nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

scoffer    1156

Obawiam się Scoffer że zestawienie czasowe tych dwu skrzynek jest trochę bardziej skomplikowane niż uważasz. Chyba że chodzi Ci o dopasowanie komend i odczytów z kabiny do zmiany parametrów rejestrowanych przez drugie urządzenie.

 

Moja wątpliwość nie polega na twojej sugestii o co mi chodzi , lecz na prostym pytaniu dlaczego jedna ze skrzynek zaginęła , a druga została uszkodzona. 

Obszar katastrofy to nie Ocean Spokojny , a odczytem skrzynki z jaka-40 nie zajmowali się pigmeje lub buszmeni , a rzekomo specjaliści.

Wszystko inne co wynika z ewentualnego ich odczytu pozostawiam biegłym i wątpię byśmy nimi byli.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj spokój tacy jak Hubertus,Jacus czy Ulman to są specjaliści z górnej pułki :P :P :P  oni nie uwierzą jeśli nie dotkną i nie posmakują :P :P :P B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

W zasadzie można powiedzieć że miejsce katastrofy jest dla nas tak samo trudno osiągalne jak Ocean Spokojny i tak samo wrogie,

Jeżeli Rosjanie znaleźli ją od razu i schowali to prawdopodobnie już jej nie dostaniemy. Jeżeli znaleźli ją dużo później, to tym bardziej nie pochwalą się tym bo będą oskarżenia że ją spreparowali. Tak i tak nie ma szans na odzyskanie tego ustroistwa. 

Jeśli chodzi o drugie urządzenie to mam trochę inne podejrzenia które można by skwitować takim oto zdaniem. "Tym co zginęli życia to już i tak nie wróci a po co ciągnąć za nimi jeszcze następnych". Niestety chyba się to nie udało i mieliśmy kolejną śmierć. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Cała strategia pisu w tym temacie polega na podważeniu całości przy pomocy drobnych szczegółów. Zarejestrowane rozmowy otrzymaliśmy dodatkowo od chyba dwóch nie zależnych krajów. Dodatkowo i rozmowy i parametry lotu zgrano w Moskwie dzień lub dwa po katastrofie i to w obecności naszych. Oczywiście można podnosić argument, że się czas różni. Ale to nie zmienia faktu, że samolot spadł 60 m od osi pasa jak dobrze pamiętam na lewo. Jeśli samolot lądował by planowo i wybuchła bomba to spadł by w osi pasa. Tego nie zmienią żadne sztuczki Macierewicza. Ten fakt mówi więcej jak drobne różnice czasowe rejestratorów. Dodatkowo mamy nagrania dostarczone jak dobrze pamiętam z Łotwy i ze Szwecji, gdzie słychać wyraźnie teksty typu "musimy próbować do skutku" jako odpowiedź na pytanie drugiego pilota o lotnisko zapasowe. Tak samo jak pilot pyta dlaczego pasażerowie nie siedzą na swoich miejscach. To wszystko mówi znacznie więcej niż jakieś drobne różnice czasu między nośnikami czy to, że rejestratora ze zdezelowanego jaka nie udało się odczytać.

Z drugiej strony mieliśmy parlamentarny zespół, który mnożył liczby wybuchów i wystrzałów, wysuwał inne dziwne hipotezy i próbował udowadniać przy pomocy parówek i puszek. Skoro tam byli tacy fachowcy i pracowali tyle czasu. To dzisiaj ci sami fachowcy będąc w legalnej państwowej komisji. Powinni w oparciu o zbierany materiał przez tyle lat zespołu parlamentarnego. Wysunąć jakieś hipotezy i je udowodnić. Niestety nic takiego nie ma miejsca. PiS nie potrafi logicznie i merytorycznie udowodnić, że było inaczej niż podano oficjalnie. Zamiast tego odymia tymi swoimi wizjami umysły swoich wyborców jak pszczelarz pszczoły w pasiece.

Jeśli nawet coś tam specjalnie zawieruszyło się nie przypadkowo czy zostało uszkodzone. W co wątpię. To raczej nie w obronie Rosjan czy Tuska a niestety naszych pilotów, którzy tam zginęli. I w obronie naszego państwa przed pozwami o duże odszkodowania dla rodzin ofiar.

 

Tymczasem wraca Koryto +. Szydło się nie poddaje. Wytykali PO ośmiorniczki a sami wezmą więcej.

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/528613,kukiz-15-premier-szydlo-tylnymi-drzwiami-wprowadza-podwyzki-dla-administracji-rzadowej.html

 

Zaciekawiło mnie, że wczoraj kłamliwa tvp w wiadomościach nie powiedziała nic o aukcji w Janowie Podlaskim. Dzisiaj wiem dlaczego. Dobra zmiana tam juz zadziałała.

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/aukcja-koni-pride-of-poland-w-janowie-podlaskim,668408.html

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

A ile się spóźnił prezydent, bo o tym nikt nie wspomina? Poprzedniego wieczora zabalował i zaspał( prezydentowi przecież wolno). No i "musieli" lądować, żeby nie spóźnić się na uroczystości. Gdyby wylot miał miejsce w zaplanowanym czasie, można by lądować na lotnisku zapasowym. A teraz z głównego winnego robi się na siłę męczennika i zwycięzcę komunizmu. Paranoja. Nikomu nie życzę śmierci, ale patrząc na to co się dzieje  przychodzi refleksja "czemu bliźniacy nie lecieli razem?". Teraz pytanie w stylu zapiekłych pisuarów :" czyżby jarek coś wiedział o planowanym zamachu?".

Może pislamiści pochwalą się "sukcesem " aukcji w Janowie?

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak samo jak nikt nie kwapi się wyjaśnić o czym bliźniacy rozmawiali przez telefon. Gdyby nie spóźnienie Kaczyńskiego samolot zdążył by wylądować w Smoleńsku jak JAK 40. Bo mgła jeszcze nie opadła. Lub delegacja dojechała by z lotniska zapasowego na czas.

- Pomysł wizyty w Smoleńsku padł w kontekście kampanii wyborczej na prezydenta. Kaczyńscy postanowili, że Lech taką wizytę musi odbyć by umocnić elektorat.

- Prezydent zaspał.

- Lot miał odbyć się na lotnisko, które ze względu na fatalny stan techniczny Rosjanie chcieli zamknąć i są na to dowody w postaci odpowiednich pism wysyłanych do strony polskiej. Strona polska nie chciała zamknięcia ze względu na wygodę władz w dojeździe do Smoleńska. Strona polska znała fatalny stan lotniska jego wyposażenie i wyszkolenie obsługi.

- Podczas lotu było wiadomo, że warunki meteo są tam słabe. 

- Na pilotów była nakładana presja typu musimy próbować do skutku oraz odbywały się pielgrzymki do kokpitu. Dlatego pilot się pytał dlaczego pasażerowie nie siedzą na swoich miejscach. Pracownicy kancelarii prezydenta obecni na pokładzie nie potrafili na prośbę pilotów wskazać lotniska zapasowego. Ani co robić dalej. jedynie mówili, że trzeba próbować aż do skutku.

- Nawigator mylnie ustawił wysokościomierz. Tak zwany baryczny. Będąc w dolinie poniżej poziomu pasa myśleli, że są jeszcze nad nim.

- Pilot zszedł poniżej minimum 100 m wysokości. Gdzie jeśli nie widział by ziemi nie mógł w ogóle lądować. On nie widział ziemi do samego końca, nawet tych drzew nie widzieli.

- Samolot/wrak znajdował się z boku osi pasa około 60 metrów. Gdyby podchodził planowo i nastąpił wybuch spadł by w osi pasa. Piloci przystąpili do manewru odejścia na drugi krąg. Niestety za późno. Gdyby lądowanie przebiegało planowo i nastąpił wybuch nie podjęli by próby odejścia na drugi krąg. Bo po co gdyby normalnie wszystko szło do samego wybuchu.

- Oczywiście rosyjscy kontrolerzy nie są bez winy. Mówili, że na ścieżce itd. Ale czy takim ludziom z takim sprzętem w taką mgłę powinno się wierzyć? Jak pisałem strona polska znała to lotnisko, ludzi i sprzęt na nim.

Tych wszystkich punktów Macierewicz nie jest w stanie obalić. Tego nie da się obalić jakimiś sekundowymi różnicami, łamaniem parówek czy gnieceniem puszek. Cały zgiełk wokół Smoleńska ma właśnie te wszystkie argumenty zagłuszyć. Kaczyński najbardziej boi się prawdy o tej wizycie. Dlatego te wszystkie działania komisje, miesięcznice, apele. Uznał, że nawet z martwego brata można jeszcze jakiś pożytek mieć i dlatego ta cała w sumie przykra historia się ciągnie i ciągnąc będzie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Robią z Lecha bohatera bo w przeciwnym razie trzeba by przyznać że zginął z głupoty.W średniowieczu wierzono że ktoś rzucił urok lub dany fakt zaistniał bo zadziałało złe. PIS używa sprawdzontch metod i wiele zjawisk tłumaczy działaniem wrogich sił, układu itp. i jak mawiał Kurski - ciemny lud to kupuje.

Z ostatniej chwili http://wiadomosci.onet.pl/kraj/macierewicz-odznaczyl-zlotym-medalem-za-zaslugi-dla-obronnosci-kraju-swojego/6dstg2

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mamy kolejne środowisko które pis umiejętnie przeciwko sobie obraca. Żołnierze w Iraku i Afganistanie narażali życie a ten dostał za pierdzenie w stołek. Róbcie tak dalej w końcu dobra zmiana trwa. Koryto medale. Te ośmiorniczki po to był pikuś. Teraz się chapie pełną gębą i to w biały dzień jak swoje. Aż się z pysków ulewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Też mam taki, tylko brązowy. Na szczęście solidnie udokumentowany, więc się go nie wstydzę. Za to widzę że złoty totalnie stracił na wartości. Szkoda ludzi, którzy zapracowali na te odznaczenia, bo takie rozdawnictwo trochę nie gra.

Choć nie byłbym sobą gdybym nie przypomniał że przepis o nadaniu takiego odznaczenia pochodzi z lat 60 tych. A to powinno wzbudzić obrzydzenie w odbierającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Cała strategia pisu w tym temacie polega na podważeniu całości przy pomocy drobnych szczegółów. Zarejestrowane rozmowy otrzymaliśmy dodatkowo od chyba dwóch nie zależnych krajów. Dodatkowo i rozmowy i parametry lotu zgrano w Moskwie dzień lub dwa po katastrofie i to w obecności naszych. 

 

Odczytali je w piorunującym tempie , bo to wyjątkowo prosta czynność.

Jednak w rozszyfrowaniu dużo trudniejszej zagadki , wymagającej specjalistycznej wiedzy i urządzeń , poszło im znacznie trudniej i zajęło sporo czasu.

Tą zagadką był czas katastrofy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

A teraz mam pytanie zagadkę ( szczególnie do NIE) związane z dzisiejszym świętem.

Jak nazywał się prawdziwy autor sukcesu Bitwy Warszawskiej, człowiek który zaplanował przegrupowanie i działanie naszych oddziałów?

Jaka nagroda spotkała go ze strony przyjaciela?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robią z Lecha bohatera bo w przeciwnym razie trzeba by przyznać że zginął z głupoty.W średniowieczu wierzono że ktoś rzucił urok lub dany fakt zaistniał bo zadziałało złe. PIS używa sprawdzontch metod i wiele zjawisk tłumaczy działaniem wrogich sił, układu itp. i jak mawiał Kurski - ciemny lud to kupuje.

Z ostatniej chwili http://wiadomosci.onet.pl/kraj/macierewicz-odznaczyl-zlotym-medalem-za-zaslugi-dla-obronnosci-kraju-swojego/6dstg2

 

Prezydent Kaczyński zginął przez głupotę rządzących czyli PO wszyscy o tym wiedzą cokolwiek byście ttu pisali prawdy zakrzyczeć się nie da B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

zapominacie o polskim rejestratorze lotu ktory zostal zabrany prosto do polski i odczytany w krakowie w instytucie ekspertyz sadowych -on tez byl sfalszowany ????-jak mie pamiec nie myli to byla amerykanska technologia i rosjanie nie mieli mozliwosci technicznych jej odczytac.

gdy ogladam telewizje to w jednym pokoju mam satelite  a w drugim naziemna tv, gdy dzieci ogladaja to samo co ja to na naziemnej jestem do przodu 2-3 zdania w porownaniu do satelitarnej, ten sam program a sekundowe roznice, to samo bylo w wypadku nagran-po prostu inna technika.

 

 katastrofa w miroslawcu, czy smiglowca premiera millera nikogo nic nie nauczyla dopiero tragedia w smolensku troche zmienila mentalnosc , na chwile bo potem opona pekla i wrocilo polskie pieklo bezmyslnosci, braku poszanowania przepisow i trzymania sie standardow.

 

pilot smiglowca zapomnial wlaczyc w zimie instalacje anty-oblodzeniowa, pamietacie lodowanie kapitana wrony-samolot podniosly dzwigi, wlaczono bezpiecznik i odjechal na wlasnych kola. nikt nie sprawdzil ze wywalilo bezpiecznik od systemu wysuniecia podwozia,  po otwarciu skrzynki bezpiecznikow nawet typowy'mietek' by widzial ze wyskoczyl, wystarczylo wcisnac i telewizje nie mialy by co pokazywac a samolot nie poszedlby na zlom. niestety taka sama bezmyslnosc byla nad siewiernym i to cala [praiwe] prawda ........

 

zagadka to raczej dla innych nie dla mnie bo los generala jest mi dobrze znany-niedawno nawet ogladalem film para-dokumentalny na ten temat


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Prezydent Kaczyński zginął przez głupotę rządzących czyli PO wszyscy o tym wiedzą cokolwiek byście ttu pisali prawdy zakrzyczeć się nie da B)

Nie wiem o czym piszesz ale nawet jesli to prawda to powinien być mądrzejszy od tych głupich rządzacych z PO. Koniec końców był polakiem lepszego sortu.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Może Kaczyński nie zginął przez własna głupotę ale przez politykę. Trwała kampania wyborcza a wizyta musiała się odbyć za wszelką cenę. Staszku niestety lub stety jak kto woli Tuska i rządu na pokładzie nie było. Ani nie trzymali sterów, ani nie czytali wskazań ani nie kazali lądować do skutku. Z tą tv macie rację niby to samo a oglądanie z naziemnej i przez satelitę robi sekundę czy dwie różnicy. Tak samo z tymi czasami. Jednak jak mówiłem pis tymi drobiazgami stara się podważyć całość

Był tez polski rejestrator o którym Rosjanie nie wiedzieli. Został zabrany natychmiast do Polski. Ale to i tak nie przeszkadza pisowi wmawiać, że były jakieś fałszerstwa nie jasności itd. Argumentacja pisu jest na poziomie tej Staszka. Że to i tak wina rządu bo tak i już.

Co do katastrof s pod Mirosławca i Smoleńska jest wiele podobieństw. Piloci łamali procedury schodząc poniżej minimum bez widzialności ziemi. W krytycznym momencie zamiast obserwować wskazania przyrządów wszyscy wyglądali ziemi przez okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Dozynkowe % tez spore rozkojarzenia robia i czesto pojac co kto mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Zerorki to bylo odniesienie do wypowiedzi Jacusia a wyszlo tak,ze to ja dozynkuje z % :(  Ach sie wkopalam ...ze teraz wybrnac z tego nie bedzie jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No Ja tak zrozumiałem , ale spokojnie - już wybrnęłaś B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

a tu zonk ja jestem abstynentem :D  :D  :D , a ostatnio bylem na dozynkach wojewodzkich gdy istnialo jeszcze wojewodztwo krakowskie a milosciwie nam panowal general jaruzelski-cos tak w 87 czy 88-juz nie pamietam dokladnie, gdzies tam mam dyplom rodzicow z wystawy plodow rolnych. B)  w przyszla niedziele beda jak zawsze gminne dozynki  ale ja takich spedow unikam jak ognia. zreszta u nas prawdziwych rolnikow w gminie[14 tys mieszkancow ]to by policzyl na palcach rak i nog...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

W mojej wsi i gminie tez coraz gorzej z rolnictwem. kazdy likwiduje i po wszystko do marketu biegaja, a z tych co wciaz ziemie uprawiaja sie smieja,ze to tylko dla tych co nie umieja sobie radzic, A przeciez wszystko jest dzieki rolnikom i naszej ciezkiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj