nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

scoffer    1156

W twoich obliczeniach popełniłeś błąd .

Zadłużenie liczy się procentem do PKB , a nie do dochodu budżetu.

Gdybyś np zakupił ciągnik wspomagając się  kredytem w kwocie 47 tys zł przy obrotach dających dochody netto rzędu 277 tys ,  to twoim zdaniem byłbyś w lepszej sytuacji jak ten co zakupił ciągnik wartości 60 tys zł a wypracował dochód rzędu 325 tyś ?

Idąc twoim wyliczeniem lepiej by było mieć 100 zł długu przy dochodzie 300 zl, jak 1500 zł długu , przy dochodzie 3000 zł.

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Demagogia nic tu nie da. Pis zadłuża kraj tak samo jak po i tego co niektórzy nie chcą przyznać. Bo pis wmówił im, że będzie lepiej. W po nigdy nie byłem, nigdy na nich nie głosowałem. Ale nazwa POlszewia jest bardzo nie stosowna. Bardziej bolszewicko lewacki jest pis. I tego tez nie da się ukryć.

@scoffer zostaw te PO w spokoju. Oni już nie rządzą. Naród zagłosował omamiony dobrą zmianą a ma to samo.

PS jeśli patrzyć na tą zieloną wyspę i zmiany PKB w ujęciu rocznym to nigdy nie było na minusie. Jeden kwartał któregoś roku chyba był. Więc pod względem dynamiki zmiany PKB wypadliśmy całkiem dobrze w latach kryzysu na tle wielu państw Europy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

@scoffer ,licz jak chcesz ale to prosta matematyka. Stosunek tego co ci brakuje do tego co masz.. Wy w tym PISie nawet matematyke po swojemu interpretujecie? :blink:

Oczywiscie ze lepiej mieć 100 długu przy dochodach 300 niz 1500 przy 3000. Masz 33% vs 50% dochodu wiec jest to oczywiste.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Idąc twoim sposobem myślenia to lepiej mieć 2 ha pszenicy obciążone kredytem na zakup nasion , jak 100 ha identycznej pszenicy obciążone kredytem na zakup nasion i nawozu .

Ba lepiej mieć 2 ha pszenicy bez obciązen , jak być właścicielem np. KGHM , mającego zobowiązania stanowiące jakiś procent obrotu .

POlszewicka ta twoja matematyka , 

 

 

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

33% to mniej niż 50% czy nie?

Wiem do czego zmierzasz - podwójmy podatki by dochód budzetu wyniósł 650 mld pożyczmy 120 mld i bedzie nam 2 razy lepiej? PIS nawet matematyke i logikę ma własna jedynie słuszna........

Spróbój operować liczbami a nie ha i KGHMami

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

1500 zł dochodu , to 7,5 razy wiecej jak 200 zl ?

Tak czy nie ?

A procenty to możesz liczyć w trunkach , w gospodarce liczą się kwoty .

Co z tego ze kraje UE jak np Niemcy lub Francja maja procentowo większy deficyt finansowy.

Co z tego ze USA również .

Czy przez to jesteśmy bogatszym krajem od nich ?

Największym szkodnikiem podatkowym była POlszewia , a ból d*py idzie o to że zamiast do kolesi i kolesi kolesi , pieniądze idą tam gdzie ich zagrabienie staje się niemożliwe.

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No tak teraz pisowscy kolesie nie dadzą ich sobie zagrabić. Sami grabią równo ile wlezie.

Skoro w gospodarce liczą się kwoty. to teraz już możesz śmiało przyznać, że deficyt zaplanowany przez pis za 2016 rok jest większy niż za 2015 czy tam każdy inny poprzedni rok. Nawet gdy radziła po takiej kwoty deficytu nie było. Brawo nareszcie doszliśmy do porozumienia. W gospodarce liczą się kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Po pierwsze poczatkowo porównywałeś kwoty 277vs 325 i 47,7 vs 60 wiec nie są to tak odległe wartości o których teraz piszesz. Wspomiane 1500 lepsze od 200 rozpatrujesz zapewne w odniesieniu do siły nabywczej. Procenty są istotne w gospodarce bo stanowia najważniejszy parametr tak ochoczo zaciaganych przez PIS kredytów.

Podawane przykłady sa nietrafne bo zakładasz że zarabiajacy 3000 ma takie same koszty stałe jak ten co zarabia 300 czy tam ma 2 ha. Dla osób czy przedsiebiorstw ma to ew. sens bo jeżeli zarabia 3000 ma zobowiazania 1500 a koszty 500 to zostaje mu 1000. W przypadku budzetu jest tak - ma 325 koszty wynosza 385 więc musi pożyczyć by wogóle wyjść na 0, Całe życie na debecie. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Całe życie na debecie - owszem , by było inaczej należało by znalezć maga który cudowną różdżką wyczarował od 1 biliona do 4 bilionów zlotych ( rożnie liczony dług Polski ) i splacił nasze zobowiązania.

W kazdym innym przypadku , można jedynie przestać owe długi splacać .

Tyle że wtedy byli byśmy złodziejami .

Zresztą nie widzę możliwości by wierzyciele i prawa wolnego rynku na to pozwoliły 

Dlatego  świat żyje na kredyt , do czasu gdy jedynym sposobem na reset jest kolejna wojna .

I tak w kolo Macieju .

No , jeszcze można drukować .

I największą cześć dlugu , ten wewnętrzny spłącić nic nie wartym pieniądzem.

Ale to też złodziejstwo.

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Na początek zacznijmy wydawać tylko tyle ile jesteśmy w stanie zarobić

Skoro cały świat zyje na kredyt i jest  to normalne to czemu PIS tak płakał nad zadłuzeniem ostatnie 8 lat?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Jest nas rolników ok 1,5 mln .

Z taką liczbą możemy wnieść do sejmu projekt ustawy obywatelskie.

Na początek proponuję by dostosowano wielkość emerytur rolniczych do wpłaconego kapitału.

Tym sposobem budżet zaoszczędzi ok 17 mld złotych

Beneficjenci ZUS-u , widzac naszą troskę o budzet , zrobią z pewnością to samo , a jako ze dopłatę mają większą praktycznie zbilansujemy budzet .

Ze składek płatników do kasy ZUS-u wpływa rocznie 96,5 mld zł.,Budżet Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to 162 mld zł

Jeśli tak bardzo dbasz o finanse , załóż temat i zbieraj podpisy pod petycją .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Bodajze Marks powiedział - wystarczy zaprowadzić demokracje a ludzie sami wprowadza socjalizm. Wiekszośc jest głupia i juz nauczona by dostawać bo sie nalezy i chce tan stan utrzymać jak najdłuzej. By przywrócić normalność potrzebna jest madra dyktatura 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

czym sie przejmujecie nasze zadluzenie to przeciez problem niemieckich bankow i ich klientow, niemieccy emeryci mysla ze maja odlozone pieniadze na czarna godzine a one poszly na polskie obligacje[ prawie zaden normalny polak tego g..na nie kupuje] za pare lat czeka nas los grecji i mamy prawdziwa zemste za II wojne-zadne odszkodowania nie wyrownaja nam strat wojennych tak jak bankructwo -to bedzie piekna katastrofa :D  :D  :D .......od wrzesnia za 500 + beda specjalne rzadowe obligacje dla chetnych -ciekawe ile bedzie  pis-omatolkow ktorzy w to zainwestuja, ja z gory dziekuje. B)

 

jutro pzu prawdopodobnie kupi od bankrutujacego wloskiego banku udzialy w pko sa[tego z zubrem] i tym sposobem juz 40 % sektora bankowego bedzie w polskich rekach. eksperci roznie sie wypowiadaja na ten temat-wiekszosc twierdzi ze skorka nie warta wyprawki...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Bodajze Marks powiedział - wystarczy zaprowadzić demokracje a ludzie sami wprowadza socjalizm. Wiekszośc jest głupia i juz nauczona by dostawać bo sie nalezy i chce tan stan utrzymać jak najdłuzej. By przywrócić normalność potrzebna jest madra dyktatura 

Wyobraz sobie rodzinę 2 + 2 i małżeństwo bezdzietne w systemie o którym wspomina np JKM.

Państwo finansuje niezbędne wydatki , natomiast resztę obywatele z kwot nieściągniętych tytułem podatku .

Skoro więc oboje rodzice niezależnie od posiadania  dzieci , zarabiają tyle samo , to i płacą jednakowy podatek .

Pozostaje im też identyczna kwota , tytułem niższego podatku .

Jednak rodzina 2 +2 bedzie miała na jedna osobę w rodzinie dwukrotnie mniej pieniędzy niż ta bez dzieci .

Czy wyobrazasz sobie ze poziom partycypacji w kosztach oświetlenia wsi , budowy chodnika bądz kosztów leczenia moze byc dla obu przypadków jednakowy .

Co będzie gdy na leczenie braknie pieniędzy , a choroba bedzie się rozwijać , co będzie gdy zamiast oświetlenia wsi , rodzina wybierze chleb dla dzieci , co będzie gdy zamiast chodnika , biedniejszy wybierze szlakę.

Zmusisz do dodatkowej pracy , zabronisz używać chodnika , przysłonisz światło lub dobijesz chorego ?

Kogo wyślesz do obrony kraju , gdy sam będziesz starszy . 

Dzieci dziecioroba , czy sam będziesz wywijał laską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Socjalista nigdy tego nie zrozumie bo zakłada że obywatel jest na tyle głupi ze pańswo wie lepiej co dla niego dobre.

Ubezpieczenie zdrowotne na wolnym rynku wybierasz sam za dowolna kwote i w dowolnym zakresie

Jak masz dzieci to musisz wiecej pracować by je utrzymać. Własnie to wyzwala przedsiębiorczość i kreatywność.

Jak państwo nie skubie cie w podatkach to stać cie bez problemu na chodnik czy oswietlenie. W naszym socjaliżmie państwo zabiera 50-60% i dlatego cienko z kasa u wielu rogaków.

Sa jakies przykłady że w kapitaliźmie rodzi sie mniej dzieci?

Szkoda że nie próbujesz sobie nawet wyobrazić że mozna życ inaczej niż w socjaliźmie 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Całe życie na debecie - owszem , by było inaczej należało by znalezć maga który cudowną różdżką wyczarował od 1 biliona do 4 bilionów zlotych ( rożnie liczony dług Polski ) i splacił nasze zobowiązania.

W kazdym innym przypadku , można jedynie przestać owe długi splacać .

Tyle że wtedy byli byśmy złodziejami .

Zresztą nie widzę możliwości by wierzyciele i prawa wolnego rynku na to pozwoliły 

Dlatego  świat żyje na kredyt , do czasu gdy jedynym sposobem na reset jest kolejna wojna .

I tak w kolo Macieju .

No , jeszcze można drukować .

I największą cześć dlugu , ten wewnętrzny spłącić nic nie wartym pieniądzem.

Ale to też złodziejstwo.

 

Czyli po nie robiła tak źle zadłużając kraj jak wielu tu krzyczało. Wówczas pisowska opozycja jak i wielu na tym forum krytykując zadłużanie po prostu plotła bzdury. Skoro wszyscy tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 

Szkoda że nie próbujesz sobie nawet wyobrazić że mozna życ inaczej niż w socjaliźmie 

Widzisz , ja kilka lat swojego życia miałem przyjemnośc prowadzić gospodarstwo rolne w państwie nie będącym członkiem UE i to w róznych formach ustrojowych.

Niestety to w czym teraz żyję i w czym musze pracować `jest systemem mającym najmniej wspólnego z kapitalizmem.

Zrobiono z rolnikow beneficjentow , żebrzacych o każdy grosz , nie mających możliwości zarobić na własne utrzymanie pracą swoją zamiast innych , będących obiektem zawiści i złości pozostałych grup[ spolecznych w stopniu nie notowanym dawniej.

Czy słusznie , z mojej strony częściowo nie , ale ich , owszem tak .

 

To ty nie umiesz zyc inaczej , uwazając się i swoją pracę za "pępek świata' , do której pozostałe społeczenstwo doklada więcej niż jesteś w stanie wygenerować zysku.

Bo skoro sama dopłata do 1 ha w Polsce wynosi ok 800 zł, i jest to wielkośc wyższa niż zysk prakltycznie na każdej uprawie , to okazuje się że na ponad 50 % twojego dochodu , skladają się pozostali.

Większość napisze , że dzięki temu reszta społeczenstwa ma tańszą żywność.

A czy pytaleś społeczenstwo, czy wzamian zato chce cię miec na utrzymaniu. ?

Czy po prostu ma na ciebie robic i już, panie kapitalisto.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A może by tak coś o reprywatyzacji , tej warszawskiej.?

Bo jakoś cichutko wśód Polszewii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

 

Bo skoro sama dopłata do 1 ha w Polsce wynosi ok 800 zł, i jest to wielkośc wyższa niż zysk prakltycznie na każdej uprawie , to okazuje się że na ponad 50 % twojego dochodu , skladają się pozostali.

 

A czy pytaleś społeczenstwo, czy wzamian zato chce cię miec na utrzymaniu. ?

Czy po prostu ma na ciebie robic i już, panie kapitalisto.

Jesli uważasz że żadna uprawa nie da więcej niż 800 zysku to do ciebie podatnicy dokładają dużo więcej bo u mnie dopłaty stanowią znacząco mniej jak 50%. Istnieje też możliwość że robisz coś źle skoro tak  ci  to wychodzi.

 

Panie socjalisto! 

Nikogo nie pytałem o utrzymywanie mnie. Jeśli kiedykolwiek bedzie propozycja urynkowienia i rezygnacji z dopłat  to z pewnością możesz liczyć na mój głos. Przy tym liczę na obniżkę podatków bo państwo nie bedzie do mnie dopłacać.  

 

Reprywatyzacja - Dekret złego Bieruta zakładał zabór majatku prywatnego. PIS neguje zwrot nielegalnie zawłaszczonych dóbr. Popieraja dekret Bieruta? ;)

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dzieci też nie pytały .

A dlaczego bierzesz ? 

Nie twierdzę że żadna uprawa nie da wiecej zysku jak 800 zl , bo wyrażnie napisałem , czego oczywiście nie zauważyłeś "praktycznie żadna"

Al;e jeśli chodzi o pszenicę , to owszem .Zysk 800 zł jest nieosiągalny .

Zapomniałeś jesdnak że dopłata dio gruntów rolnych to jedynie 1/3 subwencji do rolnictwa.

Wobec czego system doklada do ciebie jeszcze w wielu innych przypadkach , panie kapiotalisto , zyjący za cudze , 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Ojakich 2 latach mówisz?

O obecnym i prognozach na następny

 

I kto w tym czasie zajumał pieniądze z OFE ratując dupsko ?

Pieniądze z OFE poszły do ZUS-u. Nie wierzysz - sprawdź sobie. Chyba że masz wszędzie same 0,00zł, to twoje nigdzie nie poszły, bo ich nie ma.

 

Ja nigdy nie chwaliłem po. Ale widać wyraźnie we wszystkim co robi pis jest to to samo jota w jotę co po. Dla mnie to oczywiste ty próbujesz przekonać sam siebie, że jest inaczej.

Ja też nie byłem za PO, ale to, co obecnie robi PIS to o tym wiedziałem, że tak będzie, zanim Jaro dorwał się do władzy. To jest zemsta za odebranie władzy 8 lat temu i próba podporządkowania wszystkiego sobie na wzór Rosji.

 

Największym szkodnikiem podatkowym była POlszewia , a ból d*py idzie o to że zamiast do kolesi i kolesi kolesi , pieniądze idą tam gdzie ich zagrabienie staje się niemożliwe.

Nie rozśmieszaj mnie. A teraz nie idą do" kolesi i kolesi kolesi"? Te odznaczenia co sobie przyznają to co? Załatwienie prac (co mieli za złe PO) swoim znajomym to co? Pisałem już też o nominacji szeregowego elektryka na dyrektora, bo był sołtysem, poparł projekt za który go zdegradowano ze stanowiska sołtysa więc dostał posadę dyrektorską w Elektrowni Opole, na której był oficjalnie 2 dni, a nieoficjalnie nawet na fotelu nie usiadł, bo nie zdążyli mu wydać (mieszkańcy zrobili z tego tytułu szum i zarząd nie chcąc afery musiał cofnąć nominację), ale odprawa dyrektorska w wysokości 6 miesięcznego wynagrodzenia dyrektora na konto trafiła.

A pieniądze rzeczywiście idą tam, gdzie ich zagrabienie staje się nie możliwe - do kieszeni rządzących, a potrzebującym tylko z tego skapują, by byli zadowoleni. Na dziecko dają 500zł, ale dla siebie w tym momencie przyznają za dobre rządzenie 5000 premii.

Skoro więc oboje rodzice niezależnie od posiadania  dzieci , zarabiają tyle samo , to i płacą jednakowy podatek .

Pozostaje im też identyczna kwota , tytułem niższego podatku .

Jednak rodzina 2 +2 bedzie miała na jedna osobę w rodzinie dwukrotnie mniej pieniędzy niż ta bez dzieci .

Te przeliczenie dochodu na osobę to też tylko cyfry, bo wiesz ile kosztuje małe dziecko w rodzinie? Pójdziesz po pampersy do sklepu i na dzień dobry 80zł poszło się bujać, pod warunkiem, że będą w promocji, a starczą na 2 tygodnie. Do tego mleko - 25zł. Za jedno ubranko mogę kupić dla siebie 2, z tym, że ja pochodzę w jednym kilka lat, a dziecko miesiąc - dwa, bo szybko wyrośnie. Później szkoła, to też podręczniki niby darmowe, ale płatne, bo te darmowe są w szkole a w domu też trzeba z czegoś się uczyć no i nie wszystkie jeszcze są darmowe. Tak możemy mnożyć koszty związane z dziećmi w nieskończoność.

Dlaczego nie zrobić tak, jak to jest w krajach zachodnich, że rodzinom mającym dzieci obniżać podatek, a ci, co nie mają dzieci - podwyższyć? Ten zwrot podatku za rok ubiegły z tytułu posiadania dzieci, to też tak nie do końca, bo jak chcesz zapewnić byt dzieciom, to musisz pracować nie na jednym etacie, tylko przynajmniej na 1,5etatu, a tu już się zwiększa dochód i znowu kroją z tytułu kilku stosunków pracy. Jak bym nie miał dzieci, to bym musiał po rozliczeniu rocznym zwracać do US prawie całą miesięczną pensję.

skoro sama dopłata do 1 ha w Polsce wynosi ok 800 zł, i jest to wielkośc wyższa niż zysk prakltycznie na każdej uprawie , to okazuje się że na ponad 50 % twojego dochodu , skladają się pozostali.

Co mi po tych 800zł, jak koszt uprawy, nawożenia, oprysków i zbiorów wynosi1200zł nie licząc robocizny? A ziemie 6-sta klasa, więc trzeba się napocić, by coś na plus z tego wyciągnąć przy obecnych cenach zbóż. Niech zapłacą za zboża jak się należy i nie będzie trzeba dopłat.

 

Tylko jak po zadłużało to w mediach nie było problemu byla zielona wyspa

Nie prawda. W mediach mówiono o tym głośno i wyraźnie. Teraz mamy zieloną wyspę, bo w mediach wmawiają wszystkim, że dla dobra to jest robione, jak to się teraz dobrze żyje itd. Tak mącą w głowach, że nie wspomną nic o strajkach górników, rolników, pielęgniarek i straży granicznej, bo po co? To tylko parę głupków, a przecież się tak dobrze żyje...

Reprywatyzacja - Dekret złego Bieruta zakładał zabór majatku prywatnego. PIS neguje zwrot nielegalnie zawłaszczonych dóbr. Popieraja dekret Bieruta? ;)

PIS też zawłaszcza co popadnie. A czemu ma niby służyć ustawa o obrocie ziemi? Nie jesteś rolnikiem lub duchownym - nie kupisz ziemi. Jak kupisz, lub posiądziesz w spadku - nie będziesz sam uprawiał, tylko dasz w dzierżawę drugiemu rolnikowi przed upływem 10lat, a nie jesteś duchownym - zabiorą ci ją. To tak w skrócie, jak byś czytał i nie rozumiał języka prawniczego. Za komuny rolnikom zabierano ziemię tworząc RSP i PGR-y. Rolnikom prano mózgi, że to dla dobra itd. Sprzęt kupowano, rolnicy, którzy oddawali ziemię mówili: "nasi mają 30-stkę", "nasi teraz już mają 80-tkę", "nasi mają kombajn". Obudzili się z ręką w nocniku, jak to wszystko upadło, pola gminy sprzedały innym, sprzęt zamiast rozdać rolnikom na tzw. "wiejski" - też sprzedali i przeznaczyli na wypłaty dla tych, co siedzieli w biurach, bo robotników już nie było. W naszym miejscowym RSP cały czas jeszcze jest na etacie dyrektor i księgowa. Jak by gmina zatrudniła stróża, to by było dużo taniej, bo sprzętu już nie ma, tylko siedzą by doczekać się emerytury, a nic się z nimi nie zrobi, bo to rodzina wójta.

Tak samo jest z tą ustawą - obudzi się z ręką w nocniku ten, który albo ma ziemię, lecz na niej nie robi, a będzie chciał przepisać tą ziemię na dzieci, albo jak jest rolnikiem, przepisze ziemię na dzieci, a ci dadzą ją komuś w dzierżawę nieświadomi prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

.

A dlaczego bierzesz ? 

 

Al;e jeśli chodzi o pszenicę , to owszem .Zysk 800 zł jest nieosiągalny .

 

Biorę by nie być mniej konkurencyjny w stosunku do reszty. Albo biora wszyscy albo nikt. Jednakowe warunki powinny obowiazywac wszystkich choćby w obrebie kraju. Subwencje powinny byc liczone do produkcji a nie do ha i to premiowałoby wydajne gospodarstwa. 

Jeśli nie mozesz osiągnac 800 Pln zysku z pszenicy to może nie ma sensu jej uprawiać? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

A może by tak coś o reprywatyzacji , tej warszawskiej.?

Bo jakoś cichutko wśód Polszewii.

 

To o Lechu Kaczyńskim mamy porozmawiać? To zdaje się za jego czasów zatrudniono kolesia, który w 2012 roku przekazał mecenasom działkę za 160 baniek.  Daj se spokój z tym tematem bo daleko na tym nie zajedziesz. Pis jest tak samo w to umoczony jak i inni. Bo w tym kraju jak trzeba kraść to się tworzą porozumienia ponad podziałami od lewej do prawej. Za Kaczyńskiego nawet w MF nie sprawdzali, czy wierzyciele byli pospłacani. Tylko oddawali jak leci.  Waltz jaka jest taka jest. Ale to ona jako pierwsza domagała się ustawy, która to ureguluje. I to za jej czasów ratusz zaczął sprawdzać w MF czy wierzyciele zostali spłaceni. 

Cichutko to sam siedzisz jak się zapętlisz i zamotasz. Gdy ja i inni podawaliśmy kwoty deficytu, że ta za pis jest najwyższa. To coś tam kombinowałeś z procentami pkb. na koniec się zamotałeś i napisałeś, że w gospodarce najważniejsze są kwoty. Co zacytowałem. Tak samo jak coś tam kręciłeś jak ci pisałem, że pis zadłuża się tak samo jak po. A nawet jeszcze bardziej bo jak sam napisałeś w gospodarce najważniejsze są kwoty. A na koniec napisałeś, że cały świat żyje na kredyt. To co jak się po zapożyczała to świat nie żył na kredyt i było źle a jak się pis zapożycza to cały świat żyje na kredyt i jest dobrze? Weź to skomentuj bo na razie skrzętnie pomijasz i siedzisz cichutko.

Podsumowując możemy porozmawiać o reprywatyzacji warszawskiej. Tylko się dobrze zastanów bo jak w dwóch powyższych dojdziesz pod ścianę i zostanie ci tylko przemilczeć i siedzieć cichutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj