nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

Ale jak mam inaczej odbierać tę partię, skoro wygrała wybory dzięki hasłom typu obniżenie wieku emerytalnego, 500zł na każde dziecko, darmowe leki dla seniorów, podniesienie kwoty wolnej od podatku ... To według Ciebie nie socjalny program ??

 

 

Korwin chciał znieść wszystkie podatki i jakoś dużego poparcia nie uzyskał sam socjalizm popierasz więc nie wiem o co Ci chodzi B) darmowe leki to chyba oczywiste bo dzięki 25 lat wolnej Polski wypracowali głodowe emerytury to coś im siuę na starość należy ;)

Ja wiem Staszku, że ciężko ci się przyznać, że popierasz socjalistów. Ale tak niestety jest. Popieracie najbardziej socjalistyczną partię obecną w sejmie z najbardziej socjalnym programem.  Jak to mówią by socjalizm tutaj kwitł. Wasze posty gloryfikują PRL czego nie raz daliście tutaj przykład. Uważacie się za prawicowych wyborców prawicowej partii. A tu jest odwrotnie i ciężko wam się przed samym sobą do tego przyznać. Bo przed nami nie musicie. My wiemy, że jesteście socjalistami tak jak ci z PiSu.

 

Ale przecież wszyscy socjalizm popierają więc o co Ci chodzi ? Sam piszesz jak Polska dzięki socjalizmowi rozwinęła się przez ostastnie 10 lat :P :P

Trzeba wiele zrobić by sie nic nie zmieniło.  Dla większości wyborców PIS ważne jest przekonanie że głosują na patriotyczną prawicową partię podczas gdy popieraja program  najgłebiej socjalistyczny z obecnych w sejmie ugrupowań. Nieco zalatuje to komunizmem z centralnym sterowaniem i interwencjonizmem Państwa. Kaczyński `wychował się w komunie i świadomie lub podświadomie do tego zmierza jednoczesnie piętnując te czasy. Wiekszość wyborców wierzy w to co słyszy nie myśląc i nie analizując , łykają propagandę jak małpa kit.

 

Podaj mi proszę kto mający mniej jak 26 lat nie wychował się w komunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

No i wspaniała UE to czystej wody socjalizm . Więc o co się spieramy! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Korwin chciał znieść wszystkie podatki i jakoś dużego poparcia nie uzyskał sam socjalizm popierasz więc nie wiem o co Ci chodzi B) darmowe leki to chyba oczywiste bo dzięki 25 lat wolnej Polski wypracowali głodowe emerytury to coś im siuę na starość należy ;)

 

 

Podaj mi proszę kto mający mniej jak 26 lat nie wychował się w komunie.

Ludzie mają za ciasno we łbach żeby wyobrazić sobie że może być inaczej bo tak jak piszesz, w logice socjalistów, "coś im się na starość należy"  Należy im sie tyle ile sami wypracują. Ani mniej ani wiecej i właśnie tego jełopy nie moga pojąć tylko mają roszczenia i wymagania.

 

Mając wiecej jak  26 lat mogłeś co najwyżej urodzić się w komunie. Ponadto wychowanie w komunie nie musi oznaczać tożsamych z nia pogladów, no chyba u tych co nie potrafią samodzielnie `mysleć.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 

No i wspaniała UE to czystej wody socjalizm . Więc o co się spieramy! !

Zapraszam więc do Holandii, to też jest UE. Zobaczysz tu socjalizm jak świnia niebo.

 

 

Korwin chciał znieść wszystkie podatki i jakoś dużego poparcia nie uzyskał sam socjalizm popierasz więc nie wiem o co Ci chodzi cool.png darmowe leki to chyba oczywiste bo dzięki 25 lat wolnej Polski wypracowali głodowe emerytury to coś im siuę na starość należy wink.png

Korwin jest idiotą bo obiecywał rzeczy nie możliwe i dlatego nie wygrał. Kaczyński nie jest idiotą, ale nie dzięki temu wygrał. Wygrał przez to, że obiecywał rzeczy w teorii możliwe do spełnienia a Ty w nie uwierzyłeś zamiast realnie skalkulować czy to możliwe w przypadku takiego kraju jak Polska. Darmowe leki, podobnie jak jakakolwiek inna "darmocha" jest oczywista może dla Ciebie, zapominasz że w Polsce mamy wciąż kapitalizm a rząd nie ma swoich pieniędzy. Przytocz proszę gdzie popieram socjalizm, bo nie przypominam sobie.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja socjalizmu nie popieram. Jestem liberałem. Chociaż nie skrajnym i daleko mi np do Korwna. Na PO też nigdy nie głosowałem. A za PO było mniej socjalizmu niż za PiSu. Niestety zdaję sobie sprawę, że socjalizm jest bardziej wdzięczny przy wyborach. Bo przecież ludzie szybciej zagłosują na partię, która im wszystko obieca. Niż na taka która powie. My wam pomożemy, stworzymy warunki ale wszystko zapewnić to se musicie sami. 

Co do wysłania wojsk polskich na bliski wschód przed szczytem Nato i dniami młodzieży. To była ewidentna głupota. To nie podlega dyskusji. Można przecież było dogadać się, że wyślemy po tych wydarzeniach. Ale tu wchodzimy w temat dilu. Gdybyśmy wysłali po szczycie to wyszło by, że to zapłata za te rotacyjne bazy czy coś w tym stylu. Co zostanie ogłoszone na szczycie jako nasz sukces. Niestety społeczeństwo nie jest tak głupie jak rządzący. I już dzisiaj każdy wie, że to był dil. Bazy za wojska na bliskim wschodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Mnie tylko zastanawia czemu ludzie tak łatwo nabierają się na obiecanki polityków ? Przecież rozsądek i rozum od razu podpowiada że polityk jak coś mówi (zwłaszcza polski ) to tylko kłamstwa .Czym więcej obiecuje tym bardziej kłamie .Prawda stara jak świat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Według mnie zadziałał inny mechanizm. Polska od jakiegoś czasu jest otwarta na Zachód i żeśmy się trochę tego Zachodu "nażarli". PO była partią, która ten Zachód uosabiała, ale z oczywistych powodów nie udało się wprowadzić tego Zachodu w pełni przez 8 lat w Polsce. No bo jak wprowadzić coś, co budowano przez 60 lat w 8 lat, czy nawet 25 lat ?? Spora część obywateli wyszła więc z założenia że skoro PO się nie udało, to bez różnicy kto będzie rządził i na wybory nie poszła zgodnie z założeniem, nie będzie lepiej ale gorzej też nie na pewno...Międzyczasie PiS nawbijał do głowy "@staszkom131415" że nie mają łazienki 13307361_1094926233907505_35211678404540 przez to, bo go ktoś ich przez 25 lat, czyli od chwili narodzin okradał i teraz to się przyjdą "uczciwe" czasy kiedy wszystkim się będzie należeć wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludziom z reguły nie chce się pracować. Więc łatwiej wpadają w ucho słowa, że ktoś coś da itd. W Polsce wciąż wielu ma postawę roszczeniową. To państwo ma im wszystko dać bo im źle się żyje. PiS wychodzi na przeciw takim oczekiwaniom. Obiecuje co się da. jedno spełni drugiego nie i jakoś to będzie. Dodatkowo to wszystko okraszone jest tęsknotą za PRL em i jego gloryfikacją.  Weźmy choćby plan Morawieckiego. To w zasadzie jak za Gierka. Mają być polskie zakłady i produkować polskie produkty. Wszystko fajnie tylko te zakłady nie mają technologii, nie mają konkurencyjnych produktów i nie mają odbiorców. Przykład wizyta premier w fabryce Autosana. Fabryka upadająca. Nie ma konkurencyjnego produktu, a co za tym idzie nie ma zbytu i odbiorców. Ale nasłuchaliśmy się jak to Autosan ma znowu stać się potęgą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego?
Odmowa dla Ursusa

