Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11761 odpowiedzi na ten temat

#41 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:01

a co zrobił lepper dla rolników poza wyprowadzeniem nasz na ulice?? byłeś na jakiś proteście z nim??? mój ojciec był i mówił mi do czego nawoływał ( nie zeby protestowac tylko burty robić jak kibole zeby kostkę rwac i bić się z policją itp??) to jest polityk???  krzyczeć umiał i tyle. wałki krecił jak wszyscy politycy i tyle miliony lapówek brać jak sie ma władze a jak ktoś chce pokazac ze tego nie bedzie tolerował to już zły i też trzeba go  zniszczyć. ale każdy ma swój głos i prawo wyboru.

Edytowany przez TomaszKysiski, 08 luty 2015 - 10:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 08:44
  •  

#42 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:01

W sumie nie jestem za żadną partia ale trzeba pamiętać że PIS uratował nasze lasy przed prywatyzacją a po za tym u nas prezydent nic nie robi. Ma bardziej funkcję reprezentatywną szkoda tylko że utrzymanie tego stanowiska wraz ze świtą jest takie drogie i tak bardzo nie potrzebne

#43 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:02

Koszt wykształcenia młodych dla polski jest duży. Niestety nasz kraj nie umie dać perspektyw i zachęcić tych wykształconych do zostania w kraju. Nie żebym głosował na pis. Ale nasz były premier obiecywał drugą Irlandię. A prawda jest taka, że Irlandia jest bardziej w sensie kryzysu niż dobrobytu. A młodzi, których państwo wykształciło wolą pracować na zachodzie nawet poniżej swoich kwalifikacji. Bo raz, że pracę w ogóle mają a dwa, że żyją tam godniej niż w Polsce pracując zgodnie ze swoim wykształceniem. Oczywiście nie wszyscy wykształceni wyjeżdżają. przewaga jest tych z mniejszym wykształceniem. Ale niestety w Polsce ciężko się ludziom żyje. Zwłaszcza bez znajomości.

Sam Duda może i nie głupi facet, może lepszy od ospałego i osowiałego Komorowskiego, który wzorem Tuska oferuje ciepłą wodę w kranie, czyli jakoś to będzie. Ale za nim stoi PIS i to ludzi odstraszy.

Edytowany przez hubertuss, 08 luty 2015 - 10:04.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 08 luty 2015 - 10:06

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Panowie zastanówcie się, jesteście normalnymi ludźmi a że wykonującie taką a nie inną pracę to co. Powinien się liczyć całokształt programu wyborczego danej partii a nie nie tylko sfera dotycząca rolnictwa. Jak dla mnie idealnym rozwiązaniem byłby człowiek pomiędzy Dudą a Korwinem. Ogólnie to podwyższanie wieku emerytalnego to jest głupota, to tak jak by pracownik dostawał nadgodziny, w końcu to nie będzie miało sensu bo przepracowanie/ wiek zrobią swoje. Powinno się zlikwidować emerytury ale ci którzy teraz je mają i ci którzy gdy podpisywali 1 umowę o pracę je zachowali albo sami zdecydowali czy wolą sami oszczędzać czy też powierzyć te pieniądze ZUS, gdy nie będzie emerytur ludzie będą dbać o własne dzieci, inwestować w nie, opiekować się nimi by one opiekowały się rodzicami na starość, chciaz każdy powinien dostawać taką podstawową emeryturę np 300zł aby przeżyć tak samo z podatkami itp, poredukowac bo wtedy ludziom nie będzie się opłacało kombinować z ich niepłaceniem. Nie jestem członkiem żadnej parti.

#45 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:16

Nie robię z Leppera świętego ale jako jedyny nie bał się krzyczeć w sejmie prawdy. Izdebski też ludzi okradał i za zboża nie wypłacał.

Wolę Dudę niż Komorowskiego. W parlamentarnych wolę Korwina. 

A emerytura obywatelska to najlepsze rozwiązanie - tyle samo dla wszystkich a jak chcesz więcej to sam sobie odłóż. 

#46 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:20

PRECZ Z KOMOREM!!! Rząd musi mieć nad sobą bat, a nie żyrandol! Każdy będzie lepszy od Bronka bo Prezydent nie może być po jednej linii z rządem. W takim układzie łatwo dochodzi do "nierządów". KOMOR dostał poparcie PO bo wtedy mogą mu dorzucić kilka baniek do kampanii, a jak wiemy kasa bierze wszystko.. Problem w tym że Komor ma twardy elektorat, tak samo jak duda, a ludziom którym się KOMOR nie podoba nie chodzą na wybory. I pies jest pogrzebany :(

Edytowany przez gospodarny1992, 08 luty 2015 - 10:22.

#47 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:22

Ludzie co wy z tym Korwinem? Czy wy w ogóle rozumiecie co on mówi w swoim programie.? Czy tylko wam się podoba, że jest na nie? Przecież on jest liberałem. Zabrał by wam dopłaty, subwencje i wszystko. A gdyby ktoś mu powiedział, że mleko się nie opłaca. To on odpowie to sprzedaj krowy i zajmij się czymś innym. Czy wy naprawdę nie rozumiecie co on mówi?

Co do Leppera mam wrażenie, że gdy był ministrem rolnictwa robił więcej niż Sawicki. I potrafił różne rzeczy w ue załatwić. A że ludziom z jego partii soda na dekiel uderzyła to inna sprawa. Chociaż wiele z tego co robił nie popierałem. Ale gdy był ministrem miał dobre momenty.

#48 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:22

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Nie wiem kto jest dla was tym wykształconym ale połowa obecnych magistrów nie powinna nawet matury zdać. Jeżeli ich wliczacie do elity narodu to nie ma o czym mówić. I w tym kraju mająć dobrą szkołe można żyć na dobrym poziomie bez znajomości. Tylko trzeba mieć albo konkretny fach w ręku albo dobre studia ze specjalizacją a nie skończyć psychologię kwiatów.

A co jest takiego dziwnego w słowach, że jak się nie oplaca produkować to po co produkować? Dla mnie to jest oczywiste.

Edytowany przez Krassus, 08 luty 2015 - 10:24.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#49 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:27

w tym chorym kraju wybory wygrywa ten ktory wiecej ciemnemu narowdowi obieca i bardziej nastraszy pisem.ot taka prawda.obiecac wystarczy rolnikom ,gornikow,itd i juz wygrana mamy w kieszeni.to ze pozniej okazuje sie ze niema z czego dawac to juz problem nastepnej ekipy. lud znow ochoczo pobiegnie do urn za 4-5 lat i zagloszuje na tego co wiecej obieca.PARANOJA !!! niestety na wlasne zycznie spowodowana podstawowym brakiem wiedzy.jak sie czyta co  pisza niektorzy to zal,obiecal by ktory ze swinie beda po 6zl mleko po 2 to na kolanch by poszli na niego glosowac.porazka

ps.dlaczego ludzie nie rozumeja podstawowych praw rynku.jezeli ktos produkuje krzesla i traci kijentow lub zawalil go towar a chin to zamyka fabryke i nic nie poradzi na to,natomiast  tu panuje przekonanie ze "sie nalezy ja za prl" skoro cos sie nie oplaca to ide robic co innego po to mam glowe i rece zeby sobie poradzic a niektorzy na sile chca wymoc ceny i oplacalnosc na rzadzie,troche to dziwne

Edytowany przez szmergiel, 08 luty 2015 - 10:31.

#50 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:30

@hodowcamlody, jakby ZUS był atrakcyjny dla oszczędzających to niebyłby obowiązkowy :D Przy indywidualnym systemie oszczędzania na emeryurę w skrajnie liberalnej wersji nie powinno być wieku wogóle. Każdy sam musiałby skalkulować ile odłożył, jakie ma potrzeby, na ile mu się chce jeszcze pracować itd. W przypadku Dudy obniżenie wieku emerytalnego to demagogia i zagospodarowanie elektoratu roszczeniowego. Mowa jest o tym że obniżą emerytalny ale nic nie jest wspomniane o tym że aby mięć taką emeryturę jak po 67 w wieku 65 trzeba będzie to wypracować przez wyższe składki. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:30

No i co ci po dobrych studiach. Gdy konkurs na jakieś stanowisko wygra znajomy lub znajoma kogoś. Bo konkurs pod tą osobę napisany. Fach w ręku tak jak najbardziej. Rzemieślnik w Polsce zarobi jeśli jest dobry. Ale ten sam rzemieślnik może szybko w paść na pomysł, że za granicą zarobi jeszcze więcej. Co do jakości obecnego wykształcenia to zgoda. Bo jest ciśnienie, że każdy musi mieć maturę, studia a fizycznie pracować i zawodu się uczyć coraz mniej osób chce. Bo raz, że to obciach przynajmniej dla wielu a dwa, że za młodego mamusia z tatusiem coraz rzadziej fizycznej pracy uczy.

PS studia czy fach w ręku to nie wszystko. Najważniejsza jest głowa na karku i logiczne myślenie oraz umiejętność odnajdywania się i radzenia se w życiu.

#52 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:35

zgadza się ze jak się nie opłaca to nie produkowąć i nie miał bym przeciwko temu nic gdyby było coś w tym kraju co by się opłaciło. z czegos trzeba żyć a nie wszystko niszczyć.   a korwin to dla mnie  waria albo takiego udaje przeciesz sam doskonale wie ze to co głosi nie ma racji istnienia.

#53 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:37

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? To co głosi Korwin sprawdza się np. w Nowej Zelandii. Tam rolnictwo nie ma dopłat a produkują taniej mleko niż reszta świata. Cud, prawda?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#54 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:39

Co jest dziwnego w słowach, że jak się nie opłaca produkować to po co produkować?

A no to, że np rolnictwo jest działem gospodarki, który niby mało ważny jest tak naprawdę podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju i świata. Wiele krajów dotuje rolnictwo nawet poza ue, na wszystkich kontynentach. A to z bardzo prostego powodu. Bo jak się nie będzie opłacało produkować tego mleka. Rolnik sprzeda krowy, pojedzie do miasta pracować w fabryce. Tylko, że gdy zrobi tak wielu rolników w momencie zapaści cen mleka. To na rynku go zabraknie ceny wzrosną. A produkować nie będzie jak bo hodowli krów nie założysz od zera w jeden dzień. Ale jak ktoś jest na tyle głupi aby słuchać Korwina za chiny ludowe tego nie pojmie, Po prostu są sektory gospodarki, które trzeba dotować. Korwin jest zwolennikiem 19 wiecznego liberalizmu. Nie skrępowanego żadnymi zasadami. Sam też jestem liberałem, ale nie aż takim by wprowadzać dziki zachód w gospodarce i w życiu. Korwin krus i emerytury też by wam zniósł. Razem ze składką zdrowotną. Ciekawe kogo by było stać indywidualnie płacić za ciężkie operacje i ogólnie leczenie.

Oczywiście mleko to nie jedyny przykład. Praktycznie żadnej produkcji rolnej nie da się uruchomić w miesiąc a wielu nawet w rok. Rezygnacja z czego kolwiek, szczególnie tam, gdzie potrzebne są duże nakłady inwestycyjne lub długi czas do pierwszych zbiorów (np sad). Pociąga za sobą braki danych towarów na rynku podwyżkę cen. XIX wieczny liberalizm proponowany przez Korwina może zachwycać na początku swoją genialnością. Ale gdy ktoś tak naprawdę to zrozumie. Zobaczy, że to raj dla bogatych a nieszczęście dla biednych. Pooglądajcie sobie filmy z XIX wieku poczytajcie książki. Dodam, że np na wsi starszych ludzi bez emerytur z domu na stare lata wyganiano (Chłopi). Bo nie mogli pracować a dochodu nie przynosili. Tego chcecie?

Edytowany przez hubertuss, 08 luty 2015 - 10:45.

#55 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:40

To co Korwin głosi jest w 100% normalne i nie do podważenia od strony logicznej. Problem jest taki że przy obecnej świadomości większośći chowanej w socjaliźmie od 3 pokoleń to nie mieści się w głowach

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#56 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:42

tak tylko trzeba  brac pod uwage koszty jakie  musisz poniesc. dopłąt może nie być nie mam nic przeciwko ale niech załotwi to  w PE skoro tam jest  ze żaden kraj nie ma dopłat i zaraz sytułacja w polsce się poprawi!!

#57 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:43

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Skoro jesteś liberałem to co Cię obchodzą inni? Dotowanie rolnictwa zaczęło się w USA w latach 30 XX aby uratować bankrutujących farmerów i zapobieć przejmowaniu ziemi przez korporacje i tworzenie latyfundiów. Bez dotacji też się opłaci produkować tylko będzie wtedy coraz większa koncetracja. Dzisiaj dzięki dotacjom masz duże rozdrobnienie rolnictwa.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#58 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:47

Ja zagłosuję na kandydata co może choć kilka z moich postulatów spełni

1-zlikfiduje immunitet dla posłów

2-rozwiąże senat

3-zmniejszy ilość posłów co najmniej o połowę

4-radykalnie zmieni sądownictwo które musi w końcu zacząć wsadzać do więzień i zabierać majątki aferzystom gospodarczym 

5-opodatkuje naprawdę banki i markety

6-całkowicie zniesie podatki do osób najmniej zarabiających a bardzo podwyższy zarabiającym ponad przeciętnie 

7- uprości procedury gospodarcze i zmniejszy o ponad połowę zatrudnienie w budżetówce i biurach

8-będzie przeciwdziałał patologią społecznym a mianowicie zabroni reklam alkoholi, papierosów, leków i banków

#59 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 luty 2015 - 10:51

Jestem liberałem ale nie aż tak skrajnym. Poza tym rozumiem, że na rynku potrzebna jest stabilizacja. Obecny system dopłat w ue jest dyskusyjny. Ale mleka użyłem jako przykładu jak działa to co głosi Korwin. Inni mnie obchodzą, ale bez przesady. Jednak komentuje to dla tego, że większość ludzi popierających Korwina i zachwycających się jego tezami to ludzie biedniejsi. I to oni zapłakali by najbardziej pod mega liberalnymi rządami Korwina. Niestety ludzie ci tego nie rozumieją bo nie znają podstawowych zasad, które on głosi lub nie potrafią tego zrozumieć. Wystarczyło by znieść składkę zdrowotną i wprowadzić płatną w pełni opiekę medyczną zobaczył byś jak szybko ludzie mieli by dość Korwina i jak szybko wyszli by na ulicę choć teraz tak im się podoba to co on mówi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:07

Za mało wam liberałów? Dajcie już spokój...

Czterdziestolatek, takie moje małe przemyślenia:

1-to musi wyjść z sejmu, prezydent tego nie zrobi

2-jw

3-jw

4-jw

5-jw z tym że opodatkowanie banków spowoduje że koszty przerzucą na klienta, a czy ty nie jesteś klientem banku?

6-jw, z tym że można znieść podatki uboższym, zaś podniesienie najbogatszym spowoduje że będą oddawać te podatki innemu krajowi

7-jw

8-jw

Tak się zastanawiam czy masz jakiekolwiek pojęcie od czego jest prezydent czy nie? Bo piszesz jakby były wybory na premiera a nie prezydenta...

C328, U-912 i R 103-54