nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

Dlaczego uważasz że jeśli emerytura po uzyskaniu wieku 60 lat będzie niższa niż ta po 67 roku życia ?

Wiadomym jest ze dożywalność kobiet w naszym kraju to ok 80 lat . Skoro dziwnym wydaje ci się że rożnica 40% jest krzywdząca , to okazuje się ze otrzymując 6000 zł rocznie , przez 20 lat kobieta otrzyma 120000 ty s zł do swojej statystycznej śmierci .

Po uzyskaniu emerytury wyższej o 40% czyli 10000 zł ,ale w wieku 67 lat , jej rówieśniczka otrzyma 130000 tys zl , pzrez lat 13 od uzyskania wieku emerytalnego i dozycia magicznej 80-tki .

Porównywalne sumy , nieprawdaż ?

Tyle że ta druga będzie 7 lat dłużej płacic składki , ponadto maleje jej szansa na dożycie lat 80 z uwagi na prostą  zależność, że praca w przeciwieństwie do odpoczynku zużywa organizm . 

Będą tez i takie co umrą pomiędzy 60 a 67 rokiem zycia i nie zobaczą złamanego grosza , poza okradzionym przez PO - PSL zasiłkiem popgrzebowym

Rośnie też ryzyko utraty zdrowia w pracy , absencja z tego tytułu i wydatki na chorobowe .

Ponadto nikt w Polsce nie zabrania emerytowi podjąć pracę , bez utraty świadczenia przy zachowaniu pewnej maksymalnej wysokości pensji .

Przyznasz że łatwiej 60-latce na emeryturze podjąć dodatkową pracę na pół czy też cały etat , jak 65 letniej babci gibać na póltora lub dwa etaty 

Jeśli tez uznać ze skoro 60 % emeryturt ma byc jak twierdzisz , emeryturą żałosna i głodową , to czy podniesienie jej o 40%  będzie napawać ją dumą i zapewni godziwy byt ?

P.S 

Sumy są hipotetyczne , ale uwzględniające 40 % różnicę .

 

Dlatego tak uważam. Bo jest mniej lat składkowych. Każdy kto choć trochę rozumie system emerytalny o tym wie. Co z tego, że całość sum do 80 tki jest porównywalna. Jeśli po przejściu na emeryturę jedna otrzyma 600 a druga 1000. Wtedy to już różnica będzie. Pytanie czy ktoś zechce zatrudnić emeryta. Już dzisiaj są to w zasadzie najprostsze zawody typu stróż sprzątaczka. Mają sztywny wiek emerytalny 67 nikt za wiek cię z pracy nie zwolni. Bo wygrasz w każdym sądzie. Będziesz chciał przejść na emeryturę w wieku 60. Musisz się zwolnić. Pracodawca wcale nie musi cię zatrudnić.

Ryzyko zgodnu zwiększa się z każda następną minutą naszego życia. Więc dla mnie to bez sensu argument. Bo po co się uczyć, pracować, mieć rodzinę. Skoro ryzyko zgonu rośnie.

 

A kuku ja głupek. Zrozum debilu jeden z drugim że nie których ludzi od 500 + nie obchodzi kto dał tą kasę ważne że dał! !!! I dopisywanie jakiś teorii spiskowych dziejów to już nawet się nie da opisać. A ile wam płacą za wasze debilstwo 500......???

 

Zrozum debilu czy jak wolisz głupku, że wielu na te 500 ciężko pracuje, ciężko będzie pracowało spłacając ten jak to Morawiecki powiedział kredyt. I tym ludziom nie jest obojętne, że ta kasa idzie na samochody, i inne zachcianki rodziców a nie na dzieci. Tym bardziej, że część patologii nie ma ochoty pracować. Bo bierze 500. To nie są żadne teorie tylko prawda.

 

 

Co do drugiej części - czy w państwie prawa wyciągnięcie ciągnika niewinnemu człowiekowi przez komornika i wszystko w majestacie prawa i przy udziale policji jest czymś normalnym? - czy może zakrawa o republikę bananową?

Czy sprzedaż toksycznych produktów bankowych przy jednoczesnej ochronie tychże banków przez władze jest czymś normalnym?

Jeżeli 3/4 trzeciego świata tak bardzo chciałoby tu żyć to O.K niech tak będzie, tylko dlaczego nie wszyscy, co z tą 1/4 lepiej im tam niż u nas?

 

Daruj se tego komornika. Bo jeszcze za PO stanął przed sądem. Myślisz, że za PiS przestępstw nie będzie. Przecież na wiosnę też były afery z komornikami.

 

A jak by nastał świat według ulmana ,hubertusa,Krassusa. Czarna dziura. Nie nie mów mi jeden z drugim że wiedzie co się zdarzy . Bo jeszcze nikt nie przekroczył horyzontu zdarzeń.

 

Na pewno wyglądał będzie lepiej niż wg głupka. Jak siebie wcześniej nazwałeś. Nikt nie wie co się wydarzy ale wiele rzeczy można przewidzieć.

 

 

Masakra ...ten kto uważa że media są apolityczne i obiektywne pewnie przez 8 ostatnich lat siedział na jakiejś bezludnej wyspie :) Nigdy tak nie było i nigdy tak nie będzie i za podsycanie ognia że Po to dobry wujek,a PiS to samo zło powinien dostać jakąś grzywnę. Stalin też był dobrym wujkiem, przy którym Hitler wyglądał na przedszkolaka :) media zawsze należeć będą do władzy czy się to komu podoba czy nie i koniec tematu. Przynajmniej teraz nasza władza nie gazuje kibiców jak super PO (akcja widelec) I jakoś KOD nie dostaje wp***dol jak se maszeruje broniąc koryta od policji.

Odpowiedz

 

 

Tu się z tobą zgodzę. Jednak dodam, że to co wyrabia teraz pis w tvp przez ostatnich 8 lat było nie do pomyślenia. Zaklinanie rzeczywistości. Ukrywanie faktów czy podawanie fałszywych informacji są na porządku dziennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

(...) za podsycanie ognia że Po to dobry wujek,a PiS to samo zło powinien dostać jakąś grzywnę.

 

A więc ja się pytam: co z naszą ojcowizną? (ustawa o ziemiach) Co z naszymi dopłatami, które się spóźniły o pół roku i jeszcze nie są wypłacone w 100%, a jak byłem się w styczniu pytać, to dostałem pytanie: "czy Pan dodał jakieś działki, albo podzielił jakąś działkę - to już dla nich jest podejrzane" - To jest podejrzane, że rolnik się rozwija?! Balcerowicz sięgał po dopłaty - nie udało mu się. Tusk sięgał - nie udało się, a kaczogęby pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych. Żywiec po 3,50-3,70? - takich cen nie pamiętam od czasu, kiedy Lepper 20 lat temu wyszedł na drogi, bo 20 lat temu były to niskie ceny, przy cenie ropy 62 grosze! Cena ropy z 3,50 też już poszła u nas na 4,25 - bo w końcu żniwa idą, to rolnik kupi tysiącami litrów. Mógł bym tak wymieniać w nieskończoność, ale wymieniam tylko to, co dotyczy bezpośrednio rolników. I proszę cię, nie mów, że to giełda, bo przecież 2 lata temu winien był Tusk, a rok temu - Kopacz i tak mówili obecni rządzący!

(...) Przynajmniej teraz nasza władza nie gazuje kibiców jak super PO (akcja widelec) I jakoś KOD nie dostaje wp***dol jak se maszeruje broniąc koryta od policji.

 

Nie rozśmieszaj mnie i zmień program na inny niż TVPis. Nawet w internecie na Youtube filmiki z demonstracji znikają, gdzie widać co policja robi. Dlaczego nikt nic nie mówi, że rolnicy strajkują, że górnicy strajkują, celnicy robią strajk włoski, to ministerstwo tłumaczy, że to nie strajk, lecz przygotowania do szczytu i dni młodzieży. Takim dziwnym trafem, jak rolnicy zrobili wyjazd ciągnikami na Warszawę, gdzie nie dojechali, bo kaczolicja ich nie wpuściła - na drugi dzień w Radio Ma-ryja minister rolnictwa wypowiadał się ile to polska wieś dostała pieniędzy, co rolnikom jeszcze dadzą itd. Mydlenie ludziom oczu, byle by tylko nie widzieli rzeczywistości.

Życzę własnego zdania i wyciągania konsekwencji z tego, co się wokół dzieje, a nie słuchania bredni w propisowskich mediach, bo po to oni tylko je przejęli, by ludzie nie wiedzieli co się dzieje.

PS: Polsat i Radio ZET również są propisowskie i PIS solidnie tam rozdaje karty, a świadczy o tym wywalanie dziennikarzy, którzy zadają trudne pytania (bez nazwisk proszę).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dlatego tak uważam. Bo jest mniej lat składkowych. Każdy kto choć trochę rozumie system emerytalny o tym wie. Co z tego, że całość sum do 80 tki jest porównywalna. Jeśli po przejściu na emeryturę jedna otrzyma 600 a druga 1000. Wtedy to już różnica będzie. Pytanie czy ktoś zechce zatrudnić emeryta. Już dzisiaj są to w zasadzie najprostsze zawody typu stróż sprzątaczka. Mają sztywny wiek emerytalny 67 nikt za wiek cię z pracy nie zwolni. Bo wygrasz w każdym sądzie. Będziesz chciał przejść na emeryturę w wieku 60. Musisz się zwolnić. Pracodawca wcale nie musi cię zatrudnić.

Ryzyko zgodnu zwiększa się z każda następną minutą naszego życia. Więc dla mnie to bez sensu argument. Bo po co się uczyć, pracować, mieć rodzinę. Skoro ryzyko zgonu rośnie.

 

Nie chodzi o ryzyko zgonu . lecz o bonus ZUS-u , lub systemu jak kto woli. Składki nie są dziedziczne i przepadają wraz ze śmiercią .

Pracownica zmarła w wieku 66 lat nie dostanie ani zeta , natomiast w poprzednim systemie odzyska choć częsć wpłaconych składek . 

Co do mniejszej ilości lat składkowych , to o tym wspominałem . Wobec czego dlaczego wczesniej pisałeś o emeryturze żałosnej i głodowej ?

Zdajesz sobię sprawe że wielkość składki przy prowadzeniu działalności gospodarczej jest często wyższa niż miesięczna emerytura .

A o wysokich emeryturach i niskim wieku emerytalnym , mówią najczęściej urzędnicy , którzy są pasożytami na części społeczenstwa tworzącego dochód narodowy 

Co do zwolnienia pracownika , to zastanawia mnie fakt dlaczego chcesz zmuszać pracodawcę do utrzymywania stanowiska pracy dla 67 letniej kobiety np w pracach fizycznych , skoro jej możliwości fizyczne są dużo mniejsze jak kobiety o 7 lat młodszej  .

Wiadomym jest ze większość czasu spedzi na zwolnieniu , a jeśli nie to efektywność jej pracy spadnie.

Czy w związku z tym faktem spadnie jej wynagrodzenie ?

@wdaniel , coś kiepsko z pamięcią .

Pozwolę sobie wkleić cytat z innego forum

19.01.2010 cena za żywiec woj. łodzkie 

 

3,1+vat !! 

 

w skupie, jak sie zlituja to moze 30gr wiecej. Wg. mnie to jest qr*a skandal! 

A tu zdjęcie z 1996 roku 

http://www.wykop.pl/link/1232023/ceny-paliw-w-1996-roku-pruszkow-walczacy-i-samochody-legionistow/

link_f8rEJx2HDYvRyLr3hQ8XDHVlkWvBYjAk,w3

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A więc ja się pytam: co z naszą ojcowizną? (ustawa o ziemiach) Co z naszymi dopłatami, które się spóźniły o pół roku i jeszcze nie są wypłacone w 100%, a jak byłem się w styczniu pytać, to dostałem pytanie: "czy Pan dodał jakieś działki, albo podzielił jakąś działkę - to już dla nich jest podejrzane" - To jest podejrzane, że rolnik się rozwija?! Balcerowicz sięgał po dopłaty - nie udało mu się. Tusk sięgał - nie udało się, a kaczogęby pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych. Żywiec po 3,50-3,70? - takich cen nie pamiętam od czasu, kiedy Lepper 20 lat temu wyszedł na drogi, bo 20 lat temu były to niskie ceny, przy cenie ropy 62 grosze! Cena ropy z 3,50 też już poszła u nas na 4,25 - bo w końcu żniwa idą, to rolnik kupi tysiącami litrów. Mógł bym tak wymieniać w nieskończoność, ale wymieniam tylko to, co dotyczy bezpośrednio rolników. I proszę cię, nie mów, że to giełda, bo przecież 2 lata temu winien był Tusk, a rok temu - Kopacz i tak mówili obecni rządzący!

Nie rozśmieszaj mnie i zmień program na inny niż TVPis. Nawet w internecie na Youtube filmiki z demonstracji znikają, gdzie widać co policja robi. Dlaczego nikt nic nie mówi, że rolnicy strajkują, że górnicy strajkują, celnicy robią strajk włoski, to ministerstwo tłumaczy, że to nie strajk, lecz przygotowania do szczytu i dni młodzieży. Takim dziwnym trafem, jak rolnicy zrobili wyjazd ciągnikami na Warszawę, gdzie nie dojechali, bo kaczolicja ich nie wpuściła - na drugi dzień w Radio Ma-ryja minister rolnictwa wypowiadał się ile to polska wieś dostała pieniędzy, co rolnikom jeszcze dadzą itd. Mydlenie ludziom oczu, byle by tylko nie widzieli rzeczywistości.

Życzę własnego zdania i wyciągania konsekwencji z tego, co się wokół dzieje, a nie słuchania bredni w propisowskich mediach, bo po to oni tylko je przejęli, by ludzie nie wiedzieli co się dzieje.

PS: Polsat i Radio ZET również są propisowskie i PIS solidnie tam rozdaje karty, a świadczy o tym wywalanie dziennikarzy, którzy zadają trudne pytania (bez nazwisk proszę).

Większych głupot dawno nie czytałem jakbyś był obiektywny to byś wiedział że niskie ceny żywca były od dwuch lat ostatnio przekraczają cenę 5 pln co do dopłat to nie było żadnego opóznienia wszystko wypłacono zgodnie z terminem  Polsat telewizją PiSowską no chyba pęknę ze śmiechu gdzieś Ty się uchował :P :P :P B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Co do mniejszej ilości lat składkowych , to o tym wspominałem . Wobec czego dlaczego wczesniej pisałeś o emeryturze żałosnej i głodowej ?

Zdajesz sobię sprawe że wielkość składki przy prowadzeniu działalności gospodarczej jest często wyższa niż miesięczna emerytura .

A o wysokich emeryturach i niskim wieku emerytalnym , mówią najczęściej urzędnicy , którzy są pasożytami na części społeczenstwa tworzącego dochód narodowy 

Teoria teorią i to, co nam urzędnicy wpajają - to też bajki. Przelicznik emerytury mówi sam za siebie, a jak ojcu przeliczali w styczniu, to cyferki same za siebie mówiły. Będzie pracował na zasadach ustalonych przez poprzedni rząd - 200zł. miesięcznie więcej niż to, co proponował PIS i do dziś dnia nic nie wdrożył w życie z tej propozycji.

Kolejne co PIS i PO dali emerytom i rencistom:

- PO - podwyżka emerytury (na przykładzie mojego wujka mającego 79lat) w kwocie 5,97zł. netto miesięcznie (wydruk tego papieru więcej ich kosztował, a więc śmiechu warte)

- PIS - jednorazowa podwyżka w wysokości 50zł (na którą z resztą dalej czeka, bo to tylko obietnice), co po przeliczeniu na 12miesięcy daje 4,17zł, z tą zmianką, że jak będzie kolejna waloryzacja, to ta kwota nie będzie się liczyła.

@wdaniel , coś kiepsko z pamięcią .

Pozwolę sobie wkleić cytat z innego forum

19.01.2010 cena za żywiec woj. łodzkie 

 

3,1+vat !! 

Ja jestem z opolskiego, a nie łódzkiego i ceny paliw nie podaję z Orlenu ani Shela, tylko lokalnego CPN-u. Zaznaczam jeszcze, że ten lokalny CPN nie jest CPN-em podjeżdżającym w lesie na 16-stu kołach, dystrybutor to nie wąż ogrodowy, a pompka - pociągnięcie parę razy w ustach... Najbliższy Orlen, który mam ma cenę ON 4,32, a 95 - 4,49

 

Ja wyznaję jedną zasadę - umiesz liczyć, to licz na siebie, bo nikt ci nic nie da, a jeszcze zabierze, bo widzieliście kiedyś jakieś grabie, co grabią od siebie? Jak ktoś liczy na to, że PIS mu coś da, to jest w błędzie, bo żeby komuś coś dać, to komuś trzeba zabrać. A do podpierania patologii to każda partia była dobra, bo od xxx czasu obserwuję, jak sąsiadka samotnie wychowująca dzieci z ojcem dzieci, który odwiedza je 24h/dobę 7 dni w tygodniu 5x dziennie biegają do sklepu, w torbie dzwoni (a na pewno nie jest to mleko dla dzieci, bo mleka w szklanych butelkach już nie ma w wiejskim sklepiku), odpalają papierosa od papierosa, bo szkoda na zapałki i jakoś na wszystko mają, choć nigdzie nie pracują. Teraz tylko te 500+ im pomoże. A już szczytem jest to, jak się dowiedziałem pół roku temu, że mój znajomy, który też żyje na kocią łapę, wraz z swoją konkubiną dostali status "rodziny zastępczej". Jaka to rodzina? Patologia a nie rodzina

 

jakbyś był obiektywny to byś wiedział że niskie ceny żywca były od dwuch lat ostatnio przekraczają cenę 5 pln co do dopłat to nie było żadnego opóznienia wszystko wypłacono zgodnie z terminem  Polsat telewizją PiSowską no chyba pęknę ze śmiechu gdzieś Ty się uchował :P :P :P B)

Jak byś był obiektywny to byś powiedział prawdę, że w zeszłym roku sprzedawałem w lutym jeszcze po 4,65, a miesiąc temu były u nas po 3,50. Chyba że należysz do tych, jak moja krewna, która próbowała mi wmówić pół roku temu, że świnie są po 7zł, bo tak powiedzieli na Polsacie w wiadomościach. Co do opóźnień w dopłatach - prześledź sobie nawet tematy tego forum, a będziesz wiedział. I przejrzyj na oczy. Dopłaty terminowo dostali ci, co za PO jeszcze mieli pierwszą część wypłaconą. Jak chcesz, to mogę ci udostępnić korespondencję z ARIMR, gdzie co innego piszą w protokołach, a co innego po tygodniu też piszą. Na miejscu żadnej informacji nie otrzymałeś rzetelnej, bo rzekomo nie było kompetentnych osób.

 

 

 

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie usunę z avatara zdjęcia Wielkiego Polaka, Patrioty i Króla Europy! Za 3 lata wróci i mam nadzieję, że zrobi porządek z antypolakami z krzyżami celtyckimi w tle. Tak mi dopomóż Tusk.

 

 

To teraz wklejcie ile w 1996 roku, za pensję minimalną można było kupić tej taniej benzyny.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Idąc ta drogą myślenia szanowny Krassusie , przypominam ze w końcówce lat 70 , mój sąsiad kupił nowe dwupokojowe. małe 37 metrowe mieszkanie placac za nie równowartość 20 paru tuczników .

Przypominam że w tamtych czasach był głód mieszkaniowy , krajem rządził Gierek , a mieszkanie sprzedawane było komercyjnie , podobnie jak Wranglery w Pewexie.

Żywność w tamtych czasach byla relatywnie droga , stąd większość strajków wynikała z jej podwyżek , a status rolnika był duzo wyzszy niż obecny.

Dzisiaj kiepsko oplacany pracownik fizyczny zarabia kilogram schabu na godzinę , natomiast 30 lat temu za dniówkę mógł kupic co najwyzej kilogram żywca.

Pzreliczajac np . na węgiel , było zupełnie inaczej . Za 1 świnkę kupiłem 4 tony .

A  paliwa do ciągnika 500 litrów .

Dlatego wszelkie porównania co , kiedy za ile nie bardzo mają sens , tym bardziej ze my rolnicy nie mamy pensji minimalnej , a żyjemy z zamiany wyprodukowanego towaru , na inny za pomocą banknotów o odpowiednim nominale.

@wdamniel

Będe tak uprzejmy i dam ceny z opolskiego a post jest z 2010 r z lutego . Pierwszy z brzegu jaki znalazłem.

Co do paliwa , to nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy ze w opolskim było dwukrotnie tansze


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Opolskie, ok. Brzegu
    Cena u pośrednika na dzisiaj to 3,40 zł za żywą brutto, czyli 10 gr do góry względem zeszłego tygodnia. W przyszłym dość prawdopodobny jest dalszy wzrost.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dlatego tamten system zbankrutował zaraz a następne ekipy rządzące prosiły wierzycieli żeby umorzyli długi albo na więcej rat rozkładali płatność. Czy któryś kraj Zachodni prosił o to?

 

Nie wiem skąd to uwielbienie komunizmu skoro ostał się tylko w Korei Płn i Kubie. Nawet Chiny przestawiły gospodarkę na wolnorynkową.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
scoffer

skoro   tak jest to czemu notorycznie dokonujesz takich porównań ? 

skoro uważasz że status rolnika był wyższy to dlaczego sprzątaczki i sekretarki balowały na całego - imieniny , urodziny . komunie itp ? 

dlaczego oto miastowi teraz zazdroszczą rolnikowi a kiedyś śmiali się w twarz ? 

 

coś ci się pomyliło chłopie z tymi wywodami i to ostro bo ja znam zupełnie inną rzeczywistość  ;)

chłop panem teraz jest i tyle , może ty akurat nie bo nie potrafisz  żyć bez komuny  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dlatego tamten system zbankrutował zaraz a następne ekipy rządzące prosiły wierzycieli żeby umorzyli długi albo na więcej rat rozkładali płatność. Czy któryś kraj Zachodni prosił o to?

 

Nie wiem skąd to uwielbienie komunizmu skoro ostał się tylko w Korei Płn i Kubie. Nawet Chiny przestawiły gospodarkę na wolnorynkową.

Ten system jest jeszcze większym bankrutem i o tym się wkrótce przekonamy .

W  tamtym systemie pewne kręgi doszły do wniosku , ze by się na nim trwale uwłaszczyć , trzeb\a go zmienić.

Stąd istnieje domniemanie że wszelkie przemiany w r 1989 były picem na wodę , doprowadzenie do ruiny , a następnie wyprzedaz większości przedsiębiorstw , świadomym działaniem .

Skoro w referendum z roku 1986 społeczeństwo powiedziało NIE , to należało to zrobić w taki sposób w jakito  zrobilo.

Powiem ci również że w indywidualnych gospodarstwach rolnych w latach 80 , było więcej kapitalizmu i gospodarki rynkowej jak w tych obecnych.

To co dziś mamy to czysty socjalizm , rozdawnictwo i dumping.

@marko-kolo.

Odpowiem ci po polsku.

Gdzie pisałem , pastuchu , o sprzątaczkach lub sekretarkach ?

A ci miastowi co ci zazdroszczą to pewno twoja rodzina mieszkajaca w mieście , która pamięta jak 20 lat temu żyłeś w gnoju i nie może przeżyć , ze dziś taki pastuch jak ty , ma telewizor i lodówkę .

Bo w moich stronach , miastowych nie obchodzi jak żyją na wsi , tyle że ja nie jestem tak jak ty z pod laski.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

nie chłop tylko rolnik ,to że jest panem to morze i tak bo jest szefem sam u siebie ale to że miastowi nam zazdroszczą to wątpliwa sprawa ja tak nie sądze

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tym dużym i bogatym zazdroszczą. Z tych biednych i małych się śmieją jak za komuny.

@Scoffer czy chamstwo to naprawdę twój sposób na dyskusję? Czy ty naprawdę musisz sobie pofolgować i powyzywać, aby z ciebie ciśnienie zeszło? Nie rozumiesz co ma na myśli marko to go nie wyzywaj.

Nie rozumiesz co czytasz to ci wytłumaczę. Ludzie na posadzie żyli lepiej jak większość rolników. Nawet byle urzędniczyna, sekretarka czy sprzątaczka śmiała się z byle małorolnego. Wczasy, dansingi, imieniny, urodziny, w pracy czy w domu zawsze każdy imprezy robił. Oczywiście była grupa rolników, która budziła podziw i żyła dostatnio. Ale tak samo jest dzisiaj. Są rolnicy co mają kasę i żyją luksusowo. I są tacy co tylko pracują i budzą uśmiech jak za komuny.

Gierek nabrał kredytów, ty się cieszysz, że tanio było a potem zdziwiony, że komuna padła. Te wszystkie przedsiębiorstwa a zarazem cały kraj doprowadziła do ruiny komuna. Właśnie dlatego, że wszystko niemal sprzedawano poniżej kosztów wytworzenia. Kiedy ty to zrozumiesz?  Do tego mieszkania za dwadzieścia tuczników skarb państwa dołożył może z 200. Naprawdę tego nie rozumiesz? Tak było począwszy od zapałek skończywszy na statkach czy tam czym jeszcze chcesz. Wszystko robiono na kredyt. Nic nie przynosiło zysków i komuna splajtowała. Te mieszkania z końcówki lat 70 tych za 20 tuczników skończyliśmy spłacać w latach dwutysięcznych. A to tylko dlatego, że nie raz błagano zagranicznych wierzycieli o umorzenie części Gierkowskich długów.

@Scoffer twierdzisz, że ten system jest jeszcze większym bankrutem. No ale to przecież pis wymyślił 500 plus za 20 miliardów rocznie. Na które nas nie bardzo stać. Obniżenie wieku emerytalnego też będzie kosztować. A ma być mieszkanie plus i tym podobne. Jeśli więc ten system zbankrutuje to właśnie przez socjalistyczne rządy. Które stosują rozdawnictwo jak za komuny. Na które społeczeństwa nie stać.

PS nie piszcie o jakimś szacunku do rolnika i rolnictwa za komuny. Bo ludzie uciekali ze wsi do miasta może jeszcze bardziej jak dzisiaj. Następców nie było. Ludzie dla państwa oddawali ziemię, aby tylko emeryturę dostać. Bo ten co pracował na posadzie w wielu wypadkach miał ziemię gdzieś.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale kogo to obniżenie wieku będzie kosztować bo na pewno nie emeryta :P Rolnik na 10 ha to mógł za komuny kupić od ręki malucha cvzy budować bez grosza kredytu dziś co najwyżej wybrani za jałmużnę z uni B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staszek nie pisz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty napewno masz podobne do Hubertusia i Ulmana taka Trujca Agrofoto mieliście wspólnych rodziców czy jak ;) B)


Masz pojęcie tak zielone jak ta koniczynka co ją w klapie nosisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ale kogo to obniżenie wieku będzie kosztować bo na pewno nie emeryta :P Rolnik na 10 ha to mógł za komuny kupić od ręki malucha cvzy budować bez grosza kredytu dziś co najwyżej wybrani za jałmużnę z uni B)

Bzdury piszesz, mój ojciec miał 10 ha "za komuny" i do tego małą firmę prowadził. Malucha kupił nowego, ale nie tak od ręki, choć nie wiem o co Ci tak naprawdę chodziło (ojciec musiał dostać talon z cechu rzemiosł i trochę na to auto odkładał). Mój wujo miał już wtedy 25 ha, oborę i wiaty za kredyt budował, do dziś kredyty na rozwój bierze. Obniżenie wieku będzie kosztowało każdego, również Ciebie. W ekonomii nie ma nic za darmo a rząd swoich pieniędzy nie ma. Poza tym, popatrz jak się Ci wybrani za tą "jałmużnę z Unii" dziś rozwinęli a jak "wszyscy" za tow. Gierka. Dla Ciebie jako mentalnego komunisty nie dochodzi do głowy, że w kapitalizmie nie musi się każdemu "z urzędu" udać, trzeba mieć do pewne cechy, których Ty nigdy nie pojmiesz.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po prostu pamiętam tamte czasy i wiem ile samochodów było po wsiach B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się Staszek nie pisz bzdur. Samochodów po wsiach było jak na lekarstwo. Trzeba było na talony kupować. Z kasą może tak problemu nie było. Ale z talonem już tak. Podobnie jak z przydziałami na pustaki maszyny czy tym słynnym sznurkiem do snopowiązałki.

Obniżenie wieku emerytalnego będzie kosztować ciebie i nas wszystkich. Zresztą całkiem prawdopodobne, że jeśli teraz masz powiedzmy około 30 lat. To i tak doczekasz ponownego podniesienia wieku. Starzejące się społeczeństwo, cała masa grup zawodowych zwolnionych z zus. To musi się tak skończyć. Też chciał bym pracować krócej. Jak każdy. Tylko jedno chcieć drugie móc. Ja po prostu jestem pewnych rzeczy świadom. Wy żyjecie złudzeniami bo pis wam powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po prostu pamiętam tamte czasy i wiem ile samochodów było po wsiach B) .

 

No za stodołę wyszedłeś i widziałeś u mnie we wsi w latach 70 każdy gospodarz co miał minim um 10 ha miał nowe auto można je było wtedy dostać od ręki płacąc Bonami zapytaj tatusia albo dziadzia :D

Bzdury piszesz, mój ojciec miał 10 ha "za komuny" i do tego małą firmę prowadził. Malucha kupił nowego, ale nie tak od ręki, choć nie wiem o co Ci tak naprawdę chodziło (ojciec musiał dostać talon z cechu rzemiosł i trochę na to auto odkładał). Mój wujo miał już wtedy 25 ha, oborę i wiaty za kredyt budował, do dziś kredyty na rozwój bierze. Obniżenie wieku będzie kosztowało każdego, również Ciebie. W ekonomii nie ma nic za darmo a rząd swoich pieniędzy nie ma. Poza tym, popatrz jak się Ci wybrani za tą "jałmużnę z Unii" dziś rozwinęli a jak "wszyscy" za tow. Gierka. Dla Ciebie jako mentalnego komunisty nie dochodzi do głowy, że w kapitalizmie nie musi się każdemu "z urzędu" udać, trzeba mieć do pewne cechy, których Ty nigdy nie pojmiesz.

 

Za komuny to jedynie bimbrem handlował albo watę cukrową na odpuście sprzedawał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne , jasne - normalnie sielanka :D , tak było pięknie i wszystko się rozdupcyło :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Bo to pewnie Żydzi z Sorosem na czele nie mogli zdzierżyć tego jak w Polsce było cudownie. To ich sprężynka w tym, że komunizm upadł.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

tak naprawde komunizm upadl bo barylka ropy kosztowala 13 dolarow, a usa wczesniej rozpoczely wyscig zbrojen-gwiezdne wojny- i zsrr musial do niego przystapic, do tego wieloletnia przegrana wojna w afganistanie, to byly bezposrednie przyczyny -niewydolny finansowo system sam sie zawalil , zadna solidarnosc ani papiez nie maczali w tym palcow.........

 

mieszkanie,samochod czy ciagnik mozna bylo kupic za dolary czy rownowazne im bony towarowe bez kolejki-tylko byl maly problem, waluty nie mozna bylo kupic w kantorze za rogiem, jak ktos nie mial rodziny za granica to musial na kolanach prosic o talony albo zapisac sie do pzpr lub zsl-cos podejrzewam ze scoffer ze staszkiem mogliby wam wyjasnic dokladnie jak to wygladalo..........

 

 a na koniec -widze tu samych kaczorkow-kazdy zapomina o marionetce-przez przejezyczenie  ani slowa o dudzie  B)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

 a na koniec -widze tu samych kaczorkow-kazdy zapomina o marionetce-przez przejezyczenie  ani slowa o dudzie  B)

Bo Duda i Szydło to są marionetki. Można nawet powiedzieć, że to są statywy. Oni zrobią to, co im kaczogęby każe. A Kaczyńscy skąd się wywodzą? Jak by nie Wałęsa, to by byli nikim. Wielka awantura w Magdalence o to, że jedyny, kto nie pił, to L. Kaczyński. Ale to, że z ruskimi nic nie załatwisz, jak się z nimi nie napijesz, to nikt nie powie. I tu mamy odpowiedź dlaczego za kaczogębych tak się pogorszyły stosunki polsko - rosyjskie aż do embarga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kaczyński Lech pił w Magdalence tak samo jak inni. Wczoraj w tv pokazywali film. Na którym widać było jak kieliszek podnosił. Oczywiście wlewając zawartość do ust.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj