nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaszlak79    749

Ale komu tu tłumaczyć takie rzeczy ?? Motłoch tylko ciągle chce i chce, od Starożytnego Rzymu nic się nie zmieniło, "chleba i igrzysk".

Co do spisków, Nietzsche powiadał "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jak byśmy mieli dowodami obalić??".

Nie głosowałem na Andrzeja Dudę, ale szanuję demokratyczny wybór. Razi mnie to, że człowiek który jest prawnikiem broni teorii o zamachu, choć nie ma na to rzetelnych dowodów.

Jacy my jesteśmy naiwni, tak bardzo chcemy tych ciągłych zmian, wierząc że mogą wyjść tylko na lepsze. Oby wybory w październiku wygrał PiS i utworzył sensowną koalicję, wtedy czeka nas parę lat stabilnych rządów. Cały jednak problem w tym, że Jarosław już raz pokazał jak się z innymi partiami dogadywać na dłuższą metę potrafi. Obym się tym razem mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

Lepiej, że pojechał na Jasną Górę niż na groby radzieckich morderców. Jesteś tak zaślepiony nienawiścią i pogardą, że najchętniej utopił byś go w łyżce wody za to, że pojechał do grobu swojego przyjaciela. Proszę, nie mieszaj w swoje brednie ekonomii. Polacy pokazali, że chcą nadziei i mają dość szczucia, straszenia, nienawiści. A ci dalej szczują, straszą, zioną nienawiścią i zero nadziei.

 

Na szczęście już po bulu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jakbym słyszał Kaczyńskiego, wypisz wymaluj. Ciekawe, że przez całą kampanie trzymali go z Macierewiczem w piwnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

I co was razi ze pojechał podziękować Matce Boskiej, nie wiem, a kwiaty składał na grobach Lecha i Marii i wielkiego patryioty Marszałka Piułsudzkiego ale o tym media cicho sza, nie pojmuje dlaczego nie chcecie mu dać szansy, wychodzi na to że PO i Komorowski to takie ideały że nie do zastąpienia, poprostu nie da się ich zastąpić, na jesieni ruch obywatelski wchodzi do sejmu, i robi porządek z różową komuną z synusiami i curusiami SB-eków czas odwalić od koryta, zarówno SLD i PSL a także PO, i niektórych z Pisu, przesadzają poprostu, stare klakiery pokroju żelichowskiego, i Millera, czy Grupińskiego, wizja ich polski nie podoba się młodym ludziom w czym dali wyraz podczas tych wyborów, poczekajmy zobaczymy jak będzie a może wszyscy zaskoczymy się Duda i to bardzo pozytywnie, jedno wiem czas PO się kończy i oni dobrze o tym wiedza teraz przyszedł czas na władze ludu, macie przykład pani Bieńkowskiej że w tym kraju cymbały za 6 tyś robią, skoro tak mówi to na zmywak pojedzie już w listopadzie. Grego skoro ty masz 40 ha i nie dajesz rady się utrzymac to ja nie wiem, ale wiem jedno jak rządzisz jak twoi idole z PO to się nie dziwię biedaku, chcesz się zamienic ze mną prosze bardzo ja mam 3,25 i daje rade się z tego utrzymać i coś odłożyć, a nie jęczeć jak ty, a w piwnicy to chyba ciebie trzymali człeku, gość dobrze mówi i ma mieć prawo swoje zdanie. Skoro tak najeżdżasz na Maciarewicza to powiedz dlaczego go nie postawią przed trybunałem stanu, przecież PO i żielone trole mają większość, hm może się jakoś podzielisz z nami swoimi teoriami, skoro to taki złodziej i cymbał. Dobrze że rozwalił złodziejskie Wsi przynajmniej nie kradną już, a dwa widac ma haki takie na rządzących że boją się go ruszyć

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230
Napisano (edytowany)

ludzie gdzie wy macie oczy, bo o rozum szkoda pytac... jak wy mozecie jeszcze popierać PO, i debilnie mówić że pisowcy głoszą herezje? wam, sie w du*ach poprzewracało z dobrobytu... jak powiedział @Kaszlak79 "tylko chleba i igrzysk" i wyłaczacie myslenie???! to ja sie pytam, jakim prawem nasz tupolew sie rozleciał jak kruche ciastko na jednej brzozie, skoro inny tupolew wykosił 100m lasu i nic mu się nie stało, mało tego wszyscy przeżyli, prosze:" http://www.fakt.pl/Wypadek-Tu-204-wszyscy-przezyli-Katastrofa-smolenska,artykuly,186755,1.html "  a tu jest jego skrzydło: http://www.airliners.net/photo/Aviastar-Tu/Tupolev-Tu-204-100/1693879/L/&sid=a3893ebfcee8a84ccb59dbe543b513f2 i wy macie czelność sie wypowiadać o macierewiczu i kaczyńskim... ?! to ja się pytam jakim prawem...? powiecie a co z tym wspólnego miał komorowski?? a skąd wiedział na kilka dni wczesniej że bedzie katastrofa i nikt jej nie przezyje...? - o prosze " https://www.youtube.com/watch?v=CQ44E11U9Uw ", no i ta pani co mu chodziła za plecami, jak się okazuje wieszała sie na krzyżu, i POwcy zrobili dzięki niej z pisowców debili, a jak się okazuje, to była ich zagrywka:" http://nwonews.pl/artykul,4219,suflerka-komorowskiego-joanna-spod-krzyza-i-inne-ciekawostki "; mało tego wróćmy do polityki, mówicie duda nie zrobi nic jak i komorowski? ja bym Bogu dziękował gdyby komorowski nie zrobił nic... sprzedali nas, mówicie zagraniczni inwestorzy do nas ściagają? a gdzie są rodzime spółki?? znajomy musiał niedawno zqwwiesić działalnośc bo na zus nie wyrabiał, ale dopóki klepał auta na czarno, to mu się wiodło całkiem nieźle..

powiem tak, gawliński, w piosence kalejdoskop bardo, spiewał: za kolorowe szkiełka sprzedany został Bóg, a ja jeszcze mówie: za unijne autostrady honor i ojczyzna, i tylko nie mówcie mi ze bylibyśmy w czarnogrodzie, bo po przeanalizowaniu kosztów unijnych, to nic nie dostaliśmy za darmo, tylko tak się mózgi pierze ludziom, co by się cieszyli, że unia dała... taa... tylko najpierw żeśmy tam wpłacili...

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Napisano (edytowany)

Nie wiem czy doczytałeś ale akurat PO czy Komorowski idolem moim akurat nie jest, głosuje na nich z innych powodów. Ale ja nie narzekam, że nie jestem w stanie się utrzymać z 40ha (chociaż w sumie nawet nie próbowałem bo mniej więcej w tym samym czasie przejąłem gospodarstwo i zacząłem pracować), a tym bardziej nie winię za to rządu. Zamiast hodowli na którą nie mam warunków chodzę do pracy na 8 godzin i obrabiam sobie te 40ha. I zdziwił byś ilu rolników pracuje dodatkowo i wcale nie jest to wymysł Polski bo na zachodzi jest to samo.

 

To ja bym miał propozycję dla Macierewicza i Kaczyńskiego i może paru innych chętnych na udowodnienie teorii, że brzoza nie mogła zniszczyć skrzydła. Gdzieś powinien jeszcze być drugi tupolew zaprosić na pokład ów specjalistów, brzóz w Polsce też nie brakuje więc będą mogli łatwo przeprowadzić eksperyment i dowieść swoich racji o niezniszczalnym samolocie. Rany, że ludzie w takie rzeczy wierzą, aż mi wstyd komentować. Ile to już Macierewicz głosił teorii o zamachu ile razy zmieniał zdanie, a dla niektórych jest wciąż niedoścignionym autorytetem w dziedzinie lotnictwa.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A mój znajomy, właściciel trzech spółek kupił sobie nowe, czarne Lamborghini Huracan. To co, dalej na podstawie pojedynczych anegdotek będziemy oceniać sytuacje kraju?

A jaki młodzi mają plan dla "ratowania" Polski? Bo nie pamiętam jakichś konkretów u Kukiza i wątpię żeby były. Jeżeli Kukiz nie wypali, mam nadzieję, że Balcerowicz z Petru coś sensownego stworzą. Balcerowicz już raz pokazał, że miał jaja, teraz może to znowu powtórzy.

 

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

zetorlublin7341 nie bądź śmieszny... masz 3,25ha i piszesz że godnie żyjesz i odkładasz... żenada... chyba że obsiewasz wszystko marihuaną... haha

marobas następny zwolennik zamachu... człowieku jeden jedzie samochodem 200km/h ma wypadek i przeżywa drugi jedzie 30km/h i ginie...

prawda taka że polski rolnik nie ma na kogo głosować bo jedni gorsi o drugich... ja osobiście nie jestem zadowolony z wyników bo o handlu z rosją możemy tylko pomarzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Proszę, tak wygląda nasz sytuacja po zamknięciu granic Rosji

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosyjskie-sankcje-nie-zaszkodzily-naszemu,19,0,1790995.html

Czyżby było tak źle? Pamiętajcie, że to zła, niszcząca UE bierze od nas 3/4 żywności więc o kogo lepiej dbać? Niepewną Rosję czy pewny Zachód?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaFaL47    11

Co do Balcerowicza Krassus ale Ty jesteś naiwny jak małe dziecko. Plan Balcerowicza napisany przez Georga Sorosa i Jeffreya Sachsa
(G. Soros, Underwriting Democracy, The Free Press, New York 1991).

Żydzi w Novym Yorku podjeli decyzję o zlikwidowanie Państwa Polskiego

23 lat temu w prestiżowym Financial Times ukazał się pod datą 22 czerwca 1989 roku króciutki artykuł Edwarda Mortimera, Johna Lloyda, Petera Riddella i Lionera Barbera, przedrukowany niewiele później w polskim Forum pod datą 2.07.1989.  Tekst informował o zaaprobowaniu w zasadzie przez ekspertów komunistycznego rządu Mieczysława Rakowskiego i „Solidarności” planu opracowanego przez światowego finansistę nowojorskiego Georga Sorosa.
Plan ten, nazwany później „terapią szokową”, zakładał rozwiązanie ekonomicznych i finansowych problemów Polski za pomocą drastycznych oszczędności połączonych z wprowadzeniem wymienialności pieniądza i szybką odbudową kapitalizmu.

Oprócz drastycznych wyrzeczeń socjalnych oczekiwanych od polskiego społeczeństwa, jego kluczowym założeniem był faktyczny rozbiór gospodarczy polskiego przemysłu państwowego w formule prywatyzacyjnej, dzięki temu iż, rząd polski (…) przekazałby wszystkie przedsiębiorstwa państwowej agencji likwidacyjnej, która przeprowadziłaby ich reorganizację w spółki akcyjne. Z 25-30 proc. kapitału stworzono by fundusze powiernicze zajmujące się obsługą zadłużenia kraju – ich szefów – mających prawo odsprzedaży tych akcji – mianowaliby wierzyciele.

Zaaprobowanie tego planu przez przedstawicieli ówczesnego rządu komunistycznego i postolidarnościowej grupy politycznej tzw. doradców na czele z nieżyjącym już prof. Bronisławem Geremkiem, było samo w sobie czymś zdumiewającym. Oznaczało to, że polski rząd poza granicami kraju i w tajemnicy przed własnymi obywatelami zawiera międzynarodowe uzgodnienia dotyczące nie tylko najważniejszych spraw gospodarczych i socjalnych, ale zasad zbycia całego majątku przemysłu narodowego, co po prostu nazywa się zdradą narodową.

W Polsce o tym planie zapadło zgodne i głuche milczenie (z dwoma jednostkowymi wyjątkami – nieżyjącego już prof. Józefa Balcerka i niżej podpisanego) trwające po dziś dzień. Ale w 1991 roku autor tego planu G. Soros opublikował książkę, w której dość szczegółowo omówił swoją rolę w polskiej transformacji, poczynając od założenia w Polsce swej Fundacji Batorego w 1988 i spotkania z gen. Wojciechem Jaruzelskim oraz przedstawienia idei terapii szokowej nieżyjącemu już komunistycznemu premierowi M. Rakowskiemu
G. Soros, Underwriting Democracy, The Free Press, New York 1991).

Przygotowałem szeroki program ekonomiczny obejmujący trzy elementy: stabilizację monetarną, zmiany strukturalne oraz reorganizacje długu – pisze G. Soros – Zaproponowałem swego rodzaju makroekonomiczną wymianę długu na akcje polskich przedsiębiorstw.
(…) Połączyłem swoje wysiłki z prof. Sachsem z Uniwersytetu Harvarda, którego działalność sponsorowałem przez Fundację Stefana Batorego. Współpracowałem również blisko z prof. Stanisławem Gomułką, doradcą Leszka Balcerowicza.

Plan Sorosa zmodyfikowała zmiana sytuacji po spektakularnej porażce partii komunistycznej i jej politycznych satelitów w częściowo demokratycznych wyborach 4 czerwca 1989 roku. Po odwróceniu zaś sojuszy w parlamencie przez dotychczas satelickie wobec komunistów stronnictwa polityczne, doprowadziło to do destrukcji sceny parlamentarnej i politycznej oraz umożliwiło powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego.

Sam program G. Sorosa został zmieniony przez współpracującego z nim J. Sachsa już w nowych warunkach politycznych w czerwcu 1989 roku i zaakceptowany przez postsolidarnościową elitę polityczną. Plan w wersji J. Sachsa w ostatecznej formie zasad Consensusu Waszyngtońskiego, zakładających priorytet walki z inflacją, deregulacji gospodarki i prywatyzacji własności publicznej, został zaakceptowany na jesieni 1989 roku przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Jego realizację już pod szyldem postsolidarnościowych nowych elit politycznych zaakceptowano z końcem 1989 roku. „27 grudnia 1989 r. Sejm przyjął (…) – pisze Janusz Skodlarski – pakiet 11 ustaw, które stanowiły podstawę transformacji ustrojowej w gospodarce polskiej. Program uzyskał miano Planu Balcerowicza. (J. Skodlarski, Zarys historii gospodarczej Polski, PWN, Warszawa – Łódź 2000)

W opublikowanym w 2006 roku polskim tłumaczeniu książki J. Sachsa Koniec walki z nędzą (J. Sachs, Koniec walki z nędzą. Zadania dla naszego pokolenia, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2006), przedstawia on szczegółowo okoliczności powstania ostatecznej wersji planu, potwierdzając informacje G. Sorosa.

Otóż to również przedstawiciel komunistycznego rządu M. Rakowskiego w Waszyngtonie Krzysztof Krowacki zwrócił się do niego w imieniu tego rządu o opracowanie projektu reform, wzorowanych na reformie „szokowej” w Boliwi – Nauki płynące ze stabilizacji i umorzenia zadłużenia w Ameryce Łacińskiej – pisze J. Sachs – naprawdę okazały się przydatne dla Polski, na co miał nadzieję Krzysztof Krowacki, kiedy po raz pierwszy przyszedł do mnie na Uniwersytet Harvarda w styczniu 1989 roku.

Ostatecznie przy patronacie G. Sorosa i za pieniądze jego fundacji J. Sachs rozpoczął opracowywanie ostatecznej wersji planu. W maju 1989 roku ponownie pojechałem z Sorosem do Polski. Spotkaliśmy się z przedstawicielami rządu i ponownie z ekonomistami z „Solidarności”.

W czerwcu już po częściowo wolnych wyborach wraz z przedstawicielem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Davidem Liptonem w redakcji informacyjnej „Gazety Wyborczej” powstał ostatecznie tzw. Plan Balcerowicza –

Pracowaliśmy całą noc do świtu, a w końcu wydrukowaliśmy piętnastostronicowy tekst, w którym przedstawiliśmy zasadnicze koncepcję i planowany chronologiczny porządek reform.

(…) Lipton i ja ponownie przyjechaliśmy do Polski na początku sierpnia i przedstawiliśmy plan reformy członkom polskiego parlamentu z ramienia „Solidarności”. Kilka artykułów opublikowała też „Gazeta Wyborcza”, popierając „plan Sachsa” jako sposób wyjścia z polskiego kryzysu zadłużeniowego.

Oprócz kluczowej akceptacji przez triumwirat „Solidarności, jak J. Sachs nazywa Adama Michnika, Jacka Kuronia i Bronisława Geremka, a następnie akceptacją Lecha Wałęsy – będących żałosna kompromitacją merytoryczną i polityczną elity nowej „Solidarności” – decydująca okazała się rozmowa w sierpniu 1989 roku z desygnowanym do roli nowego premiera T. Mazowieckim, który Musiał znaleźć kogoś, kto naprawdę byłby w stanie podjąć się tak ogromnego wysiłku.

Wspomniał o Leszku Balcerowiczu, którego nie znałem. W końcu to właśnie Balcerowicz pokierował wykonaniem trudnych zadań gospodarczych.
Efektem tej „szokowej terapii”, której zasadnicze założenia opracował G. Soros a rozwinął J. Sachs przy wsparciu D. Liptona, acz oznakowanej nazwiskiem L. Balcerowicza, była skrajnie neoliberalna transformacja gospodarki i społeczeństwa lat 90. z wszystkimi tego katastrofalnymi skutkami w postaci od spadku produkcji przemysłowej o 30% poczynając, a ma głębokiej pauperyzacji i tak już zbiedniałego społeczeństwa kończąc.

Realizacja planu zasadniczo uprzywilejowywała kapitały i gospodarki państw wysoko rozwiniętych kosztem rodzimej gospodarki i polskiego społeczeństwa.
W latach 90. doprowadził on do załamania popytu wewnętrznego, zalania rynku krajowego importowaną produkcją, upadku zadłużanych polityką finansową przedsiębiorstw państwowych i wyprzedaży najlepszych z nich w ręce głównie kapitałów państw zachodnich, silnej pauperyzacji większości społeczeństwa i skokowego wzrostu bezrobocia.

Przesądzającym wszakże na pokolenia skutkiem planu było stworzenie możliwości przeprowadzenia prywatyzacji majątku państwowego w formule latynoamerykańskiej w postaci wyprzedaży, aż do skali rozbioru gospodarczego, enklaw nowoczesności i rentowności zagranicznym korporacjom za 4,5 -5% ich wartości odtworzeniowej, jak to oszacował Kazimierz Z. Poznański (K. Z. Poznański, Wielki przekręt. Klęska polskich reform, Warszawa 2004).

Stworzyło to możliwość bezpośredniego drenażu ekonomicznego Polski przez zewnętrzne centra kapitałowe. Zasadniczo opóźnia to rozwój ekonomiczny i będzie w przyszłości kluczową barierą rozwoju innowacyjnej struktury gospodarki kraju.

Plan „szokowej” transformacji o wręcz jawnie kompradorskich i antyspołecznych oraz antynarodowych intencjach, przygotowany na zlecenie i za zgodą władz komunistycznej Polski przez amerykańskich postneoliberałów, został wdrożony pod szyldem niepodległościowego ruchu pracowniczego „Solidarności”, który miał swe kluczowe znaczenie w demontowaniu imperium komunistycznego w latach 80.

I jak to jest możliwe, że w kraju o dziesiątkach tysięcy naukowców z ekonomii, historii, socjologii i nauk politycznych oraz dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych, dzieci i młodzież polska uczą się o nieistniejącym „planie Balcerowicza”, a większość społeczeństwa jest przekonana, że „nie było alternatywy”, a profesor Leszek Balcerowicz wielkim ekonomistą jest.
http://www.bibula.com/?p=3028

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaFaL47    11

Kaszlak79@ co do spisków to nawet jak są dowody to ich nie widzisz . Wydaje mi się że im bardziej człowiek wykształcony tym gorzej otumaniony. Sęk w tym żeby samemu wyciągać wnioski. Na uczelniach "pralnich mózgów " uczą myśleć jak oni chcą a nie jak my chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Fakt Duda chodzi po kościołach, składa kwiaty pod pomnikami. Gdy Pis dojdzie do władzy księża znowu odżyją. Rydzyk może coś wyrwie. Ale czyja to wina? PO naobiecywało kupę rzeczy. Z tego wyszły jedynie afery i obciążenia dla społeczeństwa. Nie dali w zamian nic ciekawego. I nie chodzi mi tu o igrzyska dla motłochu. Miało być fajnie, zielono, druga Irlandia. Przegrana Komorowskiego prawdopodobna przegrana PO na jesieni to zasługa ich samych. Mam nadzieję, że w PIsie po jesiennych wyborach oszołomstwo też się przerzedzi. na początek mogli by nie wybrać Macierewicza. Bo to jeden z większych szkodników.

Co do tego eksportu i embarga. Nie był bym takim hura optymistą. Bo eksport może i wzrósł zamiast spaść. Tylko często wpływy z tego eksportu na zachód są niższe. Po pierwsze nowe rynki wymagają niższych cen aby złapać klienta. Słyszałem sam jak mówił to człowiek z firmy wysyłającej jabłka na bałkany. Po drugie często gęsto dowóz jest dłuższy i bardziej kosztowny niż do Rosji. W Rosji nawet paliwo jest tańsze. Więc koszt 1 km transportu na terenie Rosji jest dużo niższy niż w europie zachodniej. ie mówiąc o odległościach. No i na koniec nowe rynki zachodnie często wymagają lepszej jakości, opakowań reklamy itd. A to kosztuje. Niema co zachwycać się takimi tekstami. Bo embargo z Rosją sporo nas kosztowało i będzie kosztować.

Co do Balcerowicza. On tylko przeciął ropiejący wrzód. Wszystkie państwowe firmy po upadku komunizmu nie były w stanie samodzielnie pracować. Bo działały w oparciu o gospodarkę planową i dotacje państwowe. Ale jak ktoś tego nie rozumie to uwierzy we wszystko. Paradoksalnie wiele firm które szybko sprzedano działa do dziś. Wiele zas tych, które były państwowe rozpadło się. Oczywiście była masa przekrętów przy prywatyzacji.

PS dajcie już spokój z tym Smoleńskiem. dajcie spokój tym ludziom. Odczytane nagrania mówią jednoznacznie. Mieli lądować do skutku. Tak powiedział pilotom Kazana. No i wylądowali. Wizyta w kampanii wyborczej miała się odbyć za wszelką cenę. A że piloci byli pod presją, popełniali błędy, przygotowaniu wizyty towarzyszył bałagan po stronie polskiej i rosyjskiej tak to się skończyło. Wszystko się złożyło do kupy i wyszła tragedia. Takie są dowody. I tu zgoda część ich nie widzi bo nie chce, bo taki ma interes polityczny, lub jak ktoś wyżej napisał jest otumaniona przez tych z interesem politycznym.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakbym słyszał Kaczyńskiego, wypisz wymaluj. Ciekawe, że przez całą kampanie trzymali go z Macierewiczem w piwnicy...

 

Powinieneś się martwić o Niesiołowskiego bo PO to go raczej do jesiennych wyborów nie wypuści ;)  jakim trzeba być nieudacznikiem by nie utrzymać się na 40 ha B)  nie wiem gdzie te prawa ekonomi poznałeś ale pewnie PSL Ci je wpajało :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Kaszlak79@ co do spisków to nawet jak są dowody to ich nie widzisz . Wydaje mi się że im bardziej człowiek wykształcony tym gorzej otumaniony. Sęk w tym żeby samemu wyciągać wnioski. Na uczelniach "pralnich mózgów " uczą myśleć jak oni chcą a nie jak my chcemy.

 

Sęk w tym, że pieniądz rządzi...i podejście jest materialistyczne. Wszyscy popierają tych, którzy dają złudny posmak kasy, jako fundamentu tzw stabilizacji na teraz. A myślicie w ogóle o następnych pokoleniach czy tylko o sobie?

Uczelnie....to "pralnie mózgów "..............uczą analizowania rynków, wykresów, tabel.....ale pod jakim kątem?

Kto ma świadomość...a kto podąża jak cielak za stadem?

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Nigdy nie byłem i nie jestem zwolennikiem Komorowskiego choć na niego głosowałem 5 lat temu i obecnie choć teraz z zaciśniętymi zębami, tak samo rozczarowało mnie bardzo PO choc miałem nadzieje, że przeprowadzi ta partia istotne reformy odsunie kościół od koryta, podczas gdy PIS ani myśli cokolwiek reformować, a wręcz przeciwnie. Dokładnie pamiętam lata rządów Pisu (choć przyznam, że wtedy na nich głosowałem), Macierewicza, Ziobrę, Giertycha( ten ostatnio wyszedł na ludzi) Kaczyńskich widzących wszędzie wkoło spiski, wojna z Niemcami, wojna z Rosjanami, nie mówiąc co wyprawiał Lech Kaczyński za rządów PO czy komisję majątkową już o tym zapomnieliście? Od tego czasu nauczyłem się czym jest ekonomia i wolny rynek, a czym są populistyczne, nacjonalistyczne brednie wygłaszane przez PIS. Poprostu wybierałem mniejsze zło aby nie dopuścić do powrotu Pisu. Tak mam 40 ha i muszę dodatkowo pracować ale takie są prawa ekonomi i będzie coraz trudniej sie utrzymać z takich kilkudziesięciu ha no chyba, że zamkniemy granice wprowadzimy cła, znacjonalizujemy przedsiębiorstwa i to rząd będzie ustalał ile mają kosztowac produkty rolne ale to już zdaje się było...Afery były i będą czy to w PO czy to w Pisie taka już natura Polaków, szybko się wzbogacić jak najmniejszym wysiłkiem. Co Duda czy tam Kaczyńki chce zrobić dla rolnictwa? Poza tym, że polepszy sytuację to wiecej konkretów nie dosłyszałem

A ja mam 14 ha i siedzę z żoną na gospodarce i nie musim pracować, bo poprostu obrabiamy POLSKIM sprzętem i nie musim robić na germańców by im żyło się lepiej. Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To zapewne jesteś zadowolony z obecnych rządów i nie masz powodów do narzekań?

Widzę, że co niektórym bardzo przeszkadza, że niektórzy się bogacą ciężką pracą, zupełnie jak niektórzy u mnie we wsi. Jak zaczęło mi się lepiej powodzić 8 lat temu, a nie tylko wegetować na gospodarce bez perspektyw na jej powiększenie bo Ci co jeździli na zachód wykupywali u mnie wszystkie ziemie. To połowa znajomych i połowa rodziny przestała sie do mnie odzywać.... Jakie to zaściankowe, ale mam to akurat gdzieś. Pogratulować, że rolnicy utrzymują się z 14ha czy nawet 3,5h i odkładają jeszcze pieniądze, czyli te rządy PO chyba jednak dla rolnictwa były dobre, a tak narzekacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś tutaj nie myśli tylko przez pryzmat pieniędzy?

Szacunek dla bardziej i mniej zamożnych/zaradnych lub świadomie dokonujących wyborów własnych standardów życia......każdy orze jak może.....nie chodzi o szufladkowanie...

Chodzi o zatracanie malutkimi krokami w niewidoczny sposób polskości...aby nadążyć za pędem zachodu ku......

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

Kaszlak79@ co do spisków to nawet jak są dowody to ich nie widzisz . Wydaje mi się że im bardziej człowiek wykształcony tym gorzej otumaniony. Sęk w tym żeby samemu wyciągać wnioski. Na uczelniach "pralnich mózgów " uczą myśleć jak oni chcą a nie jak my chcemy.

Kolego, a to nie Ty pisaleś o planowanym zamachu stanu w razie porażki Prezydenta Komorowskiego ?? Więc pytam, gdzie ten zamach ?? Mi sie wydaje, że wykształcenie musi iść w parze z intelektem.  

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

widzę że sporo osób teraz naskakuje na Dudę, a ja powiem tak: lepiej mieć ogarniętego prezydenta który nic nie zrobi niż debila który wszędzie nasz kraj ośmieszy (chociażby japoński sejm) i też nic  nie robi więcej.

zresztą najlepszym potwierdzeniem dobrego wyboru prezydent jest niezadowolenie niemców (wszechobecne artykuły krytykujące Dudę w prasie niemieckiej). Skąd te niezadowolenie? prosta sprawa, poczuli że teraz ciężej będzie z przejmowaniem polskiego majątku, mimo iż tłumaczą to antyeuropejskością Dudy (ubierają wszystko w ładne słówka). Może zakończy się wreszcie ślepa uległość naszego kraju wobec "wzorca" zachodniego, a zachód doskonale zdaje sobie z tego sprawę, stąd ta cała krytyka, Komorowskiego nie krytykowali bo nie robił im problemów tylko przyklaskiwał czemuś (czego zapewne nawet nie rozumiał) bo mu "tusek" tak kazał. póki nie zaczniemy szanować sami swojego kraju to nikt nas nie będzie szanował. Duda może sprawić, że w końcu zaprzestanie się pomiatania Polską, jest młody, wykształcony i abitny i tylko takich ludzi widzę jako rządzących naszym państwem. nie powierza sie władzy ludziom którzy nie rozumieją obecnych czasów i tylko siedzą na stołku i łańcuchami do koryta się przykuli

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaFaL47    11

Kaszlak79@ Fakt pisałem, ale cóż może to tylko plotka a może rozrywka polityczna nie wiem, kiedyś może się dowiemy. Pytanie co rozumiesz przez pojęcie "motłoch ", to nie jest średniowiecze, czy oceniasz ludzi na podstawie stopy życiowej i statusu społecznego. Biedny nie oznacza głupi, nie każdemu sumienie pozwala dorabiać się na czyjejś krzywdzie i oszukanstwie. Jeśli naprawdę jesteś realistą to wiesz że w naszym pięknym kraju nie dojdziesz uczciwie do pieniędzy, dobry przykład "Optimus " Kluski. U nas we wsi też jest kupa bambernikow co się dorabiają na ludzkiej krzywdzie, nie każdy z tego "motłochu " przeinwestuje, ale są wypadki losowe, choroby, śmierć bliskiej osoby kiedy ciężko jest się pozbierać, wtedy zjawiają się hieny żeby za grosze wyrwać ziemię.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

A ja mam 14 ha i siedzę z żoną na gospodarce i nie musim pracować, bo poprostu obrabiamy POLSKIM sprzętem i nie musim robić na germańców by im żyło się lepiej. Amen

 

chyba rosyjskimi maszynami robisz bo władimiriec t25 polski na pewno nie jest... krótko mówiąc nie robisz na germańców tylko na putina... amen haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Najważniejsze aby wyhamować wypływ pieniędzy na zachód i odbudować polski przemysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Napisano (edytowany)

Kolega poda jakiś sposób na to czy tak tylko powtarza za Dudą. Nacjonalizacja wszystkich zachodnich firm, zakaz inwestycji przez obcy kapitał, jak zakażesz prywatnym firmą sprzedawać akcja czy całe firmy, cła wprowadzisz? Dajmy na to wybudujesz ten wielki przemysł (nie wiadomo za co i za jakimi technologiami) i gdzie będziesz sprzedawał te  produkty bo pozastałe kraje z pewnością w odwecie zrobią to samo? Gdzie będziesz sprzedawał produkty rolne, żywność? Czysta demagogia. Jesli chcesz wspierać polskie firmy do kupuj polskie produkty, choć w większości są droższe lub gorsze jakościowo i znajdź sposób aby robiła tak większość Polaków. Tylko popatrz czym jeżdżą polscy rolnicy...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po co od razu tak radykalnie? Powstrzymanie czy choćby ograniczenie wypływu pieniędzy z polski nie musi oznaczać wcale tego co proponujesz. Oczywiście ze światem trzeba handlować, kupować sprzedawać. Ale można cześć kasy zatrzymać w Polsce. Choćby super markety. Wszystkie zyski większości sieci wielkopowierzchniowych transferowane są za granicę. Wystarczy napisać prawo podatkowe tak, aby przeważnie francuski właściciel nie mógł transferować zysków do Francji. A musiał je albo zainwestować w Polsce osiągając koszta nie płacić podatków jak robią to polskie firmy. Lub zapłacić w Polsce podatek od zysków jak to robią nasze firmy a resztę wywieźć sobie choćby do Francji.

Dzisiaj firmy zagraniczne osiągnąwszy zysk w Polsce ze swojej działalności zlecają np centrali we Francji przeszkolenie powiedzmy kilku pracowników. Byle jakie na kilka dni. Potem za to szkolenie centrala lub firma działająca w jej imieniu. Wystawia fakturę firmie działającej w Polsce. Faktura dziwnym trafem pokrywa poziom zysku z danego roku. I tak firma działająca w Polsce osiąga 0 lub jakiś malutki zysk. A prawdziwy nie mały zysk z działalności wyjeżdża np do Francji w formie zapłaty za to szkolenie. Robią tak nie tylko sieci sklepów z fracuskim kapitałem. Ale w zasadzie wszystkie firmy działające w Polsce, w których firmy francuskie mają udziały lub są właścicielami całkowitymi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj