Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11692 odpowiedzi na ten temat

#5841 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:04

To trż nas dotyczy

http://tvn24bis.pl/z...sci,629137.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 23:12
  •  

#5842 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:10

Ja tam widziałem w TVN  jak kucharzami byli mechanicy więc nic mnie już nie zdziwi pozatym pisalisćie że ziemię może każdy uprawiać nawet prawnik to i wice dyrektorem może być właściciel pizzeri czemu by nie

Ty to jednak jesteś wesoły chłopak , ale w tym wpisie masz częściową rację (chociaż porównanie mechanika/kucharza do kogoś kto zarządza majątkiem publicznym jest mało trafne) , a propo racji - masz rację bo patrząc jaką marionetką jest prezydent to nie zdziwi mnie jak że i ty liczysz że coś ci ze stołu skapnie.

#5843 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:40

Problem w tym, że ten rząd nikogo nie umie uszanować. Buta i arogancja w każdą stronę. Niby chcą tych baz, chcą aby Amerykanie pomogli przy śledztwie Smoleńskim. Ale gdy ci o coś zapytają nasz rząd. To ten spuszcza ich na drzewo. Odpowiadając aby się nie wtrącali. o wypowiedziach Macierewicza nawet nie ma co pisać. Po prostu banda ludzi z wysokim mniemaniem o sobie nie potwierdzonym stanem faktycznym.

POza to szanowało wszystkich zero arogancji,głodny to zbieraj szczaw, ostatni frajer robi za 6 tysi, rolnicy frajerzy,zmień pracę i weż kredyt,można tak bez końca

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5844 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:42

Oni przynajmniej nie obrażali i nie byli aroganccy wobec państw z którymi chcieli coś załatwić. A za to co wymieniłeś zapłacili cenę przy wyborach.

#5845 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:45

@hubertuss, mi nie daje spokoju ten fragment - " Nie ma mowy o żadnym wywłaszczeniu, są tylko procedury zabezpieczające przed niewłaściwym zagospodarowaniem tej ziemi i – po drugie – przed wykupem ziemi przez osoby, które zajmują się spekulacją albo są osobami zagranicznymi"  Jaka będzie definicja "osoby  zajmujacej się spekulacją" czy " niewłaściwe zagospodarowanie ziemi" ? Na razie to jakieś ogólniki i może jak za komuny bedą interweniować na wszelki wypadek?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#5846 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:19

Oni przynajmniej nie obrażali i nie byli aroganccy wobec państw z którymi chcieli coś załatwić. A za to co wymieniłeś zapłacili cenę przy wyborach.

Masz rację bo co chcieli to załatwiali po cichu a pieniądze wpływały na konta w zagranicznych bankach :D

Ty to jednak jesteś wesoły chłopak , ale w tym wpisie masz częściową rację (chociaż porównanie mechanika/kucharza do kogoś kto zarządza majątkiem publicznym jest mało trafne) , a propo racji - masz rację bo patrząc jaką marionetką jest prezydent to nie zdziwi mnie jak że i ty liczysz że coś ci ze stołu skapnie.

Do marionetki jaką był gajowy dużo jeszcze mu brakuje ;)

To kolejna ciekawostka się szykuje http://biznes.interi...dy,2308940,4199 Ja mam w Polsce prywatną wodę z moich i sąsiadów źródeł gdzie mamy wodociąg swój za swoją kasę wybudowany nie żebrany od państwa .Jak będą chcieli upaństwowić to dostaną normalnie ciupagą między oczy .Już raz za komuny chcieli nam zabrać do parku narodowego prywatne lasy .Park został podpalony i od tego czasu sprawa ucichła . Ciekawe co teraz na to powiedzą ćwoki głosujące na pislam jak im dowalą takie opłaty za ochronę środowiska i wodę że zbankrutują

Ja tam widzę same pozytywy nic tam groznego nie ma

Zmiany w Prawie Wodnym były w tej formie przygotowane przez poprzednią ekipę zapomniałeś dodać

#5847 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:20

A czyją to marionetką był komorowski?? Nie uważam że był najlepszym prezydentem ale duda to mógłby mu buty czyścić.  

#5848 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:39

Masz rację bo co chcieli to załatwiali po cichu a pieniądze wpływały na konta w zagranicznych bankach :D

Ile tych pieniędzy wpłyneło, na czyje konta  i w jakich bankach? Wiesz coś konkretnego to się podziel bo wydaje mi się że  to są  jakies hasłowe ogólniki z Gazety Polskiej Do rzeczy albo RM? Jak nie ma dowodów to jest to guzik warte. Ja tez mogę powiedzieć że wszyscy w twojej wsi to pederaści ,sadyści i fetyszyści Zapewne to też jest guzik prawda ale smrodek zostaje. Kiedyś za pomówienia dawało się chamowi w pysk jak JKM Boniemu a dziś każdy cham może pomawiać i nie ma na to kary 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#5849 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:45

Dziwicie się? Kasy w budżecie mało więc trzeba ją zbierać. Niedługo wprowadzą podatek od oddychania bo powietrze też zatrute. Racjonalne korzystanie z wody to bzdura. Bo co elektrociepłownia mniej jej pobierze do wytwarzania pary. A teraz niby pobiera za dużo? Rolnik powie krowie, żeby mniej piła bo teraz marnuje wodę. Czy może wleje do opryskiwacza zamiast 200 czy 300 l na ha tylko 100. Bo do tej pory marnował. Przecież to durnota. Oczywiście nie trudno zgadnąć na kogo koszty przerzuci energetyka. Oto dobra zmiana.

Co do Jurgiela i jego tłumaczeń. Może w tym tekście coś przekręcili. Ale on sam mówi jasno, że od przykładowego Amerykanina ANR będzie mogła tą ziemię wykupić. Czyli jednak mogą wywłaszczyć, czy minister jest głupi i nie umie tego wytłumaczyć?

wielkie mi halo, a jak PO tak popierająca unie która wprowadza krzywiznę banana albo ilość wody w spłuczce to jest ok, albo to co wymyślili z ochroną środowiska i rejestrowaniu zbiorników na mleko, które zawierają więcej niż 3 kg środka, trzeba za to płacić jak przyjadą na kontrolować i co ciekawe ta ustawa została podpisana w maju 2015 roku i jakoś żaden polityk z PO czy PSL o tym nie mówił żeby poparcia nie stracić na wsiach, gdyby to wyszło to PSL nie było by w sejmie 

Ile tych pieniędzy wpłyneło, na czyje konta  i w jakich bankach? Wiesz coś konkretnego to się podziel bo wydaje mi się że  to są  jakies hasłowe ogólniki z Gazety Polskiej Do rzeczy albo RM? Jak nie ma dowodów to jest to guzik warte. Ja tez mogę powiedzieć że wszyscy w twojej wsi to pederaści ,sadyści i fetyszyści Zapewne to też jest guzik prawda ale smrodek zostaje. Kiedyś za pomówienia dawało się chamowi w pysk jak JKM Boniemu a dziś każdy cham może pomawiać i nie ma na to kary 

zgadza się tak jak Lis wielki dziennikarz i Karolak obrażając rodzinę Dudy 

#5850 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:47

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? staszek131415

czy to prawda ze w tym tygodniu żony nie biłeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5851 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:55

dopiero wtorek ;)

#5852 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:55

A czyją to marionetką był komorowski?? Nie uważam że był najlepszym prezydentem ale duda to mógłby mu buty czyścić.  

Dobry żart  jakby był najlepszy to by z hukiem nie odleciał a teraz żona z kodem lata może książkę napisze :P :P ;)

#5853 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:57

Staszek ty wogóle rozumiesz co czytasz?  Osterley napisał, że nie uważa, że Komorowski był najlepszym prezydentem. Dobry żart to twoje tutaj wypowiedzi. Niestety pogrążasz tym sam siebie.

wielkie mi halo, a jak PO tak popierająca unie która wprowadza krzywiznę banana albo ilość wody w spłuczce to jest ok, albo to co wymyślili z ochroną środowiska i rejestrowaniu zbiorników na mleko, które zawierają więcej niż 3 kg środka, trzeba za to płacić jak przyjadą na kontrolować i co ciekawe ta ustawa została podpisana w maju 2015 roku i jakoś żaden polityk z PO czy PSL o tym nie mówił żeby poparcia nie stracić na wsiach, gdyby to wyszło to PSL nie było by w sejmie 

Za krzywiznę banana czy ilość wody w spłuczce nie płaciłeś. Za rejestrację zbiornika zapłaciłeś raz. Zobaczysz teraz jak będziesz płacił za wodę, którą piją krowy.

To co po zrobiła źle. To zapłaciła za to przy wyborach ile razy wam powtarzać. Teraz rządzi pis i to oni za wszystko odpowiadają. Po już nie rządzi.

Słów Jurgiela za bardzo nie chce mi się komentować. Bo to pierdoła, która za bardzo swojej ustawy nie potrafi obronić. Kreci męci, że wychodzi na to, że ANR może wszystko. Pytanie jeszcze kto te ceny odkupu będzie ustalał. I jak bardzo wersja finalna będzie odbiegać od prezentowanych i omawianych nawet tu projektów.

Edytowany przez hubertuss, 22 marzec 2016 - 20:59.

#5854 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:57

Ciekawe jest to że ojciec Komorowskiego był żołnierzem wyklętym a ojciec Kaczyńskiego dostał willę od komunistycznych władz. Ciekawe za jakie zasługi?

#5855 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 21:01

Szkolenie partyjnych delegatów na 2 letnich kursach inżynierskich    bo komuna nie miała wykrztałconej kadry ( oczywiscie była to wielka  fikcja)

#5856 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 21:01

Jak to za jakie? Jako wykładowca chyba profesor pomagał komunistycznym dygnitarzom robić ekspresowe studia.

#5857 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 21:02

Za krzywiznę banana czy ilość wody w spłuczce nie płaciłeś. Za rejestrację zbiornika zapłaciłeś raz. Zobaczysz teraz jak będziesz płacił za wodę, którą piją krowy.

To co po zrobiła źle. To zapłaciła za to przy wyborach ile razy wam powtarzać. Teraz rządzi pis i to oni za wszystko odpowiadają. Po już nie rządzi.

Słów Jurgiela za bardzo nie chce mi się komentować. Bo to pierdoła, która za bardzo swojej ustawy nie potrafi obronić. Kreci męci, że wychodzi na to, że ANR może wszystko. Pytanie jeszcze kto te ceny odkupu będzie ustalał. I jak bardzo wersja finalna będzie odbiegać od prezentowanych i omawianych nawet tu projektów.

właśnie że nie raz, nie masz pojęcia a wprowadzasz ludzi w błąd, kontrole są co roku i mogą przyjechać nawet kilka razy jak im ,,coś'' się nie spodoba

#5858 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 21:18

Matik nie mąć. Masz zarejestrować każde urządzenie z zawartością czynnika chłodniczego ,popularny freon , powyżej 3kg w układzie. Masz mieć kwity o przeprowadzonej co roku kontroli układu przez uprawnioną firmę. Sprawdzać Cię mogą i co tydzień a kwit jest ten sam. Chyba że firma wykaże rozchód czynnika jako uzupełnienie Twoim układzie wtedy faktura za wykonaną usługę. Weszła kontrola krzyżowa kwitów i dlatego może być więcej wizyt. Na razie i tak biegają po dużych obiektach. No chyba że jeszcze gdzieś masz urządzenie na R12 wtedy może być problem.

#5859 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 22 marzec 2016 - 21:19

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Będą jaja jak ci wodomierz przy opryskiwaczu zainstalują :D U mnie wcześniej nikt w domu nie jechał specjalnie po wodę do rozcieńczenia oprysków 2 km z powrotem do domu tylko brało się ruską pompę od czołgu zasilaną 12 V i ciągnęło wodę ze strumyka koło pola do opryskiwacza .Szkoda było czasu i paliwa na takie jazdy tam i z powrotem .Ciekawe jak to teraz będą sprawdzać .Idiotyzm goni idiotyzm i kolesiostwo w wykonaniu pisuarów :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5860 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 22 marzec 2016 - 22:06

:)  Oni znali prawdę? https://szokwiedzy.p...znaliprawde.pdf

Mikołaj Kopernik „Rozprawy o urządzeniu monety”:
"Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają
królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim
zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek
wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o
tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest
przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje
natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do
tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.
Abraham Lincoln:
„Mam dwóch wielkich wrogów: armię Południa przed sobą i bankierów z tyłu.
Z tych dwóch największym wrogiem są bankierzy”.
“Rząd posiadający władzę tworzenia, emisji waluty i kredytu jako pieniędzy i
cieszący się prawem wycofywania zarówno waluty, jak i kredytu z obiegu za
pomocą podatków i w inny sposób, nie powinien i nie może pożyczać kapitału
na procent jako środka finansowania prac rządowych i przedsięwzięć
publicznych... Przywilej tworzenia i emitowania pieniędzy jest nie tylko
najwyższym przywilejem rządu, ale jest jego najwyższą twórczą możliwością”.
„Władcy pieniądza żerują na narodzie w czasie pokoju i spiskują przeciw
niemu w czasie nieszczęścia. Są oni bardziej despotyczni niż monarchia,
bardziej zuchwali niż autokracja i bardziej egoistyczni niż biurokracja. Widzę
nadciągający w niedalekiej przyszłości kryzys, który niepokoi mnie i wywołuje
drżenie o niebezpieczeństwo mojego kraju. Na tron wprowadzono korporacje,
co pociągnie za sobą erę korupcji na wysokich szczeblach. Władcy pieniądza
będą dążyli do przedłużenia swojego panowania, wykorzystując przesądy
ludzi, dopóki bogactwa nie zostaną zgromadzone w nielicznych rękach, a nasz

kraj zostanie zniszczony."

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.