Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11845 odpowiedzi na ten temat

#6241 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:46

No rób co uważasz n ie wnikam :D

Idz się pomodlić lepiej za tych co 6 lat temu zginęli tragicznie B)

staszku kochany ,istniałem przed Unią , daję radę jak Unia jest i pewnie nie będę miał problemów jakby Unia przestała istnieć. Cała różnica polega na tym że Unia dołożyła się do inwestycji które i tak musiałyby być przeprowadzone czyli akurat w moim przypadku mam 2 mln PLN zaoszczędzone które mogę wydać dajmy na to na zakup ziemii od jakiegoś staszka ewentualnie na jeszcze jedno mieszkanie na wynajem żeby zabezpieczyć przyszłość dziecka ;).

A chwalenie się tym że się nie korzysta z dotacji i programów unijnych - to chyba domena takich staszków ,chwalenie się tym że jest się niepiśmiennym i nie umiejącym skorzystać z tego z czego wszyscy korzystają.

A co do tych "wysoko wykształconych" ;) samobójców , dawaj jakieś statystyki bo jak prawde piszesz to pisowską logiką można rozumieć że rądzący wysłali masowego samobójcę w teren ;). A Lepper - czy on też za dużo wiedział?

A po co zapłaciłeś 4 mln za coś co kosztuje 2 ? Bo latasz do biedronki po ziemniaki że 10 gr tańsze a lekką ręką wydałeś 2 mln? Pamiętsz może jak był bom budowlany bo banki dawały pożyczki ? Ile materiały budowlane poszły do góry kto w tym czasie budował z dotacją UE to dziś bez dotacji taniej postawisz  ale można tablicę na płocie zawiesić

Odnośnie wykupu ziemi od staszków to pisałem niedawno jak kupiłem taką co Dasiek uprawiał jak już byłem właścicielem :D :D więc miałem za fre obsiane a Dasiek się bał i słusznie bo jeszcze kopa na dowidzenia by dostał jakby zwrot kosztów chciał :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 11:23
  •  

#6242 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 12:20

http://tygodnik.pl/a...dobniej-samoboj

#6243 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 12:45

To źle, że był bum budowlany? To źle, że ludzie mieli pracę? To źle, że powstało wiele obiektów użyteczności publicznej? To źle, że ludzie pobrali kredyty i kupili własne mieszkania? Człowieku gdzie ty żyjesz? Szkoda ci tego wszystkiego? Bo ty nie masz a ktoś ma. Pewnie, że po wstąpieniu do UE popyt na różne rzeczy wzrósł a co za tym idzie i cena.  Ale wystarczy popatrzeć jak się zmieniła polska wieś. Nie będe pisał o tych co mają setki ha bo to normalne. Ale u nas we wsi są badziewiarze. Popielisko wsi od lat. Na polach armagedon na podwórku armagedon. nawet płotu nie było. Świnie stały na dworze nawet zimą po brzuchy w błocie. Koń czy krowa zdychał co kilka lat bo nie było czym karmić. A tu proszę zaczęli brać dopłaty i jest stary c 360, rozrzutnik pług i brony kultywator, siewnik. Ostatnio nawet zaszaleli i opryskiwacz i rozsiewacz nawozów kupili. Na polach nawet normalnie. Coś się rodzić zaczęło. Samochód kupili nawet internet mają. Posesja w końcu ogrodzona nawet brama jest. Tylko na podwórku burdel po staremu. Nie mówię już o tych dużych rolnikach. Ale widzę jak się tym małym życie odmieniło. Ludzie za te dopłaty pierwszy samochód w domu pokupili i to od pokoleń. Zobaczcie jak się Polska zmieniła ile dróg, ile wodociągów, nowych budynków. Pewnie to spowodowało wzrost cen materiałów budowlanych. Może nie wielki ale zawsze. Ale czy to źle?

Krasus wrzucał to kiedyś wykres jak bardzo poszybował polski eksport po wstąpieniu do ue. Ile nowych firm powstało dzięki temu, ile ludzi pracę znalazło? Ilu ludzi wyjechało na zachód a kasę tam zarobioną przysyłali bądź nadal przysyłają do Polski rodzinom. Czy to źle?

Pewnie że chwalisz bo tylko dzięki niej istniejesz no jeszcze może co tatuś z kolegami Ci załatwił B) B) Ostatnio wzrosła liczba samobójstw wśród ludzi wysoko wykształconych czy to wina tych małych ludzików z PiS czy tylko słabości może za dużo wiedzieli i nie mogli z tym żyć a co ciekawe każdy z nich posiadał legalnie broń czy to nie zadziwiajce ? Powini ich lepiej badać dobrze że siebie zastrzelili tylko a nie osoby postronne smutne ale prawdziwe oceniasz mnie a mnie nie znasz robię sobie żarty z takich jak Ty co srają w gacie że im się darmowa kasa skończy :D :D

Masz jakieś dane statystyczne by udowodnić ten wzrost? Jeśli nie to przestań bzdury pisać i po prostu przemilcz pewne rzeczy. Bo głupota wcale nie musi cię przed tym chronić. I nie wiesz co ciebie w życiu spotka.

W dziejach Polski bywały wydarzenia wzniosłe,podłe, bohaterskie i nikczemne. Bywali Polacy, którzy dla Ojczyzny oddawali życie, ale byli i tacy, którzy zdradzali i sprzedawali Polskę.Konfederacja Targowicka-symbol zdrady narodowej,tak właśnie dzisiaj działa Platforma Obywatelska,Nowoczesna Targowica,zdrajcy ci latają do Berlina i Brukseli namawiając na sankcje wobec Polaków,osłabienie raitingu i złotego,niszczenia imienia Polski..Nie można ich  lekceważyć. Oni mają pieniądze, media, a ucha nadstawiają im lewacy władający PE,Schulz.To sa naprawdę ludzie z genem zdrady,sługusy obcych interesów.
którzy chcą utrzymać Polskę w stanie podległości i rządzić nią z nadania płatników,(słuchaj i zastanów się chwilę,płenta 8 letnich rządów..Przeciętny Polak tyra dziś w należącej do Niemców firmie na spłatę kredytu w niemieckim banku, kupuje niemieckie produkty w niemieckich marketach,kapitał idzie do Niemiec,a należące do Niemców media szczują go na polską tradycję, religię oraz patriotyzm i robią propagandę politykom posłusznym wobec Niemców)
Tak samo Szczęsny Potocki zamyślał, rojąc o koronie polskiej z nadania moskiewskiego...

Wiesz o tym, że Targowica była przeciwko Konstytucji 3 Maja? To właśnie przeciwnicy konstytucji wtedy zdradzili. Więc sam widzisz, że nie do końca wiadomo, kto tu bardziej działa na szkodę Polski? Partia rządząca, która niszczy porządek prawny czy ci co go bronią? Waszczykowski, który zaprosił Komisję Wenecką to kto wg ciebie, zdrajca? Bo przypomnę ci, że to właśnie na podstawie opinii Komisji Weneckiej zaproszonej przez Waszczykowskiego. UE ma podstawy by nałożyć sankcje. Upraszczając, żebyś się połapał. Skargi PO czy Nowoczesnej spowodowały tylko debatę. Bo UE nie miała podstaw by im uwierzyć, może im się tylko tak wydawało.. Opinia negatywna Komisji Weneckiej jako instytucji której kompetencje i fachowość uznaje UE. Zaproszonej przez Waszczykowskiego, który jako minister działa w imieniu premier i rządu spowodowała otwarcie drogi do nałożenia sankcji. Więc kto zdradził Polskę? Widzisz jak wyszło. Dobry przykład z tą Targowicą. Wyszło, że to rząd jest jak kiedyś targowiczanie. Jest przeciwko konstytucji, poprzez Waszczykowskiego rząd PiSu spowodował interwencję z zewnątrz i otworzył drogę do nałożenia sankcji.

Co do pracy, kredytów i towarów z niemieckich firm. To bełkot dla głupków. Możesz sobie wybrać pracę, towary i banki polskie. Nikt nie każe korzystać z niemieckich czy innych.

Ten człowiek was okłamuje,zaklinając rzeczywistość,pisze to co jest mu wygodne.Ludzie mają INTERNET,zapamiętaj to sobie.Audyty napisał;"nic nie wykazały" tak właśnie działa propaganda.

Na 100 dni rządu zapowiadano publikację audytów z każdego z ministerstw. Miały być porażające rzeczy, wnioski do prokuratur, wyroki. Zaczynając od głośnej afery z inwigilacji dziennikarzy i publikacji wyników audytu, który jak się okazało nic nie wykazał. Kończąc na innych drobniejszych. Wyszyły tylko jakieś nadużycia finansowe typu nagrody, premie itd. I to nie wszędzie, Co wychodzi po każdym rządzie. Duda pracując pół roku wydał 1,5 miliona na podróże do Krakowa czy na narty i na nagrody dla pracowników kancelarii. Takie rzeczy zawsze będa wychodzić. Ale nie wyszło nic co zapowiadano. A wielu ministrów zapowiadało Bóg wie co. Wiem, że ci trudno się z tym pogodzić. Bo wtłaczali ci do głowy, że będą straszne wyniki audytów a tu nie wiele wyszło. Z głośnego wybuchu strzelił jedynie kapiszon.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6244 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 12:55

http://pigipedia.blo...w-polskich.html

#6245 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 13:00

niektórzy  swoje nieudacznictwo tłumaczą oto złą UE i złymi Niemcami  :D

a rząd dalej zadłuża się u Niemca ;) 

tragedią dla niektórych jest to że inni  jednak potrafili skorzystać  - tu widać tylko zawiść i zazdrość 

tak więc należy podeptać i zniszczyć cały dorobek i ogłosić że to zło - tak czynią pisuary bo do tego tylko zdolni 

jak już wszystko spaprają to powiedzą to nie my to oni - ot cała'' wielka dobra zmiana '' :D  :D  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#6246 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 13:20

Idz się pomodlić lepiej za tych co 6 lat temu zginęli tragicznie B)

A po co zapłaciłeś 4 mln za coś co kosztuje 2 ? Bo latasz do biedronki po ziemniaki że 10 gr tańsze a lekką ręką wydałeś 2 mln? Pamiętsz może jak był bom budowlany bo banki dawały pożyczki ? Ile materiały budowlane poszły do góry kto w tym czasie budował z dotacją UE to dziś bez dotacji taniej postawisz  ale można tablicę na płocie zawies

Staszek daj receptę jak kupić coś za 2 mln co kosztuje 4 mln to będziemy wdzięczni. Pójdziesz do firmy i powiesz im by ci sprzedali maszyny za 50% bo patriotycznie nie bierzesz dotacji? Na ich miejscu wezwałbym ochronę albo lekarza.

Jak banki dawały pożyczki to nikt nie kazał brać, ale jeśli już brali to wywoływali wzmożony popyt i ceny wzrosły. Nie ma tam żadnego spisku unii a po prostu normalna reakcja rynku. 

Cały czas mnie nurtuje jak tobie się udało  przechytrzyć system i nic tej złej unii nie dac?

@Alamo, skoro jestes taki przekonany o  uciemiężeniu naszego narodu przez niemców i patriotyzm gospodarczy jest ci bliski to jeśliś łaskaw odpowiedz na post który poczyniłem kiedyś a nikt nie był w stanie jednoznacznie odpowiedzieć? oto on:

"Na koniec weżmy Tymbark i Coca cola. Pierwsze(Maspex) jest firmą 100% polską ale np sok pomarańczowy jest produkowany z koncentratu z importu, rozlewany na zagranicznych maszynach do zagranicznych kartonów i rozwożone do zagranicznych marketów zagranicznymi samochodami

Cola jest zagraniczna firmą, ma u nas fabrykę , rozlewa na zagranicznych maszynach do zagranicznych butelek i reszta tak jak powyżej ale kupuje ja u Pani Iwonki w małym sklepie i właśnie okazało się że w tym napoju jest nasz polski cukier ale cholera robiony w zakładzie kupionym przez niemców. I w którym przypadku będę patriota kupując Colę czy Tymbark? "

Edytowany przez Ulman, 10 kwiecień 2016 - 14:27.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#6247 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 14:43

2-3 lata obecnej koniunktury w rolnictwie to najlepsza recepta na przeceny .

#6248 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 10 kwiecień 2016 - 14:43

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Tymbark oprócz soków z odpadów produkował też wina patykiem pisane kiedyś w latach 80" .Nie wiem jak to jest teraz ?Za czasów kiedy mój ojciec pracował w STW Limanowa i miał dyżury w niedziele nie raz bywałem z nim w Tymbarku

#6249 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 14:47

Szydło zadłuża się u Niemców to jest dobrze. Wmawiają wyborcom, że całe nieszczęście przez niemieckie banki, pracę w niemieckich firmach i niemieckie produkty. A sami sprzedają tym Niemcom obligacje państwowe zadłużając się przez to. Ta władza ma swoich wyborców za głupków. I mam do tych wyborców pytanie. Czy pasuje wam, że Szydło sprzedając Niemcom nasze obligacje, sprzedaje Niemcom Polskę? Co wy na to?

Co do Lasów Państwowych to państwo w państwie. Nie wiem, który rząd zrobi z tym porządek. Tusk zabrał im trochę kasy. To pis pozwolił Puszczę Białowieską wycinać, aby budżet LP poprawić.

Edytowany przez hubertuss, 10 kwiecień 2016 - 14:48.

#6250 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 14:53

"Na koniec weżmy Tymbark i Coca cola. Pierwsze(Maspex) jest firmą 100% polską ale np sok pomarańczowy jest produkowany z koncentratu z importu, rozlewany na zagranicznych maszynach do zagranicznych kartonów i rozwożone do zagranicznych marketów zagranicznymi samochodami

Cola jest zagraniczna firmą, ma u nas fabrykę , rozlewa na zagranicznych maszynach do zagranicznych butelek i reszta tak jak powyżej ale kupuje ja u Pani Iwonki w małym sklepie i właśnie okazało się że w tym napoju jest nasz polski cukier ale cholera robiony w zakładzie kupionym przez niemców. I w którym przypadku będę patriota kupując Colę czy Tymbark? "

Rozumiem ze Cola rozwożona jest polskimi samochodami , produkowana z polskich koncentratów , na polskich maszynach , nie sprzedawana w zagranicznych marketach i lana w polskie butelki , a zyski w fabryce Coli nie transferowane do rodzimego kraju tej firmy .

Rozumiem tez ze wszyscy inni produkują sok pomarańczowy z owoców produkowanych w Polsce , natomiast Tymbark gardzi polskim pomarańczem zakupując je w Grecji.

Rozumiem również ze pani Iwonka z przyczyn patriotycznych nie handluje Tymbarkiem lecz Colą .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6251 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 10 kwiecień 2016 - 15:07

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Niektórzy popadają tu w skrajności .W latach 80 XX wieku wszyscy słuchali muzyki niemieckiego zespołu np i nikt nie uważał że to złe i nie patriotyczne .Pepsi też wszyscy pili bo to był jedyny amerykański napój dostępny w PRL w normalnych sklepach GS

#6252 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 15:21

Staszek daj receptę jak kupić coś za 2 mln co kosztuje 4 mln to będziemy wdzięczni. Pójdziesz do firmy i powiesz im by ci sprzedali maszyny za 50% bo patriotycznie nie bierzesz dotacji? Na ich miejscu wezwałbym ochronę albo lekarza.

Jak banki dawały pożyczki to nikt nie kazał brać, ale jeśli już brali to wywoływali wzmożony popyt i ceny wzrosły. Nie ma tam żadnego spisku unii a po prostu normalna reakcja rynku. 

Cały czas mnie nurtuje jak tobie się udało  przechytrzyć system i nic tej złej unii nie dac?

@Alamo, skoro jestes taki przekonany o  uciemiężeniu naszego narodu przez niemców i patriotyzm gospodarczy jest ci bliski to jeśliś łaskaw odpowiedz na post który poczyniłem kiedyś a nikt nie był w stanie jednoznacznie odpowiedzieć? oto on:

Widzisz bo nic w życiu nowego nie kupiłeś ,ubierasz się w lumpeksie kupujesz samochód po niemcu bo niemiec Ci wmawia że na inny Cię nie stać za pieniądze które pożyczasz z niemieckiego banku ;)

#6253 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 15:26

Rozumiem ze Cola rozwożona jest polskimi samochodami , produkowana z polskich koncentratów , na polskich maszynach , nie sprzedawana w zagranicznych marketach i lana w polskie butelki , a zyski w fabryce Coli nie transferowane do rodzimego kraju tej firmy .

Rozumiem tez ze wszyscy inni produkują sok pomarańczowy z owoców produkowanych w Polsce , natomiast Tymbark gardzi polskim pomarańczem zakupując je w Grecji.

Rozumiem również ze pani Iwonka z przyczyn patriotycznych nie handluje Tymbarkiem lecz Colą .

Oj chyba jednak nie rozumieaz..... Przytoczyłem konkretny przykład i miło by było gdyby ktoś z patriotów gospodarczych odniósł się do tego a nie coś tam bredził. Sytuacja jest konkretna i jasno opisana i całkiem realna więc nie wiem z czym masz problem?

@staszek, jak dobrze ci na twoje ego robi  teza że kupuje w lumpeksie, i cos mi tam w niemieckim banku wmówili, to niech ci będzie..

Zadałem ci proste pytania  - jak kupić coś za 2mln gdy kosztuje to 4 mln i jak ty przechytrzyłeś system że nic złej unii nie dałeś? Dwa proste pytania - tylko tyle i az tyle zarazem..  

Edytowany przez Ulman, 10 kwiecień 2016 - 15:45.

#6254 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 16:15

Widzisz bo nic w życiu nowego nie kupiłeś ,ubierasz się w lumpeksie kupujesz samochód po niemcu bo niemiec Ci wmawia że na inny Cię nie stać za pieniądze które pożyczasz z niemieckiego banku ;)

Cięzko zrozumieć co napisałeś ;)

A może odpowiedzią na "niemiecką hegemonię" byłoby zacząć coś produkować co ci straszni niemcy chcieliby kupić za dobre pieniądze.

Cała dyskusja o UE ciebie staszek tak jakby nie dotyczy - ty nie korzystasz ze środków unijnychi masz do tego prawo , ale jakby ich nie było to ci co korzystają nie mogliby a ty i tak byś nie korzystał. Myślisz że uczciwe jest żeby każdy żył nie tak jak chce tylko tak jak chce tego staszek?

Niestety leżymy jako kraj w takim miejscu na świecie że mamy wybór między zachodem i wschodem. No i w dalszym ciągu są pewne grupy którym pasuje żeby się cofnąć do poziomu Białorusi.

A propo rezydenta du.y - gdzie jego żona o nazwisku kornhauser się dzisiaj podziała?

#6255 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 16:28

No właśnie szabat sie przeciez skończył......... Chyba że stwierdziła jak kiedyś Turbodymomen w reklamie " niech sie inni wstydzą"  :P

#6256 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 16:40

- jak kupić coś za 2mln gdy kosztuje to 4 mln  

Np zapisać się do PSL lub PO , licząc na zmianę władzy ? 

http://korwin-mikke....ad.php?50,33413

Edytowany przez scoffer, 10 kwiecień 2016 - 16:44.

#6257 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 16:49

Co ty jakims alter ego staszka jesteś? On napisał " A po co zapłaciłeś 4 mln za coś co kosztuje 2 ?" Więc chyba wie jak kupić za 2 coś co kosztuje 4 i o to właśnie pytam.  Nie wiem co tu jest niejasne i co ma do tego PSL i PO? Przecież z tymi zdrajcami ojczyzny staszek napewno nie kolaboruje więc zapewne miał na myśli jakieś inne rozwiazanie.

#6258 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 16:49

zydem sie zostaje po matce a nie po ojcu, rano w krakowie tez jej nie bylo, to bardzo czytelny sygnal, za to na pewno wiadomo gdzie jest maz m. kaczynskiej- pare kilometrow od wawelu.http://mapa.targeo.p...lad-karny/adres

maspex wadowice to firma o czysto polskim kapitale ktora w ciagu 25 lat rozwinela sie w wielka miedzynarodowy koncern , trudno raczej zrobic sok pomaranczowy z polskich surowcow- wroc- to nieprawda, B)  takie wyroby w wiekszosci skladaja sie z wody, wiec jest to w wiekszosci polski produkt. wszystkie samochody ciezarowe maja czesci pochodzace z polski.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#6259 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 17:00

A 20 lat temu jeszcze były auta z polskim logo .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6260 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 17:13

Scoffer i Staszek zamiast te dyrdymały wklejać i wypisywać. Napiszcie jak to jest. Jak Szydło zadłuża się u Niemców i sprzedaje im polskie obligacje? Obligacje te poręcza polskie państwo. To co Szydło sprzedaje Polskę Niemcom czy jak? Bo coś widzę od konkretów uciekacie.