więc im poradź by widły kupili. Póki co Macierewicz rozbraja Polską armię i ty w żaden mądry sposób tego nie wytłumaczysz. Możesz jedynie głupka z siebie robić wypisując te głupoty o widłach.

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

z jakiej paki firmy np czeskie mają brać fundusze z Polski.

Moga czeskie brać w Polsce i polskie w Czechach ale by to wiedzieć trzeba mieć szersze pojecie co się dzieje w EU. To sie odnosi nie tylko do środków UE dystrybuowanych przez nasz czy czeski rząd. Nawet fundusze krajowe moga być dotacją dla czeskiej firmy  działającej u nas.

Jak juz piszesz to odpowiedz na co przemarnotrawiła kase z podwyzki podatków PO z PSLem?

 

@staszek- pokazałes jaki jest poziom logiki PISowca Jak jest cos nie po myśli to trzeba zastosować model siłowo-represyjny Zmusić zamiast zachecić. Brawo Ty!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@marekfarmer pokazujesz po raz któryś, że nie rozumiesz ani trochę co tu się dzieje. Nie rozumiesz co czytasz, nie rozumiesz o czym mowa. Mowa jest o tym, że firmy którym pis podniesie podatki uciekną za granice np do Czech. Na co kolejny mądry pisze, że można za to pozbawić je funduszy. A ty nie rozumiejąc dalej ciągniesz wątek. Jak już wtedy czeskie firmy polski rząd może pozbawić funduszy? W Czechach też są fundusze UE. Więc tam mogą brać. Mało tego nie wszyscy jadą na tych funduszach. Firma dostaje je na start. Popracuje tu 5 lat i do Czech się wyniesie. Poza tym fundusze UE nie znają granic. Nie wiem czy narodowość firmy ma znaczenie w dostępie do środków UE. Podsumowując te firmy będą się ubiegać o dotacje w Czechach więc dajcie spokój z tymi bzdurami. Na rynku samochodowym już to działa. Ludzie otwierają fikcyjne firmy w Czechach, aby uniknąć wysokiej akcyzy,. Gdy kupują drogie auta. Są nawet kancelarie prawne w Polsce pomagające w tych sprawach.

Staszek ja rozumiem, że ci w pewnych sprawach pozostało jedynie rżnięcie głupa. Bo nie da się racjonalnie wytłumaczyć postępowania twoich ulubieńców z pisu. Tylko tak się składa, że to politycy pisu wciąż mówią nam o zagrożeniu bezpieczeństwa Polski. O podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa itd. Więc im poradź by widły kupili. Póki co Macierewicz rozbraja Polską armię i ty w żaden mądry sposób tego nie wytłumaczysz. Możesz jedynie głupka z siebie robić wypisując te głupoty o widłach.

 

Dobrze że mi temat naświetliłeś bo ja taki nie ogar :P to już teraz wiem kto wszyskie pieniądze bierze co niby unia do Polski daje zachodnie firmy je biorą wywożąc do swojego krajunic dziwnego że nasze zadłużenie ciąge rośnie a PO je podwoiła :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Misiewicz dostał fajną robotę, ma słuchać i oglądać a może nawet czytać jakie to wrogie działania dezinformujące pojawiają się w mediach. Powrót zaiste z klasą. 

Ciekawe co teraz wykryje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@marekfarmer pokazujesz po raz któryś, że nie rozumiesz ani trochę co tu się dzieje. Nie rozumiesz co czytasz, nie rozumiesz o czym mowa. Mowa jest o tym, że firmy którym pis podniesie podatki uciekną za granice np do Czech. Na co kolejny mądry pisze, że można za to pozbawić je funduszy. A ty nie rozumiejąc dalej ciągniesz wątek. Jak już wtedy czeskie firmy polski rząd może pozbawić funduszy? W Czechach też są fundusze UE. Więc tam mogą brać. Mało tego nie wszyscy jadą na tych funduszach. Firma dostaje je na start. Popracuje tu 5 lat i do Czech się wyniesie. Poza tym fundusze UE nie znają granic. Nie wiem czy narodowość firmy ma znaczenie w dostępie do środków UE. Podsumowując te firmy będą się ubiegać o dotacje w Czechach więc dajcie spokój z tymi bzdurami. Na rynku samochodowym już to działa. Ludzie otwierają fikcyjne firmy w Czechach, aby uniknąć wysokiej akcyzy,. Gdy kupują drogie auta. Są nawet kancelarie prawne w Polsce pomagające w tych sprawach.

Staszek ja rozumiem, że ci w pewnych sprawach pozostało jedynie rżnięcie głupa. Bo nie da się racjonalnie wytłumaczyć postępowania twoich ulubieńców z pisu. Tylko tak się składa, że to politycy pisu wciąż mówią nam o zagrożeniu bezpieczeństwa Polski. O podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa itd. Więc im poradź by widły kupili. Póki co Macierewicz rozbraja Polską armię i ty w żaden mądry sposób tego nie wytłumaczysz. Możesz jedynie głupka z siebie robić wypisując te głupoty o widłach.

Nie bardzo się znam na transferze działalności gospodarczej na tańsze rynki pod względem podatkowym , ale skoro mam możliwość to zapytam znawcę.

Skoro polskie przedsiębiorstwa nagminnie uciekną do Czech w przypadku podniesienia podatków , to jakim cudem przedsiębiorstwa np francuskie do tej pory nie wyemigrowały w tym samym kierunku , tylko uparcie płacą na rzecz tamtejszego fiskusa ?

No i piszesz o rozbrajaniu polskiej armii przez Macierewicza .

A ona w ogóle była uzbrojona ? 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
hubertuss    4652

@scoffer ja nie napisałem, że polskie przedsiębiorstwa nagminnie uciekną do Czech, gdy podatki pis podniesie. Ale jest to bardzo możliwe. Dzisiaj jest jak pisałem bardzo popularna rejestracja drogich aut kupowanych przez Polaków na firmy założone tylko po to w Czechach. Ze względu na wysoką akcyzę. Popularne w Polsce jest rejestrowanie działalności na Litwie lub w Anglii ze względu na niski tamtejszy zus i inne opłaty. Co do Francji i innych krajów. Na zachodzie od dawna walczą z ucieczką podatników i firm do rajów podatkowych.

Co do polskiej armii to jakoś tam uzbrojona była. Brała udział w misjach zagranicznych na wojnach i jakoś na golasa tam nie latali i strzelać, jeździć i latać mieli czym. Po lepiej lub gorzej, taniej lub drożej postanowiła ją lepiej uzbroić. Wybrano więc uzbrojonego caracala z offsetem. Teraz Macierewicz w kontrowersyjnych okolicznościach postanowił, że będzie to nie uzbrojony black hawk, bez offsetu i jak się okazuje nie do końca produkowany w Polsce. Co potwierdził amerykański senator. Nie bardzo też wiadomo dokładnie kiedy ile sztuk dostarczą tych black hawków. No i najważniejsze. Nikt nie podaje ceny tego black hawka. Nie wspominając już otym, że nikt się nie odważy powiedzieć ile orientacyjnie będzie kosztowało uzbrojenie.

Podsumowując mami się ludzi mówiąc o drogim caracalu uzbrojonym i z offsetem podając cenę 10 czy 13 miliardów zależy czy liczyć netto czy brutto. Natomiast nikt nie mówi ile będzie kosztował ten black hawk nie uzbrojony i bez offsetu. I nikt nie mówi ile będzie kosztowało uzbrojenie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@marekfarmer jako, że nie rozumiesz co czytasz. Czego dałeś już nie raz przykład. Widzę, że postanowiłeś nas zamęczyć tymi śmieciami. Ci ludzie już nie rządzą. Zlituj się. To, że w obawie przed ponownym osmieszeniem się postanowiłeś się nie wypowiadać. To nie zmienia faktu, że tym śmieciem i tak się ośmieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Skoro kraść i marnotrawić już przestali to po jaka cholerę podnoszą podatki i zwiekszaja zadłużenie. Powinno znaleźć się sporo grosza z zaprzestania marnotrawstwa no chyba ze obecni jeszcze wiecej kasy kradną albo co gorsza marnują

 

Jaki  podatek podnieśli ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Cały pic w zakupach dla armii polega nie na tym aby kupić i mieć, tylko aby kupić i przy pomocy zakupionych "gratów" wykonać zadanie. Określamy jakie zadania nas czekają i kupujemy sprzęt aby je wykonać. To co obecnie jest fundowane przypomina mi trochę sytuację gdy tworzono CBA. Nikt tak do końca nie wiedział co będą robić z jakimi zagrożeniami się spotkają więc trafił się jakiś nawiedzony i oprócz broni osobistej zakupiono karabiny wyborowe. Po kilku latach leżakowania zostały przekazane do JW. 

W zasadzie martwi mnie tylko jedno, czy przypadkiem koszty serwisu nie zjedzą całej "oszczędności" zafundowanej przez ekipę Antoniego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Jaki  podatek podnieśli ????

Bankowy wprowadzili, od marketów chcieli, do wody sie dobierali a za chwile wezma sie za samozatrudnionych na 19% Po co szukaja wszędzie kasy? Chca sie nakraść jak wszyscy inni czy może poprzednicy aż tak duzo nie zmarnotrawili?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj