Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11759 odpowiedzi na ten temat

#661 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 22 maj 2015 - 20:01

tego ci nie powie bo sam ie jak PO kradło na lewo i prawo, nie ma żadnych merytorycznych argumentów a rżnie cwaniaka taka prawda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 07:19
  •  

#662 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 22 maj 2015 - 20:04

http://wp.tv/i,korwi...l?ticaid=514e95

"Andrzej Duda jest człowiekiem nijakim. Jest to zupełnie nieznany kandydat. Natomiast Bronisław Komorowski jest miły i sympatyczny, ale to prezydent na dobre czasy, jak nie trzeba podejmować trudnych decyzji – powiedział Janusz Korwin-Mikke o kandydatach na prezydenta."

Edytowany przez Ywa, 22 maj 2015 - 20:07.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#663 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 maj 2015 - 20:10

Ale gdzie ja popieram PO? Czy gdzieś to napisałem? Nigdzie. Pokazałem wam kilka faktów. Dlaczego jak ktoś pokaże coś pozytywnego na temat naszego kraju to zwolennik PO albo urzędnik? Jest hasło, że toniemy, za kilka lat bankructwo. Pokazałem, że nie to od razu zwolennik PO. Pokazałem, że z byłych krajów socjalistycznych rozwijamy się najlepiej, to też zwolennik PO albo urzędnik co gorsza. Pokazałem też wcześniej, że doganiamy Europę Zachodnią to nazwaliście mnie płatnym klakierem PO. Wy serio wierzycie w obiecanki, że mając niższe podatki, wyższy socjal dogonimy Europę Zachodnią w ciągu dwóch kadencji Dudy czy PiSu i tylko przez PO nie jesteśmy bogatsi od Niemiec?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 22 maj 2015 - 20:10

Polskie firmy nie mają nic wspólnego z PO czy PiS. Są to prywatne przedsiębiorstwa które korzystają z projektów unijnych. Tu polityka nie ma nic do rzeczy. Jak chcesz wiedzieć to popytaj kilku prezesów co im PiS zawinił a co dla nich zrobiła PO. Straszą tym PiS-em a prawda jest taka że takiego burdelu w przepisach nie było od dawna. Urząd Skarbowy szaleje jak nigdy. Trzeba trochę obiektywnie spojrzeć a nie tylko straszyć jakimś Kaczyńskim i jego bandą bo dla mnie to oni nic złego nie zrobili. PO za to całkowicie przeciwnie - podnieśli VAT, podatki, akcyzę i wiele innych co bezpośrednio trafia w normalnych szarych ludzi. Oszczędności jak widać nie wypracowali więc dla mnie są słabym gospodarzem - nie problem zadłużyć się i coś kupić, problem to wypracować kapitał i go zainwestować.

Rolnikiem raczej nie jesteś po swoich wypowiedziach a to że 5 ha gospodarstwo to hobby to masz rację ale to też są rolnicy i chcą coś z tej roli mieć.

Długu mi nie wyliczaj. Oficjalnie dane to 59% PKB i rośnie. Na koniec marca 806.423,2 mln zł. 60% PKB to też nic dobrego pomimo dużego obciążenia obywateli.

#665 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 maj 2015 - 20:29

No patrz, widocznie cały świat się nie zna i zaniża nam dług. Ciekawe po co?

A tu masz obrazek pokazujący jak PiS rządził i jakie są tego skutki. Czyżby PO podniosło więcej minimalną niż PiS? Ktoś mi to wytłumaczy? 

http://c.wrzuta.pl/w.../pis_po_sld_pkb

Edytowany przez Krassus, 22 maj 2015 - 20:41.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#666 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 22 maj 2015 - 20:46

Krassus a czemu nie skomentujesz napadu na ofe?

czy to nie była kradzież 150 mld złotych?

#667 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 22 maj 2015 - 20:48

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Umowny sie wiec zebys skomentował jako niezależny obserwator rzeczywistosci, wydarzenia ktore przedstawiłem wydarzenia ktore przytoczyłem w ostatnio poście bo juz monotonne staja sie moje domagania sie o to a naprawde chciałbym poznać pana opinię na ten temat. Wedlug mnie wskazują one na calkowita degradację obozu rządzącego i calkowite oderwanie od rzeczywistosci. Bardzo prosze o komentarz i nie pokretne odpowiedzi. Prosto z mostu co pan sądzi Belka - Sienkiewicz wypuszczanie Naszych pieniedzy z nbp na Po. Druga sprawa to biedni idioci bieńkowskiej. Trzecia sprawa to całe to górnictwo w d . . . Mieli sam wiesz ile zarabiali , pieniadze byly.
Nalegam na normalną odpowiedz panie Krassus. Następna sprawa to taka ze sukcesy firm maja malo wspolnego z obecnym rządem. Przytoczmy tu śmigłowce z włoch zamiast polskich wcale nie gorszej marki black howk i słynne pendolino z utopionymi pieniedzmi podatników wyprowadzonym z polski zamiast trafic do naszego przemysłu na pociag pare km/h wolniejszy a na ktory zaden kraj nie złożył reklamacji tak jak na pendolino wszyscy zamawiający oprócz naszego kraju. Nie mamy prawdziwej marki znanej na swiecie, nie zna zaden przeciętny amerykanin, francuz, hiszpan, włoch właściwie prawie nikt, polskiej firmy wiec nie szalejmy z tym optymizmem. Ale to sprawa na inna rozmowę. Tak jak Mowilem prosze o wypowiedź na tematy o ktore pytalem.

#668 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 maj 2015 - 20:53

Krassus a czemu nie skomentujesz napadu na ofe?

czy to nie była kradzież 150 mld złotych?

Rozumiem, że mogłeś pieniądze z OFE wypłacić w każdej chwili i kupić za nie samochód, sam na nie odkładałeś z własnej woli?

I nie wiem o co chodzi z Bieńkowską bo nie czytam Faktu ani SE.

Black Hawk i Świdnik są w rękach nie polskiego kapitału, to są montownie. Airbus pod Łodzią będzie je montował a do tego serwis także będzie w Polsce prowadzony. I przypominam, że Świdnik za 10 mld złotych chciał sprzedać helikopter który jest na papierze a pracownicy są zdziwieni, że wojsko chce uzbrojony helikopter a nie cywilny. Do tego osiągami Caracal przewyższa "polski" sprzęt.

Skoro są budowane tory na prędkości do 250km/h to po co mamy kupować wolniejsze pociągi? I PESA tak samo jak Świdnik, chciał sprzedać pociąg na papierze. Do tej pory Dart to tylko prototyp a Pendolino już jeździ. Zachód kupuje od nas pociągi ale wolniejsze. Na trasy regionalne PKP także kupuje PESY.

Edytowany przez Krassus, 22 maj 2015 - 21:00.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#669 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 22 maj 2015 - 20:54

karolaka, gajosa, wajde szewińską i wielu innych wspaniałych co głosują na bronka mam głęboko w d....

#670 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 22 maj 2015 - 20:57

Rozumiem, że mogłeś pieniądze z OFE wypłacić w każdej chwili i kupić za nie samochód, sam na nie odkładałeś z własnej wo

a obligacje możesz wcześniej sprzedać? to co to ma do rzeczy...

ja nie wiem jak CI ludzie głosują na PO, skoro oni poprostu ukradli kasę i nie ponieśli konsekwencji....

polskie media milczą, wystarczy poczytać główne amerykańskie gazety, tam więcej się dowiesz.

a zaprzeczysz, że to nie była kradzież?

150mld - to mało?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 maj 2015 - 21:03

Nie była bo te pieniądze to podział składki jaką płaciłeś do ZUSu. Zamiast na subkonto, szło do OFE a jedynie co mogłeś zrobić to zmienić OFE. One nie były Twoje tak i tak. Do tego z tych pieniędzy z OFE, dostaniesz emeryturę! Wiec gdzie straciłeś?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#672 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 22 maj 2015 - 21:13

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? zlikwidować ZUS. .zabrać przywileje starym SBkom UBkom i innym .to tylko jeden z wielu przykładów z tego co trzeba by zrobić a ani duda ani bronek tego nie zrobi

#673 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 22 maj 2015 - 21:16

Tak, tak doganiamy - tylko mazowieckie może poszczycić się średnią UE ( Warszawa nadrobiła) Natomiast sama Warszawa jako stolica już nie znalazła się wśród 20 najbogatszych stolic UE, chociaż Praga i Bratysława tak. Za to w niechlubnej 20-dziestce najbiedniejszych rejonów UE mamy aż 5 województw lubelskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i świętokrzyskie gdzie dochody są poniżej 50% średniej UE. Oprócz nas na liście jest jeszcze 5 regionów bułgarskich, 5 rumuńskich, 4 węgierskie i wysepka Francuska gdzieś pomiędzy Mozambikiem a Madagaskarem. Przeciętnie zarabiamy 67% średniej unijnej za nami Rumunia i Bułgaria.

nie wiem Krassus po co czarujesz na każdym kroku rzeczywistość, jest jak jest i każdy średnio rozwinięty bez klapek na oczach to widzi, no chyba że jest resortowym dzieckiem wtedy faktycznie może być już kolorowo.

PS.

żeby nie było że wymyślam,  dane Eurostatu (jakże ulubionego przez ciebie)

#674 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 22 maj 2015 - 21:37

Jest hasło, że toniemy, za kilka lat bankructwo. Pokazałem, że nie

nic nie pokazałeś i bardzo się mylisz

Polska jest bardzo mocno zadłużona i niestety jest to dług krótkoterminowi i w 90% zaciągnięty za granicą. Jesienią lub najpóźniej na początku przyszłego roku nastąpi znaczący wzrost inflacji (na obligacjach już się rozpoczął trend spadkowy), w USA (w innych krajach również) zacznie się cykl podwyżek stóp procentowych i gdy z obecnych poziomów ujemnych, stopa procentowa wzrośnie do około 3-5% to jeden dolar będzie kosztował pięć złotych. Wiesz co wtedy stanie się z naszym zadłużeniem? Zapytaj "frankowiczów".

Kto zamiast reformować instytucje państwowe i modernizować gospodarkę przejadł i rozkradł:

300 mld zł z UE

150 mld zł z ofe

500 mld zł kredytu (zadłużenia Polski)???

Są państwa mocniej zadłużone np. USA, ale ich dług po pierwsze jest w USD więc inflacja będzie im sprzyjała, a po drugie kredyty zainwestowali w rozwój (bezrobocie (US UNEMPLOYMENT RATE) z rekordowego (!!) poziomu w 2009 roku tj. 10% cały czas spada i wynosi obecnie 5,5%), a nasz najlepszy rząd i najlepszy prezydent urzadzili sobie na kredyt bal ... na Titanicu.

#675 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 22 maj 2015 - 21:56

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Airbus ma juz niezplacony ofset wobec polski , nie bedzie żadnej montowni w polsce bo w dwa lata to nie realne a w świdniku jest zakład nie polski ale wlasnie polacy tu pracują w tym momencie. Niestety nie okazałes sie odważnym mężczyzna i nie odpowiedziałes na pytania ktore probuje wraz z innymi użytkownikami uzyskać od Ciebie przez caly dzien. Bo przeciez łatwiej odpowiadać pokretnie na pytania ktore nie pokazują Doslownie z ich własnych wypowiedzi ze jest to uklad z kolesiowskimi załatwieniami, obsadzeniami stołków i nie liczenien sie z pieniedzmi nas wszystkich, poniżając przy tym nas wszystkich mając nas za bandę idiotów którzy beda na nich glosowac bo nastrasza nas PiS. Niemożna tego podważyć bo pada to z ust czołowych polityków po wiec milczysz na ten temat Panie Krassus. Rozmowy te ujawniają cala patologie w ekipie rządzącej. Cisza wyborcza juz za chwile wiec nie pozostaje mi życzyć wszystkim udanych wyborów. Wedlug mnie Andrzej Duda bedzie dobrym prezydentem dla nas rolników, czym zapoczątkuje pozytywne zmiany ktorych Polska potrzebuje. Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach. Pozdrawiam :)

Edytowany przez dzarjan8111, 22 maj 2015 - 22:14.

#676 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 22 maj 2015 - 22:12

pamietasz lipinskiego w pokoju beger, hofmana na wakacjach w hiszpanii,kurskiego-ciemny lud to kupi, kaczynskiego-sp***rzaj dziadu.  politycy to jedna swolocz niezaleznie z ktorej partii, tyle ze jedni mniej sie z tym kryja i sa bardziej szczerzy a drudzy potrafia sie lepiej kamuflowac w czym walnie pomaga wiele lat w opozycji i odciecie od realnej wladzy . dopiero jak sie do niej dorwa to dopiera wam pokaza, bo ja nie mam watpliwosci ze tak bedzie ,co juz udowodnily wielokrotne rzady prawych i sprawiedliwych pod roznymi nazwami.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#677 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 22 maj 2015 - 22:53

jedyna opcja dla Polski, polaków i rolników DUDA !!!! :)
" http://andrzejduda.pl/aktualnosci/138 "

#678 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 23 maj 2015 - 06:16

Rozumiem, że mogłeś pieniądze z OFE wypłacić w każdej chwili i kupić za nie samochód, sam na nie odkładałeś z własnej woli?

I nie wiem o co chodzi z Bieńkowską bo nie czytam Faktu ani SE.

Black Hawk i Świdnik są w rękach nie polskiego kapitału, to są montownie. Airbus pod Łodzią będzie je montował a do tego serwis także będzie w Polsce prowadzony. I przypominam, że Świdnik za 10 mld złotych chciał sprzedać helikopter który jest na papierze a pracownicy są zdziwieni, że wojsko chce uzbrojony helikopter a nie cywilny. Do tego osiągami Caracal przewyższa "polski" sprzęt.

Skoro są budowane tory na prędkości do 250km/h to po co mamy kupować wolniejsze pociągi? I PESA tak samo jak Świdnik, chciał sprzedać pociąg na papierze. Do tej pory Dart to tylko prototyp a Pendolino już jeździ. Zachód kupuje od nas pociągi ale wolniejsze. Na trasy regionalne PKP także kupuje PESY.

Proszę Cię, skończ już. Nie masz pojęcia co to nie pisz. 

Dla uzupełnienia Twoich wiadomości:

PZL Świdnik SA jest to zakład produkujący śmigłowce oraz części do samolotów ( m.in. drzwi, el. poszycia kadłubów - kompozyty). Nie tylko montaż, aczkolwiek również są w tym wyspecjalizowani jak żadna inna firma w Polsce. Jest to dość nowoczesny zakład, jeszcze jak był własnością skarbu państwa, został wyposażony m.in. wydział kompozytów. Nie mam czasu się tu rozpisywać ale niestety jestem bardzo blisko tej branży - w zasadzie w niej. Znam dobrze zakłady w Świdniku i Mielcu. To nie żadne montażownie. A pod Łodzią to każdy zorientowany wie że na obecna chwile jest co jest.

AW149 - jest to gotowy śmigłowiec. Nic tam na papierze nie ma. To że nie zakupił go jeszcze nikt nie znaczy że jest zły czy niewyprodukowany. Po prostu jest to nowość.

Nie wypowiadaj się tak stanowczo jak nie masz bardzo pojęcia.

Wybór Caracal to kwestia dyskusyjna. Jak dla mnie żaden ze śmigłowców jakie były w przetargu nie spełnia podstawowego założenia czyli zastąpienia Mi8. Wszystkie 3 są po prostu mniejsze.

#679 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 23 maj 2015 - 07:04

To dlaczego AW nie zaproponował większego śmigłowca np NH90? Tylko cywilny mały śmigłowiec, otóż dlatego że musiał by się podzielić kasą z Airbusem więc wykombinował, że wciśnie nam własną konstrukcje choć nie spełnia wymagań, ale skoro jest produkowana w Polsce to rząd nie odważy się go odrzucić no i się przeliczyli ot taki mały szantaż. Druga ważniejsza sprawa to serwisowanie oba "polskie" zakłady nie chciały sie zgodzić na zewnętrzny serwis w państwowych zakładach w Łodzi co było jednym z podstawowych wamagań MONu. To tam będzie można liznąć technologi, a prywatne firmy nigdy nic nie przekażą jeśli będą robić wszystko u siebie. Nie mówiąc już o kosztach serwisowania i warunkach. Dlaczego Świdnik od 10 lat kręci w sprawie serwisowania Sokołów?  Sorry ale w tej kwestii są ważniejsze rzeczy niż zapewnienie pracy dla 1000 związkowców. I to nie związkowcy mają decydować co MON powinien kupić. I owszem, żaden śmigłowiec do końca nie spełniał wymagać więc wybrano ten, który spełniał je w największym stopniu i gwarantował największy transfer technologi, co jest bardzo istotne dla zacofanego przemysłu.

Widzę, że gro osób żyje poprostu marzeniami i fantazjami. Niestety ale u nas są potrzebne reformy nie zawsze przyjemne i kto jak kto ale Duda czy Pis nigdy tego nie zrobią i doprowadzą kraj do zapaści. Wszyscy porównujecie nas z Niemcami czy Francuzami co jest wręcz kuriozalne, zobaczcie jakie te państwa generują PKB. I myślicie, że jak Duda będzie kasę przeznaczał tylko na zasiłki, emerytury i przywileje to będzie lepiej? Niestety ale trzonem bogatego państwa są bogate firmy, przedsiębiorcy, któych PIS nienawidzi i będzie się starał z nimi walczyć więc wrócimy do czasów jedynie słusznego socjalizmu tyle, że dla odmiany na czele z kościołem. Apropo kościoła to juz zapomnieliście o komisji majątkowej? Kiedy to Pis w zbrodniczy sposób oddawał tysiące ha ziemi kościołowi na dodatek ustanawiając prawo, że nigdy nie może to być zrewidowane i podważone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 23 maj 2015 - 11:00

Co do śmigłowców to Polska nigdy nie miała swoich a jeżeli chodzi o świdnik czy mielec to chodzi tylko o tych zadufanych związkowców i głosy w wyborach, a co do fabryki w łodzi dobrze wiemy ze ona nie powstanie no najwyżej będą je tam jakoś doposażać. 

Edytowany przez uglibugli, 23 maj 2015 - 11:08.