nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

scoffer    1156

zagadka-jesli ojciec scoffera, w 69 ot tak sobie kupil nowy samochod to co robil rok wczesniej, do jakiej partii nalezal[i to nie jako podrzedny czlonek] , za donoszenie na kogo dostal przydzial- takie byly realia prl, zreszta dzisiejszy swiat niewiele sie rozni -pelno jest zaradkiewiczow i temu podobnych.

Co ty w du..e jeba..ny śmieciu możesz powiedzieć o moim ojcu i jakie masz do tego prawo.

Kim jestes obleśna gnido , że wystawiasz opinie o kimś kogo na oczy nie widziałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

w roku 1969 , Fiat 125 był do kupienia od ręki . Mój ojciec kupił go za 180 tyś ówczesnych złotych z dzwignia zmiany biegów jeszcze przy kierownicy. . W następnym roku staniał do 160 tys .

Na początku lat 80 PRL wprowadziło przedpłaty na samochody i każdy chętny mógl wplaćic na 126 p , 125 p lub Poloneza.

W zależności od wielkości wpłaconej kwoty uczestniczyło się w losowaniu danego modelu z mozliwością zakupu w rożnych terminach .

Na Poloneza z oczywistych względów , było najmniej chętnych gdyż wylosowany w mojej rodzinie w roku 1984 kosztował dokladnie 1 mln 30 tyś złotych . Na 126 p matka czekała dłużej , bo i lista chętnych była dłuzsza , do roku 1987 .

Pamiętajmy jedna k ze chodzilo o czasy ponad 30 lat wczesniejsze , a zakup dotyczył nowych aut , zakupionych przez osoby  fizyczne bez udziału kredytu .

Zapytam z ciekawosci ilezto dzisiaj nowych aut , w dobie dobrobytu kupują rolnicy majacy 20-a nawet 50 ha.

Bo o ile mnie wzrok nie myli to na wsi rządzi używka rocznik 1996-2001 .

Auto było w tamtych czasach troszkę innym towarem , również w Niemczech.

Ale , wracając do fatalnej jakości towarów rodem z PRL , proponuję zapoznać się z cenami np . używanych wierteł lub  kluczy czy pilnikow z tamtego okresu .

Proponuję również zapoznać się z opinaimi o jakości częsci zamiennych produkowanych obecnie w państwie należącym do UE i porównanie ich do oryginalnych rodem z PRL .

Otacza nas jednorazowe gówno , będące najczęściej tandetą , w ładnym kolorowym opakowaniu .

Siekiera , nóż , gwozdzie , klucze  , części zamienne , łożyska  itd itp .robione z kartofla lub strugane z lipy stają się powszechne i nawet logo uznanej marki nie gwarantuje zakupu tandety .

I można przyjąc , owszem ,że spora część to chińszczyzna , jednak i rodzime produkty i zachodnioeuropejskie to już nie ta jakość co ta z poprzedniego wieku , nawet z PRL. 

Co do komuny , to w tamtychh czasach nowy dom na wsi , dach , ciągnik bądz ogrodzenie swiadczylo o pracowitosci i zamozności gospodarza .

Dzisiaj widzi się całą wioskę np .z kolektorami na dachu , dom w dom .  

Czy swiadczy to o tym ze wszyscy są jednakowo pracowici ?

Nie, winduje się cenę , robi dotację i kolektywizuje wioskę .

By kamrat producent lub importer , firma monterska szwagra ministra i zachodni bank udzielający pseudo kredytu mieli się dobrze .

I wszystko było by OK , gdyby dostęp był dla każdego .

Ale tak nie jest .

Dotacje podnoszą sztucznie cenę inwestycji , zwrot wydatków powoduje że jest oplacalna dla każdego mieszkańca , który miał szczęscie jako nieliczny uczestniczyć w przekręcie.

Natomiast ten, który chciał by zrobić to samodzielni bity jest w d*pę .

I bardzo proszę wskaż mi dziedzinę rolnictwa , poza zbieractwem runa leśnego i ryby-ślimaka winniczka , gdzie obecnie panuje kapitalizm i zasady wolnego rynku , na poziomie wyższym jak dla gospodarstw indywidualnych  za czasów PRL.

To te przedpłaty tak zachwalasz http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Miales-przedplate-na-malucha-lub-duzego-fiata-Nalezy-ci-sie-rekompensata,wid,17868622,wiadomosc.html?ticaid=117620 . Przecież to było jawne oszustwo, żeby przez 9 lat nie wydać komuś towaru, za który zapłacił. Od mojej narzeczonej dziadek w 1975 roku wpłacił CAŁĄ kwotę na Ursusa C 330, coś koło 100 tys. zł. Czekał na traktor 3 lata po to, żeby w 1978 dopłacić 15 tys., bo przez ten czas o tyle ten model podrożał. To uważasz za dobre rozwiązanie ?? Przecież to kradzież w majestacie prawa. Co do reszty posta, dziś mamy na rynku tandetę i markowe produkty, wybór należy do Ciebie.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Właśnie o tym pisałem. To było chore rozwiązanie i chory system. Dzisiaj gdyby ktoś wpłacił przedpłatę i tyle lat czekał na samochód. To już ten model wycofali by z produkcji. A na pewno przeszedł by lifting. To było jak pisałem dojenie ludzi przez państwo.

W te zakupy od ręki tez nie chce mi się wierzyć. Za komuny nic nie było od ręki. Chyba, że płaciło się dolarami lub dostawało przydział. Przeważnie po znajomościach lub za zasługi na rzecz systemu. Zwykły rolnik, robotnik (może poza górnikiem) czy urzędnik niższego szczebla, nauczyciel itd. mógł pomarzyć o zakupie dużego fiata od ręki pod koniec lat 60 tych. Tym bardziej, że te fiaty wprowadzili do produkcji w 67.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

scoffer-drzewo sadzi sie po owocach-wiec czytajac twoje posty mozna sobie wyrobic zdanie, typowo komunistyczna mentalnosc bije z twoich wypowiedzi

 moj ojciec w 69 r  mogl kupic sobie kopaczke konna[mam  jeszcze papiery na nia] wiec wytlumacz mi  w jaki sposob twoj ojciec kupil auto i to za niebagatelna kwote,  jak dostal przydzial-pamietaj ze mam pare lat i znam doskonale realia prl . zapominasz ze w pzpr+zsl+sd bylo w najlepszych latach [czyli 70] ponad 4 mln,  ilu bylo donosicieli i tzw'aktywu robotniczego' to trudno policzyc bo akta  partyjniakow splonely a zostaly tylko opozycjonistow. byle chlop ze wsi, chocby mial pieniadze nie mogl sobie kupic auta- chyba jeszcze duzo nie wiesz...... znajdz sobie historie wice-marszalka terleckiego i jego ojca.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

jacus , nie jestem takim kutasem jak ty , bym polemizował z tobą obrażajac twoja matkę lub ojca.

Jesteś dla mnie tym co koń pod brzuchem nosi i tyle na temat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

otworzyłeś się chłopie nieopacznie żeby się popisać i się wydało 

teraz wiemy za czym tak tęsknisz i dlaczego  :D

było ale się skończyło i możesz co najwyżej jak ten murzyn ; 

 https://www.youtube.com/watch?v=lw3LDjx__5w   :D  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Eeee tam, ten Bloomberg to napewno żyd jakiś co jest w zmowie z Sorosem. Mi to się wydaje że oni wszyscy są w zmowie razem z Putinem i masonami bo Jarosłąw zagraża ich interesom na całym świecie :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

hubertuss, w 16 Lip 2016 - 13:17, powiedział:snapback.png

 

Im po prostu propaganda pisowska pokazuje pewne obrazki i tresuje jak małpy czy tam delfiny. Tak jak na przykładzie filmu z Magdalenki. Wszyscy oglądali i widzieli film, gdzie Lech pił wódkę i rozmawiał z innymi dookoła. Im pokazuje się fragmenty, gdzie inni piją. A Lech siedzi nie je nie pije nie mówi lub go po prostu nie widać.

Propagandysto więc podaj ten swój cały film (jeżeli takowy istnieje) oczywiście zródło ma być niezależne.Dobrze wiemy że takiego innego filmu który będzie pasował dla Lemingozy nie ma,lemingoza,musi siać swoją propagandę,tumanić ludzi.

 

Dlatego napisałem 

Alamo, w 17 Lip 2016 - 09:04, powiedział:snapback.png

Są dwie metody robienia propagandy. Albo robi się jakąś logiczną narrację, albo zarzuca się ofiarę mnóstwem rozmaitych faktów mających ją emocjonalnie poruszyć smile.png , które to zbijają się w kupę i się ze sobą nie wiążą. Jakbyśmy wzięli jakiegoś kodomitę na przesłuchanie i zaczęli od początku wyjaśniać to mniej więcej mówiłby, że "ten prezydent to niewłaściwy prezydent!"

 

 

Widziałem wywiady z kodomitami,uciekacie od kamer (jak wasz guru),albo tracicie poczucie logiki,jak "pisowski dziennikarz" ściśnie za język

 

 

Ja tam z kodem nie mam nic wspólnego. Ale jak już to oni nie mówią, że to nie właściwy prezydent a co najwyżej, że postępuje nie właściwie. A to dwie różne rzeczy. Kod nie mówi, że wybory są sfałszowane(...) A jedynie krytykuje nie które działania rządu czy prezydenta. A to chyba wolno. Więc o co wam chodzi?

Będziemy jak Hamas. Zrobimy tu majdan, jak w Kijowie, tylko bardziej krwawy. Miliony wyjdą na ulice i już z nich nie zejdą. A jeśli tych milionów będzie dwa, to sam Wałęsa obiecał, że wtedy łaskawie stanie na ich czele  W KODzie orkiestra jak na Titanicu-gra do końca,a najgłośniej gra sekcja dęta :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Narracja PIS wyklucza samodzielne myslenie. Wszyscy nie zgadzający się z linia partii sa według niej zmanipulowani i zindoktrynowani przez PO, KOD TK lub inne blizej nieokreslone siły. W ten sposób wszystkich wrzuca sie do jednego wora włącznie z mniejszymi lub wiekszymi autorytetami. Zabieg taki pozwala PISowcom poczuć się lepszym sortem i zwalnia ich w ich mniemaniu od merytorycznej dyskusji na argumenty. Nie ma bowiem sensu dyskutować z kimkolwiek jesli wszyscy inni są oderwani od koryta, zmanipulowani i chca jedynie zguby ojczyzny a dobrej zmiany nie popierają. Swoja droga przypomina to radykalny islam - żyd , katolik czy ateista - wszystko to niewierni i trzeba ich niszczyć bo tak trzeba i koniec. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

 

A to przesłuchiwałeś jakiegoś, czy tylko tak ci się uroiło? Ja tam z kodem nie mam nic wspólnego. Ale jak już to oni nie mówią, że to nie właściwy prezydent a co najwyżej, że postępuje nie właściwie. A to dwie różne rzeczy. Kod nie mówi, że wybory są sfałszowane. Jak Kaczyńśki swego czasu. Nie podważa ich legalności. A jedynie krytykuje nie które działania rządu czy prezydenta.

 

Ja tam zwolennikiem nie jestem ani PIS-u, ani PO, ani KOD-u. Jednak zdaniem PIS wybory w Polsce nie były sfałszowane tylko 2 razy od czasów powojennych - wtedy, jak PIS wygrało :unsure:

scoffer-drzewo sadzi sie po owocach...... znajdz sobie historie wice-marszalka terleckiego i jego ojca.

Znajdź sobie historię ojca Kaczyńskiego, który również donosił i za donoszenie nawet pałac dostał. Wiecie dlaczego, jak z ruskim ktoś nie pije, to nie będzie rusek z nim gadał? Bo jak ktoś nie pije, to donosi - odnieście tę informację do Magdalenki i do tego, dlaczego kaczogęby nic z Ruskimi na + dla kraju nie zrobił

 

Patrzcie co ten KOD zrobił. Wmówił Zachodowi, że w Polsce Jarek rządzi a nie Szydło z Dudą.

Bo to prawda... Jak ktoś ma inne zdanie niż kaczogęby, to nie jest z kaczogębym

 

Narracja PIS wyklucza samodzielne myslenie. Wszyscy nie zgadzający się z linia partii sa według niej zmanipulowani i zindoktrynowani przez PO, KOD TK lub inne blizej nieokreslone siły.

Jeszcze zapomniałeś o przynależności do gestapo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Zapomniałem jeszcze że jak ktoś ma inne zdanie to napewno jest  ruskim agentem. :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

KOD TVN Wyborcza pani Apelbau i wielu innych odstawionych od koryta

 

PiS niech się taki pewny nie czuje, następne wybory się odbędą a już raz też byli od koryta odstawieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciekawe czy Martę Kaczyńską, która powiedziała, że z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego nie powinno być apelu Smoleńskiego też zaliczą do Kodu? Kolejna grupa nie chce apelu odczytywanego na uroczystościach o zupełnie innym temacie.

 

 

hubertuss, w 16 Lip 2016 - 13:17, powiedział:snapback.png

Propagandysto więc podaj ten swój cały film (jeżeli takowy istnieje) oczywiście zródło ma być niezależne.Dobrze wiemy że takiego innego filmu który będzie pasował dla Lemingozy nie ma,lemingoza,musi siać swoją propagandę,tumanić ludzi.

 

 

Źródło jest cały czas jedno. Archiwa Kiszczaka i filmy, na których dokumentowano spotkania w Magdalence na jego polecenie. Chociaż robiła to bezpieka na jego polecenie. Dla ciebie będą wiarygodne tylko kawałki, które puszcza ci pis. Pokazując, że Lech niby nie pił. Inni, którzy obejrzą całość zobaczą, że jednak pił wódkę.i rozmawiał z wszystkimi dookoła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Mi się wydaje ze jej wypowiedź była zmanipulowana przez ruskich agentów a inspirowana przez PO, TK, KOD UE. Ona napewno tak nie mysli nawet jesli to powiedziała :P Taka jest obecna narracja PIS w stosunku do tych co maja zdanie odrębne. Zaskakujace jest podobieństwo do czasów komuny gdzie osobników myslacych samodzielnie nazywało się imperialistycznymi wichrzycielami, wrogami, demokracji ludowej, spekulantami czy tez wrogą agenturą. Mozna by rzec - historia toczy sie kołem, pod kołem to pojąłem  :(

A jak ci kombatanci śmieli nie chcieć apelu! To sie  dopiero dziadki rozbrykali! Napewno ich demencja pokonała bo przecież patriota nie może nie chcieć apelu.

Ministrowie którzy potrafia liczyć zaczynaja się wzbraniać przed zmiana wieku emerytalnego. Nikt normalny nie bedzie sie chciał się pod tym podpisać. Mam nadzieje że Jarosław i Duda jednak spełnia obietnice i cały ten system zbankrutuje jak komuna i wiecej do tego nie wrócimy.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Taka ciekawostka liczbowa. Wiecie, że lewacki prąd z wiatru i Słońca jest tańszy w Niemczech niż czystorasowy, heteroseksualny prąd z węgla ze Śląskich kopalń? Na przykład możemy sobie poczytać z ciekawych linków, że 1 lipca 2016 roku, MWh w Niemczech kosztowała ok. 26 E, podczas gdy w Polsce cena dochodziła nawet do 900 zł za MWh. Jakim cudem?

 

http://www.towarowa-gielda-energii.cire.pl/st,8,38,me,0,0,0,0,0,rynek-dnia-nastepnego.html?Day=1&Month=07&Year=2016&button=poka%BF&typ=dzien

https://www.energy-charts.de/price.htm

 

 

Ojojoj, co to się dzieje.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rzeczpospolita-zarobki-rzadu-ida-w-gore,nId,2238216

 

Ustawa zakłada, że od 4 do 5 tys. zł wzrosną też wynagrodzenia m.in. prezydenta, wicepremierów, ministrów, wiceministrów i wojewodów. Po raz pierwszy pensję dostanie pierwsza dama. Najmniej zyskają posłowie i senatorowie - ok. 2,7 tys. miesięcznie
 
Czyżby PiS posłuchał się słów Bieńkowskiej na temat zarobków urzędników wyższego szczebla w Polsce? Przecież niedawno na niej psy wieszali za te słowa.
Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No cóż nowa władza bez krempacji korzysta z przywilejów i apanaży. Kupiono luksusowe limuzyny, kupi się samoloty. No i zarobki pójdą w górę. rządzić będą pełna gębą. Skoro dopchali się do koryta to murzą się nachapać. Wszak nie wiadomo jak długo przy korycie się utrzymają. Za parę lat będą kwiczeć odrywani od koryta tak jak teraz mówią, że kwiczy po. Zawsze mówiłem, że pis i po to to samo. Jak tak popatrzeć to pis może nawet gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Rozdają jakby w totka wygrali.Jeszcze trochę to bankrutami zostaniemy strach pieniędzy w banku trzymać bo w końcu zabiorą.Wszystkie pierwsze damy też dostaną pensję dożywotnio prócz pani Jaruzelskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No przecież widzisz jak się pani Agata poświęca w pracy. W tv to ja góra raz w miesiącu zobaczysz. Ale władza musi się nachapać. Przecież zasady piastowania urzędu prezydenta są powszechnie znane. Skoro jakaś pani chce pracować i zarabiać mąż nie musi startować w wyborach prezydenckich. Państwo Duda żyli i pracowali by normalnie jak przed wyborami.

Aż dziwne, że Komorowskiej i Kwaśniewskiej też chcą dać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Przypomnijmy: Kiedy w naszym kraju wybuchł polityczny spór o Trybunał Konstytucyjny (grudzień 2015 r.) przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz powiedział, że "to, co się rozgrywa w Polsce jest dramatyczne i ma charakter zamachu stanu". Kiedy Recep Erdogan nakazał aresztować 2745 sędziów i prokuratorów (w tym także sędziów tamtejszego TK), bo podejrzewa ich o sympatyzowanie ze spiskowcami, to ten sam Martin Schulz wystrzelił: "Cieszę się, że Turcja wróciła do praworządności".Obluda lewactwa jest nie do ogarniecia.

Według UE można mordować ZWYKŁYCH OBYWATELI i wszystko jest OK. Ale gdy tylko się tknie MAFIĘ SĄDOWNICZĄ, natychmiast zaczyna się wrzask o "niszczeniu demokracji"
koczKODanom przypominam,że Turcja jest członkiem Komisji Weneckiej............dalejże skakać i tupać pod ambasadę



 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Oj @Alamo kłamczuszku, sprawdź tweety Schulza a dowiesz się jaki ma stosunek do tego co się dzieje w Turcji.

 

comment_prEfJPWIQm2QZCOYvS1bVNFnO0qKalLN

Ten tweet o praworządności był napisany zaraz po skończonym puczu czyli rano ale przed tym co później w Turcji się działo.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Jak w Polandzie rządził Donald to me krowy więcej mleka dawały, a kury więcej jajek znosiły ...

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co jak co ale pisowskie media od franków mogły by się trzymać z daleka. Bo przecież pisowscy politycy obiecywali frankowiczom spłaty tych kredytów po kursie w jakim je zaciągali. A z drugiej strony teraz nabijają się z nich drwiąc również z Petru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj