Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11839 odpowiedzi na ten temat

#6861 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 13 maj 2016 - 06:33

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Mamy najdroższe autostrady w tej części europy i bankrutujące firmy które je budowały. Ale wszystko jest ok, rząd nie był stroną. Ale państwo polskie istnieje tylko teoretycznie więc co się dziwić i nwymagać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 00:24
  •  

#6862 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 maj 2016 - 06:54

W sumie się z tobą zgadzam. Państwo rządzone przez pis jest teoretyczne. Jeśli tak piszesz, że jest nie będę się kłócił. A co do budowy autostrad nie twierdzę, że tam wszystko było różowo. ja zawsze twierdzę, że prywatnie jest lepiej. A2 Nowy Tomyśl Świecko zbudowana pół roku przed czasem. Nikt nie zbankrutował, Wszyscy zarobili. Wszyscy zadowoleni. Państwo chyba tez bo gdzieś koło 2037 autostrada przejdzie na jego własność. Nikt tak dobrze nie zadba o własność jak prywatny właściciel. Prywatyzacja tylko musi być uczciwa a zyski z niej przeznaczane na cele strategiczne. A nie przejadane na socjal.

Z drugiej strony ten prywatny przedsiębiorca nie może być naiwny. Bo kapitalizm taki jest. Słaby pada silny zostaje. Ja wiem, że pis chce socjalizmu. Ale mi nie uśmiecha się robić na tych co sobie nie radzą. I nie chodzi mi tu o ludzi chorych itd. Ale o leni i niedojdów.

Skoro jak piszesz autostrady były jedne z droższych to podwykonawcy tym bardziej powinni zabezpieczać się przed możliwością nie uzyskania zapłaty. A tu wszyscy się rzucili bo to autostrada, forsa będzie z nieba lecieć. I są efekty. To tak jak z amber gold czy skokami. Ludzie nieśli kasę bo ktoś nawali odsetek. Ci ze skoków to chociaż szczęście mieli, że ta zła PO przy sprzeciwie PiSu uchwaliła nadzór i odpowiedzialność nad nimi przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gdyby nie to skoki wyrządziły by szkodę większą, większej ilości osób niż amber gold. 

Podsumowując każdy z nas musi uważać na to co robi zwłaszcza przedsiębiorca, zwłaszcza tam gdzie są miliony. Państwo jeszcze nie płaciło poszkodowanym w oszustwach, czy to przy autostradach, czy skokach, czy oszustwach na wnuczka itd.

#6863 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 13 maj 2016 - 07:13

W sumie się z tobą zgadzam. Państwo rządzone przez pis jest teoretyczne. Jeśli tak piszesz, że jest nie będę się kłócił. A co do budowy autostrad nie twierdzę, że tam wszystko było różowo. ja zawsze twierdzę, że prywatnie jest lepiej. A2 Nowy Tomyśl Świecko zbudowana pół roku przed czasem. Nikt nie zbankrutował, Wszyscy zarobili. Wszyscy zadowoleni. Państwo chyba tez bo gdzieś koło 2037 autostrada przejdzie na jego własność. Nikt tak dobrze nie zadba o własność jak prywatny właściciel. Prywatyzacja tylko musi być uczciwa a zyski z niej przeznaczane na cele strategiczne. A nie przejadane na socjal.

Z drugiej strony ten prywatny przedsiębiorca nie może być naiwny. Bo kapitalizm taki jest. Słaby pada silny zostaje. Ja wiem, że pis chce socjalizmu. Ale mi nie uśmiecha się robić na tych co sobie nie radzą. I nie chodzi mi tu o ludzi chorych itd. Ale o leni i niedojdów.

Skoro jak piszesz autostrady były jedne z droższych to podwykonawcy tym bardziej powinni zabezpieczać się przed możliwością nie uzyskania zapłaty. A tu wszyscy się rzucili bo to autostrada, forsa będzie z nieba lecieć. I są efekty. To tak jak z amber gold czy skokami. Ludzie nieśli kasę bo ktoś nawali odsetek. Ci ze skoków to chociaż szczęście mieli, że ta zła PO przy sprzeciwie PiSu uchwaliła nadzór i odpowiedzialność nad nimi przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gdyby nie to skoki wyrządziły by szkodę większą, większej ilości osób niż amber gold. 

Podsumowując każdy z nas musi uważać na to co robi zwłaszcza przedsiębiorca, zwłaszcza tam gdzie są miliony. Państwo jeszcze nie płaciło poszkodowanym w oszustwach, czy to przy autostradach, czy skokach, czy oszustwach na wnuczka itd.

Jakbym słyszał naszego starostę który sprzedawał szpital ponieważ ten po uwzględnieniu amortyzacji przyniósł stratę. Prywatny właściciel naprawdę pokazał, że potrafi zadbać o swoją własność...

http://elka.pl/content/view/79294/77/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6864 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 13 maj 2016 - 08:05

Bardziej nie była łamana niż teraz jest. Za PO prezydent i premier nie łamali konstytucji. Obawiam się, że po rządach psu audyt będzie jeszcze bardziej przerażający i co ważne na piśmie poparty faktami. Dwa pierwsze poważne przestępstwa już mamy. Za łamanie konstytucji prezydentowi i premier grozi TS. A dla Tuska jak widać grozi co najwyżej poparcie przez PiS na ponowną kadencję.

Dobre kłamstwa dla naiwnych,łamaliście konstytucję nie publikując wielu ustaw.Mając w łapie media,inwigilowanie dziennikarzy,prezesa w TK uchodziło wam to płazem przed opinią publiczną.

Wy mieliście dwa audyty,pierwszy z nich na taśmach poparty faktami,i to jest przerażające jakimi słowami określaliście stan Państwa po 8 latach rządów.

#6865 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 13 maj 2016 - 08:43

Totalnie nietrafiona argumentacja. Oszukani przez Ambergold czy frankowicze to przykład zarządzania prywatnymi pieniędzmi. W przypadku budowy dróg publicznych w grę wchodzą pieniądze podatników. Więc zakichanym obowiązkiem wydającej te pieniądze administracji publicznej jest, aby trafiły one do podmiotów uczciwych. A podwykonawcy mieli prawo sądzić, że tak też się stało.

Jak odróżnisz uczciwych od nieuczciwych? Podwykonawcy niech podpisuja takie umowy i zabezpieczenia by być pewnymi zapłaty. O ile wiem Państwo zapłaciło wykonawcom więc jeśli ktoś ma nie zapłacone to Państwo nie jest już stroną.

@Alamo - "Wy mieliście dwa audyty,pierwszy z nich na taśmach poparty faktami,i to jest przerażające jakimi słowami określaliście stan Państwa po 8 latach rządów."

Każdy kto nie z PISem to "Wy" . 

Edytowany przez Ulman, 13 maj 2016 - 08:47.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#6866 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 13 maj 2016 - 09:15

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#6867 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 13 maj 2016 - 09:18

Mam nadzieję, że również niejasne sprawy SKOKów ujrzą światło dzienne.

???

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#6868 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 13 maj 2016 - 10:59

Jak odróżnisz uczciwych od nieuczciwych? Podwykonawcy niech podpisuja takie umowy i zabezpieczenia by być pewnymi zapłaty. O ile wiem Państwo zapłaciło wykonawcom więc jeśli ktoś ma nie zapłacone to Państwo nie jest już stroną.

@Alamo - "Wy mieliście dwa audyty,pierwszy z nich na taśmach poparty faktami,i to jest przerażające jakimi słowami określaliście stan Państwa po 8 latach rządów."

Każdy kto nie z PISem to "Wy" . 

A powiedz mi czy jeśli sprzedałem świnie a ktoś mi nie zapłacił to Państwo jest stroną czy nie? ;)

#6869 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 13 maj 2016 - 12:45

Czekam co debilu scoffer jeszcze wypocisz :D Dawno nie miałem takiej beki z debilnego pisuara :D :D Nic tylko urwać ten pusty łeb pisuarom a tułów przerobić na kibel .

https://www.google.c...6JO59XYi_G3aKM:

Ban na tydzień za obrażanie

Edytowany przez danielhaker, 20 lipiec 2016 - 22:27.

#6870 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 maj 2016 - 13:27

Zgadza się Ulman. Sądy oddaliły 90 %pozwów bo skarb państwa nie jest stroną.

Dobre kłamstwa dla naiwnych,łamaliście konstytucję nie publikując wielu ustaw.Mając w łapie media,inwigilowanie dziennikarzy,prezesa w TK uchodziło wam to płazem przed opinią publiczną.

Wy mieliście dwa audyty,pierwszy z nich na taśmach poparty faktami,i to jest przerażające jakimi słowami określaliście stan Państwa po 8 latach rządów.

Nie wiem co znaczy wam, wy? Ja w rządach PO udziału nie brałem. Jak byś pogrzebał na tym forum to znalazł byś wiele postów krytycznych pod adresem tamtego rządu napisanych przeze mnie. To, że jedne rząd czasami postępował nie tak. To nie znaczy, że obecny może postępować jeszcze gorzej. jakich to ustaw nie opublikował rząd PO? Masz jakieś konkrety. Bo ja napisałem konkretnie za co Dudzie i Szydło grozi TS.

A powiedz mi czy jeśli sprzedałem świnie a ktoś mi nie zapłacił to Państwo jest stroną czy nie? ;)

Jest o ile sprzedasz ją podmiotowi, którego właścicielem jest skarb państwa. Ale póki co rząd świń nie skupuje. Więc jeśli ktoś ci nie zapłaci to twoja strata. A strona jesteś ty i podmiot kupujący. Możesz się oczywiście zwrócić do państwa o pomoc w egzekucji straconej sumy. Ale państwo może ci pomóc jedynie w ramach obowiązującego prawa. Jeśli ten, który ci nie zapłacił nie ma już nic na siebie. Państwo mu nic nie zrobi. Poza wymierzeniem kary za oszustwo oczywiście. Jednak twoich pieniędzy co nie zwróci.

Przecież na tym forum już nie raz pojawiały się tematy poszkodowanych przez nie uczciwych kupców, co za płody rolnikom nie płacili. Jakoś nikt nie skarżył za to skarbu państwa.

Oszustwo jest stare jak świat. Działa w każdym systemie politycznym. Czy to komuna czy kapitalizm. Na świecie co dzień jest mnóstwo oszukanych. Jakoś nikt rządów nie skarży.

Też mam nadzieję, że sprawa skoków zostanie wyjaśniona tak jak amber gold. Niestety rozum podpowiada co innego. Jeśli ta komisja w ogóle powstanie to będzie to koleiny cyrk za naszą forsę. A pierwszy wystąpi Gowin jako ówczesny minister sprawiedliwości.

Edytowany przez hubertuss, 13 maj 2016 - 13:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6871 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 13 maj 2016 - 14:32

Nie wiem co znaczy wam, wy? 

Jasno określałeś się jako -lemingoza

Ja w rządach PO udziału nie brałem. 

Ale chronisz ich na każdym kroku marząc o powrocie do koryta.Złodziejstwo jakie tam było rozpanoszone,zegarki,mercedesy,układy,inwigilacja,korupcja itp.nie ma dla ciebie znaczenia.

Propaganda na takiej zasadzie działa żeby wroga widzieć w kimś innym,Ty się w to wpisujesz myśląc że dzięki swoim propagandowym wpisom POzyskasz wyborców do powrotu skundlonych elit.Naród jeszcze nie ostygł po waszych nierządach.

Śmiem twierdzić że na jesieni zostaliście potraktowani jak AWS i SLD.Teraz przynajmniej 10 lat koryto będzie nieosiągalne.

jakich to ustaw nie opublikował rząd PO? Masz jakieś konkrety. Bo ja napisałem konkretnie za co Dudzie i Szydło grozi TS.

Ktoś kto klepie wpisy 24 godziny na dobę,ma na tyle dużo czasu aby zaczerpnąć wiedzę z internetu

Czekam co debilu scoffer jeszcze wypocisz :D Dawno nie miałem takiej beki z debilnego pisuara :D :D Nic tylko urwać ten pusty łeb pisuarom a tułów przerobić na kibel .

https://www.google.c...6JO59XYi_G3aKM:

TABLETKI_Uspokajajace_Biogarden_60_tabl_

#6872 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 maj 2016 - 14:40

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#6873 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 13 maj 2016 - 16:20

???

No co ty  :lol:  Przecież obecnie przy władzy jest PIS

#6874 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 13 maj 2016 - 16:24

Zgadza się Ulman. Sądy oddaliły 90 %pozwów bo skarb państwa nie jest stroną.

Nie wiem co znaczy wam, wy? Ja w rządach PO udziału nie brałem. Jak byś pogrzebał na tym forum to znalazł byś wiele postów krytycznych pod adresem tamtego rządu napisanych przeze mnie. To, że jedne rząd czasami postępował nie tak. To nie znaczy, że obecny może postępować jeszcze gorzej. jakich to ustaw nie opublikował rząd PO? Masz jakieś konkrety. Bo ja napisałem konkretnie za co Dudzie i Szydło grozi TS.

Jest o ile sprzedasz ją podmiotowi, którego właścicielem jest skarb państwa. Ale póki co rząd świń nie skupuje. Więc jeśli ktoś ci nie zapłaci to twoja strata. A strona jesteś ty i podmiot kupujący. Możesz się oczywiście zwrócić do państwa o pomoc w egzekucji straconej sumy. Ale państwo może ci pomóc jedynie w ramach obowiązującego prawa. Jeśli ten, który ci nie zapłacił nie ma już nic na siebie. Państwo mu nic nie zrobi. Poza wymierzeniem kary za oszustwo oczywiście. Jednak twoich pieniędzy co nie zwróci.

Przecież na tym forum już nie raz pojawiały się tematy poszkodowanych przez nie uczciwych kupców, co za płody rolnikom nie płacili. Jakoś nikt nie skarżył za to skarbu państwa.

Oszustwo jest stare jak świat. Działa w każdym systemie politycznym. Czy to komuna czy kapitalizm. Na świecie co dzień jest mnóstwo oszukanych. Jakoś nikt rządów nie skarży.

Też mam nadzieję, że sprawa skoków zostanie wyjaśniona tak jak amber gold. Niestety rozum podpowiada co innego. Jeśli ta komisja w ogóle powstanie to będzie to koleiny cyrk za naszą forsę. A pierwszy wystąpi Gowin jako ówczesny minister sprawiedliwości.

To dlaczego Państwo dało prawo prywatnym bankom do wystawiania bankowego tytułu egzekucyjnego czyje interesy wtedy reprezentowało? 500 + będzie wolne od zajęć komorniczych w końcu ktoś tę banksterkę rozumu nauczył :D :D

#6875 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 maj 2016 - 16:35

http://niezalezna.pl...-puste-szuflady

http://niezalezna.pl...2-lat-wiezienia

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#6876 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 13 maj 2016 - 16:45

To dlaczego Państwo dało prawo prywatnym bankom do wystawiania bankowego tytułu egzekucyjnego czyje interesy wtedy reprezentowało? 500 + będzie wolne od zajęć komorniczych w końcu ktoś tę banksterkę rozumu nauczył :D :D

Reprezentowało prawo bo długi należy spłacać.

Banki 500+ uwzględnią w ściąganiu bo po prostu będą więcej zciągać z innych dochodów. Zaden rzad bankom nie podskoczy bo jest u nich zadłuzony. Zrobią igrzyska dla gewiedzi w imię  "sprawiedliwości społecznej" a finał będzie taki jak z podatkiem bankowym - jedyni którym ubyło to klienci banków.

Edytowany przez Ulman, 13 maj 2016 - 17:27.

#6877 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 13 maj 2016 - 17:34

A gdzie było państwo jak ludziom nie płacili? Bank zajoł towar który nie należał do dłużnika bo nie można mówić że coś należy do dłużnika jeśli nie zostało to zapłacone ale PO  miało cały czas klapki na oczach a raczej cały czas ma  :P  :P  :D 

#6878 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 maj 2016 - 17:42

Jasno określałeś się jako -lemingoza

Ale chronisz ich na każdym kroku marząc o powrocie do koryta.Złodziejstwo jakie tam było rozpanoszone,zegarki,mercedesy,układy,inwigilacja,korupcja itp.nie ma dla ciebie znaczenia.

Propaganda na takiej zasadzie działa żeby wroga widzieć w kimś innym,Ty się w to wpisujesz myśląc że dzięki swoim propagandowym wpisom POzyskasz wyborców do powrotu skundlonych elit.Naród jeszcze nie ostygł po waszych nierządach.

Śmiem twierdzić że na jesieni zostaliście potraktowani jak AWS i SLD.Teraz przynajmniej 10 lat koryto będzie nieosiągalne.

Ktoś kto klepie wpisy 24 godziny na dobę,ma na tyle dużo czasu aby zaczerpnąć wiedzę z internetu

Zawsze lepiej być lemingiem niż pisuarem. Leming miły, czysty, kosmaty, pachnący. A pisuar sam wiesz jak jest.

Jak mogę marzyć o powrocie do koryta skoro udziału w rządach PO nie brałem? Pracuję w prywatnej firmie, która z rządem nie ma nic wspólnego. Moja najbliższa ani najdalsza rodzina nie piastuje i nie piastowała rządnych stanowisk w urzędach od gminy wzwyż. To z tym korytem to tępy slogan pisu. Bo o tobie tez mogę napisać, że teraz ty dorwałeś się do koryta. I następna władza cię od niego oderwie. Wtedy koryto będzie dla ciebie nie osiągalne.

Jeszcze raz cię pytam jakich ustaw nie opublikował rząd PO? Podnieś głowę do góry i stań do dyskusji z honorem. Bo na razie to klepiesz bezmyślnie w klawiaturę i uciekasz od konkretnych odpowiedzi.

Staszek z twojego poziomu wydaje się, że 500 + będzie wolne od zajęć komorniczych i nawet się nie dziwię. Dla ludzi logicznie myślących, jasne jest, że takie rodziny zaczną kupować za tą kasę różne rzeczy. I po te rzeczy zgłosi się komornik. Wiadomo cześć pójdzie na wódę i fajki. Część na jedzenie. Ale wiele rodzin z komornikiem na głowie w końcu zechce jakiś telewizor, lodówkę czy coś w tym stylu. Komornik będzie miał co brać.

A długi trzeba spłacać. Bo to żadna banksterka tylko pieniądze ludzi, którzy ciężko pracują i noszą je do tych banków.

A pro po banków i podatku bankowego. Po nałożeniu tego podatku na banki. Wykazują one takie same zyski jak przed nałożeniem podatku. Więc chyba logiczne jest kto ten podatek płaci i kto już w styczniu miał rację.

Edytowany przez hubertuss, 13 maj 2016 - 17:48.

#6879 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 13 maj 2016 - 17:47

@Staszek piszesz teraz o autostradach ? O jaki towar chodzi bo sie powoli gubię

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6880 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 maj 2016 - 20:46

???

kiedy?

niejsza persona w skokaxh jest szefem bardzo ważnej komisji senackiej

http://biznes.newswe...y,385544,1.html

Edytowany przez GoRAL1, 13 maj 2016 - 21:03.