Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11391 odpowiedzi na ten temat

#641 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 21 maj 2015 - 19:43

i piękna debata Komorowski na swoim terenie TVN i co he he biedula się pogubił co nieco, brawo dla pana Andrzeja za odwagę i nie sranie się z bulem, tak trzymać takiego prezydenta trzeba z jajami jak berety a nie wydmuszki. Ludziska wasz los w waszych rękach nie dajcie się wy***ac przez kolejne 5 lat taka prawda;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 01:23
  •  

#642 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 21 maj 2015 - 21:56

Panowie kto by nie rządził to i tak będzie źle ,ja boję się że jak przejdzie Duda to pisowcy zaostrza konflikt z Rosją a to nam do szczęścia nie potrzebne ,,przeciez to nasz rynek zbytu ,tylko zniszczony przez rządy PO i PiS i odbudowa go jest mało realna przynajmniej na kilka lat ,zachłysnęliśmy się Unią która za nędzne dopłaty zarzuca nasz rynek swoimi towarami ,staliśmy się rynkiem zbytu ,a nie producentem ,choć  niby promują nas ze zdrową żywnością ,jak dla mnie to parodia niszczą to co działało przez lata ,moze byliśmy zacofani ale żyliśmy spokojniej nie martwiliśmy sie o jutro . Dziś nam potrzeba gospodarza który zadba o nasze interesy na Wschodzie i na Zachodzie Europy aby móc realizować swoje 'obietnice wyborcze' ,a takiego kandydata w tych wyborach nie ma

#643 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 21 maj 2015 - 23:13

http://www.money.pl/...,0,1790995.html

Jakoś bez problemu sobie poradziliśmy bez Rosji. Nie wiem dlaczego, ale cały czas z Rosji robicie naszego głównego partnera w handlu mimo, że liczby mówią co innego. Ciekawe dlaczego?

Co do zadłużenia.

Tak wygląda nasze zadłużenie na tle innych europejskich państw.

http://g6.forsal.pl/...procent-pkb.jpg

Tu macie dług netto czyli po odjęciu od długu tego, co rząd trzyma w skarpecie

http://en.wikipedia...._by_public_debt

A tutaj dane ile tego długu nam przybyło pod rządami Tuska

http://g9.forsal.pl/...nego-do-pkb.jpg

Czyżby ogromne zadłużenie pod rządami Tuska to mit...?

Edytowany przez Krassus, 21 maj 2015 - 23:14.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#644 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 22 maj 2015 - 06:22

A jak wygląda zadłużenie Polski na tle państw Europy wschodniej i Azji tj.Białorusi, Rosji, Mongolii,Chin?No powiedz Krassus no powiedz. 

Tomasz78 ma rację.Kandydata ni ma i koniec.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#645 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 22 maj 2015 - 08:15

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? W sumie napewno wcale zadluzenie nie wzroslo patrzac przez wlasne statystyki prorzadowe bo przeciez wszystko mozna przedstawic
w zielonych strzalkach ,szczty kreatywnej ksiegowosci. . . dodajmy do tego grabierz pieniedzy podatnikow z OFE, finansowanie kampani PO z pieniedzy NBP po wodeczce u sowy Belki z Sienkiewiczem przy udziale Tuska, za co nawiasem powinni stanac przed sadem i zwalajac na ludzi wiek emerytalny latajacy ich zadluzenie mozna wrecz odniesc wrazenie ze dlug gwaltownie spadl. . . Zreszta byly premier widzac co sie dzieje zbiegl z kraju na ugadana posadke w UE (ciekawe za co kupiona) zostawiajac kraj w rozsypce i wyborcow na lodzie ,zarabiajac obecnie tyle co prezydent USA. Ciekawe czy Merkel zostawila by niemcow albo inny premier. No ale niema co sie dziwíc bo za 6 tys pracowalby tylko idiota. . . Wladza oderwana od rzeczywistosci.

Edytowany przez dzarjan8111, 22 maj 2015 - 08:28.

#646 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 maj 2015 - 09:11

Ale ja podałem statystyki przed 2014 rokiem czyli reformą OFE i są to też statystyki międzynarodowe a nie naszego rządu.

I zaraz, w statystyki dotyczące naszego państwa nie wierzycie, oczywiście jak są dobre, ale w statystyki innych państw już tak? Tu macie jak wygląda zadłużenie na świecie.

http://pl.tradingeco...ent-debt-to-gdp

I widzicie, na wsi to może trudne do zrozumienia, ale w mieście na tym polega kariera. Awansuje się z jednego stanowiska na drugie, lepsze, bardziej prestiżowe i płatne.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#647 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 22 maj 2015 - 10:14

No przepraszam bo poprostu pomyślałem że posada premiera to służba narodowi a nie posadka za kase która się rzuca z dnia na dzień tylko dlatego bo ktos da więcej, to pokazuje jakim się jest człowiekiem. Chyba nie uważasz żę Cameron albo Merkel poszła by na taki układ zostawiając swój kraj i wyborców w środku kadencji na lodzie a taki prezydencik UE jest tylko instrumentem w ich rękach do polepszania bytu swojego narodu na arenie Uni. Ludzie poprostu czuliby się opuszczeni jak pasażerowie okrętu z którego czmycha jego kapitan. Jestem też bardzo ciekaw twojej opini na temat ugadywania wyciągania naszych pieniędzy NBP jak z własnej kieszeni przez Belke i dawania ich Sienkiewiczowi na cel niekonstytucyjny (kampania PO) wzamian za załtwienia? Bardzo nurtuje mnie też pytanie czy zarabiasz więcej niż 6tys. zł czy jesteś nazywany cyt. " Idiotą albo złodziejem"  przez czołowego polityka Platformy Obywatelkiej z którą sympatyzujesz panią Bieńkowską. Oczywiscie niechce znać na nie odpowiedzi i mam nadziję że tak, bo tego życzę wszystkim, niestety zdecydowana większość Polaków jest znieważana.  Zielona wyspa na mapie kryzysu? http://www.bankier.p...ow-2915322.html    nie sądze...

#648 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 maj 2015 - 11:06

A może wklej nam statystyki gdzie była polska 20 lat, 10 lat i gdzie jest teraz i sobie porównamy, czy jest coraz gorzej i biedniej?

Dla lepszego porównania, wklej też link ile zarabia Merkel. Bo coś kojarzę że zarabia bardzo podobnie co Tusk w Brukseli. Czyż nie powinna mniej skoro służy krajowi?

Edytowany przez Krassus, 22 maj 2015 - 11:11.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#649 Share Waco

Waco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 maj 2015 - 11:24

Nie mogą aferzyści wygrać - patrz film Cejrowskiego.

Już się pozakładałem z chłopakami. Jeśli wygra Poseł, to przegram sporo kasy.

#650 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 maj 2015 - 12:44

Kolego @Krassus - to że kraje starej UE są bardziej zadłużone od Polski nie znaczy że mamy im dorównać.

20 lat temu byliśmy w poważnym kryzysie po zmianie ustroju - była to normalna kolei rzeczy a porównywanie tamtych czasów do obecnych są delikatnie mówiąc wielkim nietaktem. 

Bez Rosji dobrze sobie radzą różne odnogi przemysłu - już dawno Rosja przestała być naszym głównym partnerem handlowym. Teraz są Niemcy - wszystko ok ale nie zapominaj że piszesz na forum rolniczym i sprawdź proszę ceny produktów na rynku rolnym w Polsce po wprowadzeniu embarga. Jałmużna z UE w postaci dopłat też wszystkiego nie załatwi bo porównując ceny produktów rolnych i wydatków na nawozy, opryski i całą resztę wyjdzie na to że więcej zostało rolnikowi przed tą UE. Ogromnym plusem są natomiast dotacje które dają szansę kreatywnym na rozwój tylko jest jedno ale - można nakupić sprzętu ale później trzeba to utrzymać a to że mam nowy sprzęt, produkuję lepiej nie znaczy że sprzedam drożej. Mamy PSL - niby ludowa partia a nic nie robi w kwestii stabilizacji prawnej rynku rolnego. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Renesis16xT

Renesis16xT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 22 maj 2015 - 13:38

Tym bardziej, że dopłaty są nie dla wszystkich. Mam na myśli dopłaty do sprzętu. Bilans jest taki, że więksi mają jeszcze więcej a mniejsi, czy coś zyskali...? Na mojej wsi, zyskało tylko 2. Jeden, który ma dożywotni kontrakt na dostawę ziemniaków do Frito Lay i obrabia 70 ha samych ziemniaków. Oraz drugi, który wymienił cały park maszynowy, ale ma około 1000 ha. Ci, którzy mieli 15-30 ha, polikwidowali gospodarstwa. Tylko 2 rolników z takim areałem nadal pracuje. W tym ja.

Jadąc do pracy do miasta, widzę fajne kontrasty. Na polu po prawej stronie odbywa się zbiór ziemniaków i na polu stoją maszyny za jakieś 1-2 mln zł. Na polu po drugiej stronie drogi, ktoś orze ursusem 912, rozpadającym się, ze starym pługiem zagonowym, który się ciągle zapycha. Jestem również zdania, że lepiej stałoby rolnictwo bez dopłat i horrendalnie podwyższonych cen na środki produkcji czy właśnie maszyny.

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

#652 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 maj 2015 - 13:47

Gdzie napisałem, że należy podążać drogą starej UE? Jest mit, że jesteśmy zadłużeni, że zaraz będziemy bankrutami, że Tusk nas na olbrzymie kwoty zadłużył itp. Pokazałem tylko, że tak nie jest. A że trzeba zmniejszać dług a nie go zwiększać to pełna zgoda.

Jaki procent rolników ucierpiał na embargu? Przypominam, że bessa na rynku mleka zaczęła się jeszcze przed embargiem a ceny wieprzowiny szaleją bez względu cz jest embargo czy nie ma. 

Jak rozmawiam ze starszymi rolnikami to mało który chce wracać do czasów przed UE. Dlaczego o poprzednich czasach najwięcej i najlepiej wiedzą Ci co byli jeszcze niepełnoletni?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#653 Share Aquarius

Aquarius

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 maj 2015 - 14:06

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Jak to nie ma Jest tylko jeden. Duda. Przynajmniej pisać umie w przeciwieństwie do Komorowskiego, który gdzie się pokaże to robi lipę nam wszystkim. On jest jak leniwiec, który tylko śpi bo tak można określić jego kadencję. Nikt nie popełnił tyle gaf nawet Wałęsa, Kwaśniewski też nie chociaż nogi odmawiały mu posłuszeństwa. Kaczyński kreowany był na chorego. A Komorowski w samych superlatywach jest pokazywany jako mąż stanu, śmieszny mnie to jak można go tak przedstawiac. Każde większe czy mniejsze spotkanie i kartka tak jak prawdziwy mąż stanu prawda? Następna bzdura wojna z Rosją. Nasz największy ham RP jest mistrzem w swojej demagogii. Straszy nan wszystkich pismem i wojną z Rosją, z resztą jak cała po. Przez 8 lat doprowadzili kraj do ruiny gospodarczej winiąc oczywiście PIS. Wszystko opiera się na mediach i kreowaniu przez nie fikcyjnej rzeczywistości. Tak jak w PRLu wciskano ciemnatę ludziom tak i teraz to robią tylko z większą siłą. Nie dziwie się tym, którzy oglądają tylko TV bo wtedy wniosek jest tylko jeden. Trzeba wyjść spod klosza, spojrzeć realnie na cale ugrupowanie rządzące sitwe, która wyciąga nasze pieniądze na decentralizację i nie tylko. Aferzyści jakich jeszcze nie było.

#654 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 22 maj 2015 - 14:08

A może wklej nam statystyki gdzie była polska 20 lat, 10 lat i gdzie jest teraz i sobie porównamy, czy jest coraz gorzej i biedniej?

Dla lepszego porównania, wklej też link ile zarabia Merkel. Bo coś kojarzę że zarabia bardzo podobnie co Tusk w Brukseli. Czyż nie powinna mniej skoro służy krajowi?

Wydaje mi sie ze albo ja pisze w sposob zawily albo sa widoczne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nie napisałem ze pensja przewodniczącego ue jest zbyt duża chociaz raczej jest, ale istotą sprawy jest to ze dla premierów silnych państw najważniejsza posada jest służba dla kraju i wladza oczywiście ktorej tusk nie ma żadnej obecnie. We wcześniejszym poście stwierdziłes ze to normalne ze pobiegł tam gdzie placa wiecej, robic karierę. W dwoch słowach sprzedajny premier poprostu. Obraz teraz i 25 lat temu to karykatura światopoglądu bez uwzględnienia całego tego okresu ciężkiej pracy wszystkich obywateli. Czasy sa sprzyjające i oczywiste jest ze nie moze byc nam gorzej niz pod radziecką okupacja badz zaraz po niej. Co wcale nie jest zasługa PO ani komorowskiego ale nas wszystkich. Jeszcze raz prosze o pogląd na sprawe Sienkiewicz - Belka oraz wypowiedz Bieńkowskiej o biednych idiotach.

#655 Share Aquarius

Aquarius

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 maj 2015 - 14:38

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? " biedni idioci " to nie wszystko. Wystarczy pozbierać wszystkie znieważające wypowiedzi po a ukaże się prawdziwe oblicze tej partii. Dla donia nie liczy się państwo tylko kasa, teraz ma już zapewniony byt do końca życia. Czego chcieć więcej,pewnie można. Zgadzam się z tym że to nasza zasługa, ale co z tego jak juz przecież nic prawie nie zostało. A jak dalej ta hołota będzie przy władzy to nic nam dobrego z tego nie wynik nie. Przegrał pierwszą turę niech przegra też drugą tego mu i nam Życzę.

#656 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 22 maj 2015 - 14:44

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Komorowskiego trzeba w niedziele zepchnąć na margines głosując na Dude

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#657 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 maj 2015 - 14:50

http://www.dlugpubli...metoda-liczenia jeśli to nie zadłużenie to co? Skąd Ty te bajki bierzesz?

Pamiętam bardzo dobrze czasy przed członkostwem Polski w UE. Było różnie tak samo jak jest teraz. Po za dotacjami nie widzę optymizmu. Nie wiem w jakim kręgu się obracasz i w zasadzie nie interesuje mnie to. Nie pisz bajek i tyle. Z tą wieprzowiną było różnie ale teraz jest tragicznie - policz zyski ( wydatki były kiedyś nieporównywalnie mniejsze nie licząc ceny zboża która jest na podobnym poziomie jak 20 lat temu). 

Edytowany przez akmaly, 22 maj 2015 - 14:51.

#658 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 22 maj 2015 - 18:17

Jesteśmy tylko pionkiem a raczej rynkiem do zbytu.....Jakie możliwości mają nasze firmy na zachodzie..? Jesteśmy tresowani, aby przyjąć ich tok myślenia, sprzedajemy się biorąc od nich jałmużnę. Powszechna tego akceptacja ma doprowadzić, że w końcu zaczną przejmować ziemie......W końcu musimy się zgodzić,przecież ciągle braliśmy więc należy się odwdzięczyć...Prawda?

Edytowany przez Ywa, 22 maj 2015 - 18:37.

Ziemia człowieka wyda i ziemia człowieka zje.

#659 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 maj 2015 - 18:33

http://www.dlugpubli...metoda-liczenia jeśli to nie zadłużenie to co? Skąd Ty te bajki bierzesz?

Pamiętam bardzo dobrze czasy przed członkostwem Polski w UE. Było różnie tak samo jak jest teraz. Po za dotacjami nie widzę optymizmu. Nie wiem w jakim kręgu się obracasz i w zasadzie nie interesuje mnie to. Nie pisz bajek i tyle. Z tą wieprzowiną było różnie ale teraz jest tragicznie - policz zyski ( wydatki były kiedyś nieporównywalnie mniejsze nie licząc ceny zboża która jest na podobnym poziomie jak 20 lat temu). 

Ale Balcerowicz żeby zwiększyć liczby, do obecnego długu dodał dług samorządów, które rządzą się swoimi prawami a do tego przyszłe zobowiązania czyli policzył ile państwo będzie wypłacało emerytury obecnym emerytom i dodał to do długu. Tak samo mogę powiedzieć, że wisisz Biedronce już 100 tys bo przecież będziesz robił w niej zakupy i w przyszłości. Jakoś OECD czy Eurostat nie liczy sposobem Balcerowicza. Agencje ratingowe tak samo tego sposobu nie używają.

Wśród rolników. Chyba, że dla Ciebie rolnikiem jest osoba która uprawia te 5 ha po dziadku, po dziadku ma i traktor ze sprzętem i ubolewa nad UE bo ciągnika mu dać nie chcieli albo nie może wyżywić z tych 5 ha rodziny na wysokim poziomie. Dla mnie to jest hobbysta a nie rolnik. Porozmawiaj z ludźmi którzy się rozwijają, którzy nie siedzą na tyłku i czekają na cud.

Polskie firmy sobie nie radzą?

http://www.se.pl/pie...mcy_603039.html

http://www.gloswielk...t.html?cookie=1

http://40ton.net/wie...wsze-dokumenty/

http://nafta.wnp.pl/...7528_1_0_0.html

http://www.strefabiz...rme-rohde-grahl

http://wyborcza.biz/..._koncernie.html

http://chemia.wnp.pl...2137_1_0_0.html

http://natemat.pl/10...o-nie-doceniamy

http://manager.money...,0,1401121.html

http://nieruchomosci...odbijaja-europe

Edytowany przez Krassus, 22 maj 2015 - 18:43.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 22 maj 2015 - 19:08

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Panie Krassus jako ze jest pan jednym z nielicznych zwolenników PO bardzo bym chcial poznać sama stanowisko wobec sprawy Belki rozdających nasze pieniadze z NBP na kampanię Platformy w zamian za zalatwienia. Oraz opinię o Słowach bieńkowskiej o malo zarabiających idiotach. Dlaczego nie moge sie tego doprosic, jeszcze raz o to sie zwracam. Dodam moze jeszcze ze ciekawi mnie kwestia tego ze bieńkowska powiedziala ze byly pieniadze na ratowanie górnictwa ale rząd PO a dokladnie jego ministerstwo cyt. Całe górnictwo w d . . . mieli. Pili, lulki palili i obsadzali stanowiska swoimi ludźmi, sam wiesz ile zarabiali Koniec cyt. Wydając pieniadze na nie wiadomo dokladnie co dodał Wojtunik. Bardzo bym prosił o kometarz jesli cos da sie wymyślić na usprawiedliwienie jakiekolwiek.