Morawiecki poruszył też z wicekanclerzem i ministrem gospodarki Sigmarem Gabrielem m.in. kwestię odmowy rejestracji traktorów Ursusa w Niemczech, mimo ważności unijnych świadectw zgodności. Jak zauważył, Ursus eksportuje do bardzo wielu krajów i certyfikaty są tam uznawane, "natomiast w tym przypadku jest problem", ale jak dodał, niemiecki kanclerz "będzie interweniował".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ludziom z reguły nie chce się pracować. Więc łatwiej wpadają w ucho słowa, że ktoś coś da itd. W Polsce wciąż wielu ma postawę roszczeniową. To państwo ma im wszystko dać bo im źle się żyje. PiS wychodzi na przeciw takim oczekiwaniom. Obiecuje co się da. jedno spełni drugiego nie i jakoś to będzie. Dodatkowo to wszystko okraszone jest tęsknotą za PRL em i jego gloryfikacją.  Weźmy choćby plan Morawieckiego. To w zasadzie jak za Gierka. Mają być polskie zakłady i produkować polskie produkty. Wszystko fajnie tylko te zakłady nie mają technologii, nie mają konkurencyjnych produktów i nie mają odbiorców. Przykład wizyta premier w fabryce Autosana. Fabryka upadająca. Nie ma konkurencyjnego produktu, a co za tym idzie nie ma zbytu i odbiorców. Ale nasłuchaliśmy się jak to Autosan ma znowu stać się potęgą.

Powiem więcej, za wspaniałego PRL-u te wielkie zakłady, które dziś dumnie są nazywane majątkiem narodowym, który wyprzedał Ryży Złodziej, również nie miały swoich technologii. To było ciągłe kupowanie licencji, których potem nawet sami nie umieliśmy do porządku modernizować, albo co gorsza, nie potrafiliśmy nawet ich wdrożyć na czas, jak było w przypadku MF i Ursusa. Tylko że za PRL-u nie istniał właściwie import z zachodu Europy a do tego była gospodarka centralnie planowana. Wskutek tego był ciągły niedobór wszystkiego, dzięki czemu można było produkować cokolwiek a nabywca i tak się znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludziom z reguły nie chce się pracować. Więc łatwiej wpadają w ucho słowa, że ktoś coś da itd. W Polsce wciąż wielu ma postawę roszczeniową. To państwo ma im wszystko dać bo im źle się żyje. PiS wychodzi na przeciw takim oczekiwaniom. Obiecuje co się da. jedno spełni drugiego nie i jakoś to będzie. Dodatkowo to wszystko okraszone jest tęsknotą za PRL em i jego gloryfikacją.  Weźmy choćby plan Morawieckiego. To w zasadzie jak za Gierka. Mają być polskie zakłady i produkować polskie produkty. Wszystko fajnie tylko te zakłady nie mają technologii, nie mają konkurencyjnych produktów i nie mają odbiorców. Przykład wizyta premier w fabryce Autosana. Fabryka upadająca. Nie ma konkurencyjnego produktu, a co za tym idzie nie ma zbytu i odbiorców. Ale nasłuchaliśmy się jak to Autosan ma znowu stać się potęgą.

 

Puknij się w głowę i zobacz za ile pracuje robotnik na zachodzie a ile dostaje w tej samej firmie u nas . A jakie to konkurencyjne produkty się u nas produkuje i czyim kosztem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Tylko że pracownicy na Zachodzie przez pokolenia na to pracowali, by mieć takie a nie inne wypłaty obecnie. U nas w tym samym czasie wciskano ludziom kit, że na zgniłym Zachodzie źli kapitaliści wykorzystują klasę robotniczą a u nas jest ona "wyzwolona".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Staszek jaki to ma związek z cytowanym przez ciebie moim postem. Myślisz, że jak polska premier będzie otwierać upadłe zakłady i wymyślać im co mają produkować to robotnik zatrudniony w nich będzie zarabiał więcej.

 

http://niezalezna.pl/81722-jaroslaw-marek-rymkiewicz-zostal-laureatem-nagrody-im-lecha-kaczynskiego

 

Jak to coś zwane niezależną pierze mózgi czytającym ją osobnikom. Specjalnie wybrałem ten przykład. Bo zapomnieli swoim czytelnikom dodać, że za ten wierszyk NBP wypłacił temu pseudo poecie 100 tys zł. Z naszych pieniędzy. Normalnie jak za Stalina. O nim tez wierszyki pisali. Tym ludziom w PiSie już się we łbach do reszty poprzewracało. Mogli te 100 tys dać chorym dzieciom a nie  na jakąś grafomanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Kaszlaku A my to niby co? Do góry brzuchem lezelismy . Zapominasz że z przyczyn od nas nie zależnych tak się działo. Mam przypomnieć ci kto nas sprzedał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

widać niewiele się dorobiłeś skoro chcesz powrotu do tego co było ? 

nie masz nic do stracenia i liczysz że  inni za sponsorują ci przyszłość ?

chłopie to już przerabialiśmy i nic z tego nie wyszło

państwowe czyli niczyje i można kraść i wyciągać łapy po nie swoje

 

 

czemu takim jak wy jest tak źle ?  bo inni wzięli los we własne ręce i  mają dużo lepiej 

nie potraficie pojąc jakim cudem ? nie ? 

 

 

 

 

staszek skoro taki mądry to proszę bardzo zakładaj firmę , zatrudniaj ludzi i zarabiaj krocie ..ktoś ci broni ? 

nie ...po prostu za tępy jesteś na to bo ty tylko łapkę po nie swoje potrafisz wyciągać 

do czego dojdziemy z takim społeczeństwem ?  ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie leżeliśmy, ale co to za system w którym był przymus pracy ?? Zaprzeczysz że nie było przerostu zatrudnienia w gospodarce ?? To raz. Dwa, sam system gospodarczy był taki, że ta praca była nie efektywna lub wręcz marnotrawiona. Sprzedali nas Alianci Zachodni Stalinowi, ale to tylko utwierdza w przekonaniu że nic nie zyskamy na orientacji prowschodniej. Mi głównie chodziło o to, że ta sama praca wykonywana w różnych modelach gospodarki daje różne efekty. Przez to zarabiamy mniej niż w krajach zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staszek jaki to ma związek z cytowanym przez ciebie moim postem. Myślisz, że jak polska premier będzie otwierać upadłe zakłady i wymyślać im co mają produkować to robotnik zatrudniony w nich będzie zarabiał więcej.

 

http://niezalezna.pl/81722-jaroslaw-marek-rymkiewicz-zostal-laureatem-nagrody-im-lecha-kaczynskiego

 

Jak to coś zwane niezależną pierze mózgi czytającym ją osobnikom. Specjalnie wybrałem ten przykład. Bo zapomnieli swoim czytelnikom dodać, że za ten wierszyk NBP wypłacił temu pseudo poecie 100 tys zł. Z naszych pieniędzy. Normalnie jak za Stalina. O nim tez wierszyki pisali. Tym ludziom w PiSie już się we łbach do reszty poprzewracało. Mogli te 100 tys dać chorym dzieciom a nie  na jakąś grafomanię.

 

A cóż to się takiego stało że dzieci są chore ? Wszystkim dają z naszych i marnotrawią od wielu lat i jakoś nikomu do ubiegłego roku to nie przeszkadzało <_<

widać niewiele się dorobiłeś skoro chcesz powrotu do tego co było ? 

nie masz nic do stracenia i liczysz że  inni za sponsorują ci przyszłość ?

chłopie to już przerabialiśmy i nic z tego nie wyszło

państwowe czyli niczyje i można kraść i wyciągać łapy po nie swoje

 

 

czemu takim jak wy jest tak źle ?  bo inni wzięli los we własne ręce i  mają dużo lepiej 

nie potraficie pojąc jakim cudem ? nie ? 

 

 

 

 

staszek skoro taki mądry to proszę bardzo zakładaj firmę , zatrudniaj ludzi i zarabiaj krocie ..ktoś ci broni ? 

nie ...po prostu za tępy jesteś na to bo ty tylko łapkę po nie swoje potrafisz wyciągać 

do czego dojdziemy z takim społeczeństwem ?  ;)

Z tego co pisałeś to ty łapkę wyciągałeś grabiąc unijne czyli z naszej kieszeni więc mi tu z takim tekstem nie wyjeżdżaj B) :P :P   socjalisto :rolleyes:

 A po co niby mam zarabiać krocie mi starczy to co mam  a  Ci co chcą mieć miliony niech je zarabiają ale na swój rachunek a nie na nasz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

możesz zacytować o czym to niby pisałem ? bo nie przypominam sobie  ;)

 

jakby co to z mojej a nie naszej bo ja produkuje na rynek i mieszczę  się w tych 10 % gospodarstw co mają zysk który wydaje i płace podatki pośrednie

swoje dopłaty wydaje na konkretne cele , nie przejadam tak jak tacy jak  ty   ..więc niczego nie grabie tylko napędzam koniunkturę 

wiem że ci nie potrzeba bo, tobie chodzi tylko o to żeby żyć na koszt innych i  żeby sąsiad nie miał więcej  ;)

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

nareszcie jest szansa dla ferdka kiepskiego i osob z jego wyksztalceniem [ typu staszka ,wojtka,scoffera,kasa czy eli] na powazne panstwowe stanowisko- do rady ipn wybieraja kandydatow, podstawowy wymog-wyksztalcenie podstawowe- to naprawde nie zart. nie napisali tylko czy podstawowka 7 czy 8 klasowa,bo ci z 6 to raczej nie maja szans, oczywiscie specjalnie napisane pod jednego kandydata ktory nie mial czasu ani glowy do nauki......

 

kolejna ofiara "dobrej zmiany" zwolniono wysokiego urzednika z urzedu rady ministrow- beata kempa, dlugo rozwodzila sie nad nieprawidlowosciami w tym urzedzie, mialy byc zawiadomienia do prokuratury, na razie przyszla dyscyplinarka-a ze to dobra zmiana to nie zwolniono szefa tego urzedu tylko urzednika ktory sporzadzil audyt :lol:  :lol:  :lol: , po prostu kierownik stary wyjadacz, ktory wiele lat tam juz pracuje zakumplowal sie z kempa i zostal juz swoim :P , a biedny urzednik -audytor do posredniaka.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

możesz zacytować o czym to niby pisałem ? bo nie przypominam sobie  ;)

 

jakby co to z mojej a nie naszej bo ja produkuje na rynek i mieszczę  się w tych 10 % gospodarstw co mają zysk który wydaje i płace podatki pośrednie

swoje dopłaty wydaje na konkretne cele , nie przejadam tak jak tacy jak  ty   ..więc niczego nie grabie tylko napędzam koniunkturę 

wiem że ci nie potrzeba bo, tobie chodzi tylko o to żeby żyć na koszt innych i  żeby sąsiad nie miał więcej  ;)

 

Z naszej z naszej z Twoje to możesz sobie w toalecie zrobić co najwyżej :P :P :P konikturę na zachodzie bo na pewno nie w Polsce

Podatki płacisz takie same jak każdy z nas daruj sobie te uwagi socjalisto ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

często mam wrażenie że ty staszek nie rozumiesz słów których używasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Twojego bełkotu to na pewno ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Następny wpis na twoim poziomie ...no ale nic ,wakacje się zaczęły , gimnazjum ma wolne więc i staszka więcej na forum będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze że głupota nie boli bo byś się z bólu zwijał B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